رشد حداکثری با کود درشتی توت فرنگی

بهترین کود درشتی توت فرنگی

همانطور که می‌دانید یکی از میوه‌های بسیار محبوب بازار که درشت بودن آن منجر به خرید بیشتر این میوه می‌شود، توت فرنگی است. میوه توت فرنگی به دلیل ساختاری که دارد تا حد معینی درشت می‌شود اما افزایش درشتی و تناژ از دغدغه‌‌های اصلی پرورش دهندگان این میوه است. توت ‌فرنگی از جمله گیاهان حساسی است که اگر مواد مغذی و ضروری آن به درستی تامین نشود، ممکن است میوه کیفیت مطلوب را نداشته باشد. 

برای افزایش تناژ و درشتی میوه توت فرنگی یکی از روش‌های رایج و معمول، استفاده از کود درشتی توت فرنگی است. کودهای مختلفی در بازار جهت افزایش تناژ این میوه وجود دارند که در ادامه این مقاله به معرفی سه مدل از بهترین این کودها خواهیم پرداخت.

راهکاری برای درشت شدن توت ‌فرنگی

از آنجایی که تمامی گیاهان برای رشد به مجموعه‌ای از مواد مغذی نیاز دارند، بستر گیاه ممکن است پس از مدتی دچار ضعف و کمبود مواد مغذی شود؛ در این حالت بهتر است این کمبودها را از طریق انواع کودها جبران کرد.

درشت شدن توت فرنگی

با توجه به اینکه توت فرنگی از دسته میوه‌های پرطرفدار در بازار است، درشت بودن و باکیفیت بودن آن از ملاک‌های حائز اهمیت محسوب می‌شود. کودهای درشتی با کارکرد خاصی که دارند، از طریق افزایش متابولیسم و رساندن بیشتر عنصر پتاسیم به گیاه، سبب بهبود فرایند رشد و درشتی میوه آن‌ می‌شوند.

بهترین کود برای درشت شدن و افزایش برداشت توت ‌فرنگی

همان‌طور که اشاره شد، برای کشت توت فرنگی درشت و باکیفیت؛ باید به تنظیم یک برنامه کوددهی موثر در رشد آن توجه داشته باشید. با توجه به اهمیت نقش کودها در درشتی و افزایش تناژ توت ‌فرنگی در ادامه به بررسی کامل بهترین کودهای درشتی توت فرنگی می‌پردازیم: 

کود پتاس بالا شوک (k60)

می‌دانیم که پتاسیم نقش بسزایی در رشد و افزایش تناژ میوه‌ها دارد. همان‌طور که از نام کود پتاس بالا مشخص است، دارای 60% پتاسیم است که باعث افزایش سایز، رنگ‌گیری و خوش عطر و طعم شدن میوه‌ها از جمله توت‌ فرنگی می‌شود. از دیگر ویژگی‌های این کود می‌توانیم کمک به افزایش مقاومت گیاه در مقابل تنش‌های محیطی و استرس را نام ببریم.

کود پتاس بالا شوک برای درشتی توت فرنگی

شما می‌توانید جهت سفارش این محصول، به صفحۀ خرید کود پتاس بالا شوک مراجعه کرده و از بین سه حجم مختلف 1 لیتری، 5 لیتری و 20 لیتری، مورد دلخواه خود را انتخاب کنید.

 کود مولتی کمپلکس جنریت

کود مولتی کمپلکس جنریت با تأمین تمامی عناصر ضروری و ریز مغذی مورد نیاز برای میوه‌ از بهترین گزینه‌ها برای درشت شدن میوه به شمار می‌‌رود. این کود با تأمین پتاسیم گیاه، تناژ میوه توت فرنگی را چند برابر می‌کند.

کود مولتی کمپلکس جنریت محصولی آمریکایی است و حاوی اسیدهای آمینه و طیف وسیعی از هورمون‌ها و ویتامین‌های گیاهی برای رشد هرچه بهتر محصول توت فرنگی شما می‌باشد.

از جمله ترکیبات این کود می‌توان به: نیتروژن، فسفر، پتاسیم، گوگرد، آهن، 13 نوع آمینو اسید، جلبک دریایی و… اشاره کرد که سبب شده است، این محصول نقش بسیار موثری در درشتی و افزایش تناژ توت فرنگی داشته باشد. سه عنصر ضروری که آنها را با نام «NPK» می‌شناسیم، در این کود به میزان 15% نیتروژن، 15% فسفر و 40% پتاسیم وجود دارند.

کود مولتی کمپلکس جنریت برای توت فرنگی

برای اطلاع از قیمت کود مولتی کمپلکس جنریت و سفارش این محصول ارزشمند، به صفحۀ نام‌برده مراجعه کنید تا ما در کمترین زمان ممکن، سفارشتان را به دستتان برسانیم.

کود کا 66 (k66) جنریت

با توجه به اینکه پتاسیم در دیواره سلولی گیاهان نقش بسزایی دارد کود کا 66 باعث افزایش مقاومت گیاه در برابر تنش‌های محیطی می‌شود. با استفاده از کود کا 66 جنریت که حاوی 66 درصد پتاسیم است، درشت شدن و افزایش تناژ برداشت توت فرنگی شما تضمین شده است.

این کود درصد خلوص بالایی دارد و فاقد نمک و کلرید است، در نتیجه خطری برای محصول و محیط زیست در پی نخواهد داشت. وجود 10% آمینو اسید و 4% آهن در این کود می‌‎‌تواند هر چه سریع‌تر، عناصر مغذی را به خود جذب کند.

کود پتاس بالا جنریت برای توت فرنگی

پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید کود پتاس بالا جنریت به صفحۀ مورد نظر مراجعه کرده و تصمیم خود را نهایی کنید.

بهترین روش استفاده از کود درشتی توت ‌فرنگی

در این بخش از مقاله به بررسی بهترین روش استفاده از کودهای درشتی پرداخته‌ایم و سه فاکتور اصلی در استفاده از کودهای نام برده را مورد ارزیابی قرار داده‌ایم که عبارت‌اند از: زمان استفاده، نحوه استفاده و میزان کودی که بهتر است برای درشتی میوه توت فرنگی مصرف شود.

با توجه به موارد زیر به خوبی می‌توانید درشتی میوه خود افزایش دهید و از بابت کوچک بودن میوه و تناژ پایین آن نگران نباشید.

  • بهترین زمان استفاده از کود درشتی توت فرنگی

بهترین وقت برای استفاده از کود‌هایی که در ساختار آنها پتاسیم وجود دارد، زمانی است که میوه وارد مرحله فندقی شدن می‌شود، بنابراین زمان مناسب برای استفاده از سه کود پتاس بالا 60% شوک، کود پتاس بالا جنریت k66 و مولتی کمپلکس هنگامی است که میوه در ابتدای رشد قرار دارد.

بهتر است کوددهی در ابتدا یا انتهای روز، زمانی که گرمای هوا زیاد شدید نیست و روزنه‌های سطح برگ باز هستند و جذب کود در بالاترین حد ممکن است صورت گیرد.

  • نحوه استفاده از کود درشتی توت فرنگی

شیوه استفاده صحیح از کودهای درشتی معرفی شده یکسان است و تفاوت چندانی ندارند. استفاده از این کودها به دو شیوه آبیاری و محلول پاشی صورت می‌گیرد.

اگر چه در هر دو روش، جذب به صورت عالی و مناسب صورت می‌گیرد اما چنانچه گیاه با کمبود شدید پتاسیم مواجه بود استفاده از کود درشتی به روش محلول پاشی توصیه می‌شود. دقت کنید که کودهای پتاس بالا تنها قابلیت اختلاط با کود آمینو اسید را دارند و نباید همراه با سایر کودهای شیمیایی یا طبیعی استفاده شوند.

  • میزان استفاده از کود درشتی توت فرنگی

میزان و مقدار کود درشتی که بهتر است استفاده شود در هر سه مدل از کودهای معرفی شده نیز مجدداً ثابت و یکسان است. ترکیب 2 لیتر کود در 1000 لیتر آب برای روش محلول پاشی مناسب است، اما برای روش آبیاری بهتر است مقدار 5 لیتر از کود در حجم مناسب آب که به عهده و تشخیص کشاورزان عزیز است، ترکیب شده و به گیاه برسد.

خرید کود درشتی توت فرنگی

همان‌طور که مطلع هستید، برداشت توت فرنگی شاداب و باکیفیت که درشت باشد، نیاز به استفاده از کودهای درشتی درجه یک دارد. یکی از موضوعات مهم در انتخاب کود درشتی مناسب، قیمت کود است.

قیمت کود از موارد مهمی است که به نوبه خود حائز اهمیت می‌باشد و بهتر است به درستی مورد توجه قرار گیرد. نیاز گیاهان به عنوان عرضه‌کننده‌ معتبر کودهای درشتی در ایران، دارای 15 سال سابقه فعالیت حرفه‌ای و عرضه محصولات درجه یک به دست مصرف کنندگان است.

جهت خرید هرکدام از کودهای درشتی معرفی شده، می‌توانید از طریق صفحه فروشگاه وبسایت نیاز گیاهان اقدام فرمایید و بهترین کیفیت را با مناسب‌ترین قیمت خریداری و تهیه کنید.

نکته پایانی

با توجه به روش‌ها و اقدامات متنوعی که برای درشتی توت فرنگی وجود دارد، استفاده از کودهای درشتی، روشی بسیار عالی و مناسب است تا در بازه زمانی کوتاهی بتوان به بیشترین بازده رسید. استفاده از این کودها با ترکیبات کامل و بی‌نقصی که دارند، تمامی مواد مغذی و مورد نیاز برای رشد میوه را تأمین می‌کنند و به افزایش مدت زمان رشد و درشت شدن توت فرنگی کمک بسزایی می‌کنند.

در این مقاله به معرفی بهترین کود برای درشتی میوه توت فرنگی و افزایش تناژ آن پرداختیم و در این راستا سه مدل از بهترین کودهای درشتی از جمله، کود پتاس بالا شوک، کود مولتی کمپلکس جنریت و کود پتاس بالا جنریت را معرفی و مورد بررسی قرار دادیم.

چنانچه درباره هرکدام از بخش‌های کود درشتی توت فرنگی نیاز به دانش تخصصی‌ و اطلاعات بیشتر دارید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود در وبسایت با مشاورین ما در ارتباط باشید از مشاوره حرفه‌ای به صورت رایگان بهره‌مند شوید. همچنین در بخش دیدگاه‌ها، منتظر دریافت نظرات و سوالات شما عزیزان هستیم و در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.

چقدر این پست مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به به این مقاله امتیاز بدید!

میانگیــــن امتیـــازات این مقالــه 0 / 5. امتیاز های این مقاله: 0

این مقاله امتیازی ندارد، اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها