کود با کیفیت پیاز
کود پیاز
جولای 10, 2020
کود درخت انار
کود انار
جولای 12, 2020
کود با کیفیت خیار

کود خیار

جهت خرید کود مخصوص خیار با ما در ارتباط باشید.

خیار میوه ای سرشار از مواد مغذی مفید و همچنین برخی ترکیبات گیاهی و آنتی اکسیدان هاست که ممکن است به بهبود و حتی پیشگیری از برخی شرایط و بیماری ها کمک کنند. خیار از سطوح بالای ویتامین K برخوردار است

برخی از مزایای خیار عبارتند از :

*     کم کالری، سرشار از مواد مغذی

*     فزایش آنتی اکسیدان ها

*    کمک به سمزدایی طبیعی

*    جایگزینی برای آب ساده

*    کمک به کنترل وزن

*     کمک به اجابت مزاج

*       کمک به سطوح قند خون

*       متعادل سازی سطوح اسیدیته

*       بهبود سلامت استخوان

*        مبارزه با سردرد

*       کمک به سلامت قلب

*       بهبود شرایط پوست

*       محافظت در برابر اختلالات عصبی

راهنمای محصول خیار – همه چیز در مورد تغذیه برنامه خیار و کود خیار که باید بدانید:

زمان مطلوب برای معرفی کهیرها در مزرعه زمانی است که تقریباً 25٪ از گیاهان شروع به گل می کنند.

خیار در شرایط درجه حرارت بالا ، رطوبت و شدت نور و با تأمین آب و مواد مغذی بی رویه رشد می کند.

درجه حرارت هوا مؤلفه اصلی محیطی است که بر رشد رویشی ، شروع گل ، رشد میوه و کیفیت میوه تأثیر می گذارد.

فاصله نزدیک باعث افزایش بازده ، بلوغ یکنواخت تر می شود و مشکلات علفهای هرز را کاهش می دهد. همچنین به میوه های کوتاه تر و با رنگ روشن تر منجر می شود.

مطالعات بی شماری نشان داد که با افزایش غلظت نمک آب آبیاری ، کاهش خطی در عملکرد خیار مشاهده می شود.

بازده محصول به شدت در دسترس بودن گیاه به گیاه بستگی دارد.

به طور واضح تأثیر مثبت لقاح پتاسیم بر عملکرد خیار نشان داده شده است.

پتاسیم اثر شناخته شده ای در تقویت مقاومت گیاهان در برابر عوامل بیماری زا و نیز کاهش تأثیر عفونت دارد.

اهمیت کود خیار

نکات برتر در مورد بهترین کود برای خیار

اگر تازه وارد دنیای باغبانی نیستید ، ممکن است خود را تحت این فرض تصور کنید که همه کودها از نظر نحوه برخورد گیاهان با هم برابر هستند ، کار می کنید. این در صورتی نیست که خیار را پرورش دهید. به همین ترتیب ، مهم است که نه تنها به دنبال کود با کیفیت باشید بلکه به کودی کمک کنید که در بهترین حالت ممکن به پرورش خیارها کمک کند.

انتخاب ما برای بهترین کود برای خیار

مانند اکثر گیاهان ، استفاده از یک کود خوب می تواند خیار بزرگتری به همراه آورد. همچنین می تواند کل بازده گیاه را افزایش دهد. این کار را با تحویل کلیه کودهای خوب مورد نیاز خیار شما (مواد دیگری از جمله نیتروژن ، فسفر و پتاسیم از جمله موارد دیگر) به اشکال آسان استفاده می کند.

در حالی که کود به طور کلی ایده خوبی است ، یادآوری این نکته مهم است که ، گاهی اوقات ، خاک هایی که می توانید خریداری کنید قبلاً با کود مخلوط شده به وجود می آیند ، به خصوص اگر از مخلوط شروع استفاده می کنید ، بنابراین حتماً آنرا را بررسی کنید.

اگر خاک شما حاوی کود است ، می توانید مقداری از مواد غذایی خود را اضافه کنید – ما معمولاً فقط توصیه می کنیم آن را با نیمی از قدرت انجام دهید و نتایج را ارزیابی کنید.

گیاهان خیار از چه تغذیه می کنند؟

گیاهان خیار خود را به خوبی سیراب کنید تا در ایجاد و افزایش بازده به آنها کمک کنید. شما می خواهید آنها مرطوب نباشند ، بنابراین کمی و هر دو هفته یکبار گیاهان خیار خود را با غذای بالای ازت تغذیه کنید.

نگاهی به مزایای بسیاری از خیار

انواع دلایل وجود دارد که چرا رشد خیار می تواند گزینه ای فوق العاده باشد همانطور که می دانیم ، رشد خیار ممکن است سرگرم کننده باشد ، اما با توجه به آنچه که آنها ارائه می دهند ، می تواند یک تجارت جدی باشد.

قبل از کود

اکنون که مزایای رشد خیار را دانستیم ، ممکن است وسوسه شوید که وارد این روند شوید و یک کیسه بزرگ کود را بگیرید. اما قبل از انجام این کار ، مواردی وجود دارد که باید در مورد رشد خیار خود بدانید ، از جمله چند مرحله که قبل از تهیه کود باید انجام شود.

در مرحله اول ، برای جلوگیری از اشباع زیاد در آب ، باید تاک های خیار در خاک مجهز به زهکشی مناسب کاشته شوند ، که می تواند به سبزیجات آسیب برساند. آنها همچنین باید از تركیب شدن استفاده كنند تا اطمینان حاصل شود كه موانع رشد مانند بیماریهای قارچی به حداقل می رسد. اگر محصول را در یک ظرف می گذارید ، تهیه بزرگترین ظرف ممکن نیز عاقلانه است.

انواع کود خیار موجود در بازار

هنگامی که زمان خرید کود کودکی فرا رسیده است ، یک کود متعادل و تمام عیار ، سبزیجات شما را برای دریافت مواد مغذی مناسب تأمین می کند. با این حال ، انواع کودهای پیشرفته ای وجود دارد که می توانید به آنها کمک کنید تا خیار خود را در کنار هم قرار دهید.

شاید مشهورترین این کودهای سطح بالاتر ، کودهای دانه ای باشد. قبل از رها شدن مواد مغذی آنها ، سبک اصلی این نوع با گذشت زمان شکسته می شود تا امکان توزیع یکنواخت تری فراهم شود. همچنین نسخه های پیشرفته تری از این سبک وجود دارد که شامل خواص آهسته یا کنترل شده است که حتی نتایج قابل پیش بینی تری را ارائه می دهند.

همچنین می توانید کودهای دانه ای تهیه کنید که از منابع ارگانیک تهیه می شود مانند کود کنجاله پنبه ، وعده غذایی ویتامین یا غذای پر. علاوه بر این ، برخی از کودهایی که می توانید از نظر فنی طبیعی و در عین حال ارگانیک نباشید. برخی از این مواد مغذی مانند کلسیم ، پتاسیم و آهن هستند.

همچنین ممکن است بخواهید کودهایی که دارای مایع یا محلول در آب هستند ، مورد توجه قرار گیرند. این نوع کودها نسبت به محصولات ارگانیک معمولی سریعتر عمل می کنند ، که اگر می خواهید نتایج سریع تری داشته باشید ، ممکن است فریبنده باشد. از طرف دیگر ، این محصولات نسبت به مواد جامد کمی کثیف هستند.

بارور کردن خیار

بعد از اینکه گیاهان خیار شکوفه های خود را تولید کردند ، استفاده از یک کود متعادل و همه منظوره مفید است. یک کود محلول در آب با آب و فاضلاب خوب کار می کند. همچنین می توانید از کود دانه متعادل استفاده کنید. هنگام انتخاب کود دانه ای ، به کد سه عدد روی کیف توجه کنید. به دنبال 10-10-10 یا 12-12-12 باشید. این اعداد به ترتیب درصد نیتروژن ، فسفات و پتاسیم موجود در آن کیسه خاص را نشان می دهد. نیتروژن به رشد شاخ و برگ گیاهان کمک می کند. فسفات و پتاسیم به تولید میوه کمک می کند. کود را مطابق دستورالعمل های سازنده اعمال کنید. بیشتر آنها با نرخ 1/2 پوند در 100 فوت مربع استفاده می شوند. دانه‌ها را روی زمین در اطراف پایه گیاه پراکنده کنید. اجازه ندهید که گرانول ها به خود گیاه لمس کنند ، زیرا ممکن است بسوزد یا عوارض جانبی دیگری داشته باشد. کود را بعد از استفاده در چاه آب کنید.

همچنین می توانید از یک محصول محلول در آب استفاده کنید. فقط آن را مطابق دستورالعمل سازنده مخلوط کنید و هنگامی که شکوفه ها برای اولین بار ظاهر می شوند ، آن را اعمال کنید. اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید که گیاهان شما به اندازه کافی زنده بمانند ، می توانید حدود یک ماه پس از تولید اولین میوه ها آنها را بارور کنید.

استفاده از کود به مقدار مناسب در مورد این گیاهان در فصل گرم باعث افزایش عملکرد و طعم می شود. با این حال ، استفاده از کود بیش از حد گیاهان خیار آفات را تشویق می کنند و می توانند بازده کمتری داشته باشند. هر دو گیاه در فصل تابستان در ایالات متحده آمریکا بخش زراعت سخت گیاهان 2 تا 11 هستند و هر دو توسط یخبندان آسیب دیده یا کشته می شوند.

گیاهان فیدر سنگین هستند ، بنابراین حتماً خاک را با کمپوست غنی یا کود پیری تغذیه کنید. بعد از اینکه تاکها دونده شدند و اولین گلها ظاهر شدند ، یکبار در ماه با کمپوست ، کود پیر یا کود کود را دنبال کنید. … برای این کار ، گیاهان خیار را فضای اضافی بدهید

کود خیار

 کود خیار قبل از کاشت

آزمایش خاک دقیق ترین راهنمای کودی را که باید برای رشد یک محصول خیار انجام دهید ، می دهد. دفتر گسترش دانشگاه محلی شما احتمالاً می تواند در مورد آزمایش خاک در حیاط شما کمک و مشاوره ای ارائه دهد. بدون بهره مندی از آزمایش خاک ، قبل از کاشت بذر یا پیوند خیار ، یک پیمانه کود 5-10-10 در هر 10 فوت یا ردیف استفاده کنید. دانه‌های کود را با یک چنگال باغ داخل خاک مخلوط کنید.

بدون بهره مندی از آزمایش خاک ، قبل از کاشت بذر یا پیوند گیاه خیار ، یک پیمانه کود 5-10-10 در هر 10 فوت یا ردیف استفاده کنید. دانه‌های کود را با یک چنگال باغ درون خاک مخلوط کنید

با کودهای تازه خیار را بارور کنید

کود خود را برای رشد گیاه خیار از طریق فرآیندی به نام پوشش جانبی بمالید. مواد شیمیایی کود برای برگ و ساقه مضر هستند ، بنابراین کود روی خاک در نزدیکی گیاهان اعمال می شود و در سطح خاک مخلوط می شود. آب مواد مغذی را در مناطق ریشه گیاه می شست. گیاهان خیار طرفدار با 1/1/2 اونس کود 33-0-0 در هر 10 پا از ردیف یک هفته پس از شروع گلهای اول و دوباره سه هفته بعد. گرانول یا پودر را به طور مساوی روی خاک بمالید و 6 اینچ از پایه گیاهان بریزید و سپس کود را درون خاک آب کنید. لباس جانبی گیاهان گوجه فرنگی را به همان روش ایجاد کرد ، اما صبر کنید تا اولین میوه ها تعیین شود ، و سپس کود 15.5-0-0 را با سرعت 3/1/2 اونس در هر 10 فوت ردیف اعمال کنید. کودهای خود را دوباره از گیاه خیار هر چهار تا شش هفته استفاده کنید

مضرات کود خیار بیش از حد

مقادیر زیاد کود نیتروژن می تواند آبهای زیرزمینی را آلوده کند ، از میوه دهی در خیار جلوگیری کند و رشد نرم و برگدار را که باعث جذب آفات می شود ، تشویق می کند. اگر گیاهان از تمام نیتروژن دریافتی استفاده نکنند ، از بین می رود و می تواند منابع آب زیرزمینی را آلوده کند. علاوه بر این ، اگرچه کود نیتروژن منجر به سبز عمیق ، شاخ و برگ سرسبز روی گیاه خیار می شود که بسیار عالی به نظر می رسد ، اما معمولاً به برداشت های کوچک منجر می شود. علاوه بر این ، رشد نرم و پرشور برای آفات جذاب است ، که می تواند به سرعت گیاه غلیظ شده را آلوده کند. اگر گیاهان شما خوب به نظر می رسند اما میوه زیادی تولید نمی کنند و یا از حمله آفات رنج می برند ، سعی کنید برنامه های کود را متوقف کنید.

کود دهی خیار 

کود مایع بهترین گزینه برای خیار است که در ظروف در حال رشد هستند. به طور مرتب آب دادن به گیاهان با محلول بسیار رقیق کود ، آب و مواد مغذی مورد نیاز گیاهان را تأمین می کند تا آنها را به خوبی رشد کرده و میوه زیادی تولید کند. برای ایجاد محلول غلیظ کود مایع ، 2 فنجان کود عمومی مانند 8-16-8 ، 10-20-10 یا 12-24-12 را در 1 گالن آب گرم حل کنید و هم بزنید تا کود آن حل شود. از این محلول غلیظ برای بارور کردن گیاهان استفاده نکنید. روزانه 2 قاشق غذاخوری محلول غلیظ را در 1 گالن آب رقیق کنید و از محلول رقیق شده برای آب دادن گوجه فرنگی و گیاهان خیار هر روز یا هر چند وقت یکبار که به آب نیاز دارند استفاده کنید.

خیارهای ظرف را با مخلوط کردن کمپوست با خاک گلدان خود تغذیه کنید. همچنین می توانید کود رها شده با پتاسیم کم پتاسیم با نسبت آزاد شده با نسبت N-P-K مشابه 2-3-6 اضافه کنید. در زمان کاشت 1 قاشق غذاخوری در گلدان بکارید ، و هنگامی که اولین برگهای واقعی را روی خیارهای خود مشاهده می کنید دوباره استفاده کنید.

منبع

خانه

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonسفارش کود