کود درشتی خیار، به راحتی برداشت خیار را چند برابر کنید

کود درشتی خیار

خیار یکی از صیفی جاتی است که استفاده زیادی دارد. به همین دلیل برای برداشت خیارهای مرغوب‌تر اغلب کشاورزان به دنبال روش‌های مختلفی هستند و یا از کودهای متنوعی استفاده می‌کنند.

استفاده از کود درشتی خیار یکی از بهترین روش‌هایی است که امروزه مورد توجه کشاورزان قرار گرفته است. زیرا این کود علاوه بر افزایش درشتی، موجب بهبود رنگ و طعم خیار نیز می‌شود.

در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین کودهای درشتی خیار، بهترین روش استفاده از آن‌ها و… بپردازیم. به منظور کسب اطلاعات درباره خرید کود درشتی خیار، می‌توانید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

توصیه تخصصی برای برداشت بیشتر خیار

خیار در دسته صیفی‌جات قرار دارد و در طول دوران مختلف به عنوان سبزی و میوه مورد استفاده قرار گرفته است. هر خیار روزانه حدود 16% نیاز بدن به ویتامین k را تامین می‌کند. علاوه بر این انواع مختلف خیار برای مصارف متنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ایران در تولید خیار پس از چین، ترکیه و روسیه رتبه چهار جهان را دارد؛ به همین دلیل تولید کنندگان برای کشت و برداشت خیارهای درشت از کودهای مخصوصی بهره می‌برند که به اصطلاح به آن‌ها کود درشتی خیار گفته می‌شود.

کود درشتی حاوی پتاسیم و مواد مغذی است که استفاده از آن موجب تامین نیازهای اساسی گیاه شده و درنهایت، میوه‌ای باکیفیت‌تر و مرغوب‌تر پرورش خواهد یافت. نوع عملکرد این کودها به صورتی است که با افزایش مقاومت دیواره سلولی موجب درشتی خیار می‌شوند.

باتوجه به اینکه استفاده از کود درشتی باکیفیت بسیار حائز اهمیت است، در ادامه بهترین کودهای درشتی خیار را به شما معرفی می‌کنیم.

بهترین کود برای درشت شدن و افزایش تناژ خیار

ممکن است کودهای زیادی برای افزایش درشتی خیار وجود داشته باشند اما در این بخش به معرفی سه مدل از بهترین کودهای درشتی خیار پرداخته‌ایم که عبارت‌اند از:

کود پتاس بالا (K60) مایع شوک

کود 60% پتاس بالا شوک، محصولی وارداتی از برند معتبر آمریکایی است که دارای درصد خلوص بالایی است و با استفاده از تکنولوژی نانو تولید می‌شود. در تکنولوژی نانوکود، ذرات کودها آنقدر کوچک می‌شوند که خیلی سریع جذب گیاه شوند و بیشترین تا این کود حاوی 60% پتاسیم است و به همین دلیل نیازهای خیار برای رشد بیشتر را به خوبی تامین می‌کند.

افزایش تناژ خیار با افزایش درشتی آن رابطه مستقیم دارد. کود پتاس بالا کا 60 تاثیر اصلی که بر میوه دارد، افزایش تقسیمات سلولی در بازه زمانی محدود و کوتاه است. قطعا استفاده از این کود در کنار رعایت سایر فاکتورهای مهم در افزایش درشتی میوه، می‌تواند بهترین نتیجه را در پی داشته باشد.

کود پتاس بالا شوک برای درشتی خیار

شما می‌توانید جهت سفارش این کود کاربردی، به صفحۀ خرید کود پتاس بالا شوک مراجعه کرده و از بین سه حجم مختلف یک لیتری، پنج لیتری و بیست لیتری، مورد دلخواهتان را انتخاب کنید.

کود پتاس بالا (K66) مایع جنریت

کود پتاس بالا K66 حاوی 66 درصد پتاسیم است. این کود با کیفیت بالا و درصد خلوص زیادی تولید شده و موجب تنظیم سایز سلولی و افزایش درشتی میوه‌ها می‌شود. کود پتاس بالا مایع جنریت به دلیل فقدان نمک و کلراید در ترکیبات، برای میوه و محیط زیست هیچ‌گونه ضرری ندارد.

استفاده از این کود علاوه بر درشتی و افزایش تناژ خیار که از طریق افزایش فشار اسمزی صورت می‌گیرد، موجب بهبود کیفیت طعم و رنگ نیز می‌شود.

کود پتاس بالا جنریت برای درشتی خیار

پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید کود پتاس بالا جنریت به صفحۀ مورد نظر مراجعه کرده و تصمیم خود را نهایی کنید.

کود مولتی کمپلکس جنریت

کود مولتی کمپلکس جنریت یک کود باکیفیت وارداتی از کمپانی Pan American کشور آمریکا است. این کود به صورت مایع تولید شده و دارای حجم‌های مختلفی است. کود مولتی کمپلکس یک کود آلی است و برای افزایش درشتی خیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

در ترکیبات این کود تمامی عناصر ضروری و ریزمغذی‌ها وجود دارد که نیاز گیاه را به درستی تامین می‌کند. پتاسیم بیشترین درصد را در این ترکیبات دارد و همین امر موجب می‌شود که میوه در مدت زمان بسیار کوتاه‌تری به درشتی مد نظر برسد.

پروسه تاثیرگذاری این کود نیز مانند کودهای قبلی، افزایش تقسیمات سلولی میوه و در نتیجه بالا رفتن حجم، سایز و تناژ نهایی میوه در بازه زمانی محدود و کوتاه است. در این کود عناصر ان پی کا یعنی نیتروژن، فسفر و پتاسیم وجود دارد و علاوه بر آن، عناصر مفید دیگری مانند آهن، گوگرد، 13 نوع اسید آمینه، جلبک دریایی و ویتامین‌های دیگر نیز به رشد بهتر گیاه کمک می‌کنند.

کود مولتی کمپلکس جنریت برای درشتی خیار

 برای اطلاع از قیمت و خرید کود مولتی کمپلکس جنریت به صفحۀ نام‌برده مراجعه کنید تا ما در کمترین زمان ممکن، سفارشتان را به دستتان برسانیم.

درست‌ترین روش استفاده از کود درشتی خیار

استفاده از کود درشتی خیار را بهتر است بر اساس اطلاعات کافی انجام دهید. تعیین بهترین زمان، بهترین نحوه استفاده و میزان مناسب مصرف از موارد بسیار حائز اهمیت است. در این بخش به بررسی کامل این موارد می‌پردازیم:

  • بهترین زمان استفاده از کود درشتی

توجه به زمان درست استفاده از کود درشتی بسیار حائز اهمیت است زیرا در صورتی که کوددهی را در زمان درست انجام ندهیم، امکان اثرگذاری آن نیز کمتر و یا صفر می‌شود.

بهترین زمان استفاده از کود درشتی خیار، هنگامی است که خیار وارد مرحله فندقی شدن شده باشد؛ در این مرحله کود به خیار کمک می‌کند که رشد بهتری داشته باشد و در کیفیت بالاتری قابل برداشت باشد.

  • نحوه استفاده از کود درشتی

کودهایی که در این مقاله به شما معرفی کردیم به صورت مایع هستند. کودهای مایع را به دو روش آبیاری و محلول پاشی می‌توانید مورد استفاده قرار دهید. هنگامی که خیار دچار کمبود پتاسیم شده باشد، محلول پاشی بهترین روش است. 

در واقع روش محلول پاشی هم از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است و هم به دلیل جذب شدن از طریق برگ، میزان اثرگذاری بیشتری دارد. به همین دلیل به عنوان روش برتر توصیه می‌شود.

در روش استفاده از کود به شیوه آبیاری، کود ترکیب شده با آب به صورت یکنواخت بر سطح زمین پخش می‌شود.

  • میزان استفاده از کود درشتی

میزانی که برای مصرف کود درشتی در نظر گرفته می‌شود، رابطه مستقیمی با روش مدنظر برای کوددهی دارد. به همین دلیل بهتر است توجه داشته باشید که بیشتر یا کمتر از میزان لازم از کود استفاده نکنید.

در روش آبیاری می‌توانید پنج لیتر از کود را با مقدار مورد نیاز آب بدون کلر مخصوص آبیاری ترکیب کنید و وارد زمین نمایید. البته می‌توانید قبل از آبیاری کود با مشاورین تماس حاصل فرمایید تا اطلاعات دقیق را در اختیار شما قرار دهند.

در شیوه محلول پاشی نیز دو لیتر از کود درشتی خیار با هزار لیتر آب قابل ترکیب است. این ترکیب را می‌توانید با استفاده از دستگاه‌های پمپی مخصوص بر روی گیاه اعمال کنید و کوددهی را باید تا زمانی که محلول از برگ چکه کند ادامه دهید.

چطور کود درشتی خیار را خریداری کنیم؟

در خرید کود درشتی خیار، توجه به کیفیت در اولویت قرار دارد. زیرا همانطور که می‌دانید استفاده از کود نامرغوب تاثیر منفی و مستقیم بر روی خاک و خیار دارد. همچنین برای محیط زیست نیز مضر است.

بهترین کودهای درشتی خیار در فروشگاه اینترنتی نیاز گیاهان ارائه می‌شود که در این مقاله نیز معرفی شدند. جهت خرید هرکدام از کودها می‌توانید به صفحه کود مراجعه کنید و سفارش خود را ثبت کنید.

جمع‌بندی نهایی

در این مقاله به تاثیرات کود درشتی خیار و روش استفاده از آن پرداختیم. همانطور که متوجه شدید، استفاده از کود درشتی می‌تواند تاثیر زیادی بر درشتی و افزایش تناژ محصول داشته باشد.

یکی از بهترین کودها برای درشتی خیار، کود پتاس بالا 66% جنریت است که حاوی درصد بالایی پتاسیم می‌باشد. این کود با تنظیم سایز سلول‌ها و فشار اسمزی، منجر به افزایش درشتی و تناژ خیار می‌شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق شماره تماس‌های موجود در صفحه با تیم مشاوره ما در ارتباط باشید. همچنین در بخش دیدگاه‌ها منتظر دریافت نظرات و سوالاتتان هستیم و در اولین فرصت پاسخگوی شما همراهان عزیز خواهیم بود.

چقدر این پست مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به به این مقاله امتیاز بدید!

میانگیــــن امتیـــازات این مقالــه 2.3 / 5. امتیاز های این مقاله: 3

این مقاله امتیازی ندارد، اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها