کود فروت ست برای گیلاس و تاثیرات معجزه‌آسای آن

کود فروت ست برای گیلاس

شاید یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های باغدارانی که به پرورش‌ درخت گیلاس مشغول‌اند، افزایش گلدهی و جوانه‌زنی درخت باشد. ریزش شکوفه‌ها، کاهش میزان جوانه‌های درخت گیلاس و در نهایت کمبود گلدهی در اثر کمبود برخی از مواد مغذی و ضروری درخت به وجود می‌آید. 

امروزه باغداران برای افزایش گلدهی و جوانه‌ زنی درخت و تأمین عناصر مورد نیاز درخت گیلاس از کودهای تقویتی معروف به کود فروت ست استفاده می‌کنند. این کودها با تامین تمامی مواد مورد نیاز درخت، در بازه زمانی کوتاهی منجر به تقویت جوانه‌ها و تنظیم رشد آنها و همچنین کاهش ریزش شکوفه‌ها می‌شوند.

در این مقاله به معرفی بهترین کود فروت ست برای گیلاس پرداخته‌ایم و بهترین روش استفاده از این کودها و قیمت آنها را نیز به تفصیل بررسی کرده‌ایم. در ادامه با ما همراه باشید.

خلاصه‌ای از مقاله:
کود فروت ست برای گیلاس جزو مهم‌ترین کودهای تقویتی است که می‌تواند سبب جلوگیری از سال آوری شود.
کود فروت ست حاوی عناصر ریز مغذی و نرکیباتی همچون آمینو اسید است که در مدت زمانی کوتاه قادر است انرژی از دست رفته گیاه را بازیابی کند.
کود فروت ست دو بار در سال استفاده می‌شود، که در ادامه به ترتیب مراحل کوددهی را توضیح داده‌ایم و در نهایت دو کود فروت ست مایع وارداتی از برند‌های «شوک» و «بمب» را معرفی خواهیم کرد.

برای افزایش گلدهی و تقویت جوانه زنی گیلاس چه باید کرد؟

کود فروت ست چیست و چرا درختان گیلاس به آن نیاز دارند؟ درخت گیلاس در مراحل رشد خود به عناصر ضروری برای تقویت جوانه زنی خود نیاز دارد، کمبود این عناصر راه را برای بروز مشکلاتی از جمله کاهش اندازه برگ‌‌ها هموار می‌کنند. کودهای فروت ست ترکیبی از عناصر مغذی هستند که هر کدام نقش مهمی در روند گلدهی میوه دارند.

استفاده از کود فروت ست برای درختان گیلاس از بهترین راهکارها برای داشتن محصولی پربار و باکیفیت است. افزایش گلدهی و تقویت جوانه زنی گیلاس، از مهم‌ترین خواص کود فروت ست برای درختان میوه است.

آمینو اسید، روی، بور، نیتروژن، کلسیم و… از جمله ترکیبات عالی موجود در این کود هستند. در ادامه به معرفی 2 نمونه از بهترین کودهای فروت ست برای گیلاس پرداخته‌ایم.

بهترین کود برای افزایش گلدهی و جوانه زنی گیلاس

کامل بودن کود فروت ست موجب شده است که استفاده از آن به بخش مهمی در پرورش درختان تبدیل شود. کود فروت ست محصولی بسیار کامل و غنی است. این کود می‌تواند تمامی نیازهای مواد معدنی درخت گیلاس را فراهم کند. در واقع فروت ست همان کود جلوگیری از ریزش گل گیلاس است. در بخش زیر دو نمونه از بهترین کودهای فروت ست معرفی شده است که عبات‌اند از:

کود فروت ست شوک

کود فروت ست مایع شوک آمریکایی محصولی فوق‌العاده و بی‌نظیر برای جوانه زنی هرچه بهتر درختان میوه است. این کود محصولی از کمپانی Pan American آمریکا است.

کود فروت ست شوک در ترکیبات خود حاوی مهم‌ترین مواد مورد نیاز خاک از جمله: روی، بور، آمینو اسید، نیتروژن، آهن، فسفر و… است که این موارد به‌طور کامل می‌توانند نیازهای درخت گیلاس را تامین نمایند. این کود با فناوری پیشرفته نانو تولید می‌شود و دارای اثرات فوق‌العاده‌ای برای درخت گیلاس است.

این کودها هم از طریق برگ و هم ریشه درخت به سرعت جذب می‌شوند. این ویژگی منجر به افزایش فرآیند تاثیرگذاری کود می‌شود و به همین دلیل در بازه زمانی کوتاهی تاثیرات کود به خوبی نمایان خواهد شد.

کود فروت ست بمب

کود فروت ست مایع بمب محصولی وارداتی است که با استفاده از فناوری نانو تولید شده و در دسترس باغداران عزیز قرار گرفته است. کود فروت ست از برند نام‌دار بمب محصولی فوق‌العاده عالی برای افزایش گلدهی و جلوگیری از سال آوری میوه گیلاس است.

این کود از کیفیت و خلوص بالایی برخوردار بوده و تامین انرژی گیاه از مهم‌ترین وظایف این محصول به‌شمار می‌رود. آمینو اسید، روی، برم، نیتروژن، آهن، پتاسیم و کلسیم به ترتیب ترکیبات مهم موجود در این کود هستند.

کود فروت ست مایع بمب نیز محصول عالی برای درختان گیلاس چندساله است که تامین انرژی و جلوگیری از سال آوری نیز از وظایف مهم این کود به‌شمار می‌رود.  

بهترین زمان استفاده از کود فروت ست گیلاس

بهترین زمان محلول پاشی کود فروت ست برای درختان گیلاس، ابتدای فصل (هنگام متورم شدن جوانه‌ها) و بعد از برداشت محصول است. استفاده از این محصول بی‌نظیر در ابتدای فصل موجب افزایش جوانه زنی و گلدهی گیلاس می‌شود و استفاده آن بعد از برداشت نیز به افزایش مقاومت گیاه در برابر سرما و سال آوری کمک می‌کند. 

با توجه به اینکه استفاده از کود فروت ست درصد تبدیل جوانه‌های سال بعد به میوه را افزایش می‌دهد و درخت گیلاس از مواد مغذی سال گذشته خود رشد مطلوبی می‌گیرد، باید استفاده از کود فروت ست پس از برداشت را بسیار جدی بگیرید. 

نحوه استفاده از کود فروت ست برای گیلاس

استفاده از کود فروت ست نحوه صحیح خود را دارد و در صورت استفاده آن به شکلی نادرست ممکن است که تاثیر چندانی بر روی محصول گیلاس شما نداشته باشد.

برداشت گیلاس با تناژ بالا به کمک کود فروت ست

شما می‌توانید از کود فروت ست برای درختان گیلاس خود از 2 روش محلول پاشی و آبیاری استفاده نمایید. توجه داشته داشته باشید که روش محلول پاشی به‌دلیل جذب سریعی که از طریق برگ دارد، در برنامه کوددهی نسبت به روش آبیاری اولویت دارد.

میزان استفاده از کود فروت ست برای درخت گیلاس

میزان استفاده از کود فروت ست برای هر 1 هکتار در روش‌های محلول پاشی و آبیاری به‌صورت یکسان انجام نمی‌شود. برای انجام محلول پاشی درخت گیلاس بایستی 2 لیتر از کود فروت ست را در 1000 لیتر آب حل کرده و سپس کوددهی انجام شود.

در روش محلول پاشی بهتر است تا زمانی‌که خیس شدن گیاه با چشم دیده شود، کوددهی ادامه یابد. در روش آبیاری نیز باید میزان 5 الی 10 لیتر از کود فروت ست را در مقدار آب لازم ترکیب نمایید و کوددهی را انجام دهید. مقدار استفاده از کود فروت ست مورد نیاز با توجه به عواملی چون سن درختان و تراکم کشت مشخص می‌شود؛ بنابراین بهتر است قبل از ترکیب کود فروت ست، از مشاوره همکاران سایت استفاده نمایید. 

خرید کود فروت ست مخصوص گیلاس

برای خرید کود فروت ست گیلاس علاوه بر قیمت خرید باید به کیفیت و معتبر بودن فروشگاه نیز توجه داشته باشید. ما در فروشگاه نیاز گیاهان با داشتن 15 سال سابقه فعالیت کار در عرضه کودهای کشاورزی، توانسته‌ایم نظر رضایت‌بخش افراد بسیاری را کسب کنیم.

ما این کود را با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت برای شما مشتریان گرامی فراهم آورده‌ایم. برای خرید کود فروت ست گیلاس می‌توانید با مراجعه به صفحه «خرید کود فروت ست» سفارش خود را ثبت و نهایی کنید.

سخن پایانی

ما در این مقاله به معرفی کود فروت ست برای گیلاس اشاره کردیم، این کود از عناصر مغذی بسیاری برای این میوه برخوردار است. دانستید که استفاده از کود فروت ست به تقویت گلدهی و افزایش جوانه زنی میوه گیلاس کمک به‌سزایی می‌کند.

ما سعی کردیم که این کودها را از مهم‌ترین جنبه‌ها شرح دهیم. در صورتی‌که هر گونه سوالی درباره کودهای فروت ست داشته باشید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با تیم نیاز گیاهان تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره‌مند شوید.

مطالب مرتبط:
کود آمینو اسید می‌تواند با کودهایی مانند فروت ست ترکیب شود و سرعت جذب مواد مغذی را افزایش داده و درخت را در برابر سرمازدگی مقاوم کند. برای کسب اطلاعات بیشتر مقالۀ «کود آمینو اسید برای گیلاس» را مطالعه کنید.
درشت بودن گیلاس تاثیر مستقیمی بر افزایش بازار پسندی محصول دارد که ما به طور کامل در مقالۀ «بهترین کود برای درشت شدن گیلاس» به آن پرداخته‌ایم.
یکی از اقدامات بسیار ضروری استفاده از کودهای کامل برای درختان گیلاس است و کود 10 ایکس شوک می‌تواند بهترین گزینه باشد. برای آشنایی بیشتر با این کود بی‌نظیر مقالۀ «کود ده ایکس شوک برای گیلاس » را مطاله کنید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به به این مقاله امتیاز بدید!

میانگیــــن امتیـــازات این مقالــه 0 / 5. امتیاز های این مقاله: 0

این مقاله امتیازی ندارد، اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها