بهترین کود درشتی خربزه (خربزه‌های شیرین و آبدار)

کود درشتی خربزه

امروزه کشاورزان به منظور افزایش درشتی میوه خربزه از کودهای متنوعی استفاده می‌کنند. این کودها به دلیل وجود پتاسیم بالایی که در ترکیبات آنها به کار رفته است، موجب افزایش درشتی میوه می‌شوند.

استفاده از کود درشتی خربزه یکی از بهترین روش‌هایی است که به راحتی و طی مدت زمانی کوتاه موجب درشتی میوه می‌شود و تناژ نهایی محصول را نیز افزایش می‌دهد. کود درشتی به دلیل تامین نیازهای اصلی میوه نسبت به عناصر ضروری از جمله پتاسیم، نه تنها درشتی میوه بلکه کیفیت آن را نیز بهبود می‌دهند.

در ادامه به بررسی و معرفی بهترین کود درشتی خربزه پرداخته‌ایم و سعی کرده‌ایم بهترین روش استفادۀ سه مدل از بهترین کودهای درشتی این میوه را به شکل تخصصی پوشش دهیم. دعوت می‌کنیم تا پایان مقاله همراه نیاز کیاهان باشید.

چه راهکاری برای درشتی خربزه وجود دارد؟

با توجه به طعم شیرین و رفع عظش و تشنگی که خربزه در فصل تابستان دارد، در بین مردم بسیار پرطرفدار شده است. البته همانطور که می‌دانید خربزه‌های درشت‌تر، آبدارتر بوده و افراد تمایل بیشتری به خرید آن‌ها دارند.

کشاورزان نیز به دلیل استقبال مردم از خربزه‌های درشت، اهمیت زیادی برای کشت این میوه و افزایش درشتی آن قائل هستند؛ به همین دلیل پرورش دهندگان به دنبال روش‌هایی جهت برداشت خربزه‌های درشت‌تر هستند.

استفاده از کود درشتی خربزه یکی از بهترین و اثرگذارترین روش‌ها برای افزایش درشتی این میوه است. این کودها به دلیل دارا بودن پتاسیم در ترکیبات خود، موجب افزایش فشار اسمزی و تنظیم سایز سلول‌ها می‌شوند و این پروسه در نهایت افزایش درشتی خربزه را به دنبال دارد.

با توجه به مشکل کوچک بودن تعداد زیاد خربزه‌ها در زمان برداشت، کشاورزان تمایل بیشتری به استفاده از کودهای درشتی این میوه دارند، تا در زمان کوتاه‌تر به میوه بازار پسند با تناژ بالا برسند. پیرو این موضوع در ادامه بهترین کودهای درشتی خربزه را معرفی می‌کنیم.

بهترین کود برای درشت شدن و افزایش تناژ خربزه

بهره بردن از بهترین کودهای درشتی با کیفیت بالا، بیشترین و سریع‌ترین تاثیر را بر روی خربزه دارد. در ادامه سه نوع از بهترین کودهای درشتی خربزه را به شما معرفی می‌کنیم:

کود پتاس بالا (K60) مایع شوک 

کود پتاس بالا مایع شوک، محصولی از کشور آمریکا است. این کود دارای کیفیت عالی و درصد خلوص بالایی است و با استفاده از تکنولوژی روز دنیا به صورت نانو تولید می‌شود.

این محصول حاوی 60% پتاسیم است و به همین دلیل می‌تواند به راحتی نیاز خربزه را به عناصر مختلف و ریزمغذی‌ها تامین کند. این امر موجب افزایش مقاومت و همچنین افزایش درشتی و تناژ نهایی خربزه می‌شود.

نکته حائز اهمیت درباره این کود این است که تقسیم سلولی را در گیاه چند برابر می‌کند به سرعت از طریق برگ و ریشه گیاه جذب می‌شود.

کود پتاس بالا شوک برای درشتی خربزه

شما می‌توانید جهت سفارش این کود کاربردی، به صفحۀ خرید کود پتاس بالا شوک مراجعه کرده و از بین سه حجم مختلف 1 لیتری، 5 لیتری و 20 لیتری، مورد دلخواه خود را انتخاب کنید.

کود پتاس بالا (K66) مایع جنریت 

کود پتاس بالا کا 66 را می‌توانید به منظور افزایش حجم و تناژ خربزه به کار ببرید. این کود حاوی پتاسیم است و با کیفیت و درصد خلوص بالایی تولید می‌شود. جنریت یک برند معتبر آمریکایی است که توسط کمپانی Pan American عرضه می‌شود.

این کود فاقد نمک و کلراید است، به همین دلیل ضرری برای میوه و همچنین محیط زیست ندارد و عملکرد آن به صورتی است که با تنظیم سایز سلولی و افزایش میزان قند سلول‌ها، موجب افزایش جذب آب شده که در نهایت افزایش درشتی خربزه را در پی دارد.

این کود با افزایش تقسیمات سلولی در میوه، در بازه زمانی کوتاهی حجم میوه را افزایش می‌دهد. برای فراهم کردن شرایط برای تقسیمات سلولی بهتر، لازم است آب دهی محصول نیز به درستی تنظیم شود.

کود پتاس بالا جنریت برای درشتی خربزه

پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید کود پتاس بالا جنریت به صفحۀ نام‌برده مراجعه کرده و تصمیم خود را نهایی کنید.

کود مولتی کمپلکس جنریت 

کود مولتی کمپلکس جنریت در دسته کودهای آلی قرار دارد و استفاده از آن به‌ منظور رشد و افزایش درشتی خربزه بسیار کاربردی است. در واقع کود مولتی کمپلکس نیازهای غذایی گیاه را به بهترین شیوه تامین می‌کند و طی این پروسه، میوه سایز درشت‌تری خواهد داشت.

کود مولتی کمپلکس جنریت به دلیل دارا بودن ترکیبات خاص، بر روی تنظیم سایز سلولی تاثیر می‌گذارد و در کنار افزایش تناژ، کیفیت، رنگ و طعم میوه را نیز بهبود می‌بخشد. از دیگر ترکیبات موثر این کود می‌توانیم به نیتروژن، فسفر، آهن، گوگرد، 13 نوع آمینو اسید و جلبک دریایی هم اشاره کنیم.

کود مولتی کمپلکس جنریت برای درشتی خربزه

 برای اطلاع از قیمت و خرید کود مولتی کمپلکس جنریت به صفحۀ نام‌برده مراجعه کنید تا ما در کمترین زمان ممکن، سفارشتان را به دستتان برسانیم.

روش صحیح استفاده از کود درشتی خربزه

برای استفاده از کود درشتی نیاز به داشتن اطلاعات و آگاهی است؛ زیرا در صورتی که از این کودها به شیوه درست استفاده نشود، ممکن است موجب مسمومیت خاک و از بین رفتن میوه خربزه شود. در این بخش به بررسی جزئیات کامل درباره روش استفاده از کودهای درشتی می‌پردازیم:

  • بهترین زمان استفاده از کود درشتی

همانطور که می‌دانید خربزه در دسته محصولات زراعی قرار دارد و بهترین زمان استفاده از کودهای درشتی برای این محصول، حین رشد بوده و زمانی است که خربزه وارد مرحله فندقی شدن می‌شود. البته بهتر است قبل از آن شرایط خاک و میوه در نظر گفته شود.

  • نحوه استفاده از کود درشتی

کودهای درشتی که معرفی شد به شکل مایع هستند. کودهای مایع به 2 روش آبیاری و محلول پاشی قابل استفاده هستند. زمانی که میوه دچار کمبود پتاسیم شده باشد، بهتر است که روش محلول پاشی را برای کوددهی انتخاب کنید.

روش محلول پاشی موجب کاهش هزینه‌های صرف شده می‌شود و از طرفی به دلیل جذب از طریق برگ، اثرگذاری بیشتر و سریع‌تری دارد. در کوددهی به روش آبیاری نیز کود به صورت یکنواخت بر سطح زمین پخش می‌شود. 

  • میزان استفاده از کود درشتی

توجه داشته باشید که مقدار استفاده از کود بسیار حائز اهمیت است. زیرا در صورت استفاده بیش از حد، امکان مسموم شدن خاک وجود دارد و در صورتی که کمتر از مقدار مورد نیاز کود دهی انجام شود، ممکن است تاثیر چندانی بر روی رشد خربزه نداشته باشد.

مقدار استفاده از کود درشتی خربزه با توجه به روش مد نظر شما برای کوددهی متفاوت است. در روش محلول پاشی دو لیتر از کود درشتی را با هزار لیتر آب ترکیب کنید و آن را با استفاده از دستگاه‌های مخصوص بر روی محصول پخش کنید. توجه داشته باشید در زمان استفاده از این روز می‌بایست کوددهی را تا زمانی که محلول از برگ چکه کند ادامه دهید.

در روش آبیاری نیز می‌توانید پنج لیتر از کود را با مقدار مورد نیاز آب آبیاری بدون کلر ترکیب کنید و وارد زمین نمایید. در حالت کلی مقدار مصرف کود به روش آبیاری ممکن است باتوجه به شرایط متغیر باشد به همین دلیل قبل از اقدام بهتر است با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

خرید کود درشتی خربزه

برای خرید کود درشتی خربزه بهتر است که به کیفیت آن توجه زیادی داشته باشید؛ زیرا استفاده از کود بی‌کیفیت موجب از بین رفتن محصول و مسموم شدن خاک می‌شود. کودهای درشتی که در این مقاله به شما معرفی کردیم در دسته بهترین نمونه‌ها قرار دارند.

ما در فروشگاه نیاز گیاهان از عرضه‌کننده‌های معتبر کودهای جنریت و شوک هستیم. فروشگاه ما با 15 سال سابقه فعالیت در این زمینه، توانسته رضایت افراد زیادی را جلب نماید.

برای خرید کود درشتی خربزه می‌توانید از فروشگاه اینترنتی نیاز گیاهان سفارش خود را نهایی کنید. قیمت این کودها براساس قیمت روز برای شما محاسبه می‌شوند.

جمع‌بندی نهایی

همانطور که توضیح دادیم برای افزایش درشتی خربزه بهترین روش، استفاده از کودهای درشتی است. در این مقاله سه نوع از بهترین کودهای درشتی را به شما معرفی کردیم. کود پتاس بالا 66% با درصد خلوص 66 از پتاسیم، یکی از اثرگذارترین کودها برای افزایش درشتی خربزه است.

فروشگاه ما علاوه بر فروش و عرضه نمونه اصلی انواع کودها، به شما مشتریان گرامی مشاوره رایگان نیز ارائه می‌دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق شماره تماس‌های موجود در صفحه با تیم کارشناسی ما در ارتباط باشید. همچنین در بخش دیدگاه‌ها منتظر دریافت نظرات و سوالات شما عزیزان هستیم و در اولین فرصت پاسخگوی شما همراهان گرامی خواهیم بود.

چقدر این پست مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به به این مقاله امتیاز بدید!

میانگیــــن امتیـــازات این مقالــه 5 / 5. امتیاز های این مقاله: 1

این مقاله امتیازی ندارد، اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها