کود مقاوم کننده به آفات

کود فسفیت پتاسیم مایع شوک

400.000 تومان3.700.000 تومان

کود فسفیت پتاسیم که به عنوان یک کود قارچ کش در بین کشاورزان شناخته می‌شود، یک راه‌حل دو منظوره برای کشاورزی است. خصوصیات ضد قارچی این محصول، مقاومت گیاهان را در برابر بیماری‌هایی مانند گموز، سفیدک، بوته میری، پوسیدگی و همچنین در برابر تنش‌های محیطی افزایش می‌دهد.

علاوه بر این، باعث غنی‌سازی خاک با فسفر و پتاسیم می‌شود و به افزایش رشد محصولات کمک می‌کند.

 

راهنمای خرید کود فسفیت پتاسیم

 

می‌دانید که هیچ محصولی از شر قارچ‌ها و بیماری‌های مختلف در امان نیست و سهل انگاری می‌تواند نتیجه زحمات شما را نابود کند. اگر می‌خواهید مکانیسم دفاعی گیاهتان را در برابر قارچ‌ها و بیماری‌ها فعال کنید حتماً باید استفاده از کود فسفیت پتاسیم را در دستور کار خود قرار دهید. این قارچ کش بیولوژیکی را می‌توانید پس از مشاهده علائم بیماری و بدحال شدن گیاهانتان استفاده کنید و تاثیر زودهنگام آن را مشاهده کنید.

البته نکته‌ای که شاید نگران آن باشید مضرات کود است، خوشبختانه فسفیت پتاسیم هیچ خطری برای گیاه یا محصول شما ندارد چرا که برگرفته از سه عنصر فسفر، پتاسیم و آمینو اسید است.

کود فسفیت پتاسیم به عنوان یک نوع کود بسیار کارآمد و موثر، گیاهان را با مواد مغذی که برای رشد در هر شرایط کشتی نیاز دارند، تغذیه می‌کند.

فسفر موجود در این کود به دو روش با عوامل بیماری‌زا مبارزه می‌کند:

به صورت مستقیم با تقویت دیواره‌های سلولی، مقاومت گیاه را افزایش می‌دهد.

به صورت غیرمستقیم، با تولید فیتوآلکین‌ها که موادی برای تقویت دفاع گیاهی هستند، در مقابله با عوامل بیماری‌زا، به خصوص قارچ‌ها عمل می‌کند.

 

همچنین کود فسفیت پتاسیم منبع مهمی از مواد غذایی غنی از قند میوه‌ها است که باعث برداشت محصولی تازه، رسیده و خوشمزه می‌شود.

فسفر موجود در این کود به تنظیم سنتز پروتئین در گیاهان کمک می‌کند و باعث رشد سالم، تقسیم سلولی و در نهایت رشد گیاه می‌شود.

علاوه بر این، فسفر به تشکیل بافت‌های جدید گیاهی کمک می‌کند و زمانی که مقادیر اضافی آن به خاک افزوده می‌شود، رشد ریشه به شکل چشمگیری افزایش یافته و گیاه را در برابر تغییرات شرایط آب و هوایی مقاوم‌تر می‌کند.

دومین جزء حیاتی در کود دوستدار محیط زیست فسفیت پتاسیم، ماده مغذی ضروری گیاهی به نام پتاسیم است.

گیاهان به دلایل زیادی به پتاسیم نیاز دارند. پتاسیم فعالیت آنزیمی را در گیاهان ممکن می‌کند. همچنین تنفس، تعریق و توانایی گیاهان را برای جذب سایر مواد مغذی حیاتی تقویت می‌کند.

پتاسیم همچنین در انتقال آب و مواد مغذی در گیاه نقش کلیدی دارد و به جلوگیری از رشد و گسترش بیماری‌های محصول کمک کند.

برخی از مهمترین مزایای کود فسفیت پتاسیم عبارتند از:

– مقاومت به بیماری‌های گیاهی از جمله گموز، بوته میری و سفیدک.

– افزایش تحریک رشد ریشه‌ها و بهبود جذب مواد مغذی در خاک.

– کمک به گیاه برای تحمل به تنش‌های شوری و خشکی.

– افزایش عملکرد کمی و کیفی محصولات.

– افزایش مدت زمان انبارداری محصول.

– افزایش اندازه، رنگ و طعم میوه‌ها.

– افزایش تعداد گل‌ها و میوه‌ها.

– مبارزه با قارچ‌ها.

 

انواع کود فسفیت پتاسیم

 

در فروشگاه تنوع خوبی از کودهای فسفیت پتاسیم وجود دارد. سه مورد از بهترین کودهای فسفیت پتاسیم عبارتند از:

کود فسفیت پتاسیم بمب

 

کود فسفیت پتاسیم بمب، یک محصول وارداتی از آمریکا است که به سرعت توسط گیاهان جذب می‌شود و در عین حال قارچ‌ها را نابود می‌کند. این کود مایع دارای 52 درصد فسفر به صورت فسفیت است که گیاهان را در برابر آفت‌ها محافظت می‌کند.

محصول شرکت بمب حاوی مقادیر زیادی پتاسیم، آمینو اسید و فسفر است که جذب دو عنصر دیگر، یعنی فسفر و پتاسیم را افزایش داده و سیستم ایمنی گیاه را در مقابل تغییرات محیطی تقویت می‌کند.

اثربخشی این کود در جلوگیری از عفونت‌های قارچی در گیاهان باعث شده که بین کشاورزان و باغداران بسیار محبوب شود.

این کود در جلوگیری و درمان بیماری‌هایی مانند آنتراکنوز، لکه سیاه، شانکر، آتشک، سفیدک و دیگر عفونت‌های قارچی در گیاهان کاربرد دارد.

مهمترین مزایای کود فسفیت پتاسیم بمب

– افزایش توانایی گیاه در مقابله با شرایط نامساعد محیطی

– موثر در پیشگیری و درمان بیماری‌های قارچی مختلف

– بهبود فرآیند جذب مواد مغذی توسط گیاهان

– کمک به گیاه در مقابله با سرما، گرما و خشکی

– بهبود کمی و کیفی محصولات کشاورزی

– بهبود توانایی رشد ریشه و ساقه‌های گیاه

کود فسفیت پتاسیم شوک

 

کود فسفیت پتاسیم شوک، یک محصول مختص کشور آمریکا است و به عنوان یک کود مایع تهیه می‌شود. این کود حاوی 52 درصد فسفر به شکل فسفیت، 34 درصد پتاسیم و 14 درصد آمینو اسید است.

آمینو اسید موجود در این کود باعث بهبود سنتز پروتئینی گیاه شده و علاوه بر این باعث ذخیره‌سازی انرژی در گیاه می‌شود و به این ترتیب گیاه با سرعت بیشتری رشد می‌کند و رشد سالم‌تری دارد.

مصرف این کود منجر به افزایش مقاومت گیاهان در برابر استرس‌های محیطی مانند شوری، خشکی و بیماری‌ها می‌شود.

کود فسفیت پتاسیم شوک به عنوان یک قارچ کش نیز عمل کرده و با حذف عوامل بیماری‌زا در گیاهان و محصولات کشاورزی موثر است.

همچنین، با افزایش درصد فسفر، رشد ریشه گیاهان بهبود پیدا می‌کند و باعث افزایش تولید میوه‌ها و کیفیت آنها از جمله طعم و رنگ می‌شود.

مهمترین مزایای کود فسفیت پتاسیم شوک

– موثر در پیشگیری و درمان بیماری‌های قارچی در گیاهان

– افزایش مقاومت گیاهان در برابر سرما، گرما و خشکی

– تحریک‌کننده رشد ریشه و گیاه

– کاهش استرس جابجایی

– دارای درصد خلوص بالا

 

کود فسفیت پتاسیم جنریت

 

کود فسفیت پتاسیم مایع جنریت، یک محصول متنوع و مؤثر در زمینه کشاورزی و باغبانی است. این کود حاوی مواد مغذی اساسی برای گیاهان مانند فسفر، پتاسیم و آمینو اسید است.

فسفر به عنوان ماده ای کلیدی در توسعه و رشد سیستم ریشه گیاهان عمل می‌کند، در حالی که پتاسیم باعث افزایش مقاومت گیاهان در برابر بیماری‌ها و شرایط محیطی نامساعد می‌شود.

این کود با خاصیت قارچ کشی خود و با نفوذ سریع به گیاهان و اثر محافظتی و کنترلی عالی که دارد، از گسترش عوامل بیماری‌زای قارچی جلوگیری می‌کند. به علاوه، این محصول بهبود کیفیت محصولات کشاورزی را تضمین کرده و به گیاهان در مقابل تنش‌های محیطی و استرس کمک می‌کند.

مهمترین مزایای استفاده از کود فسفیت پتاسیم جنریت

– افزایش مقاومت گیاهان در برابر تنش‌های محیطی و کاهش استرس جابجایی.

– غلظت و درصد خلوص بالا، بهبود کیفیت و عملکرد محصولات.

– قارچ کش قوی برای پیشگیری و درمان بیماری‌های قارچی.

– افزایش سرعت جذب مواد مغذی توسط گیاهان.

– مقاومت گیاهان در برابر سرما، گرما و خشکی.

– تحریک رشد ریشه و گیاه.

 

بررسی قیمت خرید کود فسفیت پتاسیم در فروشگاه نیاز گیاهان

 

برای اطلاع از قیمت‌ خرید کود‌های فسفیت پتاسیم شوک، جنریت و بمب در اندازه‌های مختلف یک، پنج و بیست لیتری، بهترین راه این است که به وبسایت نیاز گیاهان مراجعه کنید. قیمت این محصولات به حجم و برند آنها وابسته است و احتمال دارد که متغیر باشد.

 

مشاوره خرید

 

برای انتخاب بهترین کود فسفیت پتاسیم برای گیاهانتان و جلوگیری از مشکلات احتمالی، می‌توانید با کارشناسان متخصص ما در نیاز گیاهان تماس بگیرید. آنها با بررسی نوع گیاه و نیاز آن، کود مناسب را به شما پیشنهاد می‌دهند. برای کسب مشاوره رایگان خرید همین الان با ما تماس بگیرید.