بهترین کود معجزه گر برنج با عملکرد عالی، کود همه کاره

کود معجزه گر برنج

بهترین کود برای برنج باید دارای ترکیبی مناسب از عناصر درشت‌مغذی و ریز مغذی مورد نیاز برنج باشد و قابلیت استفاده در تمام مراحل رشد برنج را داشته باشد. اثرات مثبت کود معجزه گر برنج به اندازه‌ای است که تناژ را چندین برابر افزایش می‌دهد در نتیجه از کشت برنج سود چشم گیری به دست خواهید آورد.

کود افزایش تناژ برنج علاوه بر تغذیه گیاه و افزایش کیفیت محصول نهایی، به بهبود ویژگی‌های خاک و افزایش حاصلخیزی آن نیز منجر می‌شود. در صورتی که به دنبال بهترین کود برای برنج و مزارع خود هستید، با ما همراه شوید.

خلاصه‌ای از این مقاله
کود معجزه گر برنج باید بتواند نیازهای تغذیه‌ای برنج را برطرف کرده و رشد برنج را تحریک کند. کود ده ایکس شوک دارای ده عنصر درشت مغذی و ریز مغذی است که در تمام مراحل رشد برنج قابل استفاده است. این کود به دلیل ساخته شدن با تکنولوژی نانو مایع، اثرگذاری سریعی دارد و به دو روش محلول پاشی و آبیاری قابل استفاده است.

با کود معجزه گر برنج، تناژ را افزایش دهید

قبل از انتخاب بهترین نوع کود برای برنج، به شدت توصیه می‌شود که شرایط خاک و آبیاری، نیازهای تغذیه‌ای برنج و شرایط محیطی محل کاشت را به دقت ارزیابی کنید. تا کود دهی را در به دقت و به اندازه انجام دهید.

کود معجزه‌گر برنج باید دارای ترکیب مناسبی از عناصر غذایی اصلی نظیر نیتروژن، پتاسیم و فسفر باشد، چرا که این سه عنصر پرمصرف‌ترین عناصری هستند که گیاه به آنها نیاز دارد.
همچنین عناصر ریز مغذی نظیر آهن، کلسیم و بور را نیز در خود جای داده باشد. استفاده از ریزمغذی‌ها در کودهای گیاهی می‌تواند به افزایش توانایی گیاه در جذب عناصر غذایی از خاک کمک کند. همچنین، این عناصر در فرآیندهای تشکیل قسمت‌های مختلف گیاهی مانند ریشه، ساقه، خوشه و دانه برنج سهمی موثر هستند. به عنوان مثال، برخی از ریزمغذی‌ها مانند آهن در فرآیند فتوسنتز و تولید انرژی از نور مشارکت دارند.

با توضیحاتی که دادیم کود ده ایکس شوک تولید کشور آمریکا با داشتن 10 عنصر مغذی انتخابی هوشمندانه است. به این دلیل که با خرید یک کود می‌توانید اکثر نیازهای شالیزار برنج را برطرف کنید.

تکنولوژی ساخت نانو مایع در تولید این کود به کار رفته است که به دلیل اندازه ذرات کوچک آن، به سرعت جذب گیاه می‌شود و اثرگذاری سریعی دارد. ماندگاری بالا، بسته‌بندی باکیفیت، عدم سوزانندگی و ایمنی این کود باعث شده که پرفروش‌ترین کود ما شده و استقبال فوق‌العاده‌ای از آن می‌شود.

ضمناً کود معجزه گر برنج باید بتواند در مقابل آفات و بیماری‌های برنج نیز مقاومت گیاه را بالا ببرد. عناصری مانند کلسیم، فسفر، پتاس، آمینو اسید و جلبک دریایی در کود ده ایکس شوک توانایی این را دارند که با افزایش ضخامت دیواره سلولی، مقاومت گیاه برنج را چندین برابر کنند.

اگر چندین سال است که به کشت برنج مشغول هستید، حتماً شاهد این هستید که خاک مزرعه‌تان ضعیف شده و دیگر نمی‌تواند مثل سابق محصول بدهد. عنصر هیومیک اسید و فولویک اسید در این کود می‌توانند خاک را احیا کند تا مواد مغذی بتوانند جذب گیاه شوند. این کود مزایای دیگری هم دارد که در بخش بعدی به آنها پرداخته‌ایم.

فواید مصرف قوی‌ترین کود معجزه گر برنج

هدف اصلی از اعمال کوددهی در شالیزارها علاوه بر افزایش تناژ، بهبود کیفیت برنج نیز می‌باشد. کود معجزه‌گر برنج یعنی کود x10 شوک با دارا بودن مزایای زیر، یک انتخاب عالی به‌شمار می‌رود:

 • تقویت پنجه‌های برنج
 • تولید انرژی بیشتر در گیاه
 • جذب بهتر عناصر غذایی
 • افزایش ماندگاری برنج در انبار
 • تنظیم جذب و تبخیر آب در گیاه
 • ایجاد ریشه‌های بزرگ و گسترده
 • افزایش وزن و کیفیت دانه‌های برنج
 • افزایش عطر و طعم بی‌نظیر در برنج
 • افزایش تعداد و کیفیت خوشه‌های برنج
 • افزایش میزان ماده خشک در دانه‌های برنج
 • مقاومت بیشتر در برابر تنش‌های گرما و سرما
 • جلوگیری از زرد شدن خوشه برنج به دلیل بیماری

زمانی که گیاه را به خوبی تغذیه کنید، می‌تواند تمام منابع را دریافت کند و اجازه رشد به علف‌های هرز داده نشود، در نتیجه، عملکرد و محصولی با کیفیت بیشتری را برداشت می‌کنید.

بهترین زمان مصرف کود معجزه گر برنج

یک کود برای برنج به عنوان بهترین کود در نظر گرفته می‌شود که توانایی تامین نیازهای تغذیه‌ای برنج را در تمام مراحل رشد از جمله پنجه‌زنی، تشکیل خوشه، رشد ساقه‌ها، پر شدن دانه و حتی پیش از کاشت در مرحله خزانه را داشته باشد.

بهترین کود تقویتی برای برنج

به همین دلیل، کود کامل 10 ایکس شوک می‌تواند به عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها در نظر گرفته شود و قابلیت استفاده در تمام دوره‌های رشد و تکامل گیاه را دارد. از این کود باید از زمان جوانه زنی تا سه هفته قبل از برداشت حدوداً دو الی سه مرتبه استفاده کنید. بهترین زمان مصرف آن نیز اوایل صبح یا عصر است که خطر تبخیر کود بسیار پایین است. این دستور‌العمل برای تمام کودها صدق می‌کند.

نحوه و مقدار مصرف کود تقویتی برای برنج

کود ده ایکس شوک به دو روش آبیاری و محلول پاشی قابل مصرف است. برای دریافت نتیجه سریع‌تر می‌توانید روش محلول پاشی را در اولویت قرار دهید. در این روش باید، کود را در مخزن سمپاشی ریخته و به نحوی که گیاه برنج کاملاً خیس شود، محلول پاشی را انجام دهید.

ماندگاری روش آبیاری در خاک بیشتر است و با توجه به اینکه در شالیزارهای برنج آبیاری رایج‌تر است، آبیاری هم مناسب است. برای کود آبیاری می‌توانید کود را داخل یک بشکه حل کرده و شیر آن را بر سر راه آب باز کنید تا کود به تمام مزرعه برنج برسد. در جدول زیر مقدار مصرف کود معجزه گر برنج قابل مشاهده است.

نحوه مصرفمقدار مصرف
محلول پاشی برای مزارع۳ تا ۵ لیتر در هکتار با ۴۰۰ تا ۸۰۰ لیتر آب
دوز آبیاری مزارع۱۰ تا ۲۰ لیتر بصورت شیر بشکه

کلام پایانی

جهت ارتقاء تناژ و بهبود شاخص‌های عملکردی برنج، در بازار گسترده‌ای از کودهای شیمیایی و آلی می‌توان یافت. با این حال، برای دستیابی به بهترین نتایج در افزایش تناژ برنج، کودی انتخاب شود که تمام مواد مغذی مورد نیاز برنج را در خود جای داده و برای مصرف آسان، توانایی جذب بهتری داشته باشد و به طور کامل در تمام مراحل رشد برنج قابل استفاده باشد.

از میان گزینه‌های مختلف، کود ده ایکس شوک به عنوان بهترین کود معجزه گر برنج شناخته می‌شود. این کود، به علاوه از ویژگی‌های فوق‌الذکر، با قیمت مناسب نیز همراه است و بهترین انتخاب را برای ارتقاء عملکرد برنج تشکیل می‌دهد. چنانچه برای تهیه این کود نیاز به مشاوره دارید، با کارشناسان نیاز گیاهان تماس حاصل کنید و راهنمایی اصولی دریافت کنید.

مطالب مرتبط

در هنگام رشد برنج، احتمال پیدا شدن آفات مختلف و از بین بردن محصول بسیار بالاست. برای از بین بردن آفات مختلف می‌توانید از «کود گوگرد شوک» استفاده کنید.
بعد از کاشت نشای برنج، یکی از کودهایی که به جذب مواد مغذی توسط ریشه برنج کمک می‌کند، «کود هیومیک اسید شوک است. پیشنهاد می‌کنیم حتماً مصرف این کود را در برنامه کود دهی خود قرار دهید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به به این مقاله امتیاز بدید!

میانگیــــن امتیـــازات این مقالــه 3.1 / 5. امتیاز های این مقاله: 48

این مقاله امتیازی ندارد، اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها