کود خرمالو

کود درخت انار
کود انار
جولای 12, 2020
کود زرشک سیاه
کود زرشک سیاه
آگوست 2, 2020
کود با کیفیت درخت خرمالو

کود خرمالو

جهت خرید بهترین کود برای خرمالو با ما در ارتباط باشید.

بهترین کود برای درختان خرمالو کدام است؟

کوددهی: بیشتر درختان با حداقل کوددهی به خوبی عمل می کنند. نیتروژن بیش از حد می تواند باعث ریزش میوه شود. اگر برگهای بالغ به رنگ سبز عمیق نباشد و رشد شاخه های آن کمتر از یک پا در سال باشد ، یک کود متعادل مانند 10-10-10 را با سرعت پوند در هر اینچ قطر تنه در سطح زمین بمالید.

چند بار یک درخت خرمالو را آب می کنید؟

برای دستیابی به رشد بهینه و میوه با کیفیت ، به آبیاری منظم نیاز است. در هفته بهار و تابستان به مدت 10 دقیقه یک بار یا دو بار درخت خرمالو خود را آب کنید. درختان خرمالو در دوره های کوتاه خشکسالی مقاومت خواهند کرد. آب و هوای شما به شما نشان می دهد که آیا به کمبود آب نیاز دارید یا نه

چطور از درخت خرمالو مراقبت می کنید؟

هنگامی که باران برای حفظ رطوبت کافی نیست و از ریزش برگ و میوه جلوگیری می کند ، درختان خرمالو را در بهار و تابستان آبیاری کنید. درختان خرمالو به طور کلی سالانه به 36 تا 48 اینچ آب نیاز دارند. کود فقط در صورتی لازم است که رشد کمتر از 1 پا در سال یا برگها رنگ سبز عمیق خود را از دست دهند

خرمالو میوه خوراکی تعدادی از گونه های درختان است. خرمالو به طور کلی از رنگ نارنجی زرد روشن تا نارنجی قرمز تیره رنگ است و بسته به نوع آن از نظر اندازه متفاوت است و ممکن است شکل کروی ، بلوط یا کدو تنبل باشد. اغلب پس از برداشت محصول به میوه متصل می شود ، اما با رسیدن آن برداشت راحت تر می شود. آنها از نظر گلوکز سرشار از مشخصات پروتئین متعادل هستند و داروهای مختلفی برای استفاده از دارو و مواد شیمیایی دارند.

شرایط رشد

محل سکونت: آفتاب کامل با کمی حرکت هوا برای درختان خرمالو در مناطق داخلی توصیه می شود ، گرچه آنها سایه جزئی را تحمل می کنند. خرمالوهایی که در مناطق خنک تر پرورش می یابند باید از آفتاب کامل با محافظت از نسیم خنک کننده برخوردار باشند

خاک: خرمالو تا زمانی که خاک بیش از حد شور نیست ، می تواند در برابر خشم گسترده ای مقاومت کند ، اما در لایه های عمیق و خوب زهکشی شده بهترین کار را می کند. دامنه pH از 6.5 تا 7.5 ترجیح داده می شود. درخت دارای ریشه شیر قوی است که ممکن است به معنی حفر یک سوراخ عمیق تر از حد معمول هنگام کاشت باشد.

آبیاری: درختان خرمالو در دوره های کوتاه خشکسالی مقاومت می کنند اما میوه با آب به طور مرتب از میوه بزرگتر و با کیفیت تر خواهد بود. خشکسالی شدید باعث می شود که برگ ها و میوه ها زودرس ریزش کنند. هر میوه ای که روی درخت باقی مانده باشد ، احتمالاً آفتاب خواهد زد.

کوددهی: بیشتر درختان با حداقل کوددهی به خوبی عمل می کنند. نیتروژن بیش از حد می تواند باعث ریزش میوه شود. اگر برگهای بالغ سبز عمیق نیست و رشد شاخه های آن کمتر از یک پا در سال است ، یک کود متعادل مانند 10-10-10 را با سرعت پوند در هر اینچ قطر تنه در سطح زمین بمالید. در اواخر زمستان یا اوایل بهار ، کود را به طور مساوی زیر سایبان پخش کنید.

کاشتن

  1. خرمالو با موفقیت در خاک عمیق و چوبی که کمی اسیدی شده است رشد می کند. مکانی که خورشید کامل دریافت می کند برای درخت ایده آل است اگرچه ممکن است سایه جزئی تحمل شود.
  2. خرمالو دارای یک ریشه شیر قوی است بنابراین نیاز به سوراخ کاشت عمیق تر از بیشتر درختان دارد. ریشه های خرمالو معمولاً سیاه است و نباید بیمار یا مرده در نظر گرفته شود. در صورت کاشت نمونه ریشه لخت ، عمق سوراخ کاشت توسط سیستم ریشه مشخص می شود. اگر پیوند کانتینر شده است ، سوراخ را 4 برابر عرض توپ ریشه و 1 1/2 نیم برابر عمق سوراخ کنید.
  3. قرار دادن درخت در سوراخ کاشت و قسمت پشتی قسمت کمی از خاک را پر کنید تا تثبیت شود. سوراخ را با آب پر کنید و اجازه دهید توپ ریشه و خاک جذب شود.

4- دوباره خاک اصلی و آب باقیمانده را دوباره عمیقا پر کنید. ریشه خرمالو به آرامی رشد می کند و در هنگام پیوند تازه نیاز به آبیاری منظم دارد.

5- کل منطقه کاشت را مالچ کنید

برداشت

خرمالوها را می توان به دو دسته کلی طبقه بندی کرد: آنهایی که میوه های قابض دارند تا زمانی که رسیده نرم شوند و آنهایی که میوه های فاقد قابض دارند. در هر یک از این دسته ها ، ارقامی وجود دارد که میوه های آنها تحت تأثیر گرده افشانی (نوع گرده افشانی) و ارقام قرار می گیرند که میوه آنها از گرده افشانی (ثابت گرده افشانی) بی تأثیر است. در واقع ، این دانه ها است ، نه گرده افشانی که بر میوه تأثیر می گذارد.

یک میوه مناسب برای خوردن باید ژله نرم باشد و چنین ارقام به بهترین وجهی با مناطق سردتر که در آن می توان خرمالو پرورش داد ، سازگار است. رنگ گوشت میوه ثابت گرده افشانی تحت تأثیر گرده افشانی قرار نمی گیرد.

شکل میوه از نظر رقم از کروی تا بلوط تا مسطح یا مخلوط متغیر است. رنگ میوه از نور زرد-نارنجی تا نارنجی تیره قرمز متفاوت است. اندازه می تواند به اندازه چند اونس بیشتر از یک پوند باشد. کل میوه به جز دانه و کالبر خوراکی است. تحمل جایگزین رایج است. با رقیق کردن میوه یا هرس نسبتاً بعد از یک سال محصول سبک می توان تا حدودی برطرف کرد. یخ زدن میوه یک شبه و سپس ذوب شدن میوه باعث نرم شدن می شود و همچنین قابض را از بین می برد. میوه بی برداشت مانده بر روی درخت پس از ریزش برگ ، جلوه ای بسیار تزئینی ایجاد می کند. معمول است که بسیاری از میوه های نابالغ از ماه مه تا سپتامبر فرو می روند

انواع قابض وقتی که سخت هستند اما کاملاً رنگی هستند برداشت کنید. آنها بر روی درخت نرم می شوند و از نظر کیفیت بهبود می یابند ، اما احتمالاً میوه های زیادی را به پرندگان از دست خواهید داد. خرمالوهای ستیزه گر در صورت نگهداری در دمای اتاق از درخت خارج می شوند.

خرمالو های غیر قابض هنگامی که کاملاً رنگ شدند ، آماده برداشت هستند ، اما برای بهترین طعم دادن ، به آنها اجازه دهید بعد از برداشت کمی نرم شوند. هر دو نوع خرمالو را باید با درختی با برش های هرس دستی برش داد و کالری را دست نخورده رها کرد مگر اینکه از میوه برای خشک کردن کامل استفاده شود ، ساقه ها را باید تا حد ممکن به میوه خرد کنید. اگرچه میوه هنگام برداشت نسبتاً سخت است ، اما به راحتی کبود می شود ، بنابراین با احتیاط عمل کنید.

خرمالو های بالغ و سخت قابض را می توان حداقل برای مدت یک ماه در یخچال نگهداری کرد. همچنین می توانند 6 تا 8 ماه یخ زده شوند. خرمالوهای غیر قابض برای مدت کوتاهی در دمای اتاق قابل نگهداری هستند. اگر با میوه های دیگر در یخچال نگهداری شوند ، نرم می شوند. خرمالو همچنین یک میوه خشک عالی را ایجاد می کند. می توان آنها را کاملاً پوست کنده و خشک کرد و یا به صورت برش (پوست کنده یا بدون لایه برداری) برش داد و از این طریق خشک کرد. هنگامی که خرمالو های قابض کاملاً پوست کنده و خشک شوند ، تمام قابض خود را از دست می دهند و یک خرما مانند قوام ایجاد می کنند.

مراقبت از هرس عمومی

زمان ایده آل برای هرس خرمالو ، در اواخر زمستان یا اوایل بهار است. با استفاده از یک جفت تیز و بریدگی ، شاخه های شکسته و بیمار را بریده و سپس آنها را برش دهید تا به تنه درخت برسید.

درختان خرمالو را هرس کنید تا در حالی که درخت جوان است ، یک چارچوب قوی از شاخه های اصلی ایجاد کنید. در غیر این صورت ، میوه ای که به نکات شاخه ها به وجود می آید ، ممکن است خیلی سنگین باشد و باعث شکستگی شود. یک برنامه منظم برای حذف برخی از رشد های جدید و عنوان های دیگر هر ساله باعث بهبود ساختار و کاهش تحمل های جایگزین می شود. یک سیستم گلدان باز احتمالاً بهترین است. اگرچه درختان به خودی خود رشد می کنند ، خرمالو را می توان به عنوان یک پرچین ، به عنوان صفحه نمایش هرس کرد ، یا اندازه آن را کنترل کرد. آنها حتی یک اسپانسر خوب می سازند. درختان جوان را در زمان کاشت به 1/2 ارتفاع (یا حدود 3 فوت) برش دهید.

آفات و بیماریها

خرمالو نسبتاً عاری از مشکل است ، اگرچه اشکال غذا و مقیاس در ارتباط با مورچه ها گاهی اوقات می تواند مشکلاتی ایجاد کند. کنترل مورچه ها معمولاً از این آفات مراقبت می کند. آفات گاه به گاه دیگر شامل مگس سفید ، تریپس است که می تواند باعث لکه های پوستی و کنه ای شود. ورود به سیستم آب همچنین می تواند باعث پوسیدگی ریشه شود. آفات مهره مانند سنجاب ، گوزن ، کویوت ، موش ، اوپوزوم و پرندگان به میوه علاقه دارند و گوپی ها به ریشه حمله می کنند. سایر مشکلات شامل شکوفه و ریختن میوه جوان به ویژه در درختان جوان است. این معمولاً یک مشکل جدی نیست ، اما اگر افت بیش از حد باشد ، امتحان کردن چند شاخه مفید است. همچنین آب بیش از حد یا بارور بیش از حد ممکن است مسئول باشد. مقادیر زیادی میوه کوچک در درخت سالم و سالم با از بین بردن همه یا یک یا دو میوه در هر شاخه در ماه مه یا ژوئن قابل درمان است.

بارور درختان خرمالو:

 درباره تغذیه درخت خرمالو درختان میوه ای کوچک و با مراقبت بسیار خوبی هستند باغ کوچک میوه ها یا قابض هستند ، میوه هایی که باید قبل از خوردن آن نرم شوند ، یا غیر قابض ، سخت خورده می شوند. درخت خرمالو به چه مقدار کود نیاز دارد؟ قوانین کوددهی درختان خرمالو کمی متفاوت از آنچه که در مورد سایر درختان میوه است و متخصصان در مورد نیاز به کود خرمالو متفاوت هستند. برای اطلاعات بیشتر در مورد تغذیه درخت خرمالو بخوانید.

بارور کردن درختان خرمالو

 بسیاری از ارقام درختان خرمالو روی ساقه های اصلی که گیاهان بومی هستند رشد می کنند ، بنابراین برای پیشرفت آنها نیازی به کمک زیادی ندارند. تغذیه یک درخت خرمالو همیشه ضروری یا مناسب نیست. درختان می توانند نسبت به کود بسیار حساس باشند. در واقع ، کود بیش از حد خرمالو دلیل اصلی ریزش برگ است. چه زمانی بهترین زمان برای تغذیه درخت خرمالو است؟ با داشتن بسیاری از درختان میوه ، به باغداران توصیه می شود هنگام کاشت درخت کود را به خاک بیفزایند. با این حال ، توصیه برای کود خرمالو متفاوت است. کارشناسان معتقدند تغذیه درخت خرمالو در زمان کاشت ضروری نیست. به دلیل حساسیت درخت توصیه نمی شود باروری درختان خرمالو را در زمان قرار دادن آنها در خاک توصیه کند.

تغذیه خرمالو باید از چند سال پایین جاده شروع شود. برخی از متخصصان تغذیه درخت خرمالو را فقط در صورتی توصیه می کنند که برگهای بالغ کم رنگ و رشد شاخه های آن کم باشد. برخی دیگر از ابتدا کوددهی درختان خرمالو را توصیه می کنند. کود خرمالو به چه مقدار کود نیاز دارد؟ پیشنهاد می شود استفاده از 1 تا 2 فنجان کود متعادل (مانند 10-10-10) در هر سن مناسب باشد. این باید در دو سال اول مارس ، ژوئن و سپتامبر اعمال شود. پس از آن ، تغذیه درخت خرمالو را تا مارس و ژوئن محدود کنید. با این حال ، این کود بسیار خرمالو می تواند باعث ریزش برگ شود. اگر این کار را انجام داد ، کود را بر اساس آن تنظیم کنید ، بر اساس نیاز به تغذیه بر قدرت و عملکرد درخت. برخی از باغداران ادعا می کنند که تغذیه خرمالو فقط باید یک بار در سال یا در اواخر زمستان یا در اوایل بهار انجام شود. برخی دیگر ادعا می کنند که تغذیه درخت خرمالو باید در طول رشد بهار و همچنین در تابستان اتفاق بیفتد. به همین دلیل ممکن است شما نیاز به آزمایش داشته باشید تا زمانی که پیدا کنید چه چیزی برای درختان شما مفید است.

راهنمای کاشت خرمالو

برنامه ریزی

هنگام انتخاب مکانی برای درخت خود ، سعی کنید منطقه ای با آب لوم شنی را به خوبی تخلیه کنید. این بهترین برای خرمالو است ، اما تا زمانی که زهکشی خوبی وجود داشته باشد ، درخت شما باید شکوفا شود. درخت خود را در معرض آفتاب کامل قرار دهید تا بهترین نرخ رشد و تولید را داشته باشید. از جیب های یخ زدگی خودداری کنید- درختان ممکن است در اثر یخ زدگی های غیر منطقی آسیب ببینند.

کاشتن

حالا یک سوراخ در حدود سه برابر گلدان خود و به همان عمق توپ ریشه بزنید. خاکی را که بیرون آورده اید کنار بگذارید و 50/50 آن را با کمپوست قارچ قدیمی ، کود پیر و یا پوست کاج فاسد شده مخلوط کنید. گیاه را از گلدان آن جدا کرده و توپ ریشه را به آرامی شل کنید. هر ریشه ای را که در لبه های توپ ریشه می چرخد ​​برش دهید. گیاه را در سوراخ کاشت قرار دهید و خاک را با مخلوط 50/50 جایگزین کنید و خاک را به آرامی بسته بندی کنید. برای جلوگیری از کاشت تا عمق ، مطمئن شوید که گیاه در موقعیتی قرار دارد که بیشترین ریشه در خط خاک است. در مرحله بعد باید درخت را کاملاً آب دهیم تا ریشه ها برطرف شود و جیب های هوا را از بین ببرد. کود را در خانه کاشت قرار ندهید! فقط کود را در زمان صحیح سال استفاده کنید.

 

در صورت تمایل ، یک پایه آب در پایه درخت به قطر حدود 36 اینچ بسازید. مالچ در بهار و تابستان باید حدود 4-6 اینچ عمق داشته باشد. چند اینچ را از تنه درخت دور نگه دارید. مالچ خوب برای خرمالو علفهای هرز و پوست کاج است.

فاصله برای خرمالو به میزان مورد نظر در منظره بستگی دارد. برای پرورش دهندگان کوچک و برای پرورش دهندگان بزرگتر ، درختان باید حداقل 10 پا فاصله داشته باشند ، فضای آنها با 20 پا فاصله داشته باشد.

کود درخت خرمالو

قطره کود و میوه

در جنوب ، افت میوه برای خرمالو رایج است. آبیاری نابرابر یا کود نیتروژن بالا می تواند باعث بروز این مشکلات شود. برخی از انواع خرمالو در سنین جوانی مستعد افتادن میوه هستند اما پس از رسیدن بلوغ ، از آن خارج می شوند.

مواد شیمیایی یا ارگانیک ، هر آنچه را که می توانید انتخاب کنید ، اطمینان حاصل کند که حاوی آهن ، روی ، منگنز ، منیزیم ، مولیبدن ، مس و بور است. این عناصر برای رشد گیاهان بسیار مهم هستند. نرخ برنامه ممکن است متفاوت باشد. نمودار را در صفحه بعد مشاهده کنید:

10-10-10 یا 10-0-10 با مواد معدنی

1 فنجان در هر سال از عمر درخت

** حداکثر در 9 فنجان برای درخت بالغ

6 فنجان برای 1 سال

10 فنجان برای 2 ساله (4-6ft)

18 فنجان برای درخت 7-9ft

24 فنجان درخت بالای 9ft

کود باید زیر کل سایبان پخش شود و از 5 اینچ در اطراف تنه جلوگیری شود. برای درختان جوان (1-2 ساله) در مناطق 8a-9 ، هر سال 3 بار در اواخر فوریه ، اواخر ماه مه و اواخر ژوئیه / اوایل ماه اوت بارور شوید. برای گیاهان بیشتر شمال (مناطق 6-7) ، در ماه مارس یا بعد از شکستن جوانه بارور شوید. این احتمالاً باعث افت زودرس میوه می شود ، اما رشد در این مرحله از رشد آنها مهمتر است. هرگز از بعد آگوست باروري نکنيد! (ژوئن در مناطق 6-7). این می تواند باعث رشد تا اواخر سال شود و در صورت یخ زدن به درخت آسیب برساند.

در سال سوم ، به کود نیتروژنی کم بروید (شماره اول باید کمتر از 5 باشد) و فقط در اواخر فوریه (مناطق 8-9) یا مارس (مناطق 6-7) اعمال شود.

اب

سال اول یک زمان حساس برای خرمالو جدید شماست. هنوز زمان ایجاد خود نگذشته است و بنابراین به اندازه یک درخت بزرگتر قوی نیست. برای جلوگیری از ریزش درخت ، باید هفته ای دو بار در خاک سبک و هفته ای یک بار در خاک رس انجام شود. مطمئن باشید که کل سیستم ریشه را عمیقا خیس می کنید ، این کار در حدود 40-50 دقیقه طول خواهد کشید. برای بهترین رشد و تولید ، خرمالوها باید حداقل یک اینچ آب در هفته دریافت کنند. در طلسم های خشک ، آب اجباری است. اگر به طور صحیح در طول جادوها سیراب نشود ، ممکن است میوه زودرس رها شود. حداقل 4 پا در اطراف خرمالو از چمن و علفهای هرز پاک کنید ، تا کمتر رقابت آب کنید.

هرس

در جنوب طبیعی است که هرس خرمالو را برای باز کردن عادت چوب ماهیانه امتحان کنید. در کاشت ، 3-4 شاخه داربست را که به طور مساوی در اطراف تنه قرار گرفته اند ، انتخاب کنید و شاخه های دیگر را که با تنه در آن سرازیر شده اند ، جدا کنید.

در طول فصل دوم خفته ، بالای اندام داربست 36 اینچ از تنه ، این به تشویق انشعاب ثانویه کمک خواهد کرد. هر شاخه رشته ای در مرکز درخت باید برداشته شود. این کار به درخت گردش خوبی در فضای داخلی می بخشد.

در پنج سال آینده شما باید با برداشتن جوانه های آب و شاخه های مرکزی قوی ، آموزش درخت خرمالو خود را هرس کنید به سمت خارج.

درختان بالغ باید در هر فصل خفته هرس شوند. شاخه های ضعیف و مرده را باریک کنید و برای حفظ ارتفاع درختان از قالب و برش هایی نگه دارید.

کود خرمالو

شیوه های نادرست کوددهی به طور مستقیم بر تولید میوه درخت خرمالو تأثیر می گذارد.

آیا 10-10-10 کود مناسب برای درختان خرما لو است؟

درختان خرمالو جنس برگهای سبز بزرگ و عمیقی را به همراه میوه های نارنجی روشن خود که شبیه کدو تنبل های ریز است ارائه می دهد. در حقیقت ، این باغبان مورد علاقه ، که در مناطق سرسختی وزارت کشاورزی ایالات متحده 5 و 11 در حال رشد است ، در فصل پاییز هنگامی که میوه ها تقریباً برای برداشت آماده می شوند ، برگهای نارنجی و زرد ایجاد می کنند. بارور کردن این درختان میوه برای تولید شاخه های مداوم آنها ضروری است. هر انتهای شاخه توانایی تولید میوه را دارد.

شیوه های نادرست کوددهی به طور مستقیم بر تولید میوه درخت خرمالو تأثیر می گذارد.

نوع کود

کود اصلی 10-10-10 برای درخت خرمالو به خوبی کار می کند. در صورت تمایل می توانید یک نوع آلی را انتخاب کنید تا مواد شیمیایی کمتری به خاک اضافه شود. هر درخت به مقدار کود متفاوتی احتیاج دارد. یک روش عملی برای محاسبه مقدار کود ، تعیین قطر تنه درخت با یک نوار اندازه گیری است که در نزدیکی پایه گیاه قرار می گیرد. هر قطر به 1 پوند کود نیاز دارد. بسته به اندازه سایبان ، می توانید دستمال پاشیده شده یا از دستگاه توزیع کود استفاده کنید تا دانه ها یا پودرها را در یک الگوی یکنواخت پراکنده کنید.

ملاحظات نیتروژن

اگرچه نیتروژن یک عنصر ضروری برای رشد اساسی گیاه است ، اگر درخت نیتروژن بیش از حد پراکنده در کود باشد ، درخت خرمالو به طرز چشمگیری واکنش نشان می دهد. متوجه خواهید شد که میوه ها قبل از کامل شدن به زمین می افتند. نیتروژن خود واکنش در درخت ایجاد می کند به طوری که رشد رویشی بیشتری ظاهر می شود و نه تولید میوه. انرژی از میوه ها به شاخ و برگ شاخه ها هدایت می شود. به عنوان یک راه حل ، دستورالعملهای کوددهی باید کاملاً رعایت شود تا نیتروژن اضافی مانع تولید میوه نشود.

بارور کردن درختان خرمالو

بهترین توصیه ما در زمان کاشت: بارور نشود. درختان جوان خرمالو نسبت به کود بسیار حساس هستند. بعد از گذشت چند سال ، اگر برگهای بالغ سبز عمیق نیست و رشد شاخه های آن کمتر از یک پا در سال است ، در اواخر زمستان یا اوایل بهار ، کود متعادل (مانند 10-10-10) بمالید.

به خاطر داشته باشید که با خرمالو ، کوددهی بیش از حد ممکن است باعث افت زودرس میوه شود.

کنترل آفات و بیماری برای خرمالو

خرمالو

خرمالوها به دو دسته کلی می روند: انواع قابض و انواع غیر قابض. قابض

انواع آن باید قبل از غذا کاملاً نرم باشد. به طور کلی ، محصولات زراعی می توانند ماهانه روی درخت بمانند

پس از توسعه رنگ بازار ، با رنگ و شکر بیشتری نرم تر می شوید. انواع غیر قابض

کاملاً محکم هستند و قبل از نرم شدن قابل خوردن هستند.

بسته به نوع ، میوه خرمالو از اوت تا نوامبر برداشت می شود.

باروری

افت میوه یک مشکل شایع برای خرمالو است و تا حد زیادی در اثر بارور شدن بیش از حد ایجاد می شود

نیتروژن. برای دو سال اول پس از پیوند ، با استفاده از 1/2 تا 1 پوند (1-2 لیوان) از 10-10-10 کود دهی کنید

ریز مغذی ها در هر سال در مارس ، ژوئن و سپتامبر. برای سال سوم ، درخواست استفاده کنید

کود فقط در ماه مارس و ژوئن. در حالی که درختان بالغ باید به طور کلی قادر به دریافت اضافی باشند

کود در هر سال سن (بیش از 10-15 پوند از 10-10-10 در سال) ، ممکن است برخی از درختان شروع به داشتن کود کنند

مشکلات مربوط به افت میوه. اگر افت میوه همچنان مشکل ساز است ، به کود کود 5-10-15 توجه کنید

و یا استفاده از کود کمتر در هر برنامه. به عبارت دیگر ، کوددهی باید بر پایه گیاه باشد.

منبع

خانه

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonسفارش کود