سیر تا پیاز کود ده ایکس شوک برای مرکبات

مصرف کود ده ایکس شوک برای مرکبات

مرکبات جزو میوه‌های بسیار پر مصرف در جهان به شمار می‌روند و از این رو بسیاری از باغداران به پرورش آنها مشغول هستند. درختان مرکبات در طول دوران میوه دهی و تکامل خود به مجموعه گسترده‌‌ای از عناصر مغذی نیاز پیدا می‌کنند بنابراین مصرف کود کامل تقویتی می‌تواند در افزایش تناژ محصول بسیار موثر باشد.

با مطالعه کامل این مقاله متوجه می‌شوید چرا کود ده ایکس شوک برای مرکبات به عنوان یک کود کامل شناخته می‌شود و چگونه کیفیت محصولات را افزایش داده و شما را به سود زیادی می‌رساند. همچنین درمورد نحوه، مقدار و زمان مصرف کود 10x شوک به طور کامل صحبت می‌کنیم. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

بهترین کود برای مرکبات چیست؟

درختان مرکبات نیز مانند سایر گیاهان برای رشد و توسعه سالم نیاز به تأمین تمامی عناصر غذایی مورد نیاز دارند. مرکبات مانند پرتقال، لیمو شیرین، نارنگی، لیمو ترش، نارنج، گریپ فروت و… معمولاً نیاز به عناصر غذایی اصلی مانند نیتروژن، فسفر و پتاسیم (ان پی کا) دارند.

همچنین، مرکبات به عناصر ریز مغذی دیگری نیاز پیدا می‌کنند که برای رشد سالم و تأمین این عناصر غذایی از کود کامل می‌توان استفاده کرد. با استفاده از کود کامل، علاوه بر تغذیه کامل، می‌توان بهبود بافت خاک و افزایش مقاومت گیاهان در برابر انواع بیماری‌ها و شرایط محیطی نامساعد را نیز فراهم کرد.

افزایش تناز محصول یکی از فواید مصرف کود ده ایکس برای مرکبات

بنابراین کود ده ایکس شوک به عنوان یک کود کامل و متعادل بهترین گزینه است و عالی عمل می‌کند. کود 10x شوک حاوی نیتروژن، فسفر، پتاسیم، کلسیم، بور، آهن، هیومیک اسید، فولویک اسید، امینو اسید، جلبک دریایی است که فواید بی‌شماری دارد.

این کود در مرکبات باعث بهبود سلامتی گیاه، افزایش عملکرد و کیفیت محصولات، مقاومت به بیماری‌ها و شرایط محیطی نامساعد می‌شود. همچنین، با استفاده از کود ده ایکس شوک می‌توان خاک را بهبود داد و به تأخیر افتادن پیری گیاه کمک کرد.

بنابراین، با توجه به این که کود ده ایکس شوک حاوی تمامی عناصر غذایی مورد نیاز مرکبات است و تأثیر مثبت آن بر رشد و عملکرد درختان در بسیاری از موارد ثابت شده است، بهترین کود کامل برای مرکبات می‌باشد. اما موارد ذکر شده تنها فواید این کود فوق‌العاده نیست. در بخش بعدی درمورد تاثیرات مثبت آن بیشتر صحبت خواهیم کرد.

فواید مصرف کود ده ایکس شوک برای مرکبات

مصرف کود ده ایکس شوک برای مرکبات

کود ده ایکس شوک به دلیل دارا بودن مجموعه‌ای از عناصر غذایی و مواد مفید، بر روی درختان مرکبات تاثیرات زیادی دارد. برخی از مهم‌ترین فواید مصرف کود ده ایکس شوک برای مرکبات عبارتند از:

  • رشد بهتر و سالم‌تر درختان مرکبات

کود ده ایکس شوک با دارا بودن تمام عناصر ضروری و مواد ریز مغذی مورد نیاز برای رشد و تکامل درختان مرکبات، رشد بهتر و سالم‌تر آن‌ها را به همراه دارد.

  • افزایش تناژ محصول

با تأمین تمام مواد مغذی مورد نیاز برای درختان مرکبات، کود x10 شوک می‌تواند باعث افزایش عملکرد محصول و کیفیت آن‌ها شود.

  • بهبود کیفیت محصول

این محصول پرطرفدار از برند آمریکایی شوک با داشتن مواد مغذی کافی از جمله پتاسیم، می‌تواند بهبود کیفیت محصول و خصوصاً محتوای قندی آن‌ها را تضمین کند. این کود حاوی 20% پتاسیم محلول است که به سرعت جذب گیاه شده و در افزایش حجم میوه، وزن و بازارپسندی آن تاثیر چشم گیری دارد.

  • مقاومت بیشتر در مقابل بیماری‌ها و آفات

یکی دیگر از فواید مصرف کود ده ایکس شوک برای مرکبات افزایش استقامت گیاه است. عنصر کلسیم یکی از عناصر موثر در تقویت دیواره سلولی گیاهان می‌باشد. کود شوک 10x حاوی 5% کلسیم است که سبب افزایش مقاومت میوه و گیاه در برابر عوامل خارجی شده و درختان مرکبات ایستادگی بیشتری در برابر بیماری‌ها و آفات خواهند داشت.

  • بهبود بافت خاک

این کود با داشتن مواد آلی همچون هیومیک اسید، می‌تواند بهبود خاک و بهبود خصوصیات فیزیکی و شیمیایی آن را تضمین کند. هیومیک اسید به عنوان یک اصلاح کننده قوی خاک، تنفس ریشه درخت را بهبود می‌بخشد و سبب افزایش سرعت جذب عناصر می‌شود.

بهبود کیفیت پرتقال با مصرف کود 10x شوک
  • خوش طعم شدن میوه

یکی از عناصری که در تشکیل قند در گیاه نقش دارد و وجود آن برای درخت حیاتی است عنصر آهن می‌باشد. بنابراین یکی از ملاک‌های انتخاب بهترین کود برای مرکبات باید وجود مقادیر کافیِ عنصر ریز مغذی آهن باشد که کود ده ایکس شوک با تامین 10% آهن می‌تواند در این زمینه بسیار عالی عمل کند.

به طور کلی، استفاده از کود ده ایکس شوک برای مرکبات می‌تواند به عنوان یک روش کارآمد، اقتصادی و پایدار برای بهبود کیفیت محصول درختان مرکبات محسوب شود. موارد گفته شده تنها فواید کود ده ایکس شوک برای مرکبات نیست، ما در مقاله‌ای تحت عنوان “معرفی کامل کود ده ایکس شوک” به آنالیز محصول و اطلاعات دقیق آن پرداخته‌ایم که برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می‌کنیم آن را مطالعه کنید.

نحوه مصرف کود ده ایکس شوک برای مرکبات

نحوه مصرف کود ده ایکس شوک برای مرکبات به 2 صورت است و شما می‌توانید با توجه به تجهیزات، امکانات و شرایط خود بهترین روش کوددهی را انتخاب کنید.

  • روش آبیاری

برای آبیاری کود شوک 10x می‌توان از چند طریق اقدام کرد. می‌توانید آن را با آب ترکیب کرده و به طور مستقیم بر روی ریشه‌های درخت بریزید و یا از سیستم آبیاری تحت فشار مانند سیستم آبیاری قطره‌ای استفاده کنید. در هر صورت کافی است مقدار مورد نیاز کود را با آبِ آبیاری ترکیب کرده و وارد زمین کنید. در این روش کود از طریق ریشه‌های درخت جذب شده و با کمک آوند‌ها به تمام نقاط درخت خواهد رسید.

محلول پاشی کود 10 ایکس شوک برای مرکبات
  • روش محلول پاشی

ابتدا طبق دستور العمل مقدار مناسبی از کود را با آب ترکیب کرده و وارد دستگاه کنید و سپس محلول پاشی را به گونه‌ای انجام دهید که تمام سطح گیاه خیس شود و چکه کردن محلول را از گیاه به چشم خود ببینید. برای انجام محلول پاشی حتما از دستکش استفاده کنید تا کود با پوست دست شما تماس پیدا نکند. در این روش عناصر غذایی از طریق سطح برگ‌ها و گیاه جذب شده و می‌توانند به سرعت تاثیر خود را بگذارند.

مقدار مصرف کود 10 ایکس شوک برای مرکبات

مقدار مصرف کود 10 ایکس شوک برای مرکبات بستگی به نوع خاک، روش کوددهی، شرایط آب و هوایی و نیز سطح تولید مورد نظر دارد. اما به طور کلی برای کوددهی به روش آبیاری کافی است 5 لیتر از کود را همراه با آب آبیاری وارد یک هکتار باغ مرکبات کنید.

اگر قصد دارید از این کود 10 ایکس به روش محلول پاشی استفاده کنید دُز مصرف آن برای یک هکتار باغ ۲ در هزار است. به این معنی که ۲ لیتر از کود را با ۱۰۰۰ لیتر آب ترکیب کنید و سپس محلول پاشی را انجام دهید.

زمان مصرف کود 10x شوک برای مرکبات

زمان مصرف کود 10x شوک برای مرکبات در تمام مراحل رشد است. از کود 10x شوک می‌توانید در هر زمان از دوره رشد درختان مرکبات که به مواد غذایی نیاز داشتند استفاده کنید و در واقع زمان خاصی برای آن تعیین نشده است.

درواقع کود ده ایکس شوک یک کود کامل و تقویتی فوق‌العاده است که می‌توانید جهت افزایش تناژ و کیفیت محصولات خود در هر زمان استفاده کنید و نیاز گیاهان خود را رفع کنید.

کود ده ایکس شوک 5 لیتری برای باغ مرکبات

خرید کود ده ایکس شوک برای مرکبات

شما می‌توانید با مراجعه به صفحه “خرید کود ده ایکس شوک” این کود را در بسته بندی‌های 1 لیتری، 5 لیتری و 20 لیتری سفارش دهید. ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن و در بسته بندی کاربردی سفارش شما را به دستتان می‌رسانیم.

نکته پایانی

همۀ ما می‌دانیم که تامین عناصر مورد نیاز مرکبات در نتیجۀ نهایی محصول تاثیر بالایی دارد. کود ده ایکس شوک با داشتن ده عنصر اصلی می‌تواند اکثر نیازهای درختان مرکبات شما را برطرف کند. شما عزیزان می‌توانید با شمارۀ موجود در سایت تماس بگیرید و مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید. همچنین می‌توانید در بخش نظرات، سوالات یا تجربیات خود را با در میان بگذارید تا کارشناسان ما در اولین فرصت پاسخگوی شما عزیزان باشند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به به این مقاله امتیاز بدید!

میانگیــــن امتیـــازات این مقالــه 1.5 / 5. امتیاز های این مقاله: 2

این مقاله امتیازی ندارد، اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها