اسید هیومیک
اسید هیومیک
جولای 6, 2020
کود با کیفیت خیار
کود خیار
جولای 10, 2020
کود با کیفیت پیاز

کود پیاز

جهت خرید کود مخصوص پیاز با ما در ارتباط باشید.

پیاز از نظر ارزش غذایی به سبب دارا بودن قندها، ویتامین ها به خصوص ویتامین ث، مواد معدنی مخصوصاً کلسیم، فسفر و پتاسیم دارای اهمیت است.پیاز سرشار از مواد مغذی است. این ماده اگرچه کالری اندکی دارد اما مواد مغذی فراوانی همچون ویتامین‌ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان را در خود دارد.این ماده همچنین حاوی ویتامین C ، B6 و منگنز است. پیاز حاوی مقادیر اندکی از کلسیم، آهن، فولات، منیزیم، سولفور، فسفر و پتاسیم است.پیاز حاوی پروبیوتیک است که می تواند خواب را بهبود بخشد و حتی استرس را کاهش دهد.

برخی از خواص پیاز:

*        بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن

*         بهبود آلرژی با پیاز خام

*         کاهش خطر بروز لخته های خونی

*         کاهش سرطان

   *      کاهش خطر بروز دیابت

  *     بهبود وضعیت خواب

برخی از خواص درمانی پیاز :

  *    بوی آن ميكروب های مضر را از بين می برد.

     *  قند خون را كاهش می دهد.

      * از ابتلا به سكته جلوگيری می كند.

*    قلب را فعال می كند و كلسترول را كاهش می دهد.

 

*    گردش خون را تقويت می كند.

*      به سبب داشتن آنتی اكسيدان، تنش و نگرانی را از بين می برد.

*    الياف غذايی آن دستگاه هاضمه را تقويت می كند.

انتخاب ما برای بهترین کود برای پیاز

نیتروژن ، پتاسیم ، کلسیم ، گوگرد و منیزیم موارد مورد نیاز برای رشد رویشی پیاز هستند

نیتروژن و پتاسیم: باعث رشد اندام هوایی و سوخ پیاز می‌شود. کلسیم، گوگرد و منیزیم: کلسیم باعث مقاومت دیواره سلولی و فعالیت ریشه ها، منیزیم در تشکیل کلروفیل و فتوسنتز و گوگرد در تندی پیاز نقش دارد.

برای به‌حداکثر رساندن رشد و محصول‌دهی پیاز، نیتروژن (ازت) و سپس پتاسیم باید در مقادیر زیاد به گیاه داده شود.

عناصر غذایی گیاه  شامل ماکرو عبارتند از : کربن، هیدروژن، اکسیژن ، نیتروژن، فسفر و پتاسـیم. نیتروژن، فسفر و پتاسیم از طریق کوددهی تامین می‌شوند. عناصر میکرو شامل کلسیم، منیزیم، گوگرد و عناصر کم مصرف یا ریز مغذی که به مقدار بسیار کم مورد نیاز هستند شامل بر، کلر، روی، مس، آهن، منگنز ومولیبدن هستند.

برای برداشت بهترین محصول پیاز وجود تعادل صحیح بین ریزمغذی‌ها و درشت‌مغذی‌ها ضروری است. کمبود هر یک از مواد مغذی موجب کاهش محصول می‌شود،‌ از سوی دیگر مقدار هر یک از این مواد باید متناسب با نیازهای گیاه باشد

اگرچه انتخاب های بسیار خوبی وجود دارد پیاز بدون شک یکی از محبوب ترین غذاهای جهان است ، زیرا حضور خام یا پخته آنها به طور معمول در غذاهای بی شماری در سراسر دنیا جایگاهی دارد. به همین دلیل ، تقریباً ناگفته پیداست که محصول مورد نظر برای رشد باغداران خانگی محبوب است. و یکی از بهترین راه های تهیه پیاز خانگی عالی ، تغذیه آنها با کود مناسب است.

هنگامی که تصمیم می گیرید پیاز را در باغ خود پرورش دهید ، مهم است که در مورد نوع پیاز که تصمیم دارید رشد کنید تصمیم بگیرید

مبانی رشد پیاز

پیازها را به طرز زیادی در سراسر جهان مصرف می کنند. آنها تمایل دارند که به خودی خود مصرف کننده حریص باشند و شهرت آنها به عنوان فیدرهای سنگین به دلیل داشتن سیستم های ریشه کم عمق افزایش می یابد.

مقدار زمان لازم برای رشد پیاز شما نیز بستگی به نوع پیاز شما برای رشد دارد. اگر در حال رشد و اقسام کوچک و لاغر مانند پیاز سبز هستید ، می توانید حدود یک ماه محصول خود را آماده کنید. اگر مسیر پر پیچ و خم را طی می کنید ، پیش از برداشت بین سه تا شش ماه منتظر بمانید.

صرف نظر از نوع ، پیازها یک محصول گیاهی در فصل سرما محسوب می شوند که می توانند در شرایط غیرمترقبه شکوفا شوند زیرا سخت است. توصیه می شود پیازهای خود را در مکانی کاشت کنید که در معرض آفتاب کامل قرار بگیرند.

اهمیت خاک خوب

از آنجا که پیازها به طور طبیعی محکم هستند ، تمایل دارند که محصول نسبتاً آسانی برای رشد باشند. این سهولت آنها را به گزینه ای ایده آل برای باغبانان تازه کار که هنوز انگشت شست و باریک سبز ایجاد نکرده اند ، تبدیل می کند. با این حال ، این بدان معنا نیست که یک فصل در حال رشد موفقیت آمیز مسئله ای نیست که آنها را در زمین مستقر کنیم.

خاک شاید مهمترین مؤلفه دستیابی به یک محصول موفق پیاز باشد. در حالت ایده آل ، می خواهید خاکی شل ، خوب زهکشی و خوب کار کرده و عاری از سنگ و توده باشد. این امر به شما این امکان را می دهد تا محصول شما به اندازه مواد مغذی جذب شود ، که به آنها کمک می کند تا به نوعی پیاز مورد نظر برای رشد تبدیل شوند.

کود خوب منجر به خاک خوب می شود

کود می تواند نقش بسیار مهمی در انتقال خاک شما به مرحله بعدی داشته باشد. دلیل این امر این است که خاک را به مواد مغذی تزریق می کند که در غیر این صورت ممکن است فاقد آن باشند. با این وجود ، هنگام خرید یک کیف تقویت کننده باغ ، مواردی وجود دارد که باید آنها را مد نظر داشته باشید.

در مرحله اول ، باید اطمینان حاصل کنید که کود مورد نظر خود را با نیازهای خاک شما مطابقت می دهد. بهترین راه برای اطمینان از این مورد قبل از خرید کود کودکی خود اتفاق می افتد. آزمایش خاک باید اطلاعات لازم را برای کمک به شما در تصمیم گیری آگاهانه در اختیار شما قرار دهد.

هنگامی که می دانید به دنبال چه چیزی هستید ، می توانید به یک کود مراجعه کنید تا مشخص کنید آیا این یک مسابقه مناسب برای باغ شما است یا خیر. دلیل اینکه می توانید این کار را انجام دهید این است که با نگاهی به سه شماره اعدادی که در کیف ذکر شده است ، نگاهی بیندازید.

این عددها درصد نیتروژن ، فسفر و پتاسیم موجود در کیسه را نشان می دهند. به عنوان یک قاعده شلوغ ، می خواهید کودهایی را بخریدکه دارای مقدار زیادی ازت باشد ، زیرا پیاز ها واقعاً عاشق این ماده مغذی هستند.

این گفته ، مطمئن باشید که پیازهای خود را با یک ماده مغذی خاص ، حتی ازت ، بیش از حد بارگذاری نمی کنید. لقاح بیش از حد یک ماده مغذی خاص می تواند برخی از کارهای بد بو را برای پیاز شما انجام دهد ، مانند تغییر رنگ یا طعم دادن.

اگر به دستورالعمل کودهای شیمیایی پایبند هستید – البته با توجه به اینکه ترکیب غذایی مناسب برای باغ شماست – باید یک محصول پیاز قوی در پایان دوره رشد مربوطه داشته باشید. با گذشت زمان ، حتی ممکن است به اندازه کافی بلندپرواز باشید که سعی کنید کود کودکی خود را تهیه کنید.

توصیه ما: کود خانگی پیاز سرگرمی خانگی

اگر شما با کود دیگری بروید ، مفاهیم استفاده از آن تا حد زیادی نوسان نمی کند. دلیل این امر این است که سبزیجات در حال رشد به طور کلی نیازهای یکسانی را از نظر تغذیه و مراقبت مشترک دارند. اگر در گذشته با دیگر سبزیجات کار کرده اید ، می توانید بسیاری از این دانش را به محصول پیاز خود منتقل کنید.

 اگر پیاز اولین محصول زراعی است که تاکنون سعی کرده اید ، می توانید از این تجربه به عنوان یک ابزار یادگیری برای کمک به شما در تهیه غذاهای دیگری که ممکن است در باغ خود پرورش دهید ، استفاده کنید. بدیهی است که هر میوه و سبزیجات رشد یافته دارای خصوصیات خاص خود هستند. با این حال ، بسیاری از قوانین عمومی مراقبت اعمال می شود. اگر با کود دهی اشتباه کنید ، می توانید دفعه بعد آنرا اصلاح کنید.

و اگر با کود دهی اشتباه نکنید ، بسته به نوع پیاز که برای رشد انتخاب می کنید ، به پیازهای زیبا از اشکال و اندازه های مختلف پاداش می دهید. و به همین دلیل است که تصمیم گرفتید در وهله اول دست خود را برای رشد آنها امتحان کنید ، درست است؟

انتخاب متنوع

اندازه پیاز به تعداد و اندازه برگهای سبز یا تاپ ها در زمان بلوغ بستگی دارد. برای هر برگ حلقه‌ای از پیاز وجود دارد. هرچه برگ بزرگتر باشد ، میوه بزرگتر خواهد بود. پیاز ابتدا یک قسمت را تشکیل می دهد و سپس بسته به نوع پیاز و طول روز آن ، شکل گیری ابتدایی را شروع می کنید. پیازها با طول روز مشخص می شوند. انواع پیاز “طولانی” از زمان تشکیل طوفان ها ترک می شوند و هنگامی که طول روز به 14 تا 16 ساعت می رسد شروع به تشکیل لامپ می کنند در حالی که پیازهای “کوتاه مدت” در اوایل سال همانطور که فقط 10 تا 12 ساعت از نور روز وجود دارد شروع به ساخت می کنند. . یک قاعده کلی از آنها این است که پیازهای “طولانی مدت” در کشورهای شمالی (شمال موازی 36) بهتر عمل می کنند در حالی که پیازهای “کوتاه مدت” در کشورهای جنوب آن خط بهتر عمل می کنند

پیاز از بذر

اواسط تا اواخر اکتبر بهترین زمان برای کاشت بذر انواع پیاز فوق العاده شیرین ، کوتاه و متوسط ​​به طول روز است. بذرها را می توان مستقیماً درون باغ کاشت ، با یک چهارم اینچ خاک پوشانده شده و باید طی 7 تا 10 روز جوانه بزند. در صورت ضخیم شدن گیاهان ، گیاهان را می توان به عنوان پیاز یا پیازچه سبز برای سالادها یا خوردن تازه در طی 8-10 هفته بیرون کشید و مورد استفاده قرار داد. با این حال ، بیشتر باغبان ها می خواهند یک نهال پیاز را به بزرگی یک بسکتبال پرورش دهند. برای انجام این کار ، گیاهان پیاز باید تا فوریه آینده رقیق شوند تا حداقل 2-3 اینچ از هم جدا شوند تا از گسترش کافی اطمینان حاصل شود. گیاهان برداشته شده می توانند برای پیازچه ها یا برای پیوند در منطقه دیگری از باغ استفاده شوند ، به طوری که این مکان ها نیز فضای کافی را در اختیار خود قرار دهند تا در نوع های بزرگ بزرگ شوند.

کوددهی گیاهان پیاز برای موفقیت بسیار مهم است. یافته های تحقیق A&M تگزاس نشان می دهد که با باند کردن فسفر 2-3 اینچ در زیر بذر در زمان کاشت ، رشد و عملکرد پیاز بسیار قابل افزایش است. این فسفر به عنوان یک راه حل شروع کننده عمل می کند که رشد گیاهچه های جوان را تقویت می کند. فسفر اتصال دهنده ، مانند سوپر فسفات (0-20-0) ، 2-3 اینچ زیر بذر شامل ساخت یک سنگر 3 اینچ در عمق ، توزیع نیمی فنجان فوق العاده فسفات در هر 10 پای ردیف ، پوشاندن فسفات با خاک ، کاشت بذر را پوشانده و به آرامی با نیمی از اینچ یا کمتر از خاک را می پوشانیم. پس از تأسیس ، گیاهان پیاز باید مقادیر اضافی کود (21-0-0-0 – آمونیوم سولفات یا نیترات آمونیوم) را به عنوان یک برنامه پوشش جانبی هر ماه دریافت کنند.

باید به باغبانانی که تمایل به تعویق انداختن دارند ، هشدار داده شود که کاشت دیرتر از ماه اکتبر می تواند به معنای عدم موفقیت باشد. عدم تولید پیاز به دو شکل صورت می گیرد – – نابودی کامل نهال های جوان در طی یک زمستان سرد یا فراوانی گل پیاز بهاری که باعث کاهش اندازه ، وزن و توانایی ذخیره سازی لامپ ها می شود. با رسیدن دمای هوای زمستان ، گیاهان پیاز کوچک و به سرعت در حال رشد هستند. با این حال ، اگر زودتر کاشت کنید و ساقه گیاهان پیاز هنگام قرار گرفتن در معرض دمای سرما بزرگتر از یک مداد باشد ، پیاز در بهار بعد گل را آغاز و تولید می کند. این گل بولت گفته می شود. پیچ خوردگی به دمای پایین احتیاج دارد. سریعترین پیچ خوردگی در اثر دمای 40-45 درجه فارنهایت یا پایین تر ایجاد می شود. اگر دمای پاییز گرم که باعث رشد بیش از حد می شود ، در زیر دمای پایین زمستان و کند شدن رشد ، محصولات زراعی بذر پاییز مستعد تحمل بهار زیر هستند. بسیاری از باغداران بر این باورند که برداشتن زود هنگام ساقه گل پیاز باعث بزرگ شدن پیاز می شود اما این مسئله ثابت نشده است. گلدهی باعث کاهش اندازه و همچنین ساقه گل مرکزی می شود که باعث افزایش پوسیدگی در طول ذخیره سازی می شود. این دقیقاً همان اتفاقی خواهد بود برای کسانی که در اکتبر یا نوامبر با امید پیازهای بزرگ پیاز در حال کاشت و یا پیاز در حال کاشت هستند ، با امید پیازهای بزرگ بهار آینده. پیازهای پیاز که ساقه گل تولید می کنند ممکن است بزرگ باشند اما از نظر وزن سبک (نیمی از وزن یک اندازه قابل مقایسه ، پیاز بدون گل) و مستعد پوسیدگی هستند. بدیهی است ، آنچه می بینید ، همیشه آن چیزی نیست که می گیرید!

دستورالعمل مراقبت از پیوند

هنگامی که گیاهان زنده دریافت می کنید ، آنها باید در اسرع وقت کاشته شوند. اگر شرایطی وجود داشته باشد که باعث شود شما قادر به کاشت سریع این گیاهان نباشید ، گیاهان پیاز را از جعبه جدا کرده و آنها را در محلی خشک و خنک پخش کنید. ریشه ها و تاپ ها ممکن است شروع به خشک شدن کنند اما نگران نباشید ، پیاز عضو خانواده لیلی است و به همین ترتیب تقریباً سه هفته زندگی می کند. اولین کاری که پیاز بعد از کاشت انجام می دهد ، ساقه ریشه های جدید است.

تهیه خاک

پیازها بهتر است در تختخوابهای بزرگ حداقل چهار اینچ و 20 اینچ عرض رشد کنند. رشد و عملکرد پیاز را می توان با باند کردن کودهای سرشار از فسفر (10-20-10) 2 تا 3 اینچ زیر پیوند در زمان کاشت ، بسیار تقویت کرد. یک سنگر را در بالای تختخواب چهار اینچ عمق ایجاد کنید ، یک نیم فنجان کود را به ازای هر 10 فوت خطی ردیف توزیع کنید ، کود را با دو اینچ خاک بپوشانید و پیوند را کاشت کنید.

کاشتن

گیاهان را با فاصله چهار اینچ از عمق تقریباً یک اینچ تنظیم کنید. روی تخت خواب بلند ، دو ردیف را روی هر تخت تنظیم کنید ، چهار اینچ از طرف ردیف. اگر می خواهید برخی از پیازها را در فصل رشد به عنوان پیاز سبز برداشت کنید ، ممکن است گیاهان را به فاصله نزدیک به دو اینچ بکارید. قبل از شروع لامپ ، هر مورد دیگری را بکشید و مقداری را برای پیاز بزرگتر بگذارید. پیوندها باید 4 تا 6 هفته قبل از تاریخ آخرین یخ زدگی متوسط ​​بهار انجام شود.

نکات مربوط به باروری و رشد

پیازها به منبع زیادی ازت نیاز دارند. کود مبتنی بر نیتروژن (سولفات آمونیوم یا نیترات آمونیوم) باید با سرعت یک فنجان در هر بیست فوت ردیف اعمال شود. اولین کاربرد باید حدود سه هفته پس از کاشت باشد و سپس با استفاده از برنامه ها هر 2 تا 3 هفته ادامه یابد. پس از شروع کار گردن احساس نرم شدن ، کود بیشتری مصرف نکنید. این باید تقریباً 4 هفته قبل از برداشت محصول اتفاق بیفتد. همیشه بلافاصله پس از تغذیه ، آب را حفظ کرده و در طول فصل رشد ، رطوبت را حفظ کنید. هرچه برداشت هر چه بیشتر آب بیشتری به پیاز نیاز داشته باشد. برای کنترل علفهای هرز یک علف کش قبل از ظهور باید قبل از کاشت استفاده شود. این کار تقریباً یک ماه پس از کاشت ، کنترل علفهای هرز را تأمین می کند. سایر محصولات در کنترل فصل علفهای هرز در فصل رشد کمک می کنند. همیشه دستورالعمل های برچسب را دنبال کنید. برای باغبانان ارگانیک ، یک کمپوست غنی از نیتروژن در خاک باید وارد شود. متأسفانه ، هیچ محصولی در دسترس نیست که بتواند در کنترل علفهای هرز کمک کند ، بنابراین تنها روش کشت خواهد بود. در حین کشت مراقب باشید که به پیاز آسیب نرسانید. از آنجا که پیاز شروع به رشد کردن می کند باید شل شود تا پیاز آزاد شود. خاک را در بالای پیاز قرار ندهید زیرا این کار از تشکیل پیاز طبیعی جلوگیری می کند.

بیماری و کنترل حشرات

دو بیماری عمده که پیاز را تحت تأثیر قرار می دهد ، جوش های سفید و بنفش است. اگر برگها به رنگ سبز پررنگ ، و سپس زرد رنگ شود ، احتمالاً باد شدن گیاه را تحت تأثیر قرار داده است. لکه بنفش باعث ایجاد ضایعات بنفش روی برگها می شود. شبنم سنگین و هوای مه آلود از گسترش سریع آنها حمایت می کند و هنگامی که طلسم های طولانی بارانی در هوای گرم رخ می دهد ، این بیماری ها می توانند بسیار مخرب باشند. بهترین درمان پیشگیری است: فقط از خاک خوب زهکشی شده استفاده کنید ، ردیف ها را در همان جهت باد غالب اجرا کنید و از بادگیر یا محافظت دیگر جلوگیری کنید. در صورت تداوم شرایط ، می توان از اسپری با قارچ کش چند منظوره در یک برنامه 7 تا 10 روز استفاده کرد.

حشره ای که بیشترین آسیب را ایجاد می کند ، غلاف پیاز است. آنها با شستن سطح برگها و مکیدن آبهای آزاد شده تغذیه می شوند. آنها به رنگ قهوه ای روشن و تقریباً 1 میلی متر طول دارند. ممکن است از یک صابون حشره کش یا حشره کش بیولوژیکی استفاده شود. در طی هفت روز از برداشت هیچ گونه حشره کش استفاده نکنید و همیشه دستورالعمل های برچسب را دنبال کنید.

اکثر افراد می خواهند پیاز را رشد ندهند ، نه گل پیاز! چه عواملی باعث می شود پیازهای پیاز گل ساقه های گل ارسال نشود؟ گل پیاز توسط چندین چیز ایجاد می شود اما معمولاً شایع ترین آن نوسانات دما است. پیاز به عنوان دوسالانه طبقه بندی می شود و این بدان معنی است که معمولاً 2 سال طول می کشد تا از بذر به دانه بروید. دما عامل کنترل کننده یا محرک در این فرایند است. اگر یک گیاه پیاز در معرض دمای متناوب سرد و گرم باشد که باعث می شود گیاه پیاز خفته شود ، رشد را از سر بگیرد ، خفته شود و دوباره رشد خود را از سر بگیرد ، پیازهای پیاز زودرس گل یا پیچ می کنند. پیاز فریب خورده و معتقد است كه دو چرخه رشد یا سالهای رشد در چرخه زندگی دوسالانه خود را پشت سر گذاشته است بنابراین چرخه را با گلیدن نهایی می كند. با کاشت انواع مناسب در زمان مناسب می توان گلدهی را کنترل کرد. فقط هنگام کاشت در اوایل بهار از پیوندهایی که به اندازه مداد یا به قطر کوچکتر هستند استفاده کنید و یا همیشه بذر گیاهان ، هرگز پیوند نکنید ، در اوایل پاییز در مناطق تگزاس

در مورد گلدهی چه باید کرد؟

در صورت ظاهر شدن ساقه های گل چه کاری می توان انجام داد؟ آیا ساقه گل را باید از گیاهان پیاز جدا کرد؟ ، اما وقتی گیاه پیاز پیچیده شود  و یا از ساقه گل ارسال شود ، هیچ کاری برای رفع این مشکل وجود ندارد. پیازهای پیاز خوراکی اما کوچکتر خواهند بود. هرچه سریعتر از این پیازها استفاده کنید زیرا ساقه گل سبز که از طریق مرکز لامپ ظاهر می شود ، ذخیره سازی را تقریبا غیرممکن می کند. همانطور که در مورد پیازها وجود دارد ، به این معنی که طیف گسترده ای از تاریخ کاشت پاییز برای این محصول مجاز است. پیاز خوراکی توسط گلدان بذر نفوذ می کند که هنگام برداشتن سخت است ، اما به طور زودرس پوسیدگی باعث از بین رفتن کل محصول در انبار می شود.

برداشت و ذخیره سازی

پیازها کاملاً بالغ می شوند که قسمت بالای آنها افتاده است. بعد از کشیدن از روی زمین اجازه دهید پیاز خشک شود ، ریشه ها را گیره کرده و قسمت های بالا را به یک اینچ برش دهید. نکته اصلی حفظ پیاز و جلوگیری از کبودی ، خنک نگه داشتن ، خشک و جدا شدن آنها است. در یخچال و فریزر ، که به طور جداگانه در فویل پیچیده شده است ، پیاز ها را می توان تا یک سال حفظ کرد. بهترین راه برای ذخیره پیاز در یک کیسه مش یا جوراب زنانه نایلونی است. یک پیاز را درون کیسه قرار دهید و آن را گره بزنید یا یک پیوند پلاستیکی را بین پیازها قرار دهید و تا زمانی که جوراب زنانه پر شود ، ادامه دهید. جوراب ساق بلند را روی یک ساختمان خنک خشک حلقه کنید و هنگامی که پیاز مورد نظر است ، به سادگی پیاز پایینی را با یک جفت قیچی گیره کنید یا کراوات پلاستیکی را جدا کنید. پیشنهاد دیگر پخش کردن پیازها روی صفحه است که امکان تهویه مناسب را فراهم می کند ، اما به یاد داشته باشید که از تماس با یکدیگر جلوگیری کنید. به عنوان یک قاعده کلی ، پیاز هر چه شیرین تر باشد ، میزان آب آن بیشتر می شود و بنابراین ماندگاری کمتری دارند. یک پیاز محکم تر مدت بیشتری را ذخیره می کند ، بنابراین ابتدا انواع شیرین ها را بخورید و پیازهای تند را برای ذخیره کردن ذخیره کنید.

کود و پیاز را آب کنید

هنگام آب دادن پیاز ، مرطوب نگه داشتن خاک مهم است اما خیس نیست. پیازها به راحتی در خاک مسطح پوسیده می شوند. هنگام کود دهی پیاز ، استفاده از کود مبتنی بر نیترات و نه کود مبتنی بر سولفات مهم است. کود ساخته شده با سولفات تمایل دارد که پیازها را تندتر و شیرین تر کند. با تکنیک های خوب آبیاری و کود دهی ، محصول پیاز شما تقویت کننده مورد نیاز برای تولید تعداد زیادی پیاز آبدار و شیرین را به دست می آورد.

پیاز را آب کنید

این ایده خوبی است که خاک را در قسمت پیاز خود بطور مداوم مرطوب نگه دارید. پیازها ریشه های کم عمق دارند ، بنابراین خیساندن های عمیق لازم نیست. اگر باران در منطقه شما نیفتد بهتر است هر دو روز پیاز را آب کنید. سیستم آبیاری قطره ای بسیار عالی عمل خواهد کرد ، اما نصب آنها بسیار گران است. شیلنگ خیس کن درست کار می کند. همچنین می توانید از اسپری قابل تنظیم متصل به انتهای شلنگ استفاده کنید. سمپاش را روی تنظیم مه قرار دهید و گیاهان پیاز خود را به اندازه کافی آب تهیه کنید تا خاک در آن بسیار مرطوب باشد. شما همچنین می توانید از یک قوطی آبیاری استفاده کنید ، فقط مطمئن شوید که به اندازه کافی آهسته آن را آب کنید تا خاک اطراف شسته نشود.

ایده آل این است که پیازها را در اوایل صبح یا عصر ها آب کنید. از آنجایی که شما خیلی عمیق آب نمی کنید ، نمی خواهید خورشید قبل از اینکه فرصتی برای نفوذ به آن بخورد ، آب را از سطح خاک تبخیر کند.

گیاهان پیاز در حال رشد

می توانید یک لایه نازک از مالچ را در وصله پیاز خود بمالید. این به مرطوب تر نگه داشتن خاک کمک می کند. بریده های چمن ، نی یا برگ های خرد شده به خوبی مالچ می کنند. فقط به یاد داشته باشید که وقتی گیاهان بزرگ شدند ، لایه مالچ را به عقب برگردانید ، بنابراین جایی برای شروع فشار خود به خارج از خاک وجود خواهد داشت.

بهترین و مهمترین کود برای پیازها هنگام آب دادن پیاز ، مهم است که خاک مرطوب بماند ، اما خیس نباشد. پیازها معمولاً در خاک مسطح پوسیده نمی شوند. پس از بارور کردن پیاز ، استفاده از کود نیترات در درجه اول پیاز مهم است و نه کود مبتنی بر سولفات.

این یک برنامه معقول است که خاک را در قسمت پیاز خود بطور منظم مرطوب نگه دارید. پیازها ریشه های کم عمق دارند ، بنابراین به نظر نمی رسد که خیس های عمیق لازم باشد. خوشحال تر خواهید بود ، اگر بارانی در فضای شما نیفتد هر روز پیاز را آب می کنید. یک سیستم آبیاری قطره ای می تواند خوب کار کند ، اما هزینه آن بسیار بالا است.

شیلنگ خیس کن می تواند به خوبی کار کند. می توانید علاوه بر این از سمپاش قابل تنظیم که به بالای شیلنگ متصل است استفاده کنید.

سمپاش را روی تنظیم مه قرار دهید و گیاهان پیاز را به اندازه کافی آب تهیه کنید تا خاک را روی سطح بسیار شدید مرطوب قرار دهید. شما می توانید علاوه بر این از یک ظرف استفاده کنید ، به سادگی آب را به آرامی انجام دهید تا خاک دور آن شسته نشود.

کود دهی پیاز

این یک برنامه معقول برای آب دادن پیاز در ساعات اولیه صبح یا عصر است. از آنجایی که شما به شدت آب نمی دهید ، نیازی به خورشید ندارید که قبل از اینکه فرصتی برای نفوذ در آن باشد ، آب را از سطح خاک تبخیر کند.

می توانید یک لایه مالچ نازک را در وصله پیاز خود بمالید. این ممکن است به ماندن خاک به همان اندازه مرطوب باشد.

طبق بیشتر اطلاعات پیاز ، میزان برگ گیاه قبل از کوتاه شدن زمان ، مقیاس پیاز را تعیین می کند. بنابراین ، هرچه زودتر بذر (یا گیاهان) را کاشت کنید ، پیازهای بزرگتر شما رشد می کنند. اگر پیاز شما بزرگ نمی شود ، خواندن بسیاری از واقعیت های پیاز که به شما در حل آن کمک می کند ادامه دهید.

پیازهای عظیم در حال رشد!

فقط 1 مورد از این واقعیت های پیاز وجود دارد که کلید رشد پیاز انبوه کاشت زودرس ، همراه با مواد شیمیایی یا کمپوست است.

بذرها را می توان در سینی کاشته و در یک مکان بسیار خنک رها کرد تا اینکه نهال ها به طول 1-2 اینچ برسند ، در این دوره در گلدان های قابل فاسد شدن عمیق پر شده از خاک سست و کمپوست قرار می گیرند.

نهال ها را در بالاترین سطح قرار دهید و گلدان ها را تا حدی خشک نگه دارید تا رشد شدید آن را ترغیب کنید زیرا در جستجوی مرطوب می شوند.

گلدان های داخل باغ را در اوایل بهار بکارید و چون آنها مرطوب از خاک جذب می شوند ، در نهایت تجزیه می شوند و یک سیستم ثانویه را نزدیک سطح خاک تشویق می کنند که می تواند پیازهای بزرگتری تولید کند.

مجموعه های پیاز و گیاهان پیاز به خاک شل احتیاج دارند و زود کاشته می شوند یک سنگر کم عمق را حفر کنید ، که در کمپوست یا مواد شیمیایی برای پیازهای بزرگ کار می کند. به همین ترتیب ، تختخواب های بزرگ شده نیز اعمال می شوند. پیازهایی را که در عمق و 4-5 اینچ از هم قرار دارند کاشت کنید.

پیازهای حاصلخیز

بهتر است قبل از کاشت نهال یا مجموعه پیاز ، خاک را در وصله پیاز خود بارور کنید.

یک غذای گیاهی دانه دانه متعادل ، مانند 10-10-10 یا 12-12-12 ، رها کردن معمولی را انتخاب کنید. قبل از کاشت آن را درون خاک ترکیب کنید.

درباره گیاهان پیاز بیشتر بدانید

گرانول ها را با سرعتی که سازنده آن تولید می کنید اعمال کنید – به طور معمول یک پوند 1/2 پوند در هر صد فوت مربع. مجدداً سعی کنید از غذای گیاهی بیشتر از گیاه حاوی نیترات استفاده کنید نه یک غذای مبتنی بر نمک.

این ممکن است پیاز شما را شیرین و لطیف زیادی بسازد. علاوه بر این ، شما ممکن است تقریباً حداکثر گریه نکنید وقتی آنها را بریدید.

اگر می خواهید پیاز را به صورت ارگانیک پرورش دهید ، قبل از کاشت یک لایه کمپوست یا کود پوسیده به خوبی در خاک کار کنید. لایه باید ضخامت یک یا دو اینچ باشد.

هنگامی که کاشت را تمام کردید ، دیگر نیازی نیست تا سال آینده لکه پیاز خود را بارور کنید.

بهتر است قبل از کاشت نهال یا مجموعه پیاز ، خاک را در وصله پیاز خود بارور کنید. یک نسخه به موقع ، کود دانه متعادل ، مانند 10-10-10 یا 12-12-12 را انتخاب کنید. قبل از کاشت آن را درون خاک مخلوط کنید. یک راه آسان برای تحقق این امر ، پراکندگی دانه های روی زمین و سپس آخرین بار تا زمان آخرین بار در خاک است. گرانول ها را به همان میزان پیشنهاد شده توسط سازنده اعمال کنید – معمولاً 1/1 پوند در 100 فوت مربع. مجدداً سعی کنید به جای کود سولفات مستقر از کود مبتنی بر نیترات استفاده کنید. این کار پیاز شما را شیرین تر و ملایم تر می کند. همچنین وقتی آنها را بریدید تقریباً گریه نخواهید کرد.

اگر می خواهید پیاز را به صورت ارگانیک پرورش دهید ، قبل از کاشت یک لایه کمپوست یا کود خوب پوسیده شده در خاک کار کنید. لایه باید ضخامت چند اینچ باشد.

پس از کاشت ، مجبور نیستید تا سال دیگر لکه پیاز خود را بارور کنید.

حالا که از کود دادن و آب دادن پیاز اطلاع دارید ، وقت آن است که در مورد برداشتن آنها نیز برای عملکرد بهتر فکر کنید.

منبع

خانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سفارش  کود