با کود ده ایکس برای حبوبات آشنا شوید

کود ده ایکس شوک برای حبوبات

حبوبات از گذشته تا کنون نقش بسیار پررنگی در زندگی روزمره انسان ایفا کرده است و به همین دلیل بسیاری از کشاورزان زمین‌های کشاورزی خود را به کشت آنها اختصاص داده‌اند. در مسیر دست یابی به تناژ بالا و برداشت محصولی با کیفیت عوامل زیادی تاثیر گذار هستند که کود ده ایکس شوک برای حبوبات یکی از مهم‌ترین آنهاست.

کود کامل 10x شوک برای حبوبات همان چیزی است که ما در این مقاله به آن پرداخته‌ایم. با مطالعه این مطلب به فواید مصرف کود ده ایکس شوک برای حبوبات پی می‌برید. با ما همراه باشید تا نحوه مصرف کود ده ایکس شوک برای حبوبات و مقدار مصرف آن را با یکدیگر بررسی کنیم.

کود ده ایکس شوک چیست؟

در بین کودهای موجود در بازار، کود ده ایکس شوک می‌تواند عملکرد عالی برای حبوبات داشته باشد؛ زیرا یک کود کامل و تقویتی است که توانایی برطرف کردن تمام نیازهای غذایی گیاه را دارد.

کود 10x شوک قادر است با تاثیرات فوق العاده‌ای که بر خاک و گیاه می‌گذارد، تناژ حبوبات را افزایش دهد و کشاورزان را به سود زیادی برساند. یکی از ویژگی‌های بسیار مهم این کود آمریکایی نانو بودن ذرات آن است.

کود ده ایکس شوک 20 لیتری

مقاله “کود کامل 10x شوک چیست؟” را مطالعه کنید.

کود ۱۰ ایکس شوک با تکنولوژی بسیار پیشرفته نانو و در کشور آمریکا ساخته شده است که به همین دلیل می‌تواند با حداکثر سرعت جذب گیاه شود؛ بنابراین جای تعجبی ندارد اگر در طی چند ساعت تغییرات مثبتی را در زمین کشاورزی خود احساس کنید.

برند معتبر شوک تمامی کودهای طبیعی از جمله کود ده ایکس را در اختیار کشاورزان و باغداران قرار داده است تا بتوانیم در مسیر کشاورزی ارگانیک گامی بزرگ برداریم. با مراجعه به مقاله “کود شوک آمریکایی” می‌توانید با سایر ویژگی‌های این برند آشنا شوید.

در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا تمام اطلاعات مصرف این کود را برای حبوبات توضیح دهیم. ابتدا بهتر است با نحوه مصرف کود ده ایکس شوک برای حبوبات آشنا شوید پس بخش بعدی را با دقت مطالعه کنید.

فواید مصرف کود ده ایکس شوک برای حبوبات

اکنون که با کود ده ایکس شوک آشنا شده‌اید بهتر است برخی از مهم‌ترین فواید این کود تقویتی و کامل را بدانید تا بتوانید تصمیمی هوشمندانه بگیرید. فواید مصرف کود ده ایکس شوک برای حبوبات عبارتند از:

  • افزایش رشد و عملکرد گیاه

با فراهم کردن ترکیبی از تمام عناصر غذایی مورد نیاز برای رشد و توسعه گیاهان، کود 10x شوک می‌تواند به افزایش رشد گیاه و بهبود کیفیت حبوبات کمک کند.

  • افزایش تناژ محصول

این کود ترکیبی حاوی ۵% نیتروژن، ۲۰% فسفر و ۲۰% پتاسیم است و با تامین عناصر ضروری گیاه می‌تواند سبب افزایش تناژ حبوبات شود.

  • بهبود رشد رویشی

نیتروژن یکی از عناصر مهم مغذی برای رشد حبوبات است. در واقع، نیتروژن برای رشد برگ‌ها، ساقه و ریشه، تشکیل دانه، رشد رویشی گیاه و حفظ رنگ سبز برگ‌ها بسیار مهم است. نیتروژن به عنوان یکی از عناصر اصلی در ترکیب کود شوک 10X به میزان 5 درصد مورد استفاده قرار می‌گیرد و نیاز حبوبات را رفع می‌کند.

کاشت لوبیا در خواب
  • بهبود جذب آب و عناصر غذایی

فولویک اسید و هیومیک اسید نه تنها می‌توانند به بهبود جذب آب و عناصر غذایی توسط گیاه کمک کنند، بلکه با بهبود بخشیدن به خصوصیات فیزیکی و شیمیایی خاک، بهبود جذب مواد مغذی توسط گیاه و افزایش مقاومت به بیماری‌ها و آفات بسیار موثر باشند.

  • تقویت گیاه

کود 10x شوک حاوی 10% جلبک دریایی است که با تامین هورمون‌های رشد گیاه، ویتامین و پروتئین به عنوان یک تقویت کننده فوق‌العاده عمل کرده و بازدهی را چندین برابر می‌کند. از کود جلبک دریایی جهت بذر مال و افزایش جوانه زنی نیز استفاده می‌شود بنابراین کود شوک به تقویت و افزایش جوانه‌ها نیز کمک می‌کند.

موارد ذکر شده تنها بخش کوچکی از “فواید کود ده ایکس شوک برای محصولات زراعی” بود. در قسمت بعدی با ما همراه باشید تا به بررسی نحوه مصرف کود ده ایکس شوک برای حبوبات بپردازیم.

نحوه مصرف کود ده ایکس شوک برای حبوبات

یکی دیگر از مزیت‌های کود ده ایکس شوک روش مصرف ساده آن است. همانطور که می‌دانید تمام کودهای برند شوک به صورت مایع و با بیشترین میزان خلوص تولید می‌شوند بنابراین به دو روش زیر می‌توانید از کود 10x شوک در مزارع حبوبات خود بهره بگیرید:

  • محلول پاشی

درواقع محلول پاشی بهترین نحوه مصرف کود ده ایکس شوک برای حبوبات است. در مزارع به دلیل کم عمق بودن ریشه گیاهان توصیه می‌شود روش اسپری کردن کود را در اولویت قرار دهید.

برای این کار ابتدا باید مقدار مناسبی از کود و آب را با یکدیگر ترکیب کنید و سپس با کمک دستگاه مخصوص برروی گیاهان اسپری کنید به طوری که محلول تمام سطح گیاه را بپوشاند. در این روش عناصر غذایی به سرعت از طریق روزنه‌های گیاه جذب می‌شوند.

افزایش تناژ حبوبات با کود ده ایکس شوک
  • آبیاری

در روش آبیاری کافی است مقدار مورد نیاز از کود ده ایکس را همراه با آب آبیاری وارد زمین کنید. بنابراین مواد مغذی از طریق ریشه جذب گیاه شده و به تمام نقاط می‌رسند. در این روش عناصر غذایی ماندگاری بالایی دارند و گیاه می‌تواند در هر زمان که نیاز داشت از آنها استفاده کند.

مقدار مصرف کود 10 ایکس شوک برای حبوبات

تعیین مقدار مصرف کود ۱۰ ایکس شوک برای حبوبات به عوامل مختلفی بستگی دارد اما به طور کلی در روش محلول پاشی باید ۲ لیتر از کود را با ۱۰۰۰ لیتر آب ترکیب کنید و سپس برای یک هکتار از مزرعه محلول پاشی را آغاز کنید.

در روش آبیاری نیز به ۵ لیتر از کود ده ایکس شوک برای یک هکتار مزرعه حبوبات نیاز پیدا می‌کنید. درصورتی که گیاهان شما کمبود شدید مواد غذایی دارند باید مقدار مصرف کود را افزایش دهید که برای این کار بهتر است با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

زمان مصرف کود 10x شوک برای حبوبات

از آنجاییکه کود ده ایکس شوک یک کود کامل و تقویتی است در تمامی مراحل رشد گیاه می‌توانید از آن استفاده کنید اما با این حال بهترین زمان مصرف کود 10x شوک برای حبوبات در زمان 4 برگی شدن گیاه است. سپس دومین زمان کوددهی در مرحله 12 برگی می‌باشد که می‌توانید با تقویت گیاه به محصولی با کیفیت دست پیدا کنید.

خرید کود 10x شوک برای حبوبات

شما می‌توانید از طریق صفحه خرید کود ده ایکس شوک برای حبوبات این کود آمریکایی را در بسته بندی ۱ لیتری، ۵ لیتری و ۲۰ لیتری به راحتی سفارش دهید.

کود کامل شوک 10x

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم به تمام نکات ضروری در ارتباط با نحوه مصرف کود ده ایکس شوک برای حبوبات اشاره کنیم. همچنین به طور دقیق مقدار مصرف کود 10 ایکس شوک برای حبوبات را شرح داده‌ایم که امیدواریم برایتان مفید باشد.

با رعایت تمام نکات گفته شده در خصوص انتخاب بهترین زمان مصرف کود ده ایکس شوک برای حبوبات و همچنین استفاده هوشمندانه از آن می‌توانید تناژ محصولات خود را افزایش دهید و کشاورزی پر سودی را تجربه کنید. درصورتی که هرگونه سوال در این زمینه داشتید می‌توانید در قسمت نظرات سایت نیاز گیاهان پرسش خود را مطرح کنید و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به به این مقاله امتیاز بدید!

میانگیــــن امتیـــازات این مقالــه 4.5 / 5. امتیاز های این مقاله: 2

این مقاله امتیازی ندارد، اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها