کود ده ایکس شوک برای محصولات زراعی

کود ده ایکس شوک برای محصولات زراعی

پرورش محصولات زراعی مانند برنج، گندم و… از این جهت برای ما حائز اهمیت هستند که نقش ویژه‌ای در برنامه غذایی انسان برعهده دارند و زندگی بدون این مواد غذایی مختل می‌شود. بنابراین ضروری است با تولید هرچه بیشتر آنها نه تنها نیاز جامعه را برطرف کنیم بلکه به سود اقتصادی زیادی دست پیدا کنیم. استفاده از یک کود کامل تقویتی برای برطرف کردن تمام نیازهای غذایی گیاهان الزامی است و کود ده ایکس شوک برای محصولات زراعی یک گزینه عالی بشمار می‌رود. در این مقاله به تمامی سولات شما درباره کود 10x شوک پاسخ خواهیم داد و در نهایت نحوه، مقدار و زمان مصرف آن را برای محصولات زراعی توضیح می‎‌دهیم.

بهترین کود کامل برای محصولات زراعی چیست؟

محصولات زراعی از جمله گندم، یونجه، ذرت، جو، برنج و … درصورتی که به درستی تغذیه شوند و نیازهای غذایی آنها برطرف شود می‌توانند شما را به سود بسیار زیادی برسانند. هر عنصر غذایی برای گیاهان مهم است و هر کدام نقش و وظیفه‌ای خاص در رشد و توسعه آنها دارند. برای مثال، نیتروژن برای رشد سریع گیاهان و تولید برگ‌ها و ساقه‌ها انرژی لازم را تأمین می‌کند و فسفر برای ریشه‌ها و رشد گیاهان جوان مهم است. بنابراین با استفاده از کود کامل، می‌توان تمامی عناصر غذایی مورد نیاز گیاهان همچون نیتروژن، فسفر، پتاسیم، کلسیم، منگنز، آهن و… را تامین کرد و از افزایش عملکرد، کیفیت بالا و مقاومت به بیماری‌ها و شرایط محیطی نامساعد بهره‌مند شد.

مصرف کود ده ایکس شوک برای محصولات زراعی

با استفاده از کود کامل می‌توان خاک را بهبود داد و تولید برای سال‌های آتی را نیز تأمین کرد. بنابراین، استفاده از کود کامل تقویتی همچون کود ده ایکس شوک برای محصولات زراعی می‌تواند بهبود رشد و عملکرد محصولات را تضمین کند. در ادامه سایر فواید آن را به طور کامل بررسی می‌کنیم.

فواید مصرف کود ده ایکس شوک برای محصولات زراعی

کود 10x شوک یک کود ترکیبی است که شامل نیتروژن، فسفر، پتاسیم، هیومیک اسید، فولویک اسید، آمینو اسید، جلبک دریایی، کلسیم، بور و آهن با درصدهای متفاوت می‌باشد. این کود کامل و تقویتی برای محصولات زراعی بسیار مفید است و می‌تواند تاثیرات زیر را به همراه داشته باشد:

  • افزایش رشد و عملکرد گیاه؛
  • افزایش تناژ محصول؛
  • بهبود رشد رویشی؛
  • افزایش مقاومت به شرایط سخت محیطی؛
  • بهبود جذب آب و عناصر غذایی؛
  • تقویت گیاه؛

با فراهم کردن ترکیبی از تمام عناصر غذایی مورد نیاز برای رشد و توسعه گیاهان، کود 10x شوک می‌تواند به افزایش رشد گیاه و بهبود کیفیت محصولات زراعی کمک کند.

فواید کود ده ایکس شوک برای گندم و جو

کود ده ایکس شوک برای گندم با تامین تمام مواد مغذی مورد نیاز گیاه می‌تواند در مرحله خوشه دهی بسیار موثر باشد. استفاده از کود ده ایکس شوک جهت تقویت خوشه گندم به طور مستقیم در افزایش تناژ محصول تاثیر گذار است. این کود حاوی 5% نیتروژن، 20% فسفر و 20% پتاسیم است و با تامین عناصر ضروری گیاه می‌تواند سبب افزایش تناژ محصولات زراعی شود.

افزایش کیفیت گندم با مصرف کود ده ایکس شوک

خواص کود 10x شوک برای یونجه

جلبک دریایی یکی از ترکیبات بسیار مهم در افزایش تناژ یونجه است که می‌تواند میزان ماده خشک را حداقل تا ۳۰ درصد افزایش دهد. جلبک دریایی آسکوفیلوم نودوسوم حاوی مقدار زیادی هورمون رشد، عناصر درشت مغذی و ریز مغذی، ویتامین، پروتئین و… است. کود ده ایکس شوک برای یونجه حاوی ۱۰ درصد جلبک دریایی است که می‌تواند تمام نیازهای گیاهان شما را برطرف سازد.

فواید مصرف کود 10 ایکس شوک برای برنج

گیاه برنج در طول رشد خود به عناصر متنوعی نیاز دارد که کمبود هریک از آنها خسارات جبران ناپذیری را وارد می‌کند و عناصر ماکرو یا درشت مغذی در این گروه قرار دارند. کود ده ایکس شوک برای برنج با تامین عناصر نیتروژن، فسفر و پتاسیم سبب افزایش تناژ برنج شده و کشاورزان را به سود اقتصادی زیادی می‌رساند.

خواص کود ده ایکس برای ذرت

فولویک اسید و هیومیک اسید نه تنها می‌توانند به بهبود جذب آب و عناصر غذایی توسط گیاه ذرت کمک کنند، بلکه با بهبود بخشیدن به خصوصیات فیزیکی و شیمیایی خاک، بهبود جذب مواد مغذی توسط گیاه و افزایش مقاومت به بیماری‌ها و آفات بسیار موثر باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله “کود ده ایکس شوک برای ذرت” را مطالعه کنید. موارد گفته شده تنها فواید کود ده ایکس شوک برای محصولات زراعی نیست، ما در مقاله‌ای تحت عنوان “معرفی کامل کود ده ایکس شوک” به آنالیز محصول و اطلاعات دقیق آن پرداخته‌ایم که برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می‌کنیم آن را مطالعه کنید.

نحوه مصرف کود ده ایکس شوک برای محصولات زراعی

نحوه مصرف کود ده ایکس شوک برای محصولات زراعی به دو صورت است. این کود را می‌توانید یا به صورت آبیاری و یا محلول پاشی مصرف کنید و انتخاب روش کوددهی به هدف شما بستگی دارد.

  • روش محلول پاشی

در روش محلول پاشی کود 10x شوک کافی است مقدار مورد نیاز از کود را با مقداری آب ترکیب کرده و با دستگاه مخصوص بر روی گیاهان خود اسپری کنید. در این روش عناصر غذایی به سرعت جذب گیاه شده و در مدت زمانی کوتاه شاهد تاثیرات فوق‌العاده آن خواهید بود.

محلول پاشی کود ده ایکس شوک برای گندم
  • روش آبیاری

در روش آبیاری کود به کمک سیستم ریشه جذب گیاه شده و از طریق آوندها به تمام نقاط گیاه می‌رسد. در این روش جذب عناصر کمی زمان‌بر است اما ماندگاری بالاتری دارد.

مقدار مصرف کود 10 ایکس شوک برای کشاورزی

مقدار مصرف کود 10 ایکس شوک برای کشاورزی به انتخاب روش کوددهی شما بستگی دارد. درصورتی که قصد دارید از روش محلول پاشی استفاده کنید دُز مصرفی آن برای یک هکتار زمین کشاورزی 2 در 1000 است. به این معنی که 2 لیتر از کود را با هزار لیتر آب ترکیب کرده و با دستگاه مخصوص بر روی گیاهان اسپری کنید. مقدار مصرف کود ده ایکس شوک برای آبیاری 5 لیتر برای یک هکتار است. کافی است 5 لیتر از کود را از طریق سیستم آبیاری وارد زمین کنید تا به راحتی از طریق ریشه گیاه جذب شود.

زمان مصرف کود 10x شوک برای محصولات زراعی

از کود 10x شوک می‌توانید در هر زمان از دوره رشد محصولات زراعی که به مواد غذایی نیاز داشتند استفاده کنید و در واقع زمان خاصی برای آن تعیین نشده است. کود ده ایکس شوک یک کود کامل و تقویتی فوق‌العاده است که می‌توانید جهت افزایش تناژ و کیفیت محصولات خود در هر زمان استفاده کنید و نیاز گیاهان خود را رفع کنید.

مصرف کود ده ایکس شوک برای زراعت

خرید کود ده ایکس شوک برای محصولات زراعی

کود ده ایکس شوک برای محصولات زراعی به عنوان یک کود کامل و تقویتی عمل کرده و محصولی وارداتی است و در کشور آمریکا تولید می‌شود. این کود با تاثیر فوق العاده در افزایش تناژ و کیفیت محصولات طرفداران زیادی پیدا کرده است و حاوی 10 عنصر و ترکیب مهم و ضروری است که در بسته بندی 1، 5 و 20 لیتری در دسترس کشاورزان و باغداران قرار می‌گیرد. می‌توانید با مراجعه به صفحه خرید کود 10x مایع شوک درباره محصول اطلاعات کامل را بدست آورید و سفارش خود را به راحتی ثبت کنید. ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن و در بسته بندی کاربردی سفارش شما را به دستتان می‌رسانیم.

چقدر این پست مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به به این مقاله امتیاز بدید!

میانگیــــن امتیـــازات این مقالــه 5 / 5. امتیاز های این مقاله: 2

این مقاله امتیازی ندارد، اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها