بهترین زمان فروت ست انگور چه وقتی است؟ خواص بی‌نظیر این کود و بهترین نحوه محلول پاشی را بخوانید

تقویت جوانه زنی انگور با کود فروت ست

کود فروت ست برای انگور مانند یک منبع غذایی عالی در حساس‌‌ترین دوران گیاه عمل می‌کند. این کود کمبودهای غذایی درختان انگور را برطرف کرده و به تولید محصول بیشتر و باکیفیت‌تر کمک می‌کند. بنابراین برای هر باغداری که انگور تولید می‌کند ضروری است که زمان محلول پاشی فروت ست انگور و خواص و کاربرد فروت ست انگور را بداند.

یکی از کاربردهای این کود این است که توانایی دارد میزان تبدیل گل به میوه را افزایش دهد و ریزش گل‌ها را کاهش دهد. دعوت می‌کنیم تا پایان مقاله همراه ما باشید تا با دیگر خواص این کود آشنا شوید.

خلاصه‌ای از این مقاله
یکی از کودهای بسیار ضروری که به تقویت گلدهی و افزایش جوانه زنی درخت انگور کمک بزرگی می‌کند کود فروت است. دو کود فروت ست شوک و فروت ست بمب هر دو دارای ریزمغذی‌های ضروری برای انگور هستند که پیشنهاد می‌کنیم در زمان تورم جوانه‌ها به روش محلول پاشی از آنها استفاده کنید.

خواص بی‌نظیر کود فروت ست برای انگور

خواص کود فروت ست برای انگور بسیار زیاد است. با این وجود مهم‌ترین فواید این کود برای باغات انگور به شرح زیر است.

انگور مانند گیاهان دیگر برای باردهی به انرژی نیاز دارد. این انرژی از عناصر معدنی حاصل می‌شود. با این وجود خیلی از اوقات گیاه نمی‌تواند عناصر معدنی کافی برای باروری را در خود ذخیره کند. کود فروت ست در دوران حساسی که گیاه انگور از سر می‌گذراند به کمکش آمده و عمل تلقیح را در آن بهبود می‌بخشد.

تشکیل انگور بیشتر با کیفیت‌تر

یکی از مهم‌ترین خواص فروت ست برای انگور که به افزایش سود اقتصادی کشاورزها نیز کمک زیادی می‌کند، تشکیل میوه باکیفیت و بیشتر است.

از آنجایی‌که انگور با استفاده از برنامه کوددهی فروت ست تلقیح کاملی دارد، مطمئناً میوه باکیفیت‌تر و بیشتری نیز عمل خواهد آورد. در واقع وجود عناصر فروت ست به گیاه کمک می‌کند آماده تولید میوه بیشتری شود.

علاوه بر کود فروت ست که به بهبود کیفیت میوه کمک می‌کند، اگر قصد دارید انگورهای بسیار درشت و بازار پسند برداشت کنید باید حتماً در زمان فندقی شدن میوه از کود پتاس بالا برای انگور استفاده کنید.

تقویت گلدهی

روی، بور و ازت، عناصر حیاتی برای درختان انگور در طول دوره رشد هستند. عدم تامین این عناصر در طول فصل، باعث ایجاد حبه‌های کوچک در میوه انگور و کچلی خوشه‌ها می‌شود.

بهبود مقاومت درختان انگور در برابر تنش‌های محیطی

سرما و بارش‌های متعدد در فصل بهار مانند تگرگ و باران شدید می‌تواند آسیب زیادی به درختان حساس انگور بزند. اسید آمینه‌‍‌ای که در فروت ست وجود دارد به انگور کمک می‌کند که این گیاه انرژی لازم برای مقاومت در برابر عوامل محیطی آسیب‌زا داشته باشد.

البته یادآوری می‌کنیم اگر قصد دارید درختان انگور را به طور ویژه در برابر سرمازدگی یا گرما زدگی مقاوم کنید، حتما مصرف کود اسید آمینه برای انگور را در دستور کار خود قرار دهید و مقالۀ نام برده را مطالعه کنید.

پیشگیری از ریزش انگور و جوانه‌ها

یکی از خواص مهم فروت ست انگور، افزایش توان دیواره سلولی گیاه به کمک عنصر کلسیم است. با تقویت درخت انگور، خوشه انگور اتصال محکمی به شاخه دارد و از ریزش میوه انگور جلوگیری می‌شود.

تقویت گلدهی با کود فروست انگور

جلوگیری از سال آوری

درختان انگور برای تولید میوه انرژی زیادی را از دست می‌دهند. چنانچه انرژی از دست رفتۀ درخت را، توسط کود دهی جبران نکنید، درخت نمی‌تواند سال بعدی بار بدهد و به تجدید قوا می‌پردازد. به این پدیده سال آوری می‌گویند که در آن گیاه یک سال بار فراوان می‌دهد و سال بعدی به دلیل خستگی شدید، کم یا بدون بار می‌شود. خوشبختانه فروت ست یک مکمل تقویتی عالی برای حل این مشکل است.

بهترین کود فروت ست برای انگور

کود فروت ست از برند بمب و شوک، که تولید خارج از کشور هستند، از معدود کودهایی هستند که توسط تکنولوژی نانو ساخته شده‌اند. به کمک این فناوری ذرات کودها به قدری کوچک شده‌اند که با سرعت بسیار بالا جذب درخت می‌شوند.

از دیگر فواید این کودها می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • تحریک سوخت و ساز گیاه
  • تولید پروتئین‌های متنوع
  • افزایش تولید کلروفیل
  • بهبود سلامت ظاهری میوه
  • بهبود مقاومت گیاه در برابر بیماری‌ها

شما می‌توانید به صفحۀ خرید کود فروت ست مراجعه کنید و از بین این دو مدل کود خارجی، قیمت فروت ست انگور را بررسی کنید و کود دلخواهتان را در بسته‌بندی یک لیتری، پنج لیتری و بیست لیتری سفارش دهید.

Hidden

بهترین زمان محلول پاشی فروت ست انگور

بهترین زمان محلول پاشی فروت ست انگور ، دو مورد زیر هستند:

  1. هنگام تورم جوانه‌ها (در اسفند یا فروردین ماه)
  2. بلافاصله بعد از برداشت میوه (قبل از زرد شدن و ریزش برگ‌ها)

توجه داشته باشید که محلول‌پاشی فروت ست نباید در زمان رویش گل انجام شود.

تقویت جوانه زنی انگور  با کود فروت ست

در واقع زمان مناسب و ایده‌آل محلول‌پاشی فروت‌ست در انگور را می‌توان یک هفته قبل از باز شدن جوانه‌های گل دانست. در این زمان گیاه به مواد غذایی کافی برای انجام فعالیت‌های زیستی و تولید مثل نیاز دارد.

نحوه مصرف کود فروت ست برای انگور

نحوه مصرف محلول پاشی فروت ست شوک و بمب، به دو روش محلول پاشی و آبیاری است. از آنجا که درخت در این مرحله، باید به سرعت مواد مغذی را جذب کند، اولویت روش محلول پاشی فوق العاده بالاتر است. در واقع درختان انگور، زمانی که از طریق برگ‌ها و اجزای فعال رشد گیاه تغذیه می‌شوند، پاسخگویی سریعتر و بهتری دارند.

است. از آنجایی‌که انگور با استفاده از برنامه کوددهی فروت ست تلقیح کاملی دارد، مطمئناً میوه باکیفیت‌تر و بیشتری نیز عمل خواهد آورد. در واقع وجود عناصر فروت ست به گیاه کمک می‌کند آماده تولید میوه بیشتری شود.

مقدار مصرف کود فروت ست برای انگور

مقدار مصرف کود فروت ست انگور، به نحوه مصرف شما بستگی دارد. چنانچه قصد دارید از روش آبیاری استفاده کنید، پنج لیتر کود را در میزان آب مورد نیاز باغتان ترکیب کرده و کود دهی را برای یک هکتار انجام دهید. اگر تعداد درختان شما کم است و می‌توانید برای هر درخت، جداگانه کود دهی را انجام دهید، 50 تا 250 سی سی کود را برای هر درخت آبیاری کنید.

اگر قصد دارید به روش محلول پاشی، فروت ست را استفاده کنید، دو لیتر کود را با آب ترکیب کرده و محلول پاشی را برای یک هکتار انجام دهید.

نکته آخر

در این مقاله تمام تلاش خود را به‌کار گرفتیم تا شما عزیزان را در ابتدا با خواص بی‌نظیر کود فروت ست برای درختان انگور آشنا کنیم و سپس نکات مهمی را پیرامون مسائل مربوط به نحوه و طریقۀ مصرف آن بیان کردیم.

اگر همچنان در رابطه با کود فروت ست برای درختان انگور سوال و یا ابهامی دارید می‌توانید از یکی از راه‌های دلخواه خودتان نسبت به یافتن جواب پرسش خود اقدام بفرمایید.

  • تماس با شماره‌‌های موجود در سایت جهت انجام مشاوره پیش از خرید
  • پرسش سوال های خود در کامنت‌های انتها همین صفحه

در هر دو حالت کارشناسان مجموعه نیاز گیاهان در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ شما عزیزان را خواهند داد.

مطالب مرتبط
* یکی از کودهایی که نقش مهمی در بهبود و اصلاح بافت خاک انگور دارد، کود هیومیک اسید برای انگور است. اطلاعات کاربردی مانند زمان مصرف و فواید این کود کاربردی را در مقالۀ ذکر شده مطالعه کنید.
* اگر قصد دارید انگور را با یک کود کامل تغذیه کنید که دارای انواع درشت مغذی و ریز مغذی باشد، پیشنهاد می‌کنیم حتماً با کود ده ایکس برای انگور و فواید بی‌نظیرش آشنا شوید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به به این مقاله امتیاز بدید!

میانگیــــن امتیـــازات این مقالــه 2.7 / 5. امتیاز های این مقاله: 9

این مقاله امتیازی ندارد، اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید

اشتراک در
اطلاع از
guest
5 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جمشید افشاری

سلام وقت بخیر
چطور بفهمیم فروست مورد استفاده برای تاکستان، شور هست یا نه؟

جمشید افشاری

سلام وقت بخیر
چطور می شود شور بودن یا نبودن فروست را تشخیص داد

زهرا قنادان

سلام جناب افشاری عزیز
بهتر هست که به عناصر و ترکیباتش دقت کنید
بای نیاز به مشاوره با ما تماس بگیرید:
09155995926

کاربران ناشناس

سلام باتشکرازشما گل انگورها هنوزبازنشده آیالرای تقویت میوه ازفروتست استفاده کنم؟

khani

سلا و ارادت. فروت ست رو درواقع باید قبل از گلدهی و در زمان تورم جوانه‌ها استفاده می‌کردید. در زمان گلدهی فروت ست رو مصرف نکنید.