بهترین کود رنگ گیری سیب+ معرفی 4 کود رنگ آوری سیب

بهترین کود رنگ گیری سیب

بهترین کود رنگ گیری سیب چیست؟ کود رنگ آوری سیب در چه زمانی مصرف می‌شود؟ استفاده از کودهای رنگ دهی تا چه حد می‌توانند رنگ میوه را بهبود بخشند؟ این 3 مورد تنها بخشی از سوالات باغداران درباره کودهای رنگ گیری میوه سیب است که ما قصد داریم در این مقاله به تمامی آنها پاسخ دهیم.

همچنین می‌توانید پس از بررسی کودهای مخصوص رنگ آوری سیب، بهترین و مناسب‌ترین کود را انتخاب کنید و با مصرف آن بازار پسندی محصول را افزایش دهید و سود خود را دو چندان کنید. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

آیا میوه سیب به کود رنگ آوری نیاز دارد؟

از آنجاییکه داشتن رنگی جذاب و شاداب در افزایش بازار پسندی و فروش محصول تاثیر زیادی دارد، باغداران باید استفاده از کودهای رنگ دهنده سیب را در برنامه کودی خود جای دهند و شرایط را برای رنگ گیری هرچه بهتر میوه‌ها فراهم کنند.

امروزه به دلیل وجود مشکلات زیادی که در باغداری وجود دارد مانند مسمومیت خاک در اثر مصرف بیش از حد کودهای شیمیایی، کمبود آب و مواد غذایی، فقیر شدن خاک و خالی شدن آن از مواد آلی و… باغداران همواره با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند که می‌توان از مهم‌ترین آنها به عدم رنگ گیری میوه اشاره کرد.

عدم رنگ گیری مناسب میوه‌های باغی از جمله سیب می‌تواند به دلایل بسیار گوناگونی از جمله گرمای ناگهانی هوا در مرحله رنگ گیری میوه، عدم دریافت نور کافی و کمبود عناصر غذایی همچون پتاسیم رخ دهد.

گرچه نمی‌توان از تاثیر نوع رقم و نژاد گیاه بر رنگ آوری سیب غافل شد ولی می‌توان با استفاده از روش‌هایی بسیار مقرون به صرفه و آسان مانند استفاده از بهترین کود رنگ گیری میوه، به خوشرنگ و قرمز شدن سیب کمک کرد.

چگونه می‌توان رنگ میوه سیب را افزایش داد؟

منشا رنگ قرمز سیب وجود رنگدانه‌ای طبیعی به اسم آنتوسیانین است که افزایش تجمع آن در میوه سبب تقویت رنگ سیب شده و جذابیت ظاهری میوه را دو چندان می‌کند. همانطور که کمی قبل اشاره کردیم عوامل مختلفی می‌توانند در روند رنگ گیری سیب تاثیر گذار باشند. به عنوان مثال استفاده بیش از حد از کود اوره به خصوص در زمان رنگ گیری میوه می‌تواند سبب افزایش کلروفیل (عامل ایجاد رنگ سبز در میوه و گیاه) شود و در نتیجه از رنگ قرمز سیب بکاهد.

قرمز شدن سیب با مصرف کود رنگ دهنده

اتیلن نیز یک عامل مهم در سنتز آنتوسیانین و توسعه رنگ در سیب است و فرایند رسیدن میوه را تسریع می‌بخشد. یکی از ساده‌ترین راه‌های بهبود رنگ میوه استفاده از کودهای مخصوص رنگ آوری است. استفاده از کودهای مناسب می‌تواند به رشد بهتر درختان سیب کمک کند و در نتیجه به تولید محصول با کیفیت‌تری نیز منجر شود.

کودهای رنگ آوری سیب حاوی عناصر غذایی مختلفی هستند که نه تنها می‌توانند نیازهای غذایی گیاه را برطرف سازند، بلکه سبب بهبود رنگ میوه سیب شود. عناصری همچون پتاسیم، منیزیم، بور، روی و… می‌توانند در تجمع رنگدانه‌های طبیعی در میوه نقش داشته باشند و از این طریق سبب افزایش بازار پسندی محصول شوند.

معرفی بهترین کودهای رنگ آوری سیب

پس از گذشت یک دوره زمانی از مراقبت‌ها، آبیاری منظم و کوددهی مناسب، میوه‌ها وارد مرحله رنگ‌گیری می‌شوند. این زمان جزو آخرین مراحل مراقبت و رسیدگی به میوه محسوب می‌شود به همین دلیل، انتخاب کود مناسب جهت رنگ آوری سیب از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. این انتخاب به طور مستقیم در جذابیت میوه و کیفیت محصول تاثیر می‌گذارد.

در صورتی که تاکنون تجربه تهیه کودهای رنگ‌دهنده سیب را داشته‌اید، مطلع هستید که در بازار انواع مختلف کودهای کشاورزی با کیفیت و برندهای متفاوت عرضه می‌شود. اما برای انتخاب هوشمندانه‌تر و کسب بیشترین بهره‌وری از کود، آشنایی با ترکیبات و مواد تشکیل دهنده آن ضروری است.

این اطلاعات به شما کمک می‌کند تا انتخاب خود را با دقت انجام دهید و به خوبی از زحمات و تلاش‌های خود سود ببرید. به این منظور، در ادامه، لیستی از بهترین کودهای مورد استفاده در رنگ آوری سیب همراه با مشخصات آنها برای شما آماده کرده‌ایم.

کود مولتی کمپلکس جنریت، غنی‌ترین کود برای رنگ آوری سیب

کود مولتی کمپلکس از برند آمریکایی جنریت می‌تواند با در بر داشتن طیف گسترده‌ای از عناصر غذایی از راه‌های گوناگون به خوش رنگ شدن و شفاف شدن رنگ میوه سیب کمک کند.

عناصر تشکیل دهندهنیتروژن، فسفر و پتاسیم، آهن، منگنز، مس، برم، مولیبدنوم، روی، گوگرد، جلبک دریایی، ویتامین و آمینو اسید
ویژگی اصلیافزایش رنگ آوری سیب
فواید مصرف✅ تقویت گیاه
✅ افزایش آنتوسیانین
✅ بهبود کیفیت محصول
✅ افزایش مقاومت گیاه
کشور سازندهآمریکا
نوع کودمایع

کود رنگ آوری شوک، بهترین کود رنگ دهی سیب

کود رنگ آوری شوک (color bloom) کود مخصوص رنگ دهنده میوه در باغات است که به دلیل فرمولاسیون منحصر بفردی که دارد به طور خاص برای رنگ بخشی به میوه‌ها از جمله سیب طراحی شده است. این کود آمریکایی با آخرین تکنولوژی روز دنیا تولید شده و به دست باغداران و کشاورزان می‌رسد.

کود رنگ آوری شوک
عناصر تشکیل دهندهمنیزیم 10%
روی 30%
بور 20%
ویژگی اصلیافزایش رنگ آوری سیب
فواید مصرف✅ تولید پروتئین
✅ نقل‌وانتقال قندها
✅ رنگ آوری میوه‌ها
✅ افزایش فعالیت‌های آنزیمی
✅ بهبود و تقویت دیواره سلولی
کشور سازندهآمریکا
نوع کودمایع

کود پتاس بالا k66 جنریت، کود مخصوص رنگ دهی سیب

کود پتاس بالا 66 درصد جنریت با در بر داشتن 66 درصد پتاسیم قابل جذب می‌تواند به عنوان یکی از موثرترین کودهای رنگ دهنده سیب شناخته شود. این کود با افزایش میزان پیگمنت‌ها می‌تواند به تولید میوه مشتری پسند و سیب‌هایی با رنگ قرمز خیره کننده منجر شود.

عناصر تشکیل دهنده66% پتاسیم+ آمینو اسید
ویژگی اصلیافزایش رنگ آوری سیب
فواید مصرف✅ افزایش آنتوسیانین
✅ درشت شدن میوه
✅ تقویت سیستم ایمنی
کشور سازندهآمریکا
نوع کودمایع

کود کا 60 شوک، جدیدترین کود رنگ گیری سیب

از میان کودهای حاوی پتاسیم، کود پتاس بالا 60 درصد شوک می‌تواند گزینه‌ای کاملا ایده آل باشد. عنصر درشت مغذی پتاسیم قادر است میزان آنتوسیانین را که مسئول تولید رنگ قرمز در سیب است، افزایش دهد و از این طریق می‌تواند سبب قرمزتر شدن پوست میوه شود.

کود پتاس بالا شوک
عناصر تشکیل دهنده60% پتاسیم
ویژگی اصلیافزایش رنگ آوری سیب
فواید مصرف✅ درشت شدن میوه
✅ افزایش آنتوسیانین
✅ تقویت سیستم ایمنی
کشور سازندهآمریکا
نوع کودمایع

بهترین روش استفاده از کود رنگ آوری سیب

روش مصرف کودها بر اساس ماهیت آنها متفاوت است و تا حد زیادی به هدف شما از کوددهی بستگی دارد. کودهای مایع بیشترین میزان بازدهی و رضایت را از جانب باغداران و کشاورزان داشته است. از کودهای مایع می‌توان به دو روش آبیاری و یا محلول پاشی استفاده کرد و گیاه قادر خواهد بود در مدت زمانی بسیار کوتاه مواد مغذی را جذب کند.

بهترین زمان استفاده از کود رنگ گیری سیب

بهترین زمان استفاده از کودهای رنگ آوری سیب در دوره‌هایی است که میوه در مرحله رشد و توسعه قرار دارند و و به تدریج به اندازه و رنگ نهایی خود می‌رسند یا اصطلاحا بالغ می‌شوند.

با این حال، توجه داشته باشید که زمان دقیق استفاده ممکن است به عوامل محیطی و منطقه جغرافیایی شما بستگی داشته باشد. در واقع زمانی که میوه‌ها در حال رشد هستند و و رنگ آنها در حال تغییر است و همچنین کمی قبل از برداشت محصول بهترین زمان استفاده از کودهای رنگ دهنده میوه است.

میزان استفاده از کود رنگ دهی سیب

با توجه به اینکه کدام روش کوددهی را انتخاب می‌کنید، میزان مصرف کود نیز متفاوت است.

  • آبیاری: هر درخت 50 تا 200 سی سی
  • محلول پاشی: 2 لیتر کود در هزار لیتر آب

نحوه خرید کود رنگ آوری سیب

شما می‌توانید با مراجعه به وب سایت فروشگاه نیاز گیاهان و از طریق صفحه “خرید بهترین کود رنگ آوری سیب” اقدام به تهیه کود مورد نیاز خود کنید.

کلام پایانی

یکی از معیارهای بسیار مهم در انتخاب میوه سیب، خوش رنگ بودن و جذابیت ظاهری آن است. به همین دلیل ارزش کودهای رنگ آوری پیش از قبل پررنگ شده است. در این مقاله به بهترین کود رنگ گیری سیب از جمله کود مولتی کمپلکس جنریت، کود رنگ آوری شوک، کود پتاس بالا 60% شوک و کود پتاس بالا 66 درصد جنریت اشاره کرده‌ایم و ویژگی هریک را بیان کردیم.

با مطالعه کامل خصوصیات هر کود و همچنین اطلاعات مصرف آن می‌توانید به راحتی رنگ محصولات خود را افزایش دهید. درصورتی که هرگونه سوال در این زمینه داشتید می‌توانید در بخش نظرات سایت نیاز گیاهان پرسش خود را مطرح کنید تا کارشناسان حرفه‌ای ما به آن پاسخ دهند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به به این مقاله امتیاز بدید!

میانگیــــن امتیـــازات این مقالــه 3.2 / 5. امتیاز های این مقاله: 20

این مقاله امتیازی ندارد، اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها