کود درشتی انگور (معرفی سه کود فوق العاده)

بهترین کود درشتی انگور

راه‌های زیادی برای تولید انگور‌ درشت وجود دارد که برخی از آنها ممکن است کیفیت نهایی محصول را کاهش دهد. استفاده از کود‌های درشتی راهی آسان و سریع جهت افزایش تناژ و درشت شدن انگور است که آسیبی به کیفیت انگور نمی‌زنند؛ اما اینکه از کدام کود درشتی انگور استفاده کنیم نیازمند مطالعه و بررسی‌های بیشتر است.

درشتی میوه رابطه مستقیمی با افزایش تعداد سلول‌های میوه در مرحله رشد دارد. پس بهترین کود برای درشتی میوه انگور، کودی است که بتواند در مدت زمان مناسب باعث رشد بافت سلولی انگور شود.

در این مقاله به معرفی سه محصول باکیفیت که جزو بهترین کودهای درشتی میوه انگور هستند پرداخته‌ایم. همچنین در یک بخش مجزا بهترین روش استفاده از کود درشتی را توضیح داده‌‌ایم. دعوت می‌کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

برای درشتی انگور در مدت زمان کوتاه چه کنیم؟

یکی از اهداف اصلی باغداران تولید میوه‌های درشت و با کیفیتی است که در بازار به خوبی به فروش برسد. عوامل مختلفی در رشد انگور تاثیر دارد اما این عوامل نمی‌توانند در زمان مقرر موجب درشت شدن میوه شوند؛ به همین دلیل اغلب کشاورزان و باغداران به دنبال روشی سریع‌ با بازده بالاتر هستند.

در جهان حدود 60 تا 80 گونه انگور مختلف وجود دارد که بسیاری از آنها به صورت ژنتیکی دانه‌های بزرگ دارند و برخی نیز ریز دانه هستند. بهتر است توجه داشته باشید که یکی از بهترین عوامل موثر در درشتی انگور که به میزان قابل ملاحظه‌ای در درشت شدن آن تاثیر دارد، استفاده از کود درشتی است. 

تاثیر کود بر درشتی انگور

در بین کودهایی که جهت درشت شدن انگور استفاده می‌شود، کود‌های تقویتی حاوی پتاسیم که از برندهای معتبر جهانی هستند، بیشترین میزان درشتی انگور را به همراه دارند. شما می‌توانید با محلول پاشی این کود‌ها رشد انگور‌ را چند برابر تسریع ببخشید و از ریزش انگورهای ریز، جلوگیری نمایید. در بخش بعدی به معرفی سه نمونه از بهترین کودهای درشتی انگور در ایران پرداخته‌ایم.

معرفی بهترین کود درشت شدن و افزایش تناژ انگور

با گسترش دانش و پیشرفت فناوری‌ها، موسسات و مراکز تحقیقاتی در حوزه تولید کود برای محصولات باغی و زراعی، موفق به تولید کود‌های درشتی شده‌اند که علاوه بر تاثیر فوق‌العاده‌ای که به همراه دارد، هیچ گونه عوارضی برای سلامت انسان ندارد.

در ادامه سه کود درشتی مناسب برای درشت‌شدن و افزایش تناژ انگور را معرفی کرده‌ایم که از بهترین برندهای دنیا هستند و میزان بازه تاثیرگذاری آنها در کنار سایر فاکتورهای مهم در درشتی میوه به طرز چشمگیری قابل توجه و عالی است. کودها عبارت‌اند از:

کود پتاس بالا 60 درصد مایع شوک (K60)

بهترین‌کود‌ برای درشتی میوه انگور، کود پتاس بالا 60% شوک (K60) است. پتاسیم یکی از مهم‌ترین مواد معدنی موثر در رشد میوه است. کود پتاس بالا 60% مایع شوک یکی از خالص‌ترین کود‌های وارداتی است. این کود توسط کمپانی آمریکایی شوک «shock» تولید و به صورت انحصاری وارد بازار ایران می‌شود.

این کود با بالاترین میزان جذب باعث افزایش تناژ محصول تاکستان‌ها می‌شود. همچنین در بهبود رنگ طبیعی، عطر و طعم محصول تاثیر ویژه‌ای دارد. پتاسیم موجود در این کود باعث افزایش مقاومت درخت انگور در فصل زمستان می‌شود که برای مقابله با سرما بسیار مناسب است. کود پتاس بالا 60% (K60) در زمان غوره بودن محصول باعث افزایش تعداد سلول‌های میوه می‌شود.

کود پتاس بالا شوک برای انگور

شما می‌توانید جهت سفارش این محصول، به صفحۀ خرید کود پتاس بالا شوک مراجعه کرده و از بین سه حجم مختلف 1 لیتری، 5 لیتری و 20 لیتری، مورد دلخواه خود را انتخاب کنید.

کود مولتی کمپلکس جنریت

این کود با تامین طیف وسیعی از نیاز درخت انگور باعث درشت شدن میوه آن می‌شود. کود مولتی کمپلکس توسط شرکت آمریکایی جنریت تولیده می‌شود. ترکیبات این کود به شرح زیر است:

 • 40% پتاسیم (K)
 • 15% فسفر (P)
 • 15% نیتروژن (N)
 • 1% گوگرد (S)
 • عناصر آهن (Fe)،  روی (Zn)، منگنز (Mg)، مس (Cu)، برم (B)، مولیبدنیوم (Mo)
 • 13 نوع آمینو اسید
 • جلبک دریایی
 • ویتامین‌های اکسین، E، B2، C و B1

این کود با تامین عناصر ضروری و مورد نیاز میوه انگور در بازه زمانی کوتاهی منجر به درشت شدن میوه می‌شود. ترکیبات نام برده در بخش بالا از مهم‌ترین زیر عناصری محسوب می‌شوند که انگور جهت درشت شدن و افزایش تناژ به آن نیاز دارد؛ در نتیجه پاشش کود مولتی کمپلکس جنریت نه تنها موجب درشتی بلکه باعث تقویت درخت نیز می‌شود.

کود مولتی کمپلکس جنریت برای انگور

 برای اطلاع از قیمت و خرید کود مولتی کمپلکس جنریت به صفحۀ نام‌برده مراجعه کنید تا ما در کمترین زمان ممکن، سفارشتان را به دستتان برسانیم.

کود پتاس بالا K66 جنریت 

کود پتاس بالا K66 جنریت یکی از بهترین کود‌های وارداتی برای درختان میوه است. تاثیر اصلی این کود در درشت شدن میوه و افزایش مقاومت آن در برابر عوامل محیطی ‌است. این کود یکی از بهترین کود‌ها برای درشتی میوه انگور محسوب می‌شود.

این کود حاوی 66% پتاسیم، 4% آهن و 10% آمینو اسید است که به صورت کامل نیاز درخت انگور را برای تولید میوه درشت تامین می‌کند. خوب است بدانید که عنصر آهن بیشترین تاثیر را بر روی طعم و شیرینی محصولات دارد و شما می‌توانید محصولی خوش‌طعم را راهی بازار کنید.

کود پتاس بالا جنریت برای درشتی انگور

پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید کود پتاس بالا جنریت به صفحۀ مورد نظر مراجعه کرده و تصمیم خود را نهایی کنید.

آشنایی با روش استفاده از کود درشتی انگور

روش استفاده، زمان استفاده و میزان استفاده از کود درشتی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که کشاورزان و باغداران هنگام استفاده از باید به آن توجه داشته باشند. در این بخش از مقاله به طور کامل این موارد را درباره کودهای درشتی انگور توضیح داده‌ایم.

 1. بهترین زمان استفاده از کود درشتی انگور

بهترین زمان استفاده از کود‌های پتاسیمی مانند کود K66 جنریت، کود پتاس بالا 60 درصد شوک و کود مولتی کمپلکس جنریت اوایل تابستان و هنگامی است که درخت وارد مرحله تشکیل میوه شده است و انگور‌ها غوره هستند.

 1. نحوه استفاده از کود درشتی میوه انگور

هرکدام از این کود‌ها را می‌تواند به 2 صورت محلول پاشی و آبیاری استفاده کرد. اولویت مصرف این کود‌ها به شیوه محلول پاشی است زیرا در این روش جذب و تاثیرگذاری کود در بیشترین حالت ممکن است. 

در هنگام محلول پاشی بهتر است توجه داشته باشید که قطرات کود به خوبی برگ‌های درخت انگور را پوشش بدهد. 

 1. میزان استفاده از کود درشتی انگور در هر هکتار

مقدار استفاده از کود‌های درشتی معرفی شده تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند. برای محلول پاشی هر 2 لیتر کود را در 1000 لیتر آب ترکیب کنید و سپس کوددهی را انجام دهید. مقدار استفاده این کود‌ها در روش آبیاری به صورت 5 لیتر کود در مقدار کافی آب است.

اگر قصد دارید درخت انگور باغ خود را پیوند بزنید پیشنهاد می‌کنیم مقاله فصل پیوند انگور را مطالعه کنید.

خرید بهترین کود درشتی انگور

نیاز گیاهان با بیش از 15 سال سابقه در این حوزه، از برند‌های خوش نام و قابل اعتماد است. این کود‌ها جزو محصولات وارداتی هستند و مرغوبیت بسیار بالایی دارند و از معتبرترین کود‌های درشتی انگور در ایران به شمار می‌روند و باغدارانی که قصد دارند تناژ میوه انگور را افزایش دهند می‌توانند از آن استفاده کنند.

شما می‌توانید برای تهیه هر کدام از این کود‌ها از طریق فروشگاه اینترنتی نیاز گیاهان اقدام کنید و آن را با بهترین قیمت از اولین وارد کننده رسمی در ایران خریداری نمایید.

سخن پایانی

هر سه کود معرفی شده در این مقاله جزو کودهای بسیار کاربردی و عالی هستند که می‌توانند منجر به درشت شدن انگور شوند. باغداران گرامی از بابت عملکرد این کود‌ها نباید نگران باشند، زیرا هر کدام از این کود‌ها تست‌‌های کیفیت و عملکرد ‌را با بهترین نتیجه سپری کرده‌اند.

چنانچه به دریافت اطلاعات تخصصی‌ و کامل‌تری درباره هرکدام از کودهای معرفی شده نیاز دارید، می‌توانید با شماره‌های موجود در وبسایت تماس گرفته و از مشاوره تخصصی تیم مشاوره ما به صورت کاملا رایگان بهره‌مند شوید. همچنین در بخش دیدگاه‌ها منتظر دریافت نظرات شما عزیزان هستیم و در اولین فرصت پاسخگوی شما عزیزان خواهیم بود.

چقدر این پست مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به به این مقاله امتیاز بدید!

میانگیــــن امتیـــازات این مقالــه 3 / 5. امتیاز های این مقاله: 85

این مقاله امتیازی ندارد، اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید

اشتراک در
اطلاع از
guest
6 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پورکم

باسلام،لطف کنید،معمولا،مخاطبی،مثل،منکه،بازنشسته اس،درحد،دویاچند،درخت،ازهرگونه،درختی،دارم،درکنار،اطلاعات،طرز،مصرف،کودها،درحد،یک،یاچنددرخت،راه،هم اطلاعاتشو،بدهید،ممنونم

زهرا قنادان

سلام جناب پورکم عزیز
بهترین کود برای وقتی که درختان محتلف دارین ده ایکس شوک هست
ده تا درشت و ریز مغذی رو باهم داره و همه نیاز درختانتون رو برطرف میکنه.
در صورتی که نیاز به راهنمایی بیشتر دارید با مشاوران ما تماس بگیرید
09155995926

فرهاد هاشمی

سلام اگربه صورت پایه ای مطالب روبگذاریدخیلی بهتراست

علی اسدی

با سلام .دستور العمل نحوه کود دهی که بیان کردید کامل نیست و نیاز به جزئیات بیشتری دارد مثلا در مورد کود دهی همراه با آبیاری ۵ لیتر کود برای چه مقدار زمین یا چه تعداد بوته انگور باید استفاده شود .آیا قبلا باید کود با آب مخلوط شود و روی زمین پاشیده شود و بعد آبیاری شود یا باید با آب آبیاری مخلوط شود .آیا فقط یک بار در سال استفاده شود .خواهشمند است خیلی دقیق تر راهنمایی بفرمایید .ممنونم اسدی از رفسنجان