فواید مصرف کود فروت ست در کشاورزی

کود فروت ست برای کشاورزی

یکی از روش‌هایی که کشاورزان برای افزایش گلدهی و تقویت جوانه‌زنی از آن بهره می‌برند، استفاده از کود فروت ست برای کشاورزی است. این روش در نهایت به افزایش محصول و کسب سود بیشتر منجر می‌شود. 

عناصری از جمله آمینو اسید، روی، برم، آهن و… در ترکیبات این کودها وجود دارند. درصد وجود این عناصر در کودهای فروت ست با نام‌های مختلف متفاوت است به همین جهت لازم است در انتخاب کود مناسب دقت کرد.

ما در این مقاله از وبسایت نیاز گیاهان بهترین کودهای فروت ست موجود در بازار معرفی کرده و مناسب‌ترین روش، زمان و میزان استفاده از آن را نیز مورد بررسی قرار می‌دهیم. در صورت علاقه جهت کسب اطلاعات لازم در این زمینه در ادامه مقاله ما را همراهی کنید.

خلاصه‌ای از مقاله:
یکی از نکاتی که در کنار انتخاب کود مناسب باید به آن توجه داشت انتخاب مناسب‌ترین روش برای استفاده از آن است. در صورت استفاده به شیوه نادرست از کود ممکن است با انتخاب بهترین کود نیز نتیجه به دست آمده مطلوب نباشد.
کود فروت ست برای درختان میوه کاربرد دارد، اما در صورت تمایل می‌توانید از آن برای تقویت گیاهانی همچون صیفی جات نیز استفاده کنید؛ زیرا کود فروت ست حاوی عناصر ریز مغذی و آمینو اسید است که می‌تواند برای تمام گیاهان کاربرد داشته باشد.
در این مقاله به معرفی 2 کود فروت ست مایع وارداتی از برندهای «بمب» و «شوک» می‌پردازیم.

فواید کود فروت ست برای کشاورزی

یکی از بزرگ‌ترین و اصلی‌ترین چالش‌هایی که عمده کشاورزان با آن روبه‌رو هستند عدم گلدهی مطلوب و ریزش شکوفه‌های آن است. از مهم‌ترین دلایل وقوع این اتفاق کمبود عناصر و ویتامین‌های مورد نیاز گیاه در ترکیبات خاک است.

برای جبران این کمبود لازم است به واسطه کود فروت ست عناصر لازم به گیاه برسد. اکنون سوال اینجاست که کود فروت ست چیست و چگونه می‌تواند نیازهای غذایی گیاهان را برطرف کند؟

افزایش تناژ محصولات کشاورزی با مصرف کود فروت ست

کودهای فروت ست با توجه به مواد تشکیل‌دهنده آن که شامل آمینو اسید، برم، روی و…است، علاوه بر افزایش گلدهی، موجب تقویت جوانه‌زنی می‌شوند.

این کود بی‌نظیر به عنوان بهترین کود تقویتی نیز شناخته می‌شود و مصرف آن به‌ویژه در فصل بهار اهمیت زیادی دارد. اگر در کنار کشاورزی به پرورش درختان میوه نیز مشغول هستید بهتر است مقالۀ «خواص کود فروت ست برای درختان میوه» را حتما مطالعه کنید.

با توجه به اینکه نام‌های تجاری فراوانی در زمینه تولید کودهای فروت ست فعال هستند لازم است در انتخاب کود فروت ست باکیفیت نهایت دقت را به کار برد. در ادامه به معرفی بهترین نمونه‌های کود فروت ست موجود در بازار می‌پردازیم.

بهترین کود فروت ست برای محصولات کشاورزی

کودها فروت ست با نام‌ها و عناوین مختلفی در بازار وجود دارند که درصد ترکیبات موجود در این کودها با یکدیگر متفاوت است. همین موضوع باعث تفاوت در میزان و زمان تأثیرگذاری آنها می‌شود. باید توجه داشت که با انتخاب کود مناسب می‌توان به نتیجه بهتری دست یافت. در این قسمت کودهای فروت ست باکیفیت را معرفی کرده‌ایم:

کود فروت ست مایع بمب

یکی از کودهای فروت ستی که از محبوبیت بالایی برخوردار است کود فروت ست مایع بمب است. این کود محصولی وارداتی است که در تولید آن از تکنولوژی نانو استفاده شده است. این محصول خلوص بالایی دارد که منجر به جذب بهتر توسط درخت می‌شود.

استفاده از کود فروت ست موجب افزایش گلدهی و تقویت جوانه‌زنی در گیاه می‌شود. همچنین با تامین عناصر ریز مغذی به بهبود رشد گیاه نیز کمک می‌کند.

کود فروت ست مایع شوک

یکی دیگر از محصولات کمپانی Pan American در حوزه کودهای فروت ست، کود فروت ست مایع شوک است. این کود نیز به مانند کود فروت ست مایع بمب با تکنولوژی نانو ساخته شده و از غلظت بالایی برخوردار است.

فرآیند جذب این کود به صورتی است که از طریق ریشه و برگ رخ می‌دهد. ترکیبات موجود در این محصول شامل موارد زیر می‌شود:

  • روی (Zn)  10%
  • بور  (B) 10%
  • آمینو اسید 7%
  • نیتروژن (N)  7%
  • آهن (Fe)  5%
  • فسفر  (P) 5%
  • کلسیم (Ca)  5%

از جمله مزایای این کود در کنار افزایش گلدهی و تقویت جوانه‌زنی، کاهش ریزش شکوفه‌ها، تحریک سوخت و ساز به واسطه وجود آمینو اسید، افزایش مقاومت در برابر سرمازدگی، کمک به تولید برگ‌های جدید و… است.

بهترین زمان استفاده از کود فروت ست در کشاورزی

کودهای فروت ست در کشاورزی را می‌توان 2 بار در سال استفاده کرد. به کار بردن این کودها در هر یک از بازه‌های زمانی نتیجه خاص خود را به دنبال خواهد داشت. بهترین زمان محلول پاشی کود فروت ست ابتدای فصل است. مصرف کود فروت ست در این هنگام به افزایش جوانه‌زنی گیاهان کمک بسیاری خواهد کرد.

دومین مرحله آن پس از هر مرحله برداشت محصول یا اصطلاحا پس از هر چین است. این کار با هدف تقویت گیاه برای جوانه زنی و میوه‌دهی انجام می‌شود.

نحوه استفاده از کود فروت ست در کشاورزی

برای مصرف کودهای فروت ست 2 روش مختلف وجود دارد که در هر دو آنها فرآیند جذب کود به خوبی اتفاق می‌افتد. این 2 روش شامل کوددهی به شیوه آبیاری و محلول پاشی است. تفاوت این روش‌ها تنها در مدت زمانی است که جذب و تأثیرگذاری آنها طول می‌کشد. 

هر دو روش بسیار مناسب بوده و به استثنای سرعت جذب که در روش محلول‌پاشی سریع‌تر اتفاق می‌افتد، تفاوت خاصی در میزان تأثیرگذاری آنها وجود ندارد. در ادامه به نکات بیشتری درباره شیوه استفاده از این کودها می‌پردازیم.

میزان استفاده از کود فروت ست در کشاورزی

برای استفاده در هر یک از روش‌های نام‌برده مقدار کود مورد نیاز متفاوت است. در روش آبیاری 5 تا 10 لیتر از کود مایع با میزان آب مناسب ترکیب شده و کوددهی انجام می‌شود. انتخاب دقیق میزان کود به تراکم کشت بستگی دارد. 

در روش محلول‌پاشی نیز باید 2 لیتر کود با 1000 لیتر آب مخلوط شود سپس فرآیند کوددهی صورت گیرد. به این نکته دقت کنید که کوددهی به صورت محلول‌پاشی باید به شیوه‌ای باشد که چکه کردن محلول از روی برگ را بتوان مشاهده کرد.

خرید کود فروت ست برای محصولات کشاورزی

از آنجایی که کودهای فروت ست به صورت گسترده مورد توجه کشاورزان قرار گرفته است، نام‌های تجاری متعددی به تولید و فروش آن اقدام می‌کنند. البته برای انتخاب کود مناسب لازم است از معتبر بودن فروشگاه اطمینان حاصل کنید. 

ما در فروشگاه نیاز گیاهان با سابقه ۱۵ساله در حوزه واردات و عرضه کودهای کشاورزی از جمله کود فروت ست، نمونه اصلی کودهای فروت ست شوک و بمب را با بهترین کیفیت به خریداران محترم عرضه می‌کنیم. 

برای تهیه این کود می‌توانید با مراجعه به صفحه «خرید کود فروت ست» سفارش خود را ثبت و نهایی کنید.

نتیجه‌گیری

در این مقاله به معرفی بهترین کود مورد استفاده در کشاورزی به منظور افزایش گلدهی و جوانه‌زنی محصولات کشاورزی پرداختیم. با بررسی‌های انجام شده این نتیجه به دست آمد که بهترین کود در این زمینه کودهای فروت ست برند شوک و بمب هستند. 

همچنین اطلاعات مفیدی را درباره مشخصات کودهای فروت ست شوک و بمب، بهترین روش، زمان و میزان مصرف از این کودها ارائه شد. 

این کودها با دارا بودن عناصر لازم برای تقویت گلدهی و جوانه‌زنی، در این زمینه کمک بسیاری به کشاورزان می‌کنند. در صورتی که با مطالعه کامل این مقاله به پاسخ سوالات خود و نتیجه نهایی نرسیده‌اید می‌توانید با تیم مشاوران حرفه‌ای ما ارتباط برقرار کرده و از مشاوره تخصصی به صورت کاملاً رایگان بهره‌مند شوید.

مطالب مرتبط:
درصورتی که به پرورش درختان بادام مشغول هستید لازم است اطلاعات کافی درباره مصرف کودهای تقوتیی را بدانید. ما در مقالۀ «کود فروت ست برای بادام» به‌طور کامل به آن پرداخته‌ایم.
کود فروت ست برای مرکبات نیز کاربرد دارد و می‌تواند از وقوع سال آوری جلوگیری کند. برای کسب اطلاعات بیشتر حتما مقالۀ «کود فروت ست برای مرکبات» را مطالعه کنید.
درخت انار نیز ازجمله گیاهانی است که طرفداران بسیاری دارد. با مطالعه مقالۀ «کود فروت ست برای انار» صفر تا صد نحوه تقویت این درخت باارزش با کود فروت ست را می‌آموزید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به به این مقاله امتیاز بدید!

میانگیــــن امتیـــازات این مقالــه 0 / 5. امتیاز های این مقاله: 0

این مقاله امتیازی ندارد، اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها