بهترین کود درشتی هلو _ تولید انواع هلوی مرغوب (هلوی زعفرانی، هلوی انجیری و…)

کود درشتی هلو

در بازارهای میوه، معمولا میوه‌های درشت و آبدار بیشترین تقاضا و فروش را دارند. تولید میوه خوب و درشت وظیفه باغدارها است که در این کار با مشکلات بسیاری رو به رو می‌شوند. تغییرات ناگهانی آب ‌و هوا یا غنی نبودن خاک از مهم‌ترین عواملی است که مانع از رشد کافی میوه می‌شوند.

سریع‌ترین راه برای پرورش هلو درشت استفاده از کود‌ درشتی هلو است که نیاز‌های درخت به مواد معدنی را تامین کند. متاسفانه به دلیل وجود تحریم‌ها، محدودیت‌های زیادی در زمینه واردات کود‌های مرغوب به کشور وجود دارد.

در ادامه این مقاله به معرفی سه مدل از بهترین کودهای درشتی هلو می‌پردازیم؛ همچنین بهترین روش استفاده از کودهای درشتی را نیز توضیح خواهیم داد. دعوت می‌کنیم تا پایان این نوشته همراه نیاز گیاهان باشید.

باغداران برای درشتی میوه هلو چه کنند؟ 

برای داشتن میوه هلو درشت، بهتر است درختی قوی داشته باشیم که بتواند میوه را به درستی تغذیه کند. در ابتدای سال جذب عناصر غذایی توسط ریشه درختان کم است، زیرا درخت تازه از خواب زمستانی بیدار شده و توان جذب زیادی ندارد. در این زمان با استفاده از کودهای مناسب، می‌توان به سادگی باعث درشتی میوه هلو شد.

درشتی هلو رابطه مستقیمی با تعداد سلول‌های آن دارد، زیرا هر چه بافت سلولی یک میوه بیشتر باشد، آن میوه میزان آب بیشتری در خود نگه می‌دارد و درشت‌تر می‌شود. بهترین راهکار برای افزایش تعداد سلول‌های میوه هلو، استفاده از کود‌های حاوی پتاسیم در طی رشد میوه است.

تاثیر کود بر  درشتی هلو

حضور قند فراوان در میوه نیز با نگهداری تورژسانس سلول باعث نگهداری آب در میوه می‌شود. در این شرایط اگر آبیاری به صورت منظم و کامل انجام شود، میوه‌های درشت و پر آبی خواهیم داشت.

بهترین کود برای درشتی هلو و افزایش تناژ آن

با توجه به توضیحات بالا می‌توانیم به این نتیجه برسیم که برای داشتن میوه هلوی درشت باید از کود‌های حاوی پتاسیم استفاده کنیم، اما بهترین کود برای درشتی و افزایش تناژ هلو کدام کود‌ها هستند؟ در این بخش به معرفی سه مدل از بهترین کودهای درشتی میوه هلو پرداخته‌‌ایم:

کود پتاس بالا 60 درصد مایع شوک (K60) 

این کود یکی از مرغوب‌ترین کود‌های وارداتی می‌باشد که از آن برای درشت شدن میوه و افزایش مقاومت گیاه استفاده می‌شود. این کود حاوی 60% پتاسیم است. استفاده از این کود، پتاسیم مورد نیاز درخت هلو را به صورت کامل تامین می‌کند و موجب درشت شدن میوه می‌شود.

کود K60 به صورت مایع است و فاقد نمک و کلراید می‌باشد و هیچ گونه ضرری برای گیاه ندارد. این کود از طریق ریشه و برگ قابل جذب است. کود پتاس بالا شوک علاوه بر پتاسیم، دو عنصر دیگر از خانواده ان پی کا یعنی نتروزن و فسفر که برای رشد رویشی درختان نیز مفید هستند را در خود جای داده است.

تاریخ انقضای آن 4 ساله است که مصرف‌کننده می‌تواند آن را برای چند سال نگهداری و استفاده نماید. این محصول بی‌نظیر توسط کمپانی آمریکایی شوک تولید شده است که یکی از معروف‌‌ترین شرکت‌های سازنده کود در جهان است که کودهای خود را با تکنولوژی نانو تولید می‌کند. در این تکنولوژی، ذرات کود را آنقدر کوچک تولید می‌کنند که بسیار سریع جذب می‌شوند و اثرگذاری خود را در مدت زمان کوتاه نشان می‌دهند.

کود پتاس بالا شوک برای درشتی هلو

شما می‌توانید جهت سفارش این کود کاربردی، به صفحۀ خرید کود پتاس بالا شوک مراجعه کرده و از بین سه حجم مختلف یک لیتری، پنج لیتری و بیست لیتری، مورد دلخواهتان را انتخاب کنید.

کود مولتی کمپلکس جنریت

کود مولتی کمپلکس جنریت ترکیبی از عناصر و ریز مغذی‌های مورد نیاز درخت است که احتیاجات درخت هلو در هنگام رشد و میوه دهی را برطرف می‌کند و موجب تشکیل میوه‌های درشت و آبدار می‌شود. ترکیبات تشکیل دهنده این کود شامل مواد زیر است:

  • 10% نیتروژن (N)
  • 30% فسفر (P)
  • 20% پتاسیم (K)
  • عناصر آهن (Fe)،  روی (Zn)، منگنز (Mg)، مس (Cu)، برم (B)، مولیبدنیوم (Mo)
  • 12 نوع آمینو اسید
  • ویتامین‌های اکسین، E، B2، C، B1

این کود با پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های سنتز مواد و بر اساس استاندارد‌های کشاورزی آمریکا تولید شده است و در درشتی هلو بسیار موثر می‌باشد. کمبود مواد معدنی درخت منجر به کاهش متابولیسم گیاه ‌شود و رشد میوه درخت را با مشکل مواجه می‌کند. پس بهتر است برای داشتن هلوی درشت در بازه‌های زمانی متعدد از کود مولتی کمپلکس جنریت استفاده شود.

کود مولتی کمپلکس با داشتن ریزمغذی‌های مفید، می‌تواند از درخت در زمان تنش‌های محیطی نیز حفاظت کند و با آسیب‌هایی مانند سرما، گرما و خشکسالی مقابله می‌کند.

کود مولتی کمپلکس جنریت برای درشتی هلو

 برای اطلاع از قیمت و خرید کود مولتی کمپلکس جنریت به صفحۀ نام‌برده مراجعه کنید تا ما در کمترین زمان ممکن، سفارشتان را به دستتان برسانیم.

کود پتاس بالا جنریت (k66)

کود پتاس بالا K66 جنریت حاوی چندین عنصر اصلی، مورد نیاز برای درشت شدن هلو است. این عناصر شامل 66% پتاسیم، 4% آهن و 10% آمینو اسید می‌باشد. پتاسیم با هدایت آب به سوی میوه‌ موجب آبدار و درشت شدن هلو می‌شود.

فقدان نمک و کلراید در این کود موجب شده است که کم‌ترین خطرات زیست محیطی را به همراه داشته باشد و یکی از بهترین کود‌های وارداتی برای درختان میوه می‌باشد. کود پتاس بالا (K66) مایع جنریت در درشت شدن هلو و افزایش مقاومت آن در برابر تغییرات ناگهانی آب ‌و‌ هوایی بسیار موثر است.

کود پتاس بالا جنریت برای درشتی هلو

پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید کود پتاس بالا جنریت به صفحۀ مورد نظر مراجعه کرده و تصمیم خود را نهایی کنید.

بهترین روش استفاده از کود درشتی هلو

پس از آزمایش کود‌های متنوع در محیط‌های واقعی و آزمایشگاهی به این نتیجه رسیدیم که بیشترین میزان جذب را کود پتاس بالا 60 درصد مایع شوک (k60)، کود مولتی کمپلکس جنریت و کود پتاس بالا جنریت (K66) دارند. زمان استفاده، شیوه استفاده و مقدار استفاده از کود‌های نام برده شده در میزان تاثیرگذاری آنها بسیار حائز اهمیت است که در بخش زیر توضیح داده شده است.

  1. بهترین زمان استفاده از کود درشتی هلو

بهترین زمان استفاده از کود‌های پتاسیمی هنگامی است که میوه وارد مرحله فندقی شدن می‌شود پس مناسب‌ترین موقع برای استفاده از کود پتاس بالا 60 درصد مایع شوک (K60)، کود پتاس بالا جنریت (K66) و کود مولتی کمپلکس جنریت هنگامی است که میوه هلو در حال فندقی شدن است.

  1. نحوه استفاده از کود درشتی میوه هلو

نحوه صحیح مصرف هر سه کود یکسان است و به دو روش آبیاری و محلول پاشی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اولویت استفاده با روش محلول پاشی است. بهتر است محلول در ابتدای یا انتهای روز، زمانی که گرمای هوا زیاد نیست و روزنه‌های سطح برگ باز هستند و جذب کود در بالاترین حالت ممکن است انجام شود.

  1. میزان استفاده از کود درشتی هلو

مقدار مصرف این کود‌ها با هم یکسان است و می‌توان برای همه آنها از دستورالعملی که در ادامه توضیح داده شده است استفاده کرد. در محلول پاشی هر دو لیتر از کود مدنظر را با هزار لیتر آب مخلوط کنید و سپس کوددهی را انجام دهید. در هنگام آبیاری نیز باید پنج لیتر از کود را در مقدار کافی آب بریزید و آبیاری را انجام بدهید.

خرید بهترین کود برای درشت شدن هلو

بهترین کود‌‌های درشتی هلو توسط تولیدکنندگان آمریکایی ساخته شده‌اند و وارداتی هستند. قیمت نهایی هر محصول به حجم سفارشی خریداران بستگی دارد. پیش از خرید کود مایع درشتی مخصوص هلو، بایستی از کیفیت کود و همچنین معتبر بودن فروشگاه اطمینان حاصل کنید.

از جمله وبسایت‌های معتبر در حوزه فروش انواع کود، فروشگاه اینترنتی نیاز گیاهان است که دارای 15 سال سابقه کاری در حوزه عرضه کودهای مختلف است. برای اطلاع دقیق از قیمت هر کدام از کود‌ها می‌توانید به صفحه ثبت سفارش محصول مراجعه کنید.

نتیجه‌گیری

در این مقاله متوجه شدیم که میوه هلو برای درشت شدن به پتاسیم کافی نیاز دارد. بهترین کار در جهت تامین پتاسیم مورد نیاز درخت هلو، استفاده از کود‌های پتاسیم است. همانطور که اشاره شد، بهترین کود برای درشت شدن هلو کود پتاس بالا 60% مایع شوک (K60)، کود مولتی کمپلکس جنریت، کود پتاس بالا جنریت (K66) هستند.

این کود‌ها علاوه ‌بر عملکرد فوق‌العاده در درشتی میوه، تاثیرات ویژه‌ دیگری نیز بر درخت و میوه آن می‌گذارند که بیان کردن آنها از هدف این مقاله خارج است.

چنانچه نیاز به اطلاعات بیشتر در این باره دارید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود در وبسایت با مشاورین ما تماس گرفته و از مشاوره تخصصی درباره کود درشتی هلو به صورت رایگان بهره‌مند شوید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به به این مقاله امتیاز بدید!

میانگیــــن امتیـــازات این مقالــه 3 / 5. امتیاز های این مقاله: 27

این مقاله امتیازی ندارد، اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها