کود آمینو اسید برای انار؛ پیشگیری از سرمازدگی درخت انار و رشد بهتر آن

کود آمینو اسید برای انار

انار، میوه‌ای خوشمزه و پرخاصیت است که در ایران به وفور کشت می‌شود. برای تولید انار با‌کیفیت و مرغوب، لازم است درختان انار مورد مراقبت و تغذیه مناسب قرار بگیرند. کود آمینو اسید برای انار یکی از کودهای موثری است که می‌تواند به بهبود رشد، عملکرد و کیفیت محصول انار کمک کند.

این کود حاوی اسیدهای آمینه ضروری و غیر ضروری است که برای رشد و نمو درختان انار ضروری هستند. در ادامه با ما همراه باشید تا بهترین کود آمینو اسید برای انار را به همراه طریقه مصرف آن به شما معرفی کنیم.

تاثیر کود آمینو اسید برای انار 

اسیدهای آمینه موجود در کود آمینو اسید نقش مهمی در سنتز پروتئین، هورمون‌ها، آنزیم‌ها و سایر ترکیبات مهم گیاهی دارند. به همین دلیل کود آمینو اسید می‌تواند تأثیرات مثبتی روی رشد و نمو درختان انار داشته باشد. در قسمت زیر برخی از اثرات استفاده از کودهای حاوی آمینو اسید برای انار را برای شما بررسی کرده‌ایم:

 • کمک به تحمل تنش‌های شرایط محیطی

آمینو اسیدها می‌توانند به گیاهان کمک کنند تا بهتر با شرایط سخت محیطی بخصوص سرمازدگی، خشکی و شوری کنار بیایند.

 • افزایش جذب مواد مغذی

آمینو اسیدها جذب مواد مغذی از خاک را برای گیاه تسهیل می‌کنند، که این امر به رشد بهتر درخت انار کمک می‌کند.

 • تقویت سیستم ایمنی گیاه

تقویت سیستم دفاعی یکی دیگر از اثرات کود آمینو اسید برای انار است. در نتیجه محصول انار در برابر بیماری‌ها و آفات مقاوم می‌شود.

 • تحریک رشد و تولید مثل

کودهای آمینو اسیدی نقش مهمی در تقسیم سلولی و رشد بافت‌ها دارند. رشد ریشه، برگ و ساقه را تحریک کرده و به افزایش تولید مثل گیاه کمک می‌کنند.

بهترین کود آمینو اسید برای انار

بهترین کود آمینو اسید برای انار، کودی است که دارای خصوصیات زیر باشد:

 • حاوی انواع اسید آمینه ضروری برای گیاهان باشد.
 • کیفیت بالایی داشته و فاقد هرگونه مواد شیمیایی مضر باشد.
 • قابلیت حلالیت بالایی در آب داشته باشد.
 • به راحتی توسط گیاه جذب شود.

با توجه به این خصوصیات بهترین کود آمینو اسید برای انار، کود آمینو اسید بمب، کود آمینو اسید شوک و کود آمینو اسید جنریت هستند که هر سه محصول خارجی بوده و تاثیرات بی‌نظیری در کیفیت میوه انار و مقاومت درخت انار در برابر شرایط جوی نامساعد می‌گذارند. برای بررسی جزئی‌تر هر محصول با ما همراه باشید.

کود آمینو اسید بمب

کود آمینو اسید مایع بمب دارای خلوص بالایی معادل ۹۰ درصد است، این ویژگی باعث می‌شود تاثیر آن در کوتاه‌ترین زمان ممکن و به شکلی بسیار موثر رخ دهد. این کود قابلیت ترکیب شدن با دیگر کودها، همچنین با سموم، علف‌کش‌ها و قارچ‌کش‌ها را دارد، که این امر به افزایش چند برابری جذب و تاثیرگذاری آن کمک می‌کند.

در تمامی گیاهان از جمله انار، ۱۳ نوع آمینو اسید ضروری وجود دارد که به عنوان پیش‌ساز سایر آمینو اسیدهای مورد نیاز گیاه عمل می‌کنند و ساخت آنها نیازمند زمان و انرژی فراوان است. 

کود آمینو اسید مایع بمب با فراهم آوردن تمامی ۱۳ نوع آمینو اسید ضروری، به بهبود رشد انار و تنظیم فرآیندهای سنتز و متابولیسم کمک می‌کند و مهمتر از همه اینکه مقاومت این گیاه را در برابر سرما افزایش می‌دهد.

از دیگر مزیت‌های کود آمینو اسید بمب برای انار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کمک به گیاه برای تحمل شرایط سخت محیطی مانند سرمازدگی و تنش‌های محیطی
 • جذب بهتر عناصر غذایی از خاک
 • افزایش بهره‌وری گیاه از مواد مغذی
 • افزایش مقاومت درخت انار در برابر بیماری‌ها و آفت‌ها
کود آمینو اسید بمب برای انار

جهت خرید کود آمینو اسید بمب می‌توانید به صفحۀ ذکر شده مراجعه کنید و کود دلخواهتان را از بین حجم‌های مختلف سفارش دهید.

کود آمینو اسید شوک

کود آمینو اسید شوک که توسط شرکت آمریکایی پن امریکن تولید شده، حاوی 13 نوع آمینو اسید است و  به عنوان تامین کننده مغذی‌های اساسی برای گیاهان از جمله انار عمل می‌کند. این کود با استفاده از فناوری نانو ساخته شده و به سرعت توسط این گیاه جذب می‌شود.

کود آمینو اسید شوک مزایای متعددی دارد، از جمله اینکه مقاومت درخت انار را در برابر استرس‌های محیطی مختلف مانند سرما، خشکی، شوری و دماهای شدید افزایش می دهد. دیگر مزایای استفاده از کود آمینو اسید شوک برای انار عبارتند از:

 • بهبود فرآیند فتوسنتز گیاه و افزایش رشد آن
 • موثر در تقسیم سلولی و باروری گرده
 • تقویت رشد ریشه برای گیاهان جوان و نهال‌های تازه کاشته شده انار 
 • کمک به جذب بهتر مواد مغذی و آب
 • قابل ترکیب با دیگر کودها، سموم، آفت‌کش‌ها و قارچ‌کش‌ها برای رسیدن به نتایج بهتر
 •  افزایش مواد آلی در خاک با گذر زمان 
 • بهبود ساختار، حاصلخیزی و ظرفیت نگهداری آب خاک 
کود آمینو اسید شوک برای انار

شما می‌توانید با مراجعه به صفحه خرید کود آمینو اسید شوک از قیمت این محصول مطلع شوید و به راحتی سفارش خود را ثبت کنید.

کود آمینو اسید جنریت

کود آمینو اسید مایع جنریت به عنوان یک کود فوری برای تقویت گیاهان به کار می‌رود. این کود نقش مهمی در تحریک رشد گیاه انار و افزایش میزان باروری آن دارد. 

آمینو اسیدهای موجود در این کود به عنوان منابع انرژی برای درخت انار عمل کرده و به رشد و تکامل اجزای مختلف گیاه از جمله ریشه، برگ، ساقه، گل و میوه کمک می‌کنند. برخی دیگر از مزایای کود آمینو اسید جنریت برای انار عبارتند از:

 •  یک منبع تغذیه‌ای موثر در شرایط تنش‌زا مانند خشکی، گرمای شدید، سرما و شوری خاک
 • کمک به تولید برگ‌های با کیفیت و سالم به دلیل داشتن اسیدهای چرب غیر اشباع 
 • موثر در تقویت رشد و نمو گیاه انار و بهبود کیفیت محصول
 • افزایش جذب مواد مغذی از جمله نیتروژن، فسفر و پتاسیم
 • کاهش نیاز به استفاده از دیگر کودهای کشاورزی
کود آمینو اسید جنریت برای انار

شما می‌توانید جهت خرید کود آمینو اسید جنریت به صفحۀ نام‌‌برده مراجعه کنید و از بین حجم مختلف یک لیتری، پنج لیتری و بیست لیتری، کود مورد نظرتان را سفارش دهید.

زمان محلول پاشی کود آمینو اسید برای انار

استفاده از کود آمینو اسید در ابتدای فرآیند کاشت دانه انار به عنوان یک اقدام مهم در نظر گرفته می‌شود. برای این منظور ابتدا دانه‎های انار را با این کود آغشته کنید و پس از خشک شدن، کاشت را آغاز نمایید.

به طور کلی، این کود در هر زمانی برای مقابله با تنش‌های محیطی مانند خشکی، گرما و سرما به کار می‌رود. همچنین بهتر است زمان محلول پاشی این کود را در آغاز جوانه زدن درخت انار انتخاب کنید.

روش مصرف کود آمینو اسید برای انار

کودهای آمینو اسیدی را می‌توانید از طریق روش‌های مختلفی از جمله اسپری برگی، آبیاری قطره‌ای یا آبیاری خاک به درختان انار باغ خود اضافه کنید:

 • محلول پاشی: ابتدا باید کود آمینو اسیدی را با آب رقیق کنید. سپس محلول رقیق شده را توسط اسپری‌های دستی یا سم پاش به برگ‌های درخت انار اسپری کنید. 
 • آبیاری: هیچ وقت نباید کود آمینو اسید مایع را به صورت مستقیم به خاک یا گیاه بدهید. به همین در روش آبیاری نیز باید کود آمینو اسید را همراه با آب بدون کلر به زمین کاشت انار اضافه کنید.

مقدار مصرف کود اسید آمینه برای مرکبات

 • دوز مصرفی کود اسید آمینه برای مرکبات ممکن است بر اساس عواملی مانند سن درخت و تراکم کشت متغیر باشد. اما به طور کلی دوز مصرفی این کود برای مرکبات در دو روش متفاوت محلول پاشی و آبیاری به شرح زیر توصیه می‌شود:
 • محلول پاشی: استفاده از دو لیتر کود در هر هزار لیتر آب.
 • آبیاری: استفاده از پنج لیتر کود در هزار لیتر آب.
 • آبیاری باغات: مصرف پنجاه تا دویست سی‌سی کود برای هر درخت.

خرید کود آمینو اسید 

اگر بعد از اطلاع از فواید منحصر به فرد کود آمینو اسید برای انار به دنبال راهی آسان و مطمئن برای تهیه این محصول هستید، می‌توانید همین الان و به صورت آنلاین به منظور خرید کود آمینو اسید اقدام کنید.

کود آمینو اسید برای باغات انار سبب جلوگیری از سرما زدگی می شود

شما می‌توانید از هر نقطه از کشور و تنها با یک کلیک ساده برای خرید کود آمینو اسید برندهای خارجی مانند بمب، شوک و جنریت به صورت آنلاین اقدام کنید. 

جمع بندی

در مجموع، کود آمینو اسید یک کود موثر برای افزایش رشد، عملکرد و کیفیت میوه انار است. این کود می‌تواند به بهبود مقاومت گیاه به تنش‌زا از جمله سرما نیز کمک کند.

با این حال توصیه می‌کنیم در هنگام خرید و مصرف کود آمینو اسید برای انار، با یک متخصص کشاورزی مشورت کنید تا بهترین کود را برای شرایط خاص باغ خود انتخاب کنید. 

برای این منظور می‌توانید همین الان سوالات خود را در بخش نظرات این مطلب قرار دهید تا کارشناسان ما در نیاز گیاهان شما را راهنمایی کنند.

پرسش‌های متداول

چقدر این پست مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به به این مقاله امتیاز بدید!

میانگیــــن امتیـــازات این مقالــه 0 / 5. امتیاز های این مقاله: 0

این مقاله امتیازی ندارد، اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها