خواص کود فروت ست برای انجیر به همراه زمان مصرف

کود فروت ست برای انجیر

ریزش بیش از حد میوه و کمبود مقاومت درختان انجیر در مقابل سرما از جمله دغدغه‌هایی است که باغداران زیادی با آن مواجه هستند. استفاده از کودهای فروت ست یک راهکار موثر برای برطرف نمودن این مشکل است.

در کود فروت ست ترکیبات مفید و ضروری از قبیل آمینو اسید، روی، بور، پتاسیم و… به کار رفته است که می‌تواند جوانه زنی را به میزان زیادی در درختان انجیر افزایش دهد. به دلیل تاثیرگذاری عالی که این کودها در تقویت جوانه زنی و بهبود مقاومت درختان در مقابل سرما دارند، استفاده از این کودها کاربرد زیادی دارد. 

در ادامه این مطلب از وبسایت نیاز گیاهان به معرفی بهترین کودهای فروت ست برای انجیر و نحوه صحیح استفاده از این کودهاپرداخته ایم. در ادامه با ما همراه باشید.

خلاصه‌ای از این مقاله
گلدهی عالی انجیر و تبدیل شدن گل به انجیر به یک تغذیه مناسب و منظم وابسته است. کود فروت ست به عنوان بهترین گزینه برای تقویت و تشکیل انجیر مورد استفاده قرار می‌گیرد.
دو نوع کود فروت ست معتبر و با تکنولوژی نانومایع، شامل فروت ست شوک و فروت ست بمب هستند. این کودها را می‌توان به دو روش مختلف، یعنی محلول‌پاشی و آبیاری، به کار برد؛ با این حال توصیه می‌شود از روش محلول‌پاشی استفاده نمایید.

تاثیر فروت ست برای درخت انجیر

ریزش میوه و تشکیل جوانه‌های ناقص درختان انجیر یکی از مشکلات مهم در هنگام پرورش انجیر است. دلایل متعددی برای عدم جوانه زنی مطلوب و مناسب این درختان وجود دارد که اصلی ترین آنها کمبود و عدم دریافت عناصر ضروری خاک است.

از جمله موثرترین روش‌ها برای افزایش گلدهی و تقویت جوانه زنی انجیر استفاده از کود فروت ست است. ترکیبات این کود را آمینو اسید، روی، بور، نیتروژن و سایر عناصر مفید و مورد نیاز درختان انجیر تشکیل داده است که نقش مهمی در افزایش و بهبود جوانه زنی انجیر دارد. پیشگیری از سال آوری (باردهی نامنظم) یکی دیگر از ویژگی‌های این کود است.

بهترین کود برای تقویت جوانه زنی انجیر 

استفاده از بهترین کود فروت ست در تقویت جوانه زنی درختان انجیر اهمیت زیادی دارد. این کود با تحریک رشد جوانه‌های زایشی موجب افزایش کیفیت جوانه‌ها در این درختان می‌شود.

تقویت حوانه زنی انجیر با فروت ست

در ادامه سه نمونه از بهترین کودهای فروت ست برای انجیر معرفی شده است.

کود فروت ست مایع بمب

کود فروت ست بمب را می‌توانیم بهترین کود فروت ست برای انجیر نامگذاری کنیم. این کود با جدیدترین تکنولوژی تولید کودها یعنی فناوری نانو مایع تهیه شده است که ذرات آن در اندازه ماکرو هستند و مواد مغذی را به طور موثر به ریشه گیاه می‌رسانند و از پایداری مناسبی در خاک برخوردار هستند. کود فروت ست بمب از ترکیبات زیر تشکیل شده است:

  • روی (Zn) %5
  • بور (B) 20%
  • آمینو اسید 20%
  • آهن (Fe) 10%
  • نیتروژن (N) 10%
  • فسفر (P) 10%
  • کلسیم (Ca) 5%

هر کدام از عناصر موجود در این کود وظایفی دارند به عنوان مثال عنصر آهن وظیفه دارد تا از زرد شدن برگ درخت‌ انجیر جلوگیری کند و کلروفیل بیشتری تولید کند. عنصر کلسیم به سلامت ظاهری انجیر کمک می‌کند. پتاسیم و آمینو اسید در جلوگیری از بیماری‌ها و آفات نقش دارند.

همچنین وجود آمینو اسید در ترکیبات آن، باعث تحریک سوخت و ساز درخت می‌شود و از این طریق بر روی درخت اثر می‌گذارد. نیتروژن در رشد رویشی و فتوسنتز گیاهان نقش دارد. روی و بور هر دو ریزمغذی‌های ضروری برای رشد انجیر هستند و در رشد ریشه و جذب مواد مغذی تاثیرگذار هستند.

استفاده از کود فروت ست مایع بمب، انرژی مورد نیاز درختان انجیر را برای جوانه زنی بهتر تامین میکند و در پیشگیری از ریزش میوه این درختان در زمان بزرگ شدن بسیار موثر است.

اگر می‌خواهید این کود را ثبت سفارش کنید می‌توانید به صفحه خرید کود فروت ست بمب که در بالا مشاهده می‌کنید مراجعه فرمایید.

کود فروت ست مایع شوک

این کود یکی از بهترین کودهای فروت ست ساخت کشور آمریکا و کمپانی «Pan American» است. کود فروت ست مایع شوک محصولی پرطرفدار از برند شوک است که نقش موثری در تقویت جوانه زنی و پیشگیری از سال آوری درختان انجیر دارد. بهبود مقاومت انجیر در برابر سرما و تنش‌های محیطی یکی دیگر از ویژگی‌های این کود است. 

ترکیبات این کود شامل عناصر مختلفی از قبیل: 10% روی، 10% بور، 7% آمینو اسید، 7% نیتروژن، 5% فسفر، 5% آهن و 5% کلسیم است. کمبود مواد مغذی یکی از دلایل ریزش جوانه‌ها در ابتدای فصل است که استفاده از کود فروت ست مایع شوک می‌تواند این ریزش را به میزان زیادی کاهش دهد. 

 با استفاده از این کود، تأمین انرژی و مواد مغذی درخت انجیر به خوبی انجام می‌شود و جوانه زنی این درختان تقویت می‌شود. در تولید این کود از تکنولوژی نانو استفاده شده است از همین رو سرعت جذب بالایی از طریق ریشه و برگ دارد. 

کود فروت ست مایع شوک حاوی 10% بور است. بور یکی از عناصر ضروری برای تقسیم سلولی در گیاهان است. این عنصر در تشکیل دیواره سلولی و جوانه زنی درختان انجیر نقش موثری دارد و از ترک خوردگی و تشکیل جوانه‌های ناقص پیشگیری می‌کند. 

شما می‌توانید جهت خرید کود فروت ست شوک به صفحۀ محصول مراجعه کنید و از بین حجم مختلف یک لیتری، پنج لیتری و بیست لیتری، کود مورد نظرتان را سفارش دهید.

بهترین روش استفاده از کود فروت ست برای درخت انجیر

در استفاده از کود فروت ست توجه به بهترین زمان استفاده، نحوه استفاده و میزان مصرف کود فروت ست اهمیت خاصی دارد. در صورت عدم توجه به این موارد ممکن است گلدهی و جوانه زنی انجیر به بهترین شکل اتفاق نیفتد. بهترین روش استفاده از کود فروت ست مایع بمب و شوک شامل مراحل زیر است:

  • بهترین زمان استفاده از کود فروت ست

زمان محلول پاشی فروت ست انجیر یا آبیاری آن در دو مرحله است؛ یکبار در هنگام متورم شدن جوانه‌ها و بار دیگر پس از برداشت میوه مورد استفاده قرار می‌گیرند. 

کوددهی انجیر در هنگام متورم شدن جوانه‌ها اهمیت بالایی دارد به دلیل اینکه جوانه‌ها در این زمان نیازمند دریافت مواد مغذی به حد کافی هستند.

رشد درخت انجیر با فروت ست

پس از برداشت انجیر از این کودها جهت بالا بردن مقاومت در مقابل سرما و تنشهای محیطی و جلوگیری از سال آوری استفاده می‌شود.

  • نحوه استفاده از کود فروت ست

 از کود فروت ست مایع بمب و شوک به دو روش محلول پاشی و آبیاری استفاده می‌شود. در روش محلول پاشی پس از آماده‌سازی میزان مناسب کود، محلول پاشی درختان انجیر انجام می‌شود. محلول پاشی باید به گونه‌ای باشد که کاملاً برگ‌های درخت را خیس کند. 

یکی دیگر از روش‌های استفاده از کود فروت ست مایع بمب و شوک روش آبیاری است. در این روش میزان مناسبی از این کودها را همزمان با آب آبیاری به خاک اطراف درخت اضافه می‌کنند.

در روش آبیاری مدت زمانی که برای جذب کود توسط درخت و انتقال آن به جوانه‌ها وجود دارد طولانی‌تر است و در واقع استفاده از این روش هنگامی که درخت نیاز مبرمی به دریافت مواد مغذی دارد روش مناسبی نیست و بهتر است به روش محلول پاشی کود دهی انجام شود.

  • میزان استفاده از کود فروت ست

نکته مهم در هنگام استفاده از کود فروت ست، به کارگیری میزان مناسب کود است. مقدار مناسب استفاده از کود فروت ست مایع بمب و شوک برای یک هکتار از باغات انجیر در روش محلول پاشی و آبیاری متفاوت است. 

میزان مناسب برای استفاده در روش محلول پاشی شامل ترکیب دو الی سه لیتر از کود در هزار لیتر آب است. این میزان برای کوددهی یک هکتار از باغات کافی است. در روش آبیاری 5 تا 10 لیتر از این کودها را پس از ترکیب با مقدار مناسب آب، جهت کوددهی یک هکتار از درختان انجیر استفاده می‌کنند.

بیشتر بخوانید: اگر می‌خواهید انجیرهای درشتی را برداشت کنید باید از کود درشتی انجیر استفاده کنید، بنابراین پیشنهاد می‌کنیم به مقالۀ ذکر شده مراجعه کنید.

خرید بهترین کود فروت ست برای انجیر

کیفیت مطلوب و خرید از وبسایت‌های معتبر از جمله فاکتورهای مهمی است که در هنگام خرید بهترین کود فروت ست برای انجیر بایستی مد نظر قرار گیرد. فروشگاه‌های متعددی وجود دارند که کودهای فروت ست مایع بمب و شوک را در کیفیت و قیمت‌های متفاوتی عرضه میکنند.

ما در مجموعه نیاز گیاهان با 15 سال سابقه کاری در عرضه انواع کودهای درجه  یک و با کیفیت، توانسته‌ ایم هر یک از کودهای فروت ست مایع بمب و شوک را در بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت در دسترس مشتریان عزیز قرار دهیم.

جهت خرید کود فروت ست برای انجیر می‌توانید به صفحه ذکر شده مراجعه کنید و سفارش خود را در حجم‌های تعیین شده ثبت و نهایی کنید.

سخن نهایی

در این مقاله به بررسی و معرفی بهترین کود فروت ست برای انجیر و روش صحیح استفاده از این کودها پرداخته شد. همانطور که اشاره شد، هر یک از کودهای فروت ست مایع بمب و شوک دارای میزان مناسبی از مواد مغذی و ضروری در خاک درختان انجیر برای جوانه زنی بهتر و مناسبتر هستند و استفاده از آنها می تواند تاثیر بسزایی در تقویت جوانه زنی انجیر داشته باشد. 

در صورت نیاز به مشاوره می‌توانید از طریق شماره‌های درج شده با کارشناسان بخش پشتیبانی مجموعه تماس بگیرید و راهنمایی و مشاوره لازم را دریافت نمایید. همپنین در بخش دیدگاه‌ها منتظر دریافت نظرات و تجربیات شما عزیزان هستیم و در اولین فرصت پاسخگوی شما همراهان عزیز خواهیم بود.

مطالب مرتبط
یکی از کودهایی که فواید عالی برای درختان دارد، کود ده ایکس شوک برای محصولات باغی می‌باشد که دارای ده عنصر درشت مغذی و ریز مغذی است. این کود درخت انجیر را تقویت می‌کند و رشد آن را افزایش می‌دهد. پیشنهاد می‌کنیم مقالۀ نام برده را مطالعه کنید.
کود هیومیک اسید یک کود ارگانیک با خاصیت اصلاح کنندگی خاک باغات است. چنانچه باغ شما خاک نامناسب داشته باشد، عناصر را نمی‌تواند جذب کند و انجیرها، رشد عالی ندارد. پیشنهاد می‌کنیم حتما مقالۀ کود هیومیک اسید برای درختان را مطالعه کنید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به به این مقاله امتیاز بدید!

میانگیــــن امتیـــازات این مقالــه 0 / 5. امتیاز های این مقاله: 0

این مقاله امتیازی ندارد، اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها