میزان برداشت خیار در هکتار چقدر است؟

میزان برداشت خیار در هکتار

نحوه برداشت خیار مرحله‌ای حساس است که باید در انجام آن دقت زیادی صورت گیرد تا میوه‌ای یکدست و بدون له‌شدگی و آسیب و با کیفیت بالا به دست آید. یکی از نکات مهم در هنگام برداشت خیار گلخانه‌ای توجه به نحوه چیدن محصول از بوته است تا از وارد شدن ضربه و آسیب به میوه جلوگیری شود.

اگر شما هم صاحب گلخانه کشت خیار هستید پیشنهاد می‌کنیم در این مطلب با ما همراه باشید تا نکات مفیدی را در مورد نحوه برداشت خیار در هکتار در مزرعه و گلخانه در اختیارتان قرار دهیم.

خلاصه مقاله
معمولاً خیارهای گلخانه‌ای پس از 7-10 هفته از کاشت قابل برداشت هستند. بهترین زمان برداشت زمانی است که خیارها به اندازه‌ی مناسب (15-20 سانتیمتر) رسیده و رنگشان سبز یکنواخت شده باشد.
برداشت خیارها به صورت دستی انجام می‌شود تا از آسیب دیدن میوه‌ها جلوگیری شود. بهتر است خیارها در ساعات خنک‌تر روز، مانند صبح زود یا عصر، برداشت شوند تا از تعریق و کاهش کیفیت میوه جلوگیری شود.

شیوه صحیح برداشت خیار گلخانه‌ای

بعد از کشت بذر خیار در سینی نشا و انتقال آن به زمین، نوبت به کود دهی و آبیاری اصولی می‌رسد. در این زمان نیاز است از کودهای تقویتی همچون کود سه بیست برای خیار طبق برنامه تغذیه‌ای استفاده کرد تا در نهایت میوه‌های باکیفیت حاصل شود و برای برداشت آماده شوند.

خیار باید با شیوه‌ای اصولی و صحیح از بوته چیده شود تا بدون آسیب دیدگی به دست مشتری برسد؛ برای این کار ابتدا خیار را به سمت بالا می‌کشند تا به راحتی از ساقه جدا گردد. به این صورت دنباله میوه خیار روی ساقه باقی نمی‌ماند و از پوسیدگی ساقه جلوگیری می‌شود؛ همچنین ماندن دنباله روی میوه باعث سنگین شدن وزن خیار شده و مانع از نرم شدن سریع میوه می‌گردد.

برداشت خیار گلخانه ای

در حال حاضر در بیشتر گلخانه‌ها خیار به وسیله قیچی مخصوصی از شاخه جدا می‌شود. این کار سرعت برداشت را تا حدی افزایش می‌دهد؛ ولی استفاده از قیچی نیز می‌تواند مشکلاتی را به وجود آورد. زمانی که قیچی به قارچ یا ویروسی بیماری‌زای خاصی آلوده باشد احتمال اینکه بیماری از بوته‌ای به بوته دیگری انتقال پیدا کند افزایش می‌یابد.

روش دیگر برداشت خیار در هکتار در مزرعه استفاده از دستگاه کمباین است؛ در مواقعی که دسترسی به این دستگاه وجود ندارد باید برای برداشت خیار دستکش پوشید و از ابزارهایی استفاده کرد که از تمیز و استریل بودن آن‌ها اطمینان داریم.

بهترین زمان برداشت خیار گلخانه‌ای

بعد از استفاده از کود درشتی خیار و رسیدن خیارها به اندازه مطلوب یعنی 50 تا 70 روز بعد از کشت بهترین زمان برداشت خیار است؛ در صورتی که شرایط گلخانه از لحاظ دمای و نور و رطوبت عادی باشد میوه خیار خیلی زود رشد می‌کند.

با توجه به این موضوع برداشت خیار گلخانه‌ای حداقل 2 تا 3 بار در هفته باید انجام شود تا فاصله برداشت طولانی نشده و خیارها درشت نشود؛ زیرا اگر خیارها از اندازه مطلوب بزرگ‌تر شوند بازارپسندی خود را از دست می‌دهند و از رشد خیارهای کوچک روی بوته جلوگیری می‌کنند در نتیجه میزان محصول کاهش پیدا خواهد کرد.

به طور کلی فاصله زیاد بین هر برداشت باعث کاهش کیفیت محصول و کم شدن تعداد کل خیارهای قابل برداشت می‌شود؛ از این رو باید فاصله بین هر برداشت به گونه‌ای تنظیم شود که تمام خیارهای رسیده در یک دوره برداشت چیده شده و وارد بازار شوند.

چرا برداشت صحیح خیار اهمیت دارد؟

نحوه برداشت خیار گلخانه‌ای به این صورت است که باید با قیچی یا چاقوی تیز از دم گل بریده شود به طوری که حدود یک سانتیمتر از دم خیار روی خیار باقی بماند. دلایل زیادی برای اهمیت برداشت صحیح خیار وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

  1. كشیدن یا پیچاندن خیار باعث کاهش كیفیت خیار شده و می‌تواند به بوته آسیب برساند.
  2. چیدن خیار با دم گل بیشتر مورد توجه مشتری قرار می‌گیرد و مشتری بیشتری دارد.
  3. برداشت خیار گلخانه‌ای باید با احتیاط و ظرافت كامل صورت گیرد تا به میوه هیچ گونه فشاری وارد نشود.
  4. بعد از برداشت خیار باید آن را به آرامی در كارتن یا صندوق گذاشته و از انداختن و پرت کردن آن خودداری کرد.
  5. هرگونه خراش یا ضربه روی خیار باعث لطمه به کیفیت خیار می‌شود؛ زیرا در طول زمان این خراش توسعه می‌یابد و میوه نامرغوب شده و بازارپسندی خود را از دست می‌دهد.
  6. برای حفظ زیبایی و صافی اولیه خیار و جلوگیری از کاهش قیمت باید از بسته‌بندی خیار در صندوق‌های بزرگ به صورت درهم خودداری کرد.
  7. خیارهای گلخانه‌ای بعد از برداشت بهتر است در کارتن‌های کوچک به همراه لفاف کاغذ و همگی در یک جهت بسته‌بندی شوند.
  8. برای افزایش بازار پسندی خیار باید خیارهای با اندازه درشت و ریز را از هم جدا كرد.

میزان برداشت خیار گلخانه‌ای در هر مترمربع

در هر دوره به صورت میانگین میزان برداشت خیار گلخانه‌ای در هر مترمربع بین 15 تا 25 کیلوگرم است و حدود چهار برابر بیشتر از مقدار برداشت خیار در هکتار در مزرعه و فضای باز برآورد می‌شود.

میزان برداشت خیار گلخانه‌ای در هر مترمربع

جمع‌بندی

امروزه خیار گلخانه ای به دلیل داشتن شکل ظاهری قلمی و مزه بهتر مورد استقبال مصرف کنندگان بیشتری قرار گرفته است؛ به همین دلیل برداشت صحیح و اصولی آن اهمیت زیادی دارد ما در این مطلب نکات مفیدی را رابطه به نحوه برداشت خیار بیان کردیم.

مطالب مرتبط

گاهی اوقات با وجود رعایت نکات مهم، بوته خیار باردهی ضعیفی دارد و نتیجه مطلوب حاصل نمی‌شود. ما در مقاله «علت خیار ندادن بوته خیار» به بررسی تمام راه حل‌های این مشکل پرداخته‌ایم.
از دیگر عوامل کاهش دهنده کیفیت خیار، می‌توان به بیماری‌های قارچی اشاره کرد. جهت آشنایی با سریع‌ترین راهکار برای جلوگیری و یا مبارزه با این بیماری‌ها به مقاله «بهترین قارچ کش برای خیار» مراجعه کنید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به به این مقاله امتیاز بدید!

میانگیــــن امتیـــازات این مقالــه 0 / 5. امتیاز های این مقاله: 0

این مقاله امتیازی ندارد، اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها