بهترین کود درشتی مرکبات چیست؟

کود درشتی مرکبات

از دیرباز مرکبات نقش مهمی در زندگی عموم مردم ایفا می‌کنند. معمولا مرکبات به آب و هوای سرد حساس بوده و در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری با شرط داشتن خاک مرطوب کشت می‌شوند.

مرکبات از دسته میوه‌هایی است که درشت بودن آن از نظر خریدار بسیار مهم است، از این رو کشاورزان برای درشت شدن محصولات خود از روش‌های مختلفی استفاده می‌کنند. یکی از شیوه‌های معمول برای درشتی مرکبات، استفاده از کود درشتی مرکبات است.

در این مقاله به معرفی سه مدل از بهترین کودهای درشتی مرکبات پرداخته‌ایم و بهترین روش استفاده از آنها را شرح داده‌ایم. در انتهای مقاله به موضوع قیمت خرید کود درشتی اشاره‌ای داشته و نتیجه‌گیری کلی در این باره برای شما عزیزان توضیح داده‌ایم.

برای درشت شدن مرکبات چه باید کرد؟

مرکبات به دلیل داشتن ویتامین‌های بسیار، به‌ویژه «ویتامینc» از جمله میوه‌هایی هستند که در فصول سرد نظر افراد زیادی را به خود جلب می‌کنند. همه ما می‌دانیم که افراد برای تهیه مرکبات به درشتی و سلامت ظاهری آن‌ها بسیار اهمیت می‌دهند. 

با توجه به بالا بودن تقاضا برای خرید مرکبات درشت، کشاورزان جهت افزایش فروش خود به بزرگی اندازه مرکبات برداشتی بسیار توجه دارند. مهم‌ترین راه‌ درشتی مرکبات استفاده از کودهای درشتی میوه است. این کودها با وجود عناصر مغذی بالاخص پتاسیم، موجب رشد بیشتر مرکبات می‌شوند. 

فواید استفاده از کود درشتی مرکبات

البته به این نکته هم باید توجه داشت که بررسی و مطالعه حول محور انتخاب کود درست بسیار مهم است. چرا که در صورت انتخاب کود نامناسب ممکن است ضررهای جبران ناپذیری به میوه و حتی درخت وارد شود.

بهترین کود برای درشتی مرکبات و افزایش تناژ آن

در گذشته به منظور درشتی مرکبات از کودهایی استفاده می‌شد که مصرف آن در نهایت به سلامت مصرف کننده، آسیب وارد می‌کرد. امروزه با پیشرفت علم و گسترش فناوری در زمینه تولید کود، متخصصان این حوزه موفق به تولید کودهای باکیفیت و بدون عوارض برای سلامت انسان شده‌اند. در این بخش به معرفی 3 نمونه از بهترین کودهای درشتی مرکبات می‌پردازیم:

کود پتاس بالا شوک

یکی از عناصر فوق‌العاده مهم در درشتی مرکبات عنصر پتاسیم است. این عنصر علاوه بر افزایش سایز مرکبات موجب بهبود طعم، رنگ، عطر و تناژ آنها نیز می‌شود. از جمله کودهایی که مقدار مناسبی از این عنصر را از طریق ریشه با سرعت زیاد به درخت و میوه آن می‌رساند، کود K60 شوک است. 

کود پتاس بالا شوک

همانطور که از اسم آن پیدا است این کود شامل 60% پتاسیم است که زمینه درشتی مرکبات را فراهم می‌کند. کود پتاس بالا K60 شوک ساخت کشور آمریکا می‌باشد و با تکنولوژی نانو تولید می‌شود و شما می‌توانید اثرگذاری آن را در کمترین زمان ممکن مشاهده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر و خرید کود پتاس بالا K60 شوک به صفحۀ نام‌برده مراجعه کنید.

کود مولتی کمپلکس جنریت

کود مولتی کمپلکس جنریت دارای عناصر ریزمغذی و لازم برای افزایش اندازه مرکبات می‌باشد. از جمله ترکیبات آن می‌توان به جلبک دریایی، نیتروژن، فسفر، آهن، منگنز، پتاسیم و… اشاره کرد. این کود از مهم‌ترین کودها، برای درشتی مرکبات به شمار می‌آید که از آن می‌توان در مراحل مختلف استفاده کرد.

کود مولتی کمپلکس جنریت

این کود با تامین نیازهای گیاه و به دلیل وجود پتاسیمی که دارد، منجر به درشت شدن میوه تا چند برابر و تقویت کلی خاک می‌شود. شما می‌توانید جهت خرید کود مولتی کمپلکس جنریت در سه حجم دلخواه 1 لیتری، 5 لیتری و 20 لیتری به صفحۀ مورد نظر مورد مراجعه کنید تا این کود را در کمترین زمان ممکن به دست شما برسانیم.

کودپتاس بالا K66 جنریت

یکی دیگر از کودهایی که درصد بالایی از پتاسیم را دارد، کود K66 جنریت است که با وجود 66% پتاس در ترکیبات خود بیشترین مقدار این عنصر را داراست. همچنین کود پتاس بالا k66 جنریت در ترکیبات خود به میزان 10% آمینو اسید دارد که باعث جذب بیشتر پتاسیم می‌شود. این کود محصول کشور آمریکا بوده و به صورت وارداتی در ایران عرضه می‌شود.

کود پتاس بالا جنریت

استفاده از کودهای معرفی شده موجب افزایش تقسیم سلولی گیاه، افزایش مقاومت گیاه در برابر تنش‌های محیطی، افزایش استحکام دیواره و ساختار سلول و…. می‌شوند. اگر قصد دارید قیمت کود پتاس بالا (کا 66) جنریت را با دو کود قبلی مقایسه و سپس تصمیم خود را نهایی کنید، به صفحۀ ذکر شده مراجعه فرمایید.

بهترین روش استفاده از کود درشتی مرکبات

در این بخش سه فاکتور اصلی در خصوص روش استفاده از کود درشتی مرکبات را بررسی کرده‌ایم که با در نظر داشتن آنها، تاثیر استفاده از کودهای درشتی به طرز چشمگیری افزایش می‌یابد. زمان استفاده، روش استفاده و میزان استفاده از موارد مهمی محسوب می‌شوند که در ادامه مرتبط با کودها بررسی شده‌اند.

  • بهترین زمان استفاده از کود درشتی مرکبات

بهترین زمان استفاده از کود درشتی میوه از نکاتی است که از اهمیت بالایی برخوردار است. مناسب‌ترین زمان بهره بردن از کودهای درشتی پتاس بالا K66 جنریت، کود مولتی کمپلکس جنریت و پتاس بالا K60 شوک هنگامی است که میوه تشکیل شده و در حالت فندقی قرار دارد. 

چرا که در این زمان افزایش تعداد سلول‌های میوه اتفاق می‌افتد و با کوددهی در این مرحله موجبات افزایش تقسیم سلولی و در نهایت درشت شدن میوه فراهم می‌شود. 

  • نحوه استفاده از کود درشتی مرکبات

کودهای درشتی مرکبات به دو روش محلول پاشی و آبیاری استفاده می‌شوند. انتخاب روش استفاده از این کودها بستگی به هدفی که دنبال می‌کنید دارد. در صورتی که متوجه کمبود پتاسیم گیاه در اندازه بالا شدید می‌توانید از روش محلول پاشی استفاده کنید، چون پتاسیم از طریق برگ‌ها سریع‌تر جذب می‌شود.

  • میزان استفاده از کود درشتی مرکبات

برای محلول پاشی کافی است که 2 لیتر کود را در 1000 لیتر آب مخلوط کرده و نسبت به انجام فرآیند کوددهی اقدام کنید. توجه داشته باشید کوددهی به شیوه محلول پاشی باید به شکلی باشد که چکه کردن محلول از روی برگ‌ها را مشاهده کنید.

در صورت کوددهی به شیوه آبیاری نیز لازم است 5 لیتر کود را در مقدار آب لازم ترکیب کرده و از آن استفاده کنید.

قیمت کود درشتی مرکبات

کود‌های درشتی میوه را می‌توان از فروشگاه‌های مختلفی تهیه کرد ولی یکی از نکات مهم در خرید این نوع کودها توجه به کیفیت و اصل بودن آن است. کودهای درشتی معرفی شده در بالا، جزو بهترین برندهای روز دنیا هستند که در کنار کیفیت عالی که دارند، قیمت منطقی در وبسایت نیاز گیاهان برای آنها تعیین شده است.

بهترین قیمت کود درشتی مرکبات

قیمت کودهای درشتی در صفحۀ فروشگاه نیاز گیاهان مشخص شده است و این محصولات در حجم‌های مختلف برای شما باغداران و کشاورزان عزیز قابل سفارش است.

سخن پایانی

در این مقاله به این موضوع پرداخته شد که بهترین روش برای افزایش تناژ و درشتی مرکبات چیست و راهکار عملی و عالی که معرفی شد، استفاده از کودهای درشتی بود. سپس 3 مدل از بهترین‌ کودهای درشتی که محصول برند‌های معتبر جهانی بوند، معرفی شدند.

در بخشی از مقاله بهترین‌ روش‌ استفاده از کودهای درشتی را مورد بررسی قرار دادیم و در انتها نیز به موضوع قیمت اشاره‌ای کلی داشتیم. اگر به دنبال روشی مناسب برای درشت شدن مرکبات هستید، خرید کودهای درشتی معرفی شده می‌توانند راهکاری عالی محسوب شوند.

اگر تا این بخش از مقاله را مطالعه کرده‌اید و نیاز به دانش تخصصی‌تر در این باره دارید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود در صفحه با تیم مشاوره ما تماس گرفته و از مشاوره تخصصی به صورت کاملا رایگان بهره‌مند شوید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به به این مقاله امتیاز بدید!

میانگیــــن امتیـــازات این مقالــه 5 / 5. امتیاز های این مقاله: 1

این مقاله امتیازی ندارد، اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها