کود فروت ست گوجه فرنگی؛ آشنایی مفصل با بهترین کود افزایش گلدهی گوجه فرنگی

کود افزایش گلدهی گوجه فرنگی

گلدهی گوجه فرنگی یکی از مهم‌ترین مراحل در رشد و پرورش آن به شمار می‌رود. پس از کشت بذر گوجه و گذشتن دوره آن، گیاه شروع به جوانه زدن می‌کند. سپس بعد از چند روز گلدهی گیاه، مشاهده می‌شود. مسلماً هر چقدر گلدهی گوجه فرنگی بیشتر باشد؛ محصول بیشتری از آن تولید می‌شود.

البته از آنجا که، بسیاری از گل­ها به میوه تبدیل نمی‌شوند، همیشه از ما سوال می‌پرسید که بهترین کود برای تبدیل گل به میوه گوجه چیست؟ کود فروت ست بهترین کود برای گلدهی گوجه است.

کشاورزان از کود فروت ست استفاده می‌کنند تا بتوانند روند گلدهی و تولید محصول را افزایش دهند. نکاتی مانند زمان مصرف، مقدار مصرف و… را در این مقاله بررسی می‌کنیم. دعوت می‌‌کنیم تا پایان مقاله همراه ما باشید.

خلاصه‌ای از این مقاله
استفاده از کود فروت ست گوجه فرنگی، نه تنها میزان گلدهی را افزایش می‌دهد؛ بلکه از گل این بوته نیز در برابر تنش‌هایی محیطی محافظت می‌کند و ریزش گل‌ها را کاهش می‌دهد.
دو کود فروت ست شوک و فروت ست بمب نیز با عناصر کاربردی از جمله ریز مغذی‌ها و درشت مغذی‌ها، محرک گلدهی گوجه فرنگی هستند. این کودها به دو روش محلول پاشی و آبیاری قابل استفاده هستند که بهتر است فروت ست را محلول پاشی کنید.

دلایل استفاده از کود افزایش گلدهی گوجه فرنگی

بهترین محرک رشد گوجه فرنگی، کودهایی هستند که شامل مواد مغذی برای پرورش آن می‌شوند. در واقع هر گیاهی برای رشد خود، علاوه بر آب، نور و خاک مناسب، نیازمند دریافت مواد مغذی است که در خاک و آب وجود ندارند. به همین علت این مواد معدنی و آلی از طریق کوددهی به گیاه می­‌رسند.

برای افزایش گلدهی و تقویت جوانه زنی گوجه چه باید کرد؟

گوجه فرنگی از صیفی‌جاتی است که تأمین مواد غذایی مورد نیاز برای گیاه این محصول از لحظه جوانه‌زنی تا پایان برداشت لازم است؛ بنابراین بوته گوجه فرنگی برای داشتن یک روند رشد ایده‌آل نیازمند انتخاب یک برنامه کوددهی مناسب است.

استفاده از کود فروت ست می‌تواند بهترین انتخاب برای افزایش گلدهی و جوانه‌زنی بوته گوجه فرنگی باشد. این کود فرایند لقاح و گرده افشانی در گیاه گوجه فرنگی را تقویت می‌کند و با افزایش شاخه‌های فرعی، تولید گوجه فرنگی در یک بوته را بالا می‌برد.

کود فروت ست غنی از ترکیبات و ریز مغذی‌ها است که باعث مقاومت بیشتر گیاهان و درختان در مقابل آفت‌ها، بیماری‌ها و تغییرات آب‌وهوایی می‌شود.

کود فروت ست برای گوجه فرنگی

کلسیم، آمینو اسید، آهن، بور، روی و… از نمونه عناصر ریز مغذی و درشت مغذی موجود در کود فروت ست هستند که زمینه را برای افزایش گلدهی و تقویت جوانه‌زنی گوجه فرنگی فراهم می‌کنند. در ادامه مطلب به معرفی بهترین کود فروت ست برای گوجه فرنگی پرداخته‌ایم.

بهترین کود برای گلدهی گوجه فرنگی

کود فروت ست محصولی کامل و غنی است و با ترکیبات فوق‌العاده‌ای که دارد، تمامی نیازهای صیفی‌جات از جمله گوجه فرنگی را فراهم می‌کند. ما در اینجا به معرفی دو نمونه از بهترین کود برای تبدیل گل به میوه گوجه پرداخته‌ایم:

  • کود فروت ست مایع شوک

کود فروت ست مایع شوک محصولی آمریکایی کاملاً اصل و مرغوب است که جوانه‌زنی بوته گوجه فرنگی را بهبود می‌بخشد. این کود فوق‌العاده با پیشرفته‌ترین تکنولوژی نانو تولید شده و سرعت جذب بسیار بالایی دارد.

درصد مواد مغذی بکار رفته در کود مایع شوک شامل 10% روی، 10% بور، 7% آمینو اسید، 7% نیتروژن، 5% کلسیم، 5% فسفر و 5% آهن است که در اثرگذاری این کود بسیار موثر هستند. وجود این موارد در کود فروت ست علاوه بر تقویت جوانه‌های زایشی، تاثیر گذاری بالایی در افزایش مقاومت جوانه‌ها در برابر سرما یا گرما نیز دارند.

Hidden
  • کود فروت ست مایع بمب

کود فروت ست مایع برند بمب با عناصر ریز مغذی، درشت مغذی و اسیدهای آمینه که در ترکیبات خود دارد، موجب افزایش جوانه‌زنی و تحریک گلدهی بوته گوجه فرنگی می‌شود.

20 % آمینو اسید، 20% بور، 10% نیتروژن، 10% آهن، 10% فسفر، 5% روی و 5% کلسیم به ترتیب از ترکیبات مهم این محصول هستند، که در کنار هم زمینه را برای افزایش گلدهی و جوانه‌زنی گوجه فرنگی فراهم می‌کنند. در ادامه به دیگر فواید این کود می‌پردازیم:

  • تقویت رشد گوجه فرنگی به کمک آمینو اسیدها به عنوان بلوک سازنده پروتئین‌ها
  • تشکیل دانه‌ها در گوجه فرنگی به کمک بور
  • تولید هورمون‌های گیاهی و گرده افشانی توسط بور
  • تقویت سیستم ریشه گوجه فرنگی به کمک عنصر فسفر
  • سلامت ظاهری و افزایش مقاومت گکوجه فرنگی با عنصر کلسیم
  • بهبود طعم، رنگ، و بافت محصول

برای کسب اطلاعات بیشتر از فواید این کود، آگاهی از قیمت و نحوه ارسال این کود می‌توانید بر روی محصول کلیک کنید.

یکی دیگر از کودهایی که پس از دوران گلدهی با تمام قوا به رشد گوجه فرنگی و افزایش تناژ آن کمک می‌کند، کود ده ایکس شوک برای گوجه فرنگی است که آن را یک کود کامل نیز می‌نامیم. پیشنهاد می‌کنیم از مطالب مفید مقالۀ نام‌برده نیز بهره‌مند شوید.

بهترین زمان استفاده از کود افزایش گلدهی گوجه فرنگی چه وقتی است؟

توصیه می‌کنیم قبل از شروع فرایند گلدهی بوته گوجه فرنگی، از کود فروت ست استفاده کنید. البته دقت کنید که زمان گلدهی به هیچ وجه کود دهی و آبیاری سنگین انجام ندهید، چرا که این کار باعث ریزش گل می‌شود.

نحوه مصرف بهترین کود برای افزایش گلدهی گوجه

کود فروت ست بمب و شوک، به دو روش محلول پاشی و آبیاری قابل استفاده هستند. منتهی به دلیل اینکه در زمان قبل از گلدهی هنوز ریشه‌ها فعالیت خود را آغاز نکرده‌اند و جذب کود از طریق برگ و جوانه‌ها بیشتر است، توصیه می‌کنیم حتماً از کود فروت ست به روش محلول پاشی استفاده کنید.

مقدار مصرف کود فروت ست برای گوجه فرنگی

اگر قصد استفاده از کود به روش آبیاری را دارید، باید در روند آبیاری بوته گوجه فرنگی 5 لیتر از کود فروت ست را در مقدار لازم آب ترکیب نموده و کود دهی انجام شود.

در روش محلول پاشی نیز باید دو لیتر از کود فروت ست گوجه را در هزار لیتر آب ترکیب کرده و فرایند کود دهی به روش محلول پاشی را انجام دهید. در روش محلول پاشی باید تا زمانی که خیس شدن برگ‌ها را با چشم خود مشاهده کنید کوددهی را ادامه دهید.

میزان مورد نیاز استفاده از کودهای فروت ست به عواملی چون سن محصول و تراکم کشت آن‌ها بستگی دارد؛ در نتیجه بهتر است قبل از انجام برنامه کوددهی، از مشاوره همکاران ما بهره‌مند شوید.

همچنین یکی از مقالاتی که در آن صفر تا صد برنامه کود دهی گوجه فرنگی را توسط کارشناسان کشاورزی تهیه کرده‌ایم نیز می‌تواند راهنمای خوبی برای شما کشاورزان عزیز باشد، پیشنهاد می‌کنیم مقالۀ نام‌برده را حتماً مطالعه کنید.

سخن پایانی

برای دستیابی به حد اکثر میزان بهره‌وری از کوددهی گیاهان گوجه‌فرنگی خود، کود افزایش گلدهی گوجه فرنگی بهترین راهکار است. شما عزیزان، با شماره‌گیری شماره‌تلفن‌های سایت ما و ارتباط با کارشناسان مجموعۀ نیاز گیاهان، از مشاورۀ اختصاصی تهیه کود فروت ست گوجه فرنگی نیز بهره‌مند شوید.

اگر سوالی دارید که در مقاله به آن نپرداخته بودیم، حتما آن را در بخش کامنت‌ها در میان بگذارید تا در اولین فرصت پاسخگوی شما همراهان عزیز باشیم.

شما تا به حال از کود افزایش گلدهی گوجه فرنگی استفاده کرده‌اید؟ نتیجه را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ منتظر نظرات ارزشمند شما همراهان گرامی هستیم.

مطالب مرتبط
* یکی از کودهایی که باعث درشت شدن گوجه فرنگی شود، کود پتاس بالا برای گوجه فرنگی است. اگر می‌خواهید با فرایند درشتی گوجه فرنگی و زمان مصرف این کود آشنا شوید، حتماً مقالۀ ذکر شده را مطالعه کنید.
* گوجه فرنگی در طول دوران رشد خود ممکن است دچار قاچ‌ها و آفات مختلف شود، ما در مقالۀ بیماری های گوجه فرنگی به شما توضیح داده‌ایم که علائم هر بیماری چیست و چگونه باید آن را درمان کنید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به به این مقاله امتیاز بدید!

میانگیــــن امتیـــازات این مقالــه 3 / 5. امتیاز های این مقاله: 7

این مقاله امتیازی ندارد، اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها