کود درشتی گوجه فرنگی با سرعت بالا

کود درشتی گوجه فرنگی

این روزها با بهره‌گیری از شیوه‌های مدرن در کشت، تولید انواع محصولات کشاورزی و صیفی‌جات در کیفیت بسیار بالایی صورت می‌گیرد. گوجه فرنگی یکی از محبوب‌ترین محصولات کشاورزی است. این محصول نیز مانند دیگر صیفی‌جات به کود درشتی مناسب برای رشد بهتر و افزایش حجم یا سلول‌سازی نیاز دارد.

از فاکتور‌های مهم در به عمل آمدن گوجه فرنگی مرغوب و کشت بهتر آن می‌توان به مواردی همچون: استفاده از بهترین کود برای درشتی گوجه فرنگی، اصلاح خاک، آبیاری مناسب و… اشاره کرد.

در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا بهترین کودهای درشتی گوجه فرنگی آشنا شده و بهترین شیوه استفاده از کودها را به درستی بشناسید. دعوت می‌کنیم تا پایان مقاله همراه نیاز گیاهان باشید.

راهکار مهم برای درشت شدن گوجه فرنگی

زمانی که گوجه فرنگی کوچک است و کیفیت خوبی ندارد، قطعاً شرایط مناسب برای رشد آن فراهم نشده است و بایستی به موارد مهمی که در این زمینه وجود دارد و به رشد گیاه کمک می‌کند توجه داشته باشید. فیزیولوژی گیاه، جنس خاک، روش و شیوه آبیاری، میزان دریافت نور خورشید و… از دیگر مواردی هستند که در درشت شدن گوجه فرنگی تاثیرگذار هستند.

تاثیر کود بر درشتی گوجه فرنگی

اما بهترین روش جهت افزایش درشتی میوه انار، استفاده از کود درشتی است. استفاده از کود مناسب، برای داشتن گوجه فرنگی درشت و باکیفیت اهمیت زیادی دارد. از آنجایی‌که تامین نیازهای اصلی گیاه، نقش بسزایی در افزایش رشد آن دارد؛ کود درشتی گوجه فرنگی به دلیل تامین تمام مواد مغذی و افزایش متابولیسم مورد نیاز گوجه فرنگی، موجب افزایش کیفیت، بهبود رشد گیاه و در نتیجه درشت شدن گوجه فرنگی می‌شود. 

معرفی بهترین کود درشتی و افزایش تناژ گوجه فرنگی

کود خوب و عالی برای درشت شدن گوجه فرنگی و افزایش تناژ آن کودی است که دارای میزان مناسبی از عناصر حیاتی و مهم چون: پتاسیم، نیتروژن، فسفر و سایر ریزمغذی‌های مورد نیاز گیاه ‌باشد. از جمله بهترین کودها برای درشتی گوجه فرنگی و افزایش تناژ، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

کود پتاس بالا 60 درصد شوک k60

محصولی عالی از برند شوک «shock» ساخت کشور آمریکا و کمپانی پَن امریکن می‌باشد. این کود، دارای نسبت مناسبی از عناصر مورد نیاز گیاه گوجه فرنگی می‌باشد تا به خوبی تمامی نیازهای غذایی گوجه فرنگی را تامین کند. بهبود طعم، رنگ، عطر و درشتی گوجه فرنگی از جمله ویژگی‌های مهم، کود پتاس بالا 60 درصد شوک است. 

از آنجایی‌که این کود به صورت مایع است، سرعت جذب بسیار بالایی دارد و در زمان کوتاهی جذب گیاه می‌شود. این محصول دارای 60 درصد پتاسیم محلول و قابل جذب می‌باشد که سبب رشد سریع گوجه فرنگی می‌شود.

کود پتاس بالا شوک برای درشتی گوجه فرنگی

کود پتاس بالا 60 درصد شوک، کیفیت و درجه خلوص بالایی دارد؛ همچنین فاقد نمک و کلراید است که خطر مسمومیت برای گیاه را به همراه ندارد. شما می‌توانید جهت خرید کود پتاس بالا 60% شوک به صفحۀ نامبرده مراجعه کرده و سفارش خود را نهایی کنید.

کود پتاس بالا (K66) جنریت

این محصول ساخت کمپانی «Pan American» است که نقش موثری در افزایش تناژ، طعم، عطر و رنگ میوه‌ دارد. وجود 66 درصد پتاسیم و عنصر آهن در ترکیبات کود پتاس بالا جنریت، انرژی مورد نیاز گیاه را تامین کرده و موجب افزایش وزن گوجه فرنگی می‌شود. 

این کود، حاوی 10% آمینو اسید است که میزان جذب پتاس را در گیاه افزایش می‌دهد. عملکرد اصلی، کود پتاس بالا ( K66) جنریت، تولید محصولاتی با حجم و تناژ بالا می‌باشد.

کود پتاس بالا شوک برای درشتی گوجه فرنگی

این کود دارای کیفیت و غلظت بسیار خوبی است. پتاسیم موجود در این کود، مقاومت گیاه را در برابر استرس و تنش‌های محیطی بهبود می‌بخشد. همچنین، موجب بهبود حجم و درشتی گوجه فرنگی شده و میزان برداشت آن را افزایش می‌دهد. جهت اطلاع از قیمت کود پتاس بالا جنریت هم می‌توانید به صفحۀ ذکر شده سر بزنید و قیمت‌ها را با هم مقایسه کرده و کود مورد نیازتان را خریداری کنید.

کود مولتی کمپلکس جنریت

یکی دیگر از محصولات فوق‌العاده کمپانی «Pan American»، کود مولتی کمپلکس جنریت است که در بالاترین کیفیت و با استفاده از تکنولوژی روز دنیا تولید می‌شود. این کود حاوی عناصر NPK و سایر ریز مغذی‌های مورد نیاز گیاه می‌باشد.

کود مولتی کمپلکس جنریت برای درشتی گوجه فرنگی

کود مولتی کمپلکس جنریت، مقاومت گیاهان را در برابر تنش‌های محیطی افزایش می‌دهد و از ریزش میوه در طول فصل رشد، پیشگیری می‌کند. این محصول همچنین در افزایش وزن و تناژ محصولات از جمله گوجه فرنگی بسیار کاربردی و تاثیرگذار است. اگر قصد خرید کود مولتی کمپلکس جنریت را دارید، از صفحۀ نام‌برده از محصول بازدید کرده و سفارشتان را ثبت کنید تادر کمترین زمان ممکن آنرا به دستتان برسانیم.

بهترین روش استفاده از کود درشتی گوجه فرنگی

داشتن اطلاعات کافی درباره زمان و شیوه صحیح استفاده از کودهای درشتی به کشاورزان و باغداران کمک می‌کند محصولی درشت و باکیفیت تولید و به بازار عرضه کنند.

در نظر داشته باشید استفاده از کودهای درشتی باتوجه به مدت زمانی که از کشت گوجه فرنگی گذشته است، مقدار و شیوه خاصی از کود درشتی مورد نیاز است.

  • بهترین زمان استفاده از کود درشتی گوجه فرنگی

بهترین زمان، برای استفاده از کود پتاس بالا ( K66) جنریت و کود پتاس بالا 60 درصد شوک و کود مولتی کمپلکس جنریت هنگامی است که میوه شروع به فندقی شدن می‌کند. 

  • نحوه استفاده از کود درشتی گوجه فرنگی

شیوه صحیح استفاده از کودهای پتاس بالا 60% شوک (k60)، کود پتاس بالا (K66) جنریت و مولتی کمپلکس جنریت، یکسان است. این کود‌ها را می‌توان به صورت محلول پاشی یا آبیاری، برای گوجه فرنگی استفاده کرد. هنگامی که گیاه دچار کمبود شدید پتاسیم است، روش محلول پاشی تاثیرگذاری بیشتری دارد.

  • میزان استفاده از کود درشتی گوجه فرنگی

مقدار مصرف هر سه کود مشابه است. در روش محلول پاشی، 2 لیتر از این کودها را با 1000 لیتر آب ترکیب کنید؛ دقت کنید مقدار کود دهی باید به میزانی باشد که گیاه کاملا خیس شود.

در روش آبیاری نیز، 5 لیتر از کود را با میزان مشخصی آب ترکیب کنید و سپس آبیاری را انجام دهید. قبل از استفاده کود، لازم است که به دستورالعمل‌های درج شده بر روی بسته‌بندی آن دقت کنید. 

خرید کود درشتی گوجه فرنگی

این روزها، فروشگاه‌های متعددی در زمینه فروش انواع کود درشتی فعالیت دارند. در هنگام خرید کود درشتی گوجه فرنگی بایستی به اعتبار فروشگاه و کیفیت محصولی که خریداری می‌کنید، توجه کافی را داشته باشید.

نیاز گیاهان یکی از تولیدکنندگان معتبر در زمینه فروش انواع کود است. این مجموعه با داشتن 15 سال سابقه کاری توانسته است کودهای درشتی را در کیفیت و قیمت بسیار مناسبی به بازار عرضه نماید.

جهت خرید بهترین کود درشتی برای گوجه فرنگی می‌توانید به فروشگاه وبسایت نیاز گیاهان مراجعه کنید.

سخن پایانی

روش‌های مختلفی برای درشت شدن گوجه فرنگی وجود دارد. در این بین، کودهای درشتی گوجه فرنگی به دلیل ترکیبات خاصی که در طراحی و تولید آن‌ها به کار رفته است تاثیرگذاری بیشتری دارند.

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، کود پتاس بالا 60% شوک، کود پتاس بالا (K66) جنریت و کود مولتی کمپلکس جنریت، دارای ترکیبات مغذی و مورد نیاز برای رشد گوجه فرنگی هستند و در درشت شدن و افزایش حجم آن بسیار موثر می‌باشند. همچنین در بخش دیدگاه‌ها منتظر دریافت نظرات و سوالات شما عزیزان هستیم و در اولین فرصت پاسخگوی شما عزیزان خواهیم بود.

چقدر این پست مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به به این مقاله امتیاز بدید!

میانگیــــن امتیـــازات این مقالــه 2.5 / 5. امتیاز های این مقاله: 2

این مقاله امتیازی ندارد، اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها