بهترین کود درشتی فلفل دلمه ای

کود درشتی فلفل دلمه ای

فلفل دلمه‌ای از محبوب‌ترین محصولات غذایی است که در طبخ انواع غذا‌ها به کار برده می‌شود. درشت بودن این محصول ارتباط زیادی با میزان فروش آن دارد، به همین دلیل یکی از دغدغه‌های مزرعه‌داران هنگام پرورش فلفل دلمه‌ای‌، افزایش درشتی و تناژ نهایی آن است.

یکی از سریع ترین و موثر‌ترین راهکار‌ها برای پرورش بهتر، استفاده از کود درشتی فلفل دلمه ای است. در این مقاله به بررسی تخصصی کودهای درشتی و بهترین روش استفاده از آنها پرداخته‌ایم. دعوت می‌کنیم در ادامه با ما همراه باشید.

راهکار درشت شدن فلفل دلمه ای چیست؟

برخی خاک‌ها از نظر داشتن مواد معدنی، فقیر هستن که می‌تواند به دلیل کشت زیاد در آن خاک باشد. کشاورزان برای پرورش فلفل دلمه‌ای درشت، باید مواد معدنی را به اندازه کافی در اختیار گیاه قرار دهند.

پتاسیم از مهم‌ترین عناصری است که در درشتی میوه و شاداب بودن گیاهان تاثیر دارد. پتاسیم منجر به افزایش آمینو اسیدهای ضروری در گیاه می‌‌شود و از طرفی با افزایش تقسیمات سلولی و تنظیم فشار اسمزی، تناژ نهایی محصولات را افزایش می‌دهد. در نتیجه فلفل دلمه ای درشت‌تری حاصل می‌شود.

تاثیر کود بر درشتی فلفل دلمه ای

اگر پتاسیم به اندازه کافی به گیاه نرسد و نیاز‌ گیاه به این ماده معدنی تامین نشود، گیاه نمی‌تواند به خوبی آب جذب کند و محصول باکیفیتی داشته باشد. کشاورزان برای پرورش فلفل دلمه‌ای درشت از کود‌هایی استفاده می‌کنند که پتاسیم مورد نیاز گیاه را تامین کند.

بهترین کود برای افزایش برداشت فلفل دلمه ای

فاکتور‌های مختلفی مانند خلوص کود، میزان جذب، سازگاری با شرایط آب و هوایی و… در گزینش بهترین کود برای درشتی فلفل دلمه‌ای تاثیر دارند. کود‌هایی که در ادامه به معرفی آنهای می‌پردازیم در شرایط مختلف آزمایشگاهی و واقعی آزموده شده‌اند و در نهایت آنها را از بین ده‌ها کود انتخاب و معرفی کرده‌ایم.

کود پتاس بالا 60% مایع (60K) شوک

کود کا 60 شوک یکی از بهترین کود‌ها برای درشتی فلفل دلمه‌ای است. این کود حاوی 60% پتاسیم است که با جدید‌ترین فناوری‌های تولید کود در آمریکا ساخته می‌شود.

این کود محصول کمپانی آمریکایی «Pan American» است که تحت عنوان برند شوک تولید می‌شود. در ساخت کود پتاس بالا 60% (K60) شوک از فناوری نانو استفاده شده است که باعث شده این کود به نسبت سایر کود‌های درشتی فلفل دلمه‌ای، بیشترین جذب را داشته باشد.

پتاسیم موجود در این کود باعث افزایش جذب آب و مواد مغذی توسط محصول می‌شود و در نتیجه موجب درشت شدن فلفل دلمه‌‌ای می‌شود.

کود پتاس بالا شوک برای درشتی فلفل دلمه ای

شما می‌توانید جهت سفارش این کود کاربردی، به صفحۀ خرید کود پتاس بالا شوک مراجعه کرده و از بین سه حجم مختلف 1 لیتری، 5 لیتری و 20 لیتری، مورد دلخواه خود را انتخاب کنید.

کود پتاس بالا (K66) جنریت 

این کود نیز یکی از بهترین کود‌های پتاسیمی است که برای درشتی فلفل دلمه‌‌ای کاربرد دارد. کود K66 جنریت بیشترین خلوص را در بین کود‌های درشت کننده دارد، و حاوی 66% پتاسیم است.

کود پتاس بالا جنریت یکی از بهترین کود‌های زراعی و باغی تولید شده در کشور آمریکا می‌باشد. شرکت جنریت از پیشرفته‌ترین فناوری‌ها در ساخت کود K66 استفاده می‌کند که باعث شده است این کود بیشترین میزان جذب را داشته باشد. این کود به صورت مایع است و می‌توان آن را به شیوه‌های مختلفی استفاده کرد.

کاربرد اصلی این کود برای درشتی و افزایش تناژ محصول است. با استفاده از این کود، پتاسیم مورد نیاز فلفل دلمه‌ای به بهترین شکل تامین می‌شود و موجب درشتی محصول آن می‌شود.

کود پتاس بالا جنریت برای درشتی خربزه

پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید کود پتاس بالا جنریت به صفحۀ نام‌برده مراجعه کرده و تصمیم خود را نهایی کنید.

کود مولتی کمپلکس جنریت (Multi complex fertilizer)

بدون شک یکی از مغذی‌ترین کود‌ها که تاثیر فوق‌العاده‌ای در درشتی فلفل دلمه‌ای دارد کود مولتی کمپلکس جنریت است. این کود برای تاثیر گذاری حداکثری، حاوی عناصر و مواد مغذی مختلفی است، اما اصلی‌ترین جزء سازنده آن پتاسیم می‌باشد. ترکیبات کود مولتی کمپلکس جنریت به شرح زیر است:

 • 40% پتاسیم (K)
 • 15% فسفر (P)
 • 15% نیتروژن (N)
 • آهن (Fe)، روی (Zn)، منگنز (Mg)، مس (Cu)، برم (Br)، مولیبدنیوم (Mo)
 • 13 نوع آمینو اسید
 • جلبک دریایی
 • ویتامین‌های اکسین، E،B2 ، C و B1

این کود با تامین طیف وسیعی از نیاز‌های گیاه موجب تقویت آن و در نتیجه تولید فلفل دلمه‌ای درشت می‌‌شود. این کود مایع نیز به برند جنریت تعلق دارد و همانند سایر محصولات این شرکت در بالاترین کیفیت و با تکنولوژی‌های پیشرفته تولید می‌شود.

کود مولتی کمپلکس جنریت برای درشتی فلفل دلمه ای

 برای اطلاع از قیمت و خرید کود مولتی کمپلکس جنریت به صفحۀ نام‌برده مراجعه کنید تا ما در کمترین زمان ممکن، سفارشتان را به دستتان برسانیم.

بهترین روش استفاده از کود درشتی فلفل دلمه ای

برای تاثیرگذاری حداکثری این سه کود، بهتر است هنگام استفاده به چند نکته توجه داشته باشید. ما این نکات را در ادامه مورد بررسی قرار داده‌ایم.

 • بهترین زمان استفاده از کود درشتی

بهترین زمان برای استفاده از کود‌های درشتی فلفل دلمه‌ای هنگامی است که محصول آن درحال شکل گرفتن است. در این زمان اگر از کود‌های K60 یا K66 یا کود مولتی کمپلکس استفاده کنیم، محصول ما نهایت رشد را تجربه خواهد کرد و درشت خواهد شد.

 • نحوه استفاده از کود درشتی

کود‌های پتاس بالا 60% شوک، کا 66 جنریت و مولتی کمپلکس جنریت را می‌توان به دو روش آبیاری و محلول پاشی استفاده کرد. این کود‌ها در روش محلول پاشی سریع‌تر جذب می‌شوند و بیشترین بازدهی را دارند. پس اگر مزرعه شما از کمبود پتاسیم رنج می‌برد، توصیه ما به شما این است که کوددهی به صورت محلول پاشی را در اولویت قرار دهید.

در روش آبیاری خاصیت کود برای طولانی مدت در خاک می‌ماند؛ حتی پس از چند ماه بعد از آبیاری، در محصولاتی که دیر شکل گرفته‌اند تاثیر مثبت می‌گذارد و موجب درشتی آنها می‌شود.

 • میزان استفاده از کود درشتی

میزان استفاده از این کود‌ها با یکدیگر تفاوتی ندارد، بنابراین می‌توانید دستور‌العملی که در ادامه ذکر شده است را برای هرکدام از کود‌ها استفاده کنید.

در روش محلول پاشی بهتر است دو لیتر از کود مورد نظر را با هزار لیتر آب مخلوط کنید و سپس اقدام به کوددهی نمایید. در روش آبیاری نیز پنج لیتر از کود را در مقدار کافی آب بریزید و سپس آبیاری را انجام دهید.

خرید بهترین کود درشتی فلفل دلمه ای

کود پتاس بالا (K60) شوک، کود پتاس بالا (K66) مایع جنریت و کود مولتی کمپلکس جنریت از بهترین کود‌های وارداتی موجود در کشور هستند که قیمت بسیار مناسبی نسبت به محصولات مشابه دارند. جهت خرید هر کدام از کودهای مورد نظر خود به صفحۀ فروشگاه اینترنتی نیاز گیاهان مراجعه کنید.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی تخصصی کود درشتی فلفل دلمه ای پرداختیم. بهترین کودهایی که برای درشتی و افزایش تناژ فلفل دلمه‌ای پیشنهاد شد، عبارت‌‌اند از کود مولتی کمپلکس جنریت، کود کا 60 شوک و کود کا 66 شوک که هر کدام از این محصولات از بهترین برند‌های روز دنیا تولید و به بازار عرضه می‌شوند.

برای خرید هر کدام از کودهای معرفی شده تنها کافیست به صفحه هر کدام از کودها مراجعه کرده و سفارش خود را ثبت و نهایی کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این کودها و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید با شماره‌های موجود در وبسایت تماس گرفته و با تیم نیاز گیاهان در ارتباط باشید. همچینن در بخش کامنت‌ها منتظر دریافت نظرات شما عزیزان هستیم و در اولین فرصت پاسخکوس شما همراهان گرامی خواهیم بود.

چقدر این پست مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به به این مقاله امتیاز بدید!

میانگیــــن امتیـــازات این مقالــه 4 / 5. امتیاز های این مقاله: 7

این مقاله امتیازی ندارد، اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها