کود میکرو کمپلکس

کود میکرو کمپلکس مایع نمسیس

کود میکرو کمپلکس، دستچینی از مواد مغذی و محرک‌های رشد طبیعی است، که متریال متابولیسم ثانویه گیاه را فراهم می‌کند. با وجود این کود، گیاه از سطح عملکرد و انرژی قابل‌توجهی برخوردار می‌شود. فناوری که در تهیه کود میکروکمپلکس به کار رفته، سطح اثرگذاری این کود را به نهایت خود رسانده‌است.

اگر انواع کلاته شده کود میکروکمپلکس را استفاده نمایید ، به سرعت و به طور مستقیم جذب گیاه شده و به این ترتیب در کوتاه‌ترین زمان ممکن نتایج شگفت‌انگیزی به شما نشان می‌دهد. این کود عملکرد چندمنظوره‌ای داشته و از جنبه‌های مختلف به خاک و گیاه فایده می‌رساند. جهت تامین عناصر ماکرو و پر مصرف گیاه می توانید از کود npk در کنار میکرو کمپلکس استفاده نمایید تا نیاز غذایی گیاه را به صورت کامل رفع نمایید.

همچنین می توانید با استفاده از اسید هیومیک در برنامه غذایی باغات و مزارع خود بهره وری و اثرگذاری کودهایی که استفاده می کنید را افزایش دهید.

 

کود میکرو کمپلکس چیست؟

کود میکروکمپلکس ترکیبی از ریزمغذی‌های موردنیاز گیاه است، که از چندین جنبه مختلف به آن سود می‌رساند. در واقع مجموعه‌ای از عناصر معدنی و آلی در این کود جمع‌آوری شده، تا میزان متعادلی از موادغذایی را در دسترس گیاه قرار دهد. به این ترتیب فرآیندهای کشاورزی و زیست‌محیطی با وجود این ماده پرفایده بهینه‌سازی می‌شوند.

کود میکروکمپلکس مایع نمسیس و کود میکروکمپلکس پودری پرینوا  محصولی است تشکیل‌شده از اسیدهای آمینه آزاد که با فعالیت خود در محیط رشد گیاه، محرکی قدرتمندی برای بهبود دوره‌های گل‌دهی و میوه‌دهی گیاهان مختلف می‌شوند. این کود همچنین کمبود ریزمغذی‌ها را در گیاه برطرف می‌کند.

 

کود میکرو کمپلکس

 

مزایای کود میکروکمپلکس 

این کود در بخش‌های زیادی به گیاه فایده می‌رساند. در واقع هرآنچه که گیاه به آن نیاز دارد، تا بهتر رشد کند، در زمان مناسب خود گل و میوه بدهد و در مقابل تنش‌های محیطی مقاومت کند، در این کود وجود دارد. به این ترتیب مهم‌ترین مزایای کود میکروکمپلکس مایع نمسیس عبارتند از:

 • بازسازی و بهبود عملکردهای خاک

  یکی از مزیت‌های این کود، تحریک میکروارگانیسم‌های موجود در خاک برای فعالیت بیشتر و بهتر است. در واقع کود میکرو کمپلکس باعث می‌شود که میکروارگانیسم‌ها تحرک بیشتری داشته و در جریان این تحرکات، مواد مغذی را در دسترس گیاه قرار دهند، تنفس خاک را بهبود ببخشند، رطوبت را در خاک حفظ کرده و به بهترین نحو ممکن آن را به گیاه برسانند و همچنین شرایط بهتری برای توسعه ریشه ایجاد کنند.

 • بهینه‌سازی حاصلخیزی خاک

  این فرآیند به معنای توسعه تکنیک‌های جدید کشاورزی است، که درآن به میزان کمتری از آب، انرژی و یا دیگر متریال اولیه کشاورزی و باغداری نیاز است. در واقع کود میکروکمپلکس با بهبود سطح کیفی خاک باعث می‌شود که گیاه، نهایت استفاده را از امکانات موجود ببرد و همچنین خاک قوای خود را برای کشت‌های بعد از دست ندهد. در نتیجه خاک حاوی این کود همواره سطح حاصلخیزی قابل‌قبولی داشته و از تا حد زیادی از به کارگیری منابع آب، تقویت‌کننده‌ها، انرژی و صرف وقت بی‌نیاز می‌شود.

 • انرژی‌بخش گیاه

  گیاه برای رشد و انجام فعالیت‌های خود از قبیل: فتوسنتز، تولید کلروفیل، تولید دانه، رشد جوانه، باروی، گل‌دهی، میوه‌آوری و حتی تنفس به انرژی نیاز دارد. در واقع گیاه بدون انرژی قادر نیست از منابع آب، اکسیژن و مواد غذایی استفاده کند.

کود مایع میکرو کمپلکس از طریق محلول‌پاشی و دسترسی عالی به ریشه، ساقه و برگ، سنتز پروتئین‌ها را در گیاه تسهیل بخشیده و با عهده گرفتن فعالیت‌های رویشی، باعث صرفه‌جویی در انرژی گیاه می‌شود.

 • مناسب برای کشت هیدروپونیک

  کشت هیدروپونیک از جمله فرآیندهایی است که بدون وجود محلول‌های غذایی ایده‌آل پیش نمی‌رود. وجود اسیدهای آمینه آزاد که در بافت کود مایع میکرو کمپلکس نمسیس نهادینه شده، به گیاهان زیرکشت هیدروپونیک اجازه می‌دهد تا چرخه طبیعی سنتز پروتئین را کوتاه کرده و آن را از عوامل محیطی مستقل کنند. این یک مزیت بزرگ برای میکروکمپلکس مایع محسوب می‌شود.

 • وفادار به اصول پایداری محیط زیست

  این کود یک محصول قابل تجزیه بیولوژیک، ایمن و بدون زباله است. بنابراین محیط زیست با وجود آن نه تنها به خطر نمی‌افتد بلکه پایداری آن نیز تا حد ممکن حفظ می‌شود.

 • سازگار با تولید محصولات اکولوژیکی

  با توجه به ترکیباتی که در ساخت این کود به کار گرفته شده‌است، می‌توان از آن در کشاورزی اکولوژیکی بهره برد.

 • متعادل‌سازی عناصر موجود در خاک

  کود مایع نمسیس حاوی اسیدهای آمینه حاصل از هیدرولیز آنزیمی با منشأ گیاهی است. این کود با وجود ریزمغذی‌های ضروری و عملکرد قدرتمند خود در جذب سریع، سطح غلظت مناسب و متعادلی از میکرومغذی‌ها در خاک و گیاه ایجاد می‌کند.

 • از بین بردن علائم کمبود موادغذایی در گیاه

  میکرو کمپلکس مایع به عنوان ماده‌ای غنی از انواع عناصر آلی و معدنی، گیاهان ضعیف را تقویت کرده و علائم کمبود موادغذایی را در آنان از بین می‌برد. به این ترتیب گیاهانی که هیچ امیدی به رشد و محصول‌دهیشان وجود ندارد، با وجود این کود حیات دوباره می‌یابند.

 

مزایای کود میکروکمپلکس 

راهنمای استفاده از کود مایع میکروکمپلکس

روش مناسب استفاده از این کود، تا حدی به نوع و کیفیت خاک، فصل، اکوسیستم منطقه، نوع و تیره گیاه بستگی دارد. اما اگر بخواهیم یک دستورالعمل کلی برای محلول‌پاشی که تقریباً بر روی همه انواع محصولات جواب می‌دهد ارائه دهیم، به ترکیب یک تا سه لیتر کود مایع میکرو کمپلکس در هر هزار لیتر آب می‌رسیم. این دستور به خصوص در فصل رشد و جوانه‌زنی گیاه باید هر ده تا پانزده روز تکرار شود.

البته چنانچه شما از این کود در آبیاری تحت فشار استفاده می‌کنید، باید در هر هکتار زمین کشاورزی به مقدار پنج تا ده لیتر از این کود استفاده کنید. این دستور باید در فصل رشد و رویش جوانه در گیاه هر پانزده تا ۲۰ روز تکرار شود.

 

خرید کود میکرو کمپلکس

« نیاز گیاهان » به عنوان واردکننده کود میکرو کمپلکس مایع برند نمسیس و میکرو کمپلکس کلاته پرینوا، این محصول را به صورت عمده و جزئی در اختیار کشاورزان و باغداران محترم قرار داده و به این ترتیب قدمی در مسیر بهبود کمیت و کیفیت محصولات و رشد اقتصادی صنعت کشاورزی برمی‌دارد.

شما به راحتی می‌توانید این محصول باارزش را به صورت آنلاین سفارش داده و در محل موردنظرتان تحویل بگیرید. برای این کار کافی است که با شماره 09130072826  تماس گرفته و سفارش خرید کود میکرو کمپلکس و خرید کود NPK را ثبت کنید.

 

کود میکروکمپلکس مایع

 

 

خرید کود

نیاز گیاهان را چگونه رفع کنیم؟

icon

برای رفع نیازهای درختان ، محصولات مزرعه و یا گل و گیاه های خونه ات فکری کردی؟

با مشاوران ما تماس بگیر و از خدمات مشاوره ای رایگان وبسایت نیاز گیاهان پیش از خرید هر محصولی به صورت رایگان استفاده کن.

 

پیامت میتونه شروع یک مکالمه سازنده باشه.
icon

مطالب مرتبط :

دیدگاه شما

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

 • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
 • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
 • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
 • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
 • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

اشتراک گذاری :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp