کود درشتی سیب درختی (برداشت سیب‌هایی درشت و شیرین)

کود درشتی سیب

به صورت معمول تقاضا برای تهیه میوه‌هایی با اندازه بزرگ‌تر، بیشتر از میوه‌های ریز و کوچک است. به طبع کشاورزان و باغداران نیز به منظور کسب سود بیشتر، علاقه دارند به روش‌های مختلف، سایز محصولات تولیدی خود را افزایش دهند.

یکی از میوه‌هایی که افزایش حجم و کیفیت آن، به منظور فروش بیشتر بسیار مهم است؛ سیب است. از جمله راه‌هایی که عمدتا کشاورزان به منظور افزایش سایز میوه‌ از آن استفاده می‌کنند، کود درشتی سیب درختی است. در ادامه این مقاله از وبسایت نیاز گیاهان با ما همراه باشید، تا به بررسی و معرفی بهترین کود درشتی سیب و سایر نکات در این زمینه بپردازیم.

برای درشت شدن سیب درختی چه باید کرد؟

یکی از خواسته‌های هر کشاورزی رسیدن به میوۀ باکیفیت و تناژ بالا است. سیب یکی از میوه‌های پرطرفدار در بازار می‌باشد که به صورت چهار فصل در دسترس است. تقاضا برای خرید سیب در اندازه درشت بسیار بیشتر از سیب‌های ریز و دارای ظاهر نامناسب است.

یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین موارد در درشتی سیب، استفاده از کود درشتی میوه است. البته در این مورد باید به انتخاب کود مناسب و زمان درست کوددهی بسیار توجه داشت.

کود درشتی میوه به دلیل تاثیرگذاری بالا و تامین تمامی نیازهای درخت به عنوان روشی موثر در جهت درشتی سیب و افزایش حجم آن استفاده می‌شود. همچنین این نوع از کودها نقش موثری در جهت بهبود کیفیت و رشد محصول دارند.

تاثیر کود بر درشتی سیب

با استفاده از کود نامناسب ممکن است ضررهای گسترده و جبران ناپذیری به میوه و درخت وارد شود. برای جلوگیری از به وجود آمدن این اتفاقات در ادامه به معرفی بهترین کودهای درشتی سیب می‌پردازیم.

بهترین کود برای درشتی و افزایش تناژ در باغ سیب

یکی از بهترین و مهم‌ترین عناصر برای درشتی میوه، علی‌الخصوص سیب درختی، عنصر پتاسیم است. وجود پتاسیم موجب افزایش رشد و کیفیت میوه می‌شود. همچنین در برخی از مواقع نه به دلیل درشت شدن میوه، بلکه به دلیل کمبود این عنصر در خاک از کودهایی که حاوی پتاسیم هستند استفاده می‌شود.

در این بخش به معرفی سه مدل از بهترین کودهای درشتی سیب درختی در بازار پرداخته‌ایم که تاثیرگذاری بالقوه آنها در درشتی میوه فوق‌العاده بوده و از بهترین کیفیت برخوردارند.

کود پتاس بالا 60% شوک

یکی از موثرترین کودهای پتاسیم، کود پتاس بالا (K60) مایع شوک است. این کود شامل 60% پتاسیم به صورت محلول بوده که با سرعت بالا از طریق ریشه جذب شده و علاوه بر افزایش چند برابری حجم محصول و به طبع افزایش تناژ محصول، موجب بهبود طعم، رنگ و عطر میوه‌ نیز می‌شود.

از جمله ویژگی‌های کود پتاس بالا 60% شوک، درصد خلوص بالای آن است. این محصول ساخت شرکت «Pan American» کشور آمریکا است و از بهترین کودهای وارداتی محسوب می‌شود.

کود پتاس بالا شوک برای سیب درختی

به دلیل عدم استفاده از نمک و کلراید در ساختار، این کود خطر سمیت ندارد. این محصول در تقویت سیستم ایمنی و مقاومت سیب در برابر تنش‌های محیطی بسیار موثر عمل می‌کند.

شما می‌توانید جهت خرید کود پتاس بالا 60% شوک به صفحۀ نامبرده مراجعه کرده و سفارش خود را نهایی کنید.

کود پتاس بالا (K66) جنریت

کود دیگری که درصد پتاسیم بالایی را شامل می‌شود، کود پتاس بالا (K66) مایع جنریت، محصول کشور آمریکا، است. کود پتاس بالا جنریت بین کودهای معرفی شده با دارا بودن 66% پتاس از بیشترین مقدار این عنصر برخوردار است.

همچنین کود پتاس بالا مایع جنریت با دارا بودن 10% آمینواسید که موجب افزایش جذب پتاسیم می‌شود، به صورت چشمگیری موجب افزایش تناژ محصولات می‌شود. کود پتاس بالا k66 جنریت فاقد نمک و کلراید بوده و از این بابت به گیاه و همچنین محیط زیست آسیب نمی‌رساند.

کود پتاس بالا جنریت برای درشتی سیب درختی

 جهت اطلاع از قیمت کود پتاس بالا جنریت هم می‌توانید به صفحۀ ذکر شده سر بزنید و قیمت‌ها را با هم مقایسه کرده و کود مورد نیازتان را خریداری کنید.

کود مولتی کمپلکس جنریت

کود مولتی کمپلکس از محصولات برند جنریت تولید کشور آمریکا است که با وجود عناصر ضروری و ریز مغذی، 13 نوع آمینواسید، آهن، پتاسیم، جلبک دریایی و… یکی از بهترین کودها برای درشتی سیب درختی محسوب می‌شود.

 علی رغم اینکه کود مولتی کمپلکس قابلیت استفاده در تمام مراحل رشد میوه را دارد، ولی اگر با هدف درشتی میوه استفاده می‌شود بهتر است در زمان فندقی شدن میوه استفاده شود.

استفاده از کودهای نام‌برده موجب افزایش تقسیم سلولی و در نتیجه درشتی میوه می‌شوند؛ همچنین این کودها در افزایش مقاومت درخت و میوه آن در برابر تنش‌های محیطی تأثیر بسیار چشم‌گیر و عالی دارند. در ادامه مقاله به شیوه اصولی استفاده از کودها پرداخته‌ایم که پیشنهاد می‌دهیم آن را به دقت مطالعه کنید.

کود مولتی کمپلکس جنریت برای سیب

اگر قصد خرید کود مولتی کمپلکس جنریت را دارید، از صفحۀ نام‌برده از محصول بازدید کرده و سفارشتان را ثبت کنید تادر کمترین زمان ممکن آنرا به دستتان برسانیم.

بهترین روش استفاده از کود درشتی سیب

ایران با صادرات بیش از سه هزار تن از انواع مختلف میوه سیب توانسته است رتبه ششم صادرات سیب را در بین 231 کشور جهان از آن خود کند. همچنین سهم کشور ما از تولید جهانی سیب حدود 4.5% است که این مسئله نشان از با‌کیفیتی و مطلوب بودن محصول صادر شده دارد.

استفاده از کودهای درشتی در کسب این دستاورد بی تأثیر نبوده است. برای نتیجه‌گیری مناسب از این کودها بهتر است به نحوه صحیح استفاده، میزان مناسب استفاده و بهترین زمان استفاده کودهای درشتی توجه شود. در این قسمت به بررسی این موارد می‌پردازیم.

  1. نحوه استفاده از کود درشتی سیب

از کودهای درشتی سیب به 2 روش، آبیاری و محلول پاشی استفاده می‌شود. انتخاب هر روش به هدف شما از کوددهی بستگی دارد. در صورتی که گیاه مورد نظرتان با کمبود پتاسیم روبرو شده، بهتر است کود به صورت محلول پاشی استفاده شود؛ چرا که پتاسیم از طریق برگ‌ها به سرعت جذب می‌شود.

  • میزان استفاده از کود درشتی سیب

برای محلول پاشی لازم است که 2 لیتر از کود را در 1000 لیتر آب ترکیب کنید و سپس کوددهی را انجام دهید. کوددهی باید به صورتی باشد که چکه کردن قطرات محلول از روی گیاه را مشاهده کنید. برای استفاده از کود به روش آبیاری، باید 5 لیتر از کود در مقدار مناسب آب مخلوط شده و استفاده شود.

  • بهترین زمان استفاده از کود درشتی سیب

به دلیل اینکه افزایش تعداد سلول‌های میوه، در زمان فندقی شدن میوه و تشکیل آن اتفاق می‌افتد باید در این مرحله فعالیت‌هایی که به افزایش تقسیم سلولی و افزایش اندازه میوه کمک می‌کند را انجام دهید. در نتیجه بهترین زمان استفاده از کودهای درشتی سیب در این مرحله است.

پتاسیم که در افزایش حجم میوه موثر می‌باشد، از ریشه به دیگر قسمت‌های درخت منتقل شده و موجب بهبود کیفیت سیب می‌شود. با وجود مزایا استفاده از این کودها به منظور درشت شدن سیب در صورت استفاده نادرست ممکن است عوارض جبران‌ناپذیری را به دنبال داشته باشد.

خرید کود درشتی سیب درختی

کود درشتی سیب درختی را می‌توان از فروشگاه‌های مختلفی تهیه کرد. نکته‌ای که درباره خرید این محصول بهتر است در نظر داشته باشید این است که از کود مناسب و دارای کیفیت مطلوب استفاده کنید. ما در نیاز گیاهان در حوزه واردات و فروش انواع کودهای خالص و باکیفیت درشتی میوه به‌ویژه سیب مشغول به فعالیت هستیم.

چنانچه قصد خرید کودهای درشتی نام برده در بالا را دارید، می‌توانید از طریق صفحه فروشگاه اینترنتی نیاز گیاهان اقدام فرمایید. مجموعه ما با بیش از 15 سال سابقه حرفه‌ای در این حوزه به دنبال ارائه بهترین کیفیت با مناسبت‌ترین قیمت به کشاورزان عزیز است.

سخن نهایی

با توجه به مطالبی ذکر شده، کودهای درشتی باتوجه به ترکیبات موثری که در ساخت آنها به کار رفته است، نقش مهمی در بالا بردن کیفیت و حجم سیب دارند.

همچنین به اهمیت روش، میزان و زمان مناسب استفاده از آن‌ها به منظور درشت شدن سیب درختی پرداختیم. اگر قصد تهیه این محصول را دارید، می‌توانید آن را از وبسایت نیاز گیاهان در کیفیت و قیمت مناسبی خریداری نمایید.

چنانچه به اطلاعات بیشتر درباره کودهای درشتی سیب درختی نیاز دارید یا سوالاتی در این ‌باره برای شما به وجود آمده است، می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی موجود در وبسایت با مشاورین ما تماس گرفته و از مشاوره تخصصی به صورت رایگان بهره‌مند شوید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به به این مقاله امتیاز بدید!

میانگیــــن امتیـــازات این مقالــه 3 / 5. امتیاز های این مقاله: 1

این مقاله امتیازی ندارد، اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
خرید کود نیازگیاهان