بهترین کود فروت ست برای توت با بالاترین عملکرد

کود فروت ست برای توت

کمبود یا فقدان دسترسی درخت توت به ترکیبات معدنی و برخی مواد مغذی باعث کاهش گلدهی و جوانه زنی در آن می‌شود. برای حل این مشکل راهکارهای متفاوتی وجود دارد که بهترین و آسان‌ترین راه‌حل، استفاده از کود فروت ست است.

این کودها حاوی مقادیر مشخصی از عناصر معدنی و برخی آمینو اسیدهای ضروری برای خاک هستند که به طور دقیق بر اساس نیازهای درخت ترکیب و  فرآوری شده‌اند.

مصرف کنندگان در جهت افزایش تأثیرگذاری این کودها بر درخت توت، باید یکسری اطلاعات لازم مانند: شیوه مصرف، نحوه و میزان استفاده را بدانند. این جزئیات را به همراه تحلیلی کوتاه بر قیمت بهترین کود فروت ست برای توت در ادامه مقاله بیان کرده‌ایم. با ما در ادامه همراه باشید.

درباره بهترین روش استفاده از کودهای فروت ست، صرفاً استفاده از کود باکیفیت برای افزایش گلدهی و جوانه زنی درخت توت کافی نیست، بلکه توجه به نکات مهم و ضروری از قبیل داشتن برنامه کوددهی منظم بر اساس نیاز درخت که در آن نحوه استفاده از کود، زمان و میزان صحیح کود فروت ست به خوبی مشخص و واضح باشد از ضروریات است.
کودهای فروت ست با برندهای متنوعی در بازار عرضه می‌شوند. اما در این میان کودهای فروت ست «بمب» و «شوک» بالاترین کیفیت و عملکرد را به خود اختصاص داده‌اند.
کودهای فروت ست 2 بار در سال استفاده می‌شوند: بلافاصله بعد از برداشت محصول و هنگام تورم جوانه‌ها.

برای افزایش گلدهی و تقویت جوانه زنی توت چه باید کرد؟

درخت توت یکی از محبوب‌ترین درخت‌ها در ایران است که سازگاری بسیار بالایی با خاک و آب و هوای مناطق مختلف دارد. گلدهی اصولی و درست توت به میزان دسترسی آن به عناصر و مواد مغذی بستگی دارد. با تامین مهم‌ترین ترکیبات و مواد مغذی درخت توت می‌توان افزایش گلدهی و جوانه زنی آن را در بازه زمانی کوتاهی مشاهده کرد.

کود فروت ست چیست و آیا درختان توت به آن احتیاج دارند؟ در جواب باید گفت که بهترین راهکار برای تامین نیازهای غذایی درخت توت استفاده از کودهای ویژه‌ای تحت عنوان فروت ست است.

این کودها با رساندن مقدار کافی آمینو اسید و عناصری مانند: روی و برم به درخت، موجب افزایش گلدهی و جوانه زنی در آن می‌شوند.  با مطالعه مقالۀ « خواص کود فروت ست برای درختان میوه» می‌توانید با تاثیرات این کود بی‌نظیر بیشتر آشنا شوید.

بهترین کود برای افزایش گلدهی و جوانه زنی توت

در این بخش به معرفی بهترین کودهای فروت ست برای توت پرداخته‌ایم. این کودها 2 نمونه از بهترین کودهای فروت ست برای افزایش گلدهی و جوانه زنی هستند که توسط بهترین برندهای آمریکایی تولید و عرضه می‌شوند. در ادامه هر کود به صورت مختصر معرفی شده است:

کود فروت ست شوک

برند شوک (Shock) یکی از محبوب‌ترین تولید کننده‌های کود در سطح بین المللی است که همه باغداران و کشاورزان آن را به عنوان باکیفیت‌ترین کود وارداتی می‌شناسند. فروت ست شوک در کشور آمریکا، با پیشرفته‌ترین فناوری‌های نانو تولید می‌شود. در ساختار این کود ترکیبات مغذی فراوانی وجود دارد که این ترکیبات عبارت‌اند از:

  • روی 10% (Zn)
  • بور 10% (B)
  • آمینو اسید 7%
  • نیتروژن 7% (N)
  • آهن 5% (Fe)
  • فسفر 5% (P)
  • کلسیم 5% (Ca)

هر کدام از عناصر موجود در این کود به گونه‌ای مهندسی شده‌اند که بیشترین میزان جذب را داشته باشد. مجموعه ترکیبات این کود در نهایت منجر به افزایش گلدهی و جوانه زنی در درخت توت می‌شود.

مصرف این کود در انتهای فصل برداشت، به درخت کمک می‌کند که فصل سرما را بدون آسیب سپری کند و برای گلدهی در سال آینده آمادگی بیشتری داشته باشد.

کود فروت ست بمب

کود فروت ست بمب یکی از بهترین کودها برای افزایش گلدهی و جوانه زنی توت است. این کود اساس جدیدترین استانداردهای روز دنیا و با تکنولوژی‌های پیشرفته نانو تولید می‌شود. کود فروت ست مایع بمب حاوی ترکیبات مغذی و عناصری مانند روی و برم است که گلدهی و جوانه زنی درخت توت را در ابتدای فصل رشد، به شدت افزایش می‌دهد.

این کود حاوی انواع آمینو اسیدهای ضروری برای تحریک گلدهی درخت توت است که موجب افزایش سرعت جذب سایر عناصر موجود در کود می‌شود. استفاده از این کود علاوه‌بر افزایش شکوفه‌دهی و ایجاد جوانه‌های جدید، از سال‌آوری درخت نیز جلوگیری می‌کند.

بهترین زمان استفاده از کود فروت ست توت

با توجه به کاربرد کودهای فروت ست، بدیهی است که از این کودها در ابتدای سال استفاده می‌شود تا بر افزایش شکوفه‌ها اثر گذاری بهتر داشته باشد. این کودها در 2 مرحله در سال مصرف می‌شوند.

بهترین زمان استفاده که از کود فروت ست برای توت هنگامی است که غنچه‌ها و جوانه‌ها در ابتدای شکل‌گیری هستند. استفاده از کود فروت ست در پایان فصل برداشت و پس از چیدن میوه، موجب تقویت و آماده شدن درخت توت برای سپری کردن فصل سرما می‌شود.

نحوه استفاده از کود فروت ست برای توت

کودهای فروت ست را می‌توان به 2 شیوه مختلف استفاده کرد. روش اول مصرف کود به شیوه محلول پاشی است که با استفاده از دستگاه‌های سمپاش انجام می‌شود. کود فروت ست در روش محلول پاشی به سرعت جذب می‌شود و اثرگذاری بالایی دارد؛ بنابراین در مواقعی که با محدودیت زمان مواجه هستیم و درخت نیاز شدید به تغذیه دارد، اولویت کوددهی با محلول پاشی است.

بهبود کیفیت توت با مصرف کود فروت ست مایع

روش دوم کوددهی به روش آبیاری است که در آن کوددهی به واسطه سیستم آبیاری انجام می‌شود. با توجه به خواص فروت ست برای درخت توت، می‌توان از آن در آب استارت استفاده کرد تا در زمان درست بر گلدهی و جوانه زنی درخت تاثیر بگذارد.

میزان استفاده از کود فروت ست برای درخت توت

میزان مصرف این دسته از کودهای تقویتی، تقریباً از دستورالعمل ساده‌ای پیروی می‌کند که با توجه به نحوه مصرف، مقدار استفاده از آن‌ها متفاوت است. مقدار مصرف فروت ست در روش محلول پاشی به صورت مخلوط کردن 2 لیتر کود در 1000 لیتر آب است. در روش آبیاری نیز ترکیب کردن 5 تا 10 لیتر از کود با مقدار کافی آب، پیشنهاد می‌شود.

مقدار ذکر شده برای استفاده از فروت ست به سن، اندازه و تراکم درختان بستگی دارد. چنانچه در مصرف مقدار دقیق کود دچار شک و تردید هستید می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

خرید کود فروت ست مخصوص توت

بهترین کودهای فروت ست معرفی شده برای توت از باکیفیت‌ترین محصولات وارداتی هستند که به نسبت سایر فروت ست‌های بازار، قیمت بسیار مناسبی نیز دارند. باتوجه به تقاضای زیاد نسبت به کودهای فروت ست شوک و بمب، برخی افراد سودجو اقدام به تولید و توزیع محصولات تقلبی و بی‌کیفیت این دو برند کرده‌اند.

فروشگاه نیاز گیاهان با 15 سال سابقه فعالیت در حوزه عرضه انواع کودهای اصل و باکیفیت داخلی و خارجی، بهترین محصولات را با مناسب‌ترین قیمت در فروشگاه موجود و قابل سفارش کرده است. جهت خرید می‌توانید به صفحه «خرید کود فروت ست» مراجعه کنید و خرید خود را ثبت و نهایی کنید. این کودها در چند حجم مختلف موجود و قابل سفارش است.

سخن نهایی

دیدیم که بهترین کودهای فروت ست برای توت، متعلق به 2 برند آمریکایی شوک و بمب هستند. این محصولات تقویتی با تامین نیازهای غذایی درخت توت در ابتدای فصل رشد، موجب افزایش گلدهی و جوانه زنی در آن می‌شوند. در ادمه نیز تحلیل کوتاهی بر قیمت کودهای فروت داشتیم و همچنین نکاتی را مورد شیوه صحیح استفاده از این کودها بیان کردیم.

چنانچه پس از مطالعه این مقاله، سوالاتی در مورد بهترین کود فروت ست، نحوه تأثیرگذاری فروت ست یا زمان و بهترین روش استفاده از آن‌ها سوالاتی دارید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود در صفحه با کارشناسان ما تماس بگیرید و مشاوره تخصصی را به صورت رایگان دریافت کنید.

مطالب مرتبط:
جالب است بدانید فروت ست علاوه بر درختان، برای محصولات کشاورزی نیز کاربرد دارد و برخی کشاورزان از آن برای تقویت گیاهان خود استفاده می‌کنند. ما در مقالۀ «کود فروت ست در کشاورزی» بیشتر به آن پرداخته‌ایم.
درصورتی که به پرورش درختانی مانند مرکبات مشغول هستید، حتما می‌دانید کود فروت ست برای مرکبات نیز فواید بی‌شماری به همراه دارد که در مقالۀ پیوست شده به آن پرداخته‌ایم.

چقدر این پست مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به به این مقاله امتیاز بدید!

میانگیــــن امتیـــازات این مقالــه 3 / 5. امتیاز های این مقاله: 2

این مقاله امتیازی ندارد، اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها