بهترین کود برای قرمز شدن دانه انار چیست؟ راه‌های افزایش رنگ انار

کود برای رنگ آوری انار

یکی از عمده‌ترین دلایل عدم فروش میوه انار، سفید بودن دانه‌های آن است و همین موضوع به یکی از دغدغه‌های باغداران تبدیل شده است. باغداران انار همیشه این سوال را از ما می‌پرسند که کود برای قرمز شدن دانه انار چه کودی است؟ در پاسخ باید بگوییم کود رنگ اوری انار چاره رنگ سفید انار است. امروزه استفاده از کود رنگ آوری انار از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است زیرا می‌تواند با تقویت رنگدانه‌های طبیعی به بهبود رنگ و قرمز شدن میوه انار کمک کنند.

ما در این مقاله پس از معرفی بهترین کودهای افزایش رنگ انار، اطلاعاتی کاملی را درباره نحوه مصرف آن و همچنین بهترین زمان کوددهی در اختیارتان قرار خواهیم داد. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

برای قرمز شدن دانه انار چه باید کرد؟

یکی از معیارهای انتخاب انار، قرمز بودن پوست و دانه‌های آن است که می‌تواند نشان دهنده طعم خوشایند آن باشد بنابراین اینجاست که اهمیت استفاده از کود برای قرمز شدن دانه انار آشکار می‌شود.

استفاده از کودهای مناسب می‌تواند به رشد بهتر درختان انار کمک کند و در نتیجه به تولید محصول با کیفیت‌تری نیز منجر شود. کودهای رنگ آوری انار حاوی عناصر غذایی مختلفی هستند که نه تنها می‌توانند نیازهای غذایی گیاه را برطرف سازند، بلکه سبب بهبود رنگ دانه‌های انار شود.

عناصری همچون پتاسیم، منیزیم، بور، روی و… می‌توانند در تجمع رنگدانه‌های طبیعی در میوه نقش داشته باشند و از این طریق سبب افزایش بازار پسندی محصول شوند. از مهم‌ترین رنگدانه‌هایی که در انار به مقدار زیاد موجود است می‌توان به آنتوسیانین‌ها اشاره کرد. در واقع آنتوسیانین عامل ایجاد رنگ قرمز در میوه‌ها از جمله انار به شمار می‌رود.

نتیجه آزمایشات انجام شده نشان می‌دهد 6 نوع رنگدانه مختلف از گروه آنتوسیانین‌ها در انار وجود دارد که با تقویت و افزایش غلظت آنها می‌توان به افزایش رنگ میوه کمک کرد.

به عبارت دیگر وظیفه کود برای قرمز شدن دانه انار، افزایش میزان رنگدانه آنتوسیانین است که به روش‌های مختلف و با اثر گذاری مستقیم یا غیر مستقیم می‌توانند تاثیر گذار باشند بنابراین برای رنگ‌آوری بهتر، افزایش کیفیت و بازار پسندی میوه‌ها و همچنین افزایش طول انبارداری باید از بهترین کود برای رنگ آوری میوه استفاده کنید.

معرفی بهترین کود برای قرمز شدن دانه انار

باغداران پس از یک سال مراقبت، آبیاری منظم و کوددهی اصولی به مرحله رنگ گیری میوه می‌رسند. این زمان جزو آخرین مراحل مراقبت و رسیدگی به میوه محسوب می‌شود بنابراین باید در انتخاب بهترین کود رنگ دهنده انار به خوبی دقت کنید تا دچار خسارت نشوید و زحمات شما بی‌نتیجه نماند.

بهبود رنگ آوری انار با مصرف کود رنگ دهنده

اگر تا به‌حال برای تهیه کودهای رنگ دهنده انار اقدام کرده باشید حتما می‌دانید انواع کودهای مختلف با کیفیت‌ها و برندهای گوناگون در بازار موجود هستند اما برای اینکه تشخیص دهید کدام یک بهتر است و بیشترین بازدهی را دارد، لازم است ابتدا با عناصر و ترکیبات تشکیل دهنده آن آشنا شوید تا بتوانید انتخابی هوشمندانه را تجربه کنید.

به این منظور، در ادامه، لیستی از بهترین کودهای رنگ‌آوری برای انار به همراه مشخصات آن‌ها را برای شما تهیه کرده‌ایم که در ادامه به بیان ویژگی‌های هریک می‌پردازیم.

کود کالر بلوم شوک، بهترین کود برای قرمز شدن دانه انار

کود کالر بلوم شوک (color bloom) کود مخصوص رنگ آوری میوه در باغات است که به دلیل فرمولاسیون منحصر بفردی که دارد به طور خاص برای رنگ بخشی به میوه‌ها از جمله انار طراحی شده است.

این کود آمریکایی با آخرین تکنولوژی روز دنیا تولید شده و به دست باغداران و کشاورزان می‌رسد. از فواید بی‌نظیر آن می‌توان به افزایش فعالیت‌های آنزیمی، تولید پروتئین، بهبود و تقویت دیواره سلولی و نقل‌وانتقال قندها اشاره کرد که درنهایت منجر به افزایش رنگ آوری محصول می‌شود.

کود پتاس بالا بمب 80 درصد

کود پتاس بالا بمب را می‌توانیم بهترین کود پتاسیم معرفی کنیم. این کود با فناوری نانو می‌تواند با ذرات بسیار کوچکی که دارد، خیلی زود جذب درخت انار شود و تاثیر خود را در کوتاه مدت نشان دهد. کود پتاس بالا بمب، بیشترین درصد پتاسیم یعنی 80 درصد را دارد که تاثیر بسیار زیادی دارد. از فواید کود بمب می‌توانیم به افزایش آنتوسیانین‌ها در انار اشاره کنیم که باعث رنگ دهی به انار می‌شود.

کود پتاس بالا بمب برای رنگ آوری انار
(کود برای سیاه شدن دانه انار)

علاوه بر آن، کودهای پتاس بالا در درشتی میوه نیز نقش مهمی دارند. شما می‌توانید جهت خرید کود پتاس بالا بمب به صفحه ذکر شده مراجعه کنید و از بین سه حجم مختلف، محصول دلخواه خود را سفارش دهید.

کود کا 60 شوک، کود معجزه‌آسای رنگ‌آوری انار

از میان کودهای حاوی پتاسیم، کود پتاس بالا 60 درصد شوک می‌تواند گزینه‌ای کاملا ایده آل باشد. این کود همانطور که از نامش پیداست حاوی 60 درصد پتاسیم محلول و قابل جذب است که می‌تواند به راحتی سبب افزایش رنگ آوری میوه انار شود.

کود پتاس بالا شوک

عنصر درشت مغذی پتاسیم قادر است میزان آنتوسیانین را که مسئول تولید رنگ قرمز در انار است، افزایش دهد و از این طریق می‌تواند سبب قرمزتر شدن دانه‌های میوه شود. کود K60 شوک همچنین به کود درشتی میوه نیز شهرت دارد بنابراین با مصرف آن نه تنها می‌توانید تناژ خود را چند برابر کنید، بلکه میوه‌هایی خوش رنگ و خوش طعم برداشت کنید.

شما می‌توانید جهت سفارش این کود کاربردی، به صفحۀ خرید کود پتاس بالا شوک مراجعه کرده و از بین سه حجم مختلف یک لیتری، پنج لیتری و بیست لیتری، مورد دلخواهتان را انتخاب کنید.

کود مولتی کمپلکس جنریت، کود کامل رنگ دهی انار

کود مولتی کمپلکس از برند آمریکایی جنریت می‌تواند با در بر داشتن طیف گسترده‌ای از عناصر غذایی از راه‌های گوناگون به خوش رنگ شدن و شفاف شدن رنگ میوه انار کمک کند. این کود حاوی درصد متعادلی از عناصر درشت مغذی مانند نیتروژن، فسفر و پتاسیم و همچنین عناصر ماکرو از جمله آهن، منگنز، مس، برم، مولیبدنوم، روی، گوگرد، جلبک دریایی، ویتامین و آمینو اسید است و در افزایش رنگ میوه موثر می‌باشد.

به عنوان مثال پتاسیم در افزایش رنگدانه آنتوسیانین نقش دارد، آمینو اسید با تنظیم فعالیت‌های آنزیمی، ساخت پروتئین و تولید پلی‌فنل‌ها منجر به تولید پیگمنت‌های رنگی انار می‌شود و عناصری مانند بور و روی نیز هر کدام در فرایند افزایش پیگمنت‌ها حضور دارند.

بنابراین توصیه می‌کنیم استفاده از کود مولتی کمپلکس مایع جنریت را در دستور کار خود قرار دهید و از سایر مزایای آن مانند افزایش مقاومت گیاه، بهبود رشد گیاه، تقویت سیستم ایمنی و تحریک ریشه زایی بهره بگیرید.

پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاع از قیمت کود مولتی کمپلکس جنریت و آغاز فرآیند خرید، به صفحۀ ذکر شده مراجعه کنید.

کود کا 66 جنریت، مقرون‌به‌صرفه‌ترین کود برای رنگ گیری انار

کود پتاس بالا 66 درصد جنریت با در بر داشتن 66 درصد پتاسیم قابل جذب می‌تواند به عنوان یکی از موثرترین کودهای رنگ دهنده انار شناخته شود.

کود پتاس بالا جنریت

این کود با افزایش میزان پیگمنت‌ها از جمله آنتوسیانین، تنظیم جذب آب، افزایش وزن و حجم میوه انار، تقویت سیستم ایمنی در برابر بیماری‌ها و شرایط تنش‌زای محیطی به تولید میوه مشتری پسند و انارهایی با رنگ قرمز خیره کننده منجر شود.

در ترکیبات کود K66 جنریت علاوه بر پتاسیم، آمینو اسید نیز به چشم می‌خورد که می‌تواند با کاهش استرس و کمک به جذب بهتر پتاسیم و سایر مواد غذایی، در رنگ گیری دانه‌های انار موثر باشد.

پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید کود پتاس بالا جنریت به صفحۀ مورد نظر مراجعه کرده و سفارش خود را نهایی کنید.

بهترین روش استفاده از کود برای قرمز شدن دانه انار

روش مصرف کودها بر اساس ماهیت آنها متفاوت است و تا حد زیادی به هدف شما از کوددهی بستگی دارد. کودهای مایع بیشترین میزان بازدهی و رضایت را از جانب باغداران و کشاورزان داشته است. از کودهای مایع می‌توان به دو روش آبیاری و یا محلول پاشی استفاده کرد و گیاه قادر خواهد بود در مدت زمانی بسیار کوتاه مواد مغذی را جذب کند.

میزان استفاده از کود برای رنگ آوری انار

روش مصرفمقدار مصرف
آبیاری50 تا 200 سی سی برای هر درخت
محلول پاشی2 لیتر کود در 1000 لیتر آب

بهترین زمان استفاده از کود رنگ آوری انار

بهترین زمان استفاده از کودهای رنگ آوری انار در دوره‌هایی است که میوه در مرحله رشد و توسعه قرار دارند و و به تدریج به اندازه و رنگ نهایی خود می‌رسند. با این حال، توجه داشته باشید که زمان دقیق استفاده ممکن است به عوامل محیطی و منطقه جغرافیایی شما بستگی داشته باشد. در واقع زمانی که میوه‌ها در حال رشد هستند و و رنگ آنها در حال تغییر است و همچنین کمی قبل از برداشت محصول بهترین زمان استفاده از کودهای رنگ دهنده میوه است.

اگر می‌خواهید در زمان گلدهی، درخت انار بیشترین میزان گلدهی را داشته باشد حتما از فروت ست برای درخت انار استفاده کنید، برای کسب اطلاعات کامل‌ به مقالۀ ذکر شده مراجعه کنید.

خرید بهترین کود رنگ آوری انار

شما می‌توانید با مراجعه به صفحه فروشگاه ایننترنتی نیاز گیاهان محصول مورد نیاز خود را در بسته بندی کاربردی سفارش دهید و پس از استفاده شاهد خوش رنگ‌شدن محصولات باغ خود باشید.

کلام پایانی

میوه انار به دلیل خواص بی‌شماری که دارد یکی از میوه‌های بسیار پر طرفدار است و به همین دلیل بسیاری از باغدارها به پرورش آن علاقه دارند. اما یکی از دغدغه بسیاری از آنها افزایش رنگ میوه انار و قرمز شدن دانه‌های آن است.

رنگدانه آنتوسیانین مسئول ایجاد رنگ قرمز در میوه انار است و به همین دلیل لازم است از کودهایی استفاده کنید که غلظت این رنگدانه را در میوه تقویت کرده و منجر به قرمز شدن دانه‌ها و پوست انار شود. ما در این مقاله به بررسی بهترین کود رنگ آوری انار پرداخته‌ایم و همچنین زمان مصرف، مقدار و نحوه مصرف آن را به طور کامل توضیح داده‌ایم که امیدواریم برایتان مفید باشد.

سوالات متداول

چقدر این پست مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به به این مقاله امتیاز بدید!

میانگیــــن امتیـــازات این مقالــه 4.2 / 5. امتیاز های این مقاله: 27

این مقاله امتیازی ندارد، اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید

اشتراک در
اطلاع از
guest
7 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ایلیا نوش آریا

بسیار عالی! سپاس از معرفی این محصول خوب

جمشید خیام زاده

مطالب عالی بود
از کجا میشه تهیه کرد
قیمت چنده

زهرا قنادان

سلام جناب خیام زاده عزیز
برای تهیه این کود میتوانید از طریق سایت و یا شماره مشاوران ما اقدام کنید
09155995926

ایزدی بجستان

سلام
برای پر آب دار شدن انار چی پیشنهاد میدهید

زهرا قنادان

سلام آقای بجستان عزیز
در مراحل انتهایی رشد انارتون بهترین کود برای درشتی و آب دار شدن انار کود پتاس بالا هست
ترکیب k60 شوک و کود رنگ آوری شوک برای برداشت با کیفیت ترین انار، توصیه تیم نیاز گیاهان است

عبد اللهیان

سلام
برای پر آب دار شدن انار چی پیشنهاد میدهید