کود برای افزایش باردهی کدو خورشتی

کود برای افزایش باردهی کدو

می‌دانیم که افراد حین خرید کدو، علاوه بر کیفیت و رنگ آن به درشتی کدو نیز توجه می‌کنند. از این رو کشاورزان تمایل به پرورش و برداشت کدوهای درشت‌تری دارند و برای پرورش محصول درشت از روش‌های مختلفی استفاده می‌کنند.

یکی از روش‌هایی که می‌‌توانید با خیال آسوده به کار ببرید و نتیجه آن را در زمانی کوتاه مشاهده کنید، استفاده از کود برای افزایش باردهی کدو است. این کودها به دلیل داشتن عناصر ضروری در ترکیبات خود، نیاز گیاه را تامین می‌کنند و موجب به عمل آمدن کدوهای درشت و مرغوب می‌شوند.

در ادامه این مقاله به بررسی و معرفی کود درشتی کدو، بهترین روش استفاده از کود درشتی، قیمت خرید و… می‌پردازیم. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درباره جزئیات روش استفاده، می‌توانید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

برای درشت شدن کدو چه کار کنیم؟ 

سرعت و شدت کشت محصولات کشاورزی باعث شده است که خاک ضعیف شود و نتواند به خوبی نیاز‌های گیاهان و محصولات را تامین کند. در نتیجه گیاهانی که در این مزارع کشت می‌شوند، نمی‌توانند محصول درشتی به عمل آورند.

راه‌های مختلفی برای تقویت خاک ارائه‌شده است که سریع‌ترین و موثرترین آنها، استفاده از کود‌ها می‌باشد. دسته‌ای از کود‌‌ها که با رساندن پتاسیم موردنیاز گیاه به آن موجب درشت شدن محصول می‌شوند، کود‌های درشتی نام دارند.

تاثیر کود بر درشتی کدو

با توجه به تاثیری که این کودها در افزایش تناژ کدو دارند، در ادامه تعدادی از بهترین کودهای درشتی را به شما معرفی می‌کنیم تا بتوانید محصول درشت‌تر و مرغوب‌تری برداشت نمایید.

بهترین کود برای افزایش باردهی کدو چیست؟

اینکه کدام نوع از کودهای درشتی بهتر هستند و می‌توانند تاثیر بهتری در روند رشد کدو داشته باشند حائز اهمیت بوده و نیازمند داشتن اطلاعاتی در این زمینه است. در ادامه به معرفی سه نوع از بهترین کودهای درشتی کدو می‌پردازیم:

کود پتاس بالا کا 60 شوک

کود پتاس بالا 60% محصولی با کیفیت از کشور آمریکا است که تحت نظر کمپانی «Pan American» تولید می‌شود. این کود با پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های تولید کود و با استفاده از فناوری نانو تولید می‌شود. کود پتاس بالای شوک، یک کود با درصد خلوص بالا است.

این کود با داشتن 60% پتاسیم تاثیر زیادی در رشد و آب‌دار شدن کدو دارد و برای افزایش درشتی کدو مورد استفاده قرار می‌گیرد. ترکیب پتاسیم در این کود به گونه‌ای است که بالاترین میزان جذب توسط گیاه را به نسبت سایر کود‌ها دارد.

کود پتاس بالا شوک برای کدو

برای خرید این کود موثر کافی است به صفحه خرید کود پتاس بالا شوک مراجعه کنید و حجم مورد نظر خود را از بین سه گزینه 1 لیتری، 5 لیتری یا 20 لیتری انتخاب کنید.

کود مولتی کمپلکس جنریت

این کود یکی از مغذی‌ترین کود‌های وارداتی موجود در بازار ایران است. کود مولتی کمپلکس جنریت با تامین طیف وسیعی از عناصر، ویتامین‌‌ها و پروتئین‌های مورد نیاز کدو موجب تقویت آن و در نتیجه پرورش محصول درشت می‌شود. 

بخش عمده این کود را پتاسیم تشکیل می‌دهد که بیشترین تاثیر را در دشتی کدو دارد. ترکیبات این کود را می‌توانید در زیر مشاهده کنید:

  • 40% پتاسیم (K)
  • 15% فسفر (P)
  • 15% نیتروژن (N)
  • آهن (Fe)، روی (Zn)، منگنز (Mg)، مس (Cu)، برم (Br)، مولیبدنیوم (Mo)
  • 13 نوع آمینو اسید
  • جلبک دریایی
  • ویتامین‌های اکسین، E، B2، C و B1

کود مولتی کمپلکس جنریت مایع است و درصد خلوص بالایی دارد. این کود محصولی از برند جنریت است که یک برند معروف آمریکایی در جهان است.

کود مولتی کمپلکس جنریت برای کدو

برای اطلاع از قیمت و فرآیند خرید کود مولتی کمپلکس جنریت، لطفاً به صفحه مشخص شده مراجعه کرده تا پس از خرید، سفارش خود را سریعاً دریافت کنید.

کود پتاس بالا کا 66 جنریت 

این کود نیز یکی از بهترین کود‌ها برای درشتی کدو است که با تامین پتاسیم مورد نیاز گیاه باعث جذب توسط میوه و رشد آن می‌شود. کود K66 جنریت جزو مرغوب‌ترین کود‌های پتاس بالا وارداتی است. این کود نیز محصولی از برند جنریت است که شرکت مادر و تولید کننده آن، کمپانی «Pan American» می‌باشد.

کود پتاس بالا 66% جنریت، دارای بیشترین میزان پتاس برای جذب است و تاثیر زیادی در افزایش درشتی کدو دارد. کود پتاس بالا کا 66 جنریت فاقد نمک و کلراید است. به همین دلیل استفاده از آن هیچ خطری برای محیط‌ زیست و گیاه ندارد.

کود پتاس بالا جنریت برای درشتی کدو

برای تصمیم گیری آگاهانه و کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم به صفحه خرید کود پتاس بالا جنریت مراجعه کرده و برای سفارش اقدام کنید.

بهترین روش استفاده از کود درشتی کدو

برای استفاده از کودهای درشتی بهتر است به برخی نکات توجه داشته باشید. همانطور که می‌دانید دقت در زمان درست استفاده، نحوه صحیح استفاده و میزان مناسب مصرف می‌تواند در میزان تاثیر گذاری کود بسیار موثر باشد. در ادامه بهترین روش استفاده از کود درشتی کدو را از جوانب مختلف مورد بررسی قرار می‌دهیم:

  • بهترین زمان استفاده از کود درشتی کدو

دقت در شناسایی و تعیین بهترین زمان استفاده از کود درشتی موجب می‌شود که عناصر لازم در زمان مناسب به گیاه برسد و تاثیر بیشتری بر درشتی کدو داشته باشد. بهترین زمان استفاده از کود درشتی برای کدو هنگامی است که محصول تازه وارد مرحله فندقی شدن می‌شود. در این مرحله کود بیشترین تاثیر را در رشد کدو دارد. 

  • نحوه استفاده از کود درشتی کدو

روشی که برای استفاده از کود درشتی انتخاب می‌کنید، به هدف شما از کوددهی بستگی دارد. هنگامی که گیاه دچار کمبود پتاسیم است، توصیه می‌شود از روش محلول پاشی استفاده کنید. زیرا در این روش عناصر لازم مخصوصا پتاسیم سریع‌تر جذب می‌شوند و همچنین تاثیر بیشتری نیز دارند.

در حالت عادی نیز می‌توان از روش آبیاری استفاده کرد که در آن ترکیب کود و آب را در مقدار مناسب وارد زمین می‌کنند.

  • میزان استفاده از کود درشتی کدو

براساس روشی که برای کوددهی انتخاب می‌کنید، میزان مصرف کود نیز متفاوت است. در روش محلول پاشی بهتر است 2 لیتر از کود را با 1000 لیتر آب ترکیب کنید و کوددهی را تا مرحله‌ای که محلول از گیاه چکه کند ادامه دهید.

در روش آبیاری نیز می‌توانید 5 لیتر از کود درشتی کدو را با مقدار مورد نیاز آب بدون کلر ترکیب نمایید و عمل آبیاری را انجام دهید. 

خرید کود درشتی کدو

کود درشتی کدو در فروشگاه‌های زیادی عرضه می‌شود اما ممکن است کیفیت لازم را نداشته باشد. به همین دلیل بهتر است قبل از خرید کود درشتی کدو، نسبت به اعتبار فروشگاه و اصل بودن محصول اطمینان حاصل کنید.

ما در فروشگاه اینترنتی نیاز گیاهان با داشتن 15 سال سابقه فعالیت در حوزه عرضه انواع کودهای وارداتی و صادراتی با کیفیت بالا، توانسته‌ایم رضایت مشتریان زیادی را جلب نماییم. 

جمع‌بندی نهایی

در این مقاله به این موضوع پرداختیم که برای پرورش کدوی درشت چه اقداماتی باید انجام دهید و به این نتیجه رسیدیم که استفاده از کود برای افزایش باردهی کدو روش مناسبی است.

از طرفی نیز توجه به نحوه صحیح استفاده از کود درشتی کدو موجب اثرگذاری بیشتر کود می‌شود. در صورت وجود هرگونه سوال و ابهام می‌توانید از طریق شماره تماس‌های موجود در وبسایت با تیم پشتیبانی ما در ارتباط باشید و از مشاوره رایگان بهره‌مند شوید. در بخش دیدگاه‌ها نیز منتظر دریافت نظرات و سوالاتتان هستیم و در اولین فرصت پاسخگوی شما همراهان عزیز خواهیم بود.

چقدر این پست مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به به این مقاله امتیاز بدید!

میانگیــــن امتیـــازات این مقالــه 5 / 5. امتیاز های این مقاله: 2

این مقاله امتیازی ندارد، اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها