کود با کیفیت خیار
کود خیار
جولای 10, 2020
کود با کیفیت درخت خرمالو
کود خرمالو
جولای 12, 2020
کود درخت انار

کود انار

بهترین کود برای درخت انار کدام است؟

درخت انار برای رسیدن به بهترین رشد به نیتروژن کافی احتیاج دارد ، زیرا نیتروژن از رشد شاخ و برگ و تولید گلهایی که در نهایت میوه تولید می کنند پشتیبانی می کند. شما می توانید از سولفات آمونیوم ، یک کود نیتروژن بالا یا یک فرمول متعادل 10-10-10 استفاده کنید ، از بهار بعد از شروع درخت نشان می دهد که رشد جدید شروع شده است.

انار را چه چیزی تغذیه می کنید؟

وقتی در ابتدا درخت را کاشت می کنید انار را در سال اول خود بارور نکنید. در عوض مالچ با کود پوسیده و کمپوست دیگر. در سال دوم آنها ، در بهار 2 اونس ازت در هر گیاه استفاده کنید. برای هر سال متوالی ، تغذیه را با یک اونس اضافی افزایش دهید.

آیا انارها مانند خاک اسیدی هستند؟

انارها در خاکهای لومی عمیق بهترین عملکرد را دارند اما در خاکهای شنی و رس رسوبی کاملاً رشد خواهند کرد. درختان نسبت به خاکهای کمی قلیایی نسبتاً اسید و تحمل دارند و در pH 5/5 تا 7.2 بهترین رشد را دارند. اگرچه انارها می توانند دوره های کوتاه آب را تحمل کنند ، اما خاکهای خوب زهکشی شده را ترجیح می دهند.

اندازه میوه انار را چگونه افزایش می دهید؟

برای به دست آوردن میوه بزرگتر و بیشتر از آن چه کاری می توانم انجام دهم؟ الف) افزایش اندازه میوه های انار شما بیشتر از هر چیز به هرس ، آب دادن و کوددهی است. میوه های بزرگ تری بر روی چوب های قدیمی تر تولید می شود بنابراین هرس انار بیشتر شبیه درخت است تا درختچه کمک کند.

آیا انارها به کود نیاز دارند؟

 همیشه نیازی به کود درختان انار نیست. اما اگر گیاه بسیار ضعیف عمل کند ، به خصوص اگر میوه تولید نکند یا تولید آن حداقل باشد ، کود برای درختان انار توصیه می شود. نمونه خاک ممکن است بهترین روش برای تعیین اینکه درخت انار واقعاً به کود مکمل احتیاج دارد یا خیر ، باشد. اداره محلی ممکن است خدمات آزمایش خاک را ارائه دهد یا حداقل بتواند به شما توصیه کند از کجا می توانید یکی را خریداری کنید. همچنین ، برخی دانش بنیادی در مورد نیازهای کوددهی انار مفید است. نیازهای کودهای انارها در خاکهایی با دامنه pH از 6.0-7.0 6 ، بنابراین در اصل خاک اسیدی رشد می کنند. اگر نتایج حاصل از خاک حاکی از اسیدی تر شدن خاک است ، آهن ذوب شده ، گوگرد خاک یا سولفات آلومینیوم را اعمال کنید. نیتروژن مهمترین عنصری است که انارها به آن احتیاج دارند و ممکن است گیاهان بر این اساس نیاز به کوددهی داشته باشند.

کود درخت انار

برای تغذیه درختان انار در وهله اول و مهمتر از همه ، درختان انار به خصوص در چند سال اول ، به آب کافی احتیاج دارند. حتی درختان کشت شده برای بهبود رشد نیاز به آبیاری اضافی در طول دوره خشک ندارند ، به این ترتیب نباید به مجموعه میوه ، عملکرد و اندازه میوه اشاره کرد. هنگامی که ابتدا درخت را کاشت می کنید ، انار را در سال اول خود بارور نکنید. در عوض مالچ با کود پوسیده و کمپوست دیگر. در سال دوم آنها ، در بهار 2 اونس ازت در هر گیاه استفاده کنید. برای هر سال متوالی ، تغذیه را با یک اونس اضافی افزایش دهید. تا زمانی که این درخت پنج ساله باشد ، 6-8 اونس ازت باید در اواخر زمستان قبل از ظهور برگ ، روی هر درخت اعمال شود. شما همچنین می توانید به “سبز” بروید و از مالچ و کمپوست برای افزودن نیتروژن و سایر ریز مغذی های مفید برای انار استفاده کنید. این مواد به تدریج در خاک تجزیه می شوند و به طور مداوم و به آرامی مواد غذایی را برای جذب گیاه اضافه می کنند. با این کار احتمال سوزاندن درختچه با افزودن نیتروژن بیش از حد نیز کاهش می یابد. کود بیش از حد باعث افزایش رشد شاخ و برگ و کاهش تولید کلی میوه می شود. کود کمی به مسیری طولانی می انجامد

درختان انار هنگام مراقبت صحیح از گیاهان بسیار آسان رشد می کنند. آنها در هر خاک متوسط ​​و به خوبی زهکشی شده و مرطوب رشد می کنند و در هنگام استقرار از نظر نگهداری و تحمل به خشکی بسیار مناسب هستند.

 

کود درخت انار

گرده افشانی 

انار حاصلخیز است اما شکوفه ها برای رسیدن به میوه گرده افشان می شوند. پراکندگی باد گرده بسیار کمی وجود دارد. اگر میوه شما دارای انار شکوفا باشد اما هیچ میوه ای به همراه ندارد ، این می تواند نشانگر عدم وجود زنبورها یا حشرات گرده افشانی در اطراف آن باشد. برای میوه شدن ، گلها باید گرده افشانی شوند. اینکه زنبورها را ببینید یا خیر ، این ایده خوبی است که از یک برس رنگ سمور برای گرده افشانی گلها خود استفاده کنید. فقط مانند زنبور عسل بازی کنید و از گل به گل بروید و گرده ها را از دیگری به طرف دیگر پخش می کند.

تغذیه گیاهان انار

مهمترین ماده مغذی برای ایجاد درختان جوان انار بویژه در سال اول پس از کاشت است. برای درختان مستقر ، آبیاری کافی ، به ویژه در دوره های خشک ، برای بهبود رشد ، مجموعه میوه ، عملکرد و اندازه میوه بسیار مهم است. اگر درختان در حین رشد آب کافی نگیرند ، میوه زودرس ریخته خواهد شد.

اگر خاک بسیار شنی نداشته باشید که مواد مغذی را به خوبی حفظ نکند ، گیاهان انار به کود بسیار کمی احتیاج دارند. تنها عنصر مورد نیاز نیتروژن است و میزان مصرف آن به سن گیاه بستگی دارد.

انار خود را به هیچ وجه در سال اول زندگی خود بارور نکنید. از سال دوم ، درختان انار را می توان با یک ماده غذایی آلی گیاهان یا کودهای معدنی مانند درختچه آهسته و کود نوع درخت تغذیه کرد. از طرف دیگر ، انار را می توان با مالچ کردن با کمپوست آلی تغذیه کرد. نوع کودی که انتخاب می کنید بستگی به شما دارد.

به خاطر داشته باشید که کود بیش از حد بد است ، بنابراین بهتر است کمتر از مقدار بیشتری مصرف شود. کود بیش از حد باعث رشد سنگین تر شاخ و برگ می شود ، که می تواند بر تولید میوه تأثیر بگذارد و حتی باعث شود میوه زودرس رها شود. استفاده بیش از حد از کود و یا استفاده از آن در اواخر سال نسبت به زمان توصیه شده ، می تواند باعث دیر رسیدن میوه شود و از رنگ ضعیف و کیفیت نامطبوع آن استفاده شود.

pH خاک – تحمل pH خاک برای انار گسترده است. در خاک های قلیایی نسبتاً اسیدی تا متوسط ​​قلیایی رشد می کنند که در مقیاس pH از 4.5 تا 8.2 است. گفته می شود ، آنها بین 5.5 تا 7.2 بهترین رشد و تولید را دارند. بیشتر خاکهای متوسط ​​باغ بین دامنه pH بین 6.0 تا 7.0 قرار دارند ، به این معنی که معمولاً نگرانی از pH خاک وجود ندارد.

 

تست pH خاک pH خاک اندازه گیری قلیایی یا اسیدیته خاک است و در مقیاس 1-14 اندازه گیری می شود و عدد 7 به عنوان علامت خنثی است. هر اندازه گیری زیر 7 شرایط خاک اسید را نشان می دهد و هر چیزی بالاتر از 7 نشان دهنده قلیایی است. اگر از میزان pH خاک خود اطمینان ندارید یا اینکه مناسب برای رشد انار نیست یا خیر ، ایده خوبی است برای آزمایش pH در منطقه کاشت. شما می توانید به سرعت pH خاک را با یک کاوشگر تستر ارزان قیمت pH آزمایش کنید. برای بالا بردن pH قلیایی تر می توانید سنگ آهک گلوله ای را به خاک اضافه کنید. برای پایین آوردن pH اسید بیشتر می توانید از گوگرد خاک ، آلومینیوم سولفات یا آهن معدنی استفاده کنید. اضافه کردن کمپوست آلی به خاک یا استفاده از کمپوست به عنوان مالچ نیز می تواند به افزایش اسیدیته و حفظ شرایط خاک اسیدی کمک کند.

آبیاری درخت انار

اگر می خواهید تولید بهینه میوه داشته باشید ، آبیاری درخت انار اهمیت دارد. چقدر یا کمی آب شما به چندین عامل بستگی دارد از جمله میزان بارندگی و نوع خاک و زهکشی خاک. انارها می توانند در شرایط هوای بسیار خشک قرار بگیرند اما برای تولید میوه مناسب ، به رطوبت کمی در خاک نیاز دارند. به طور کلی ، هنگام رشد روی شل ، انارهای خاک شنی به آب و کود بیشتری احتیاج دارند. هنگام رشد در خاکهای سنگین تر بر پایه خاک رس ، که بطور کلی گیاهان رطوبت بیشتری را حفظ می کنند به اندازه آب احتیاج ندارند.

بعد از کاشت

 بلافاصله پس از کاشت عمیق خاک را در محل کاشت از جمله گلدان ریشه تا عمق مساوی با ارتفاع توپ ریشه قرار دهید. استفاده از یک تقویت اضافی برای تحریک تشکیل ریشه اولیه و رشد ریشه قوی تر فراهم می کند. ریشه تحریک کننده شوک پیوند را کاهش داده و گیاهان سرسبزتر و نیرومند تری را ترویج می کند.

در طول اولین فصل رشد فعال

در خاک متوسط ​​باغ شما مجبور نیستید هر روز درخت انار جدید خود را آب کنید. در بیشتر مواقع غیر از این ، این شرایط باعث ایجاد آب آلودگی یا خیس از خاک می شود که می تواند منجر به پوسیدگی ریشه و سایر بیماریهای گیاهی شود. در صورت عدم بارندگی کافی ، آب فقط در صورت نیاز برای مرطوب نگه داشتن ریشه کوه و اطراف آن وجود دارد. برای کمک به حفظ رطوبت و کاهش آبشارهای دست از مالچ آلی استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که خیساندن عمیق کمتر ، بسیار بهتر از پاشیدن هر روز فقط کمی آب بر روی گیاهان است. گیاهان کاشته شده در فصل زمستان خفته ، هنگامی که گیاهان به طور فعال رشد نمی کنند و تبخیر بسیار کندتر است ، به آب بسیار کمتری احتیاج خواهید داشت. بنابراین ، مراقب باشید در طول زمستان زیاد آب ندهید

بعد از آن

هنگامی که بزرگ شد ، درختان انار بسیار مقاوم به خشکی هستند و به آب کمتری احتیاج دارند ، اما وقتی میوه روی گیاه وجود دارد ، خاک کاملاً مرطوب را ترجیح می دهید. در دوره طولانی مدت هوای خشک میوه ها رنج می برند و اگر آبیاری تکمیلی کم یا زیاد نباشد ، از درخت سقوط می کنند یا بسیار کوچک خواهند بود. اگر به دلایلی نتوانید در دوره های خشک آب را زیاد نگران کنید ، گیاهان باید زنده بمانند. فقط به اندازه میوه انتظار نداشته باشید.

 

سایر نکات مفید آبیاری انار

آب زیاد در فصل پاییز ، هنگام رسیدن میوه ، باعث شکسته شدن میوه نیز می شود. ایده این است که حتی رطوبت خاک را در تمام فصل پاییز مانند تابستان حفظ کنید – نه خیلی مرطوب و نه خیلی خشک. اما ، با دمای سردتر سقوط معمولاً نیازی به آب زیادی ندارید.

هنگام آبیاری با سیستم آبیاری خودکار سربار بهتر است تایمر خود را در ساعات اولیه صبح و نه در اواخر عصر یا شب انجام دهید که می تواند منجر به بروز قارچ و سایر بیماری های شاخ و برگ شود. در طی چند هفته اول پس از کاشت ، رطوبت خاک را غالبا بررسی کنید و در صورت لزوم زمان آبیاری را تنظیم کنید تا خاک مرطوب شود .

چه موقع انار را بارور کنید

اگر به تولید میوه های تازه در باغچه منزل خود و مانند انار علاقه دارید ، یک درخت انار می تواند علاوه بر برنامه رشد شما باشد. درخت فقط به مراقبت های اساسی و توجه گاه به گاه برای شکوفا کردن نیاز دارد ، اما به خصوص با یک برنامه منظم کوددهی در هر فصل رشد به خوبی انجام می شود.

شروع یک درخت جوان

درخت انار برای رسیدن به بهترین رشد به نیتروژن کافی احتیاج دارد ، زیرا نیتروژن از رشد شاخ و برگ و تولید گلهایی که در نهایت میوه تولید می کنند پشتیبانی می کند. شما می توانید از سولفات آمونیوم ، یک کود نیتروژن بالا یا یک فرمول متعادل 10-10-10 استفاده کنید ، از بهار بعد از شروع درخت نشان می دهد که رشد جدید را نشان می دهد. برای یک درخت جوان تازه کاشته شده ، از کل 1 یا 2 فنجان در هر درخت استفاده کنید ، آن را در اوایل بهار ، اواخر بهار و اوایل پاییز به سه برنامه تقسیم کنید. آن را به آرامی درون خاک در منطقه ریشه درخت بچسبانید ، معمولاً به صورت دایره ای به قطر 1 یا 2 پا با درخت در مرکز آن برای یک درخت جوان 1 ساله. دایره را به طور مرتب بزرگ کنید.

در حال رشد

هرچه درخت انار رشد می کند ، هر ساله به تناسب بیشتری به کود بیشتری احتیاج دارد. بطور کلی ، در سال دوم حدود دو برابر کود بیشتری استفاده کنید ، یا 2 تا 4 فنجان ، مجدداً آن را به سه برنامه کاربردی با فاصله مناسب تقسیم کنید ، و در حدود سه برابر در سال سوم و هر سال بعد. هنگام استفاده از کود ، از حفر بیش از حد عمیق خودداری کنید ، بنابراین ریشه ها مختل نمی شوند. در صورت عدم باران ، خوب است پس از هر بار استفاده از درخت ، آب را به خوبی آب دهید تا مواد مغذی به ریشه های درخت برسند.

حمایت از رشد

درخت انار در خاک با هر pH و یا کمی اسیدی ، خنثی یا نسبتاً قلیایی رشد می کند ، تا زمانی که به خوبی تخلیه شود. اگر خاک شما حاوی خاک رس است و به آرامی تخلیه می شود ، مقداری شن درشت را به منطقه کاشت خود اضافه کنید تا زهکشی آن بهبود یابد. همچنین از بین بردن تمام پوشش های گیاهی از جمله چمن از زیر درخت برای کاهش رقابت در مواد مغذی خاک مفید است. اضافه کردن مالچ ارگانیک مانند پوست خرد شده ، یونجه یا بریده های چمن باعث حفظ علف های هرز می شود ، در حالی که رطوبت خاک را حفظ می کند ، اما از استفاده از چمن هایی که در معرض علف کش ها یا سایر روش های شیمیایی قرار دارند ، خودداری کنید.

دانستن مبانی

انار یک درختچه بزرگ یا درخت کوچک است که بومی مناطقی از خاورمیانه ، شمال آفریقا و اروپای مدیترانه است. میوه های کوچک عموماً در تابستان ظاهر می شوند و در پاییز بزرگ می شوند و بالغ می شوند. به خوبی با مناطقی که دارای زمستان های خنک و تابستان های معتدل وفقط است ، سازگار است و به عنوان یک درخت چند رگه رشد کرده یا به یک تنه تک تک داده می شود ، به شرط آنکه بطور منظم ساقه های تازه ، نازک و راست و یا مکنده ها را جدا کنید.

درختان انار خود بارور هستند و این بدان معنی است که گلهای موجود در انار هر دو جنس نر و ماده هستند. گرده افشانی حبوبات و زرشک باعث گسترش گرده از گل به گل می شود. شما حتی می توانید با استفاده از یک برس کوچک از شکوفه تا شکوفه. نیز کمک کنید.

منبع

خانه

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonسفارش کود