فروت ست برای زردآلو؛ یک کود کاربردی جهت جلوگیری از ریزش گل

فروت ست برای زردآلو

یکی از دغدغه‌های مهم باغداران، افزایش گلدهی و جوانه‌زنی درخت زردآلو است. ریزش شکوفه‌ها در فصول سرد و کاهش جوانه‌زنی به دلیل کمبود برخی از مواد مغذی در درخت است.

امروزه استفاده از کود فروت ست برای زردآلو به یکی از روش‌های محبوب برای افزایش جوانه‌زنی و گلدهی این درخت تبدیل شده است. این کودها در ترکیبات خود برخی از عناصر ضروری را دارند و مواد مغذی درخت را تامین می‌کنند.

در این مقاله به معرفی بهترین کود فروت ست برای درخت زردآلو پرداخته‌ایم و همچنین بهترین روش استفاده از این کودها را مورد بررسی قرار داده‌ایم. در ادامه با ما همراه باشید.

خلاصه‌ای از این مقاله
بهترین کود تقویت گلدهی زرد آلو و جلوگیری از ریزش گل زردآلو، فروت ست است. این کود در دو فصل بهار و پاییز به منظور افزایش گلدهی و جلوگیری از سال آوری مصرف می‌شود.
دو نمونه کود فروت ست خارجی نانو مایع، کود فروت ست بمب و فروت ست شوک هستند. از این کودها می‌توانید به دو روش محلول پاشی و آبیاری استفاده کنید. اولویت نحوه مصرف این کود با روش محلول پاشی است.

آشنایی با تاثیر فروت ست برای درخت زردآلو

یکی از اولین کارهایی که در نگهداری از باغ زردآلو نیاز است، تعیین یک برنامه غذایی مناسب است. با داشتن یک برنامه غذایی منظم و مناسب، می‌توان درختان پرثمری به بار آورد. زیرا کمبود عناصر در درخت باعث کاهش سایز برگ‌ها شده و کاهش جوانه‌زنی را در پی دارد.

کود فروت ست از جمله روش‌های بسیار عالی و بهینه برای تامین مواد و عناصر درخت زردآلو است. زیرا این کود در ترکیبات خود عناصر لازم برای درخت را دارا است و استفاده از کود فروت ست باعث افزایش جوانه‌زنی و گلدهی درخت زردآلو می‌شود. در ادامه به معرفی سه نوع از بهترین کودهای فروت ست برای درخت زردآلو معرفی شده است.

جدیدترین کود برای افزایش گلدهی و جوانه‌زنی زردآلو

کودهای فروت ست از برندهای مختلفی در بازار وجود دارند که بهتر است قبل از خرید به کیفیت آن‌ها توجه داشته باشید. زیرا استفاده از کود بی‌کیفیت به درختان آسیب می‌رساند.

گلدهی زردآلو

در این بخش سه نمونه از بهترین کودهای فروت ست را معرفی کرده‌ایم:

کود فروت ست مایع بمب

کود فروت ست بمب را می‌توانیم بهترین کود فروت ست برای زردآلو نامگذاری کنیم. این کود با جدیدترین تکنولوژی تولید کودها یعنی فناوری نانو مایع تهیه شده است که ذرات آن در اندازه ماکرو هستند و مواد مغذی را به طور موثر به ریشه گیاه می‌رسانند و از پایداری مناسبی در خاک برخوردار هستند. کود فروت ست بمب از ترکیبات زیر تشکیل شده است:

 •  20% آمینو اسید
 • 20% بور
 • 10% نیتروژن
 • 10% آهن
 • 10% فسفر
 • 5% روی
 • 5% کلسیم

هر کدام از عناصر موجود در این کود وظایفی دارند به عنوان مثال عنصر آهن وظیفه دارد تا از زرد شدن برگ درخت‌ زردآلو جلوگیری کند و کلروفیل بیشتری تولید کند. عنصر کلسیم به سلامت ظاهری زردآلو کمک می‌کند. پتاسیم و آمینو اسید در جلوگیری از بیماری‌ها و آفات نقش دارند.

همچنین وجود آمینو اسید در ترکیبات آن، باعث تحریک سوخت و ساز درخت می‌شود و از این طریق بر روی درخت اثر می‌گذارد. نیتروژن در رشد رویشی و فتوسنتز گیاهان نقش دارد. روی و بور هر دو ریزمغذی‌های ضروری برای رشد زردآلو هستند و در رشد ریشه و جذب مواد مغذی تاثیرگذار هستند.

اگر می‌خواهید برای سفارش این کود اقدام کنید می‌توانید به صفحه خرید کود فروت ست بمب در بالا مراجعه کنید.

Hidden

کود فروت ست مایع شوک

کود فروت ست مایع شوک یک کود وارداتی آمریکایی بوده که دارای عملکردی فوق‌العاده برای افزایش جوانه‌زنی و گلدهی است. این کود محصول کمپانی «Pan American» است و با استفاده از تکنولوژی نانو ساخته می‌شود.

از ترکیبات موجود در کود فروت ست شوک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • روی 10% (Zn)
 • بور 10% (B)
 • آمینو اسید (7%)
 • نیتروژن 7% (N)
 • آهن 5% (Fe)
 • فسفر 5% (P)
 • کلسیم 5% (Ca)

این نوع از کودها درصد خلوص بالایی دارند و مایع هستند. به همین دلیل به سرعت از طریق ریشه و برگ جذب می‌شوند و در مدت زمان کوتاه اثرگذاری عالی دارند.

شما می‌توانید جهت خرید کود فروت ست شوک به صفحۀ محصول در بالا مراجعه کنید و از بین حجم مختلف یک لیتری، پنج لیتری و بیست لیتری، کود مورد نظرتان را سفارش دهید.

بهترین روش استفاده از کود فروت ست

کود فروت ست یک کود غنی از انواع عناصر است اما استفاده از آن به روش درست از مواردی است که باید به آن دقت شود. در این بخش به بررسی بهترین روش استفاده از کود فروت ست می‌پردازیم و آن را از منظرهای مختلف مورد ارزیابی قرار داده‌ایم.

بهترین زمان استفاده از کود فروت ست

در نظر داشتن زمان درست برای استفاده از کود فروت ست بسیار حائز اهمیت است. زمان محلول پاشی فروت ست زردآلو در دو زمان مختلف است که اولین بار آن در ابتدای فصل رشد، یعنی زمانی که جوانه‌های درخت تازه شروع به رشد می‌کنند.

تورم جوانه زردآلو

در این زمان درخت هنوز در فصل سرما است و ریشه آن به دلیل سرمای خاک در خواب است و با استفاده از این کود مواد مغذی درخت تأمین می‌شود. از این کود همچنین می‌توان در اولین آبیاری نیز استفاده کرد.

نکته: توجه کنید هنگامی که شکوفه‌های درخت باز شده‌اند به هیچ وجه آبیاری و کود دهی انجام ندهید، چرا که این کار باعث ریزش گل‌ها می‌شود.

مرحله دوم استفاده از کود فروت ست، در انتهای فصل برداشت است، به این منظور بلافاصله پس از برداشت محصول برای افزایش مقاومت درخت زردآلو در برابر فصل سرما، از این کود استفاده می‌شود.

نحوه استفاده از کود فروت ست برای زردآلو

کوددهی به روش صحیح از موارد بسیار مهم است و اگر به صورت اصولی انجام نشود ممکن است تاثیر زیادی بر روی درخت نداشته باشد. از این رو بهتر است به روش صحیح استفاده از آن دقت شود.

از کود فروت ست زردآلو می‌توان به دو روش آبیاری و محلول پاشی استفاده کرد. هر دو روش عملکرد خوبی دارند و تفاوت اصلی در سرعت جذب مواد توسط درخت است.

در روش محلول پاشی مواد مغذی سریع‌تر از طریق برگ جذب می‌شوند. به همین دلیل این روش برای کوددهی در اولویت قرار دارد. 

میزان استفاده از کود فروت ست زردآلو

میزان مصرف کود فروت ست با توجه به اینکه از کدام روش برای کوددهی استفاده می‌شود، متفاوت است. همچنین توجه به نوع خاک، آب و هوا و… نیز بر روی مقدار مصرف کود موثر است اما به طور کلی میزان استفاده از کودها ثابت است که در ادامه بیان شده است.

در روش آبیاری پنج تا ده لیتر از این کود با مقدار مناسبی از آب ترکیب می‌شود و با آن می‌توان تا حدود یک هکتار از باغ زردآلو را کوددهی کرد. در روش محلول پاشی نیز دو لیتر از کود فروت ست مایع با هزار لیتر آب ترکیب می‌شود و فرایند کوددهی تا زمان خیس شدن کامل برگ‌ها از کود ادامه پیدا می‌کند.

بیشتر بخوانید: یکی از کودهایی که آن را به عنوان کود کامل با ده عنصر درشت مغذی و ریز مغذی می‌شناسیم، کود شوک 10x برای زرد آلو است. از این کود برای رشد عالی و تقویت درخت زردآلو استفاده می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم فواید این کود را مطالعه کنید.

خرید کود فروت ست برای زردآلو

قیمت کود از مواردی است که مورد توجه قرار می‌گیرد. به همین دلیل توصیه می‌کنیم یک فروشگاه معتبر را برای خرید کود فروت ست زردآلو انتخاب کنید. کود فروت ست در بسیاری از فروشگاه‌ها وجود دارد اما قبل از تهیه بهتر است به معتبر بودن فروشگاه توجه کنید. 

ما در فروشگاه نیاز گیاهان دارای سابقه‌ای 15 ساله در زمینه عرضه انواع کودهای برند بمب و شوک هستیم و توانسته‌ایم در این حوزه با داشتن کیفیت بالا در کودهای عرضه شده، رضایت مشتریان زیادی را جلب نماییم. برای خرید کود فروت ست زردآلو می‌توانید از طریق صفحه ذکر شده، سفارش خود را ثبت و نهایی کنید.

سخن نهایی

در این مقاله بهترین کودهای فروت ست زردآلو را مورد بررسی قرار گرفتند. کودهای بمب و شوک بهترین کود فروت ست برای افزایش گلدهی و جوانه زنی محسوب می‌شوند که در بازه زمانی کوتاهی گلدهی درخت زردآلو را بالا می‌برند.

علاوه بر موارد بررسی شده در مقاله، به بهترین روش استفاده از کودهای فروت ست نیز پرداخته شد. در صورتی که نیاز به راهنمایی و مشاوره داشته باشید، می‌توانید از طریق شماره تماس‌های موجود در صفحه با تیم پشتیبانی ما در ارتباط باشید و از مشاوره رایگان بهره‌مند شوید.

مطالب مرتبط
* درخت زرد آلو در فصل بهار ممکن است ب اثر سرما و بارش‌های ناگهانی دچار سرما زدگی شود. یکی از کودهایی که از این اتفاق جلوگیری می‌کند کود اسید آمینه برای زردآلو است. پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالۀ ذکر شده مراجعه و آن را مطالعه کنید.
* یکی از کودهایی که باعث درشتی محصولات باغی می‌شود کود درشت شدن میوه است. اطلاعات این کود را می‌توانید در مقالۀ ذکر شده مطالعه کنید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به به این مقاله امتیاز بدید!

میانگیــــن امتیـــازات این مقالــه 4.3 / 5. امتیاز های این مقاله: 3

این مقاله امتیازی ندارد، اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها