کود فروت ست برای زرشک؛ مقابله با ریزش شکوفه‌های زرشک

کود فروت ست برای زرشک

کاهش گلدهی و جوانه زنی درختان زرشک به منزله کاهش باردهی آن‌ها است. برای جلوگیری از این مشکل، راهکارهای مختلفی وجود دارد؛ اما ساده‌ترین و سریع‌ترین راهکار استفاده از کود فروت ست برای زرشک است. کودهای فروت ست حاوی ترکیباتی هستند که با تأمین نیازهای درخت در ابتدای فصل رشد موجب افزایش گلدهی و جوانه زنی می‌شود.

اهمیت استفاده از کودهای فروت ست باکیفیت برای افزایش گلدهی و جوانه زنی بر کسی پوشیده نیست، اما موضوعی که دقیقاً به اندازه کیفیت کود اهمیت دارد، بحث زمان و شیوه استفاده است. در این مقاله به معرفی بهترین کودهای فروت ست و نکاتی پیرامون افزایش بازدهی این کودها خواهیم پرداخت. دعوت می‌کنیم تا پایان مقاله همراه نیاز گیاهان باشید.

خلاصه‌ای از این مقاله
گلدهی عالی زرشک و تبدیل شدن گل به زرشک وابسته به یک تغذیه عالی است. کود فروت ست بهترین کود برای تشکیل زرشک است.
دو کود فروت ست معتبر خارجی تهیه شده با تکنولوژی نانو مایع، فروت ست شوک و فروت ست بمب هستند. از این کودها می‌توانید به دو روش محلول پاشی و آبیاری استفاده کنید که توصیۀ ما روش محلول پاشی است.

چگونه گلدهی زرشک را افزایش دهیم؟

گلدهی و جوانه زنی درختان زرشک به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از مهم‌ترین عوامل موثر بر شکوفه زنی و رشد جوانه‌های جدید، تامین بودن نیازهای معدنی درخت زرشک است که در ابتدای فصل برای افزایش تعداد غنچه‌ها از آن استفاده می‌شود.

برای تامین نیازهای درخت زرشک در راستای افزایش گلدهی و جوانه زنی، بهترین کار استفاده از دسته‌ای از کودها به اسم فروت ست است. در ساختار این کودهای فروت ست عناصر مختلفی وجود دارد که به صورت طبیعی در خاک کمیاب هستند. این مواد معدنی با تنظیم فرایندهای سلولی موجب افزایش جوانه زنی و گلدهی می‌شود.

افزایش گلدهی و جوانه زنی با بهترین کود فروت ست برای زرشک

کودهای متنوعی به عنوان فروت ست برای زرشک در بازار وجود دارد که اغلب آن‌ها کیفیت مطلوبی ندارند، به همین دلیل نمی‌توانند به خوبی موجب افزایش گلدهی و جوانه زنی در درختان زرشک شوند. بهترین کودهای فروت ستی که در ادامه معرفی کرده‌ایم، بر اساس فاکتورهایی مانند کیفیت ساخت، زمان اثرگذاری، تناسب قیمت، کیفیت و… انتخاب شده‌اند.

کود فروت ست شوک (shock)

کود فروت ست شوک یکی از بهترین کودهای وارداتی است که توسط شرکت آمریکایی شوک، با پیشرفته‌ترین فناوری‌های سنتز کودهای شیمیایی و با بهره‌گیری از تکنولوژی نانو تولید می‌شود. به همین دلیل می‌توان آن را به شکل‌های گوناگون استفاده کرد. این کود علاوه‌بر عناصر مختلف حاوی 7% از آمینو اسیدهای گوناگون است که موجب افزایش جذب و بهبود عملکرد کود می‌شود. سایر ترکیبات این کود به شرح زیر است:

 • روی 10% (Zn)
 • بور 10% (B)
 • آمینو اسید 7%
 • نیتروژن 7% (N)
 • آهن 5% (Fe)
 • فسفر 5% (P)
 • کلسیم 5% (Ca)

در ابتدای فصل رشد که نیاز درخت زرشک به مواد مغذی بسیار بالاست، کود فروت ست به کمک می‌آید تا درخت با بالاترین میزان انرژی، جوانه زنی کند. بدیهی است که هر چقدر گلدهی بیشتر باشد، برداشت بیشتری نیز خواهید داشت. تاثیر فروت ست برای درخت زرشک در سلامت زرشک‌ها و تاب آوری آنها در برابر بیماری‌ها و آفات و خشکسالی و گرما نیز هست. بنابراین با استفاده از این کود، با یک تیر چند نشان زده‌اید.

کود فروت ست شوک با فناوری‌های نانو تولید شده است که موجب می‌شود به نسبت سایر فروت ست‌ها جذب بالاتر و سریع‌تری داشته باشد. این کود بهترین گزینه برای افزایش گلدهی زرشک است که از آن می‌توان برای جلوگیری از سال آوری نیز استفاده کرد.

شما می‌توانید جهت خرید کود فروت ست شوک به صفحۀ بالا مراجعه کنید و از بین حجم مختلف یک لیتری، پنج لیتری و بیست لیتری، کود مورد نظرتان را سفارش دهید.

Hidden

کود فروت ست بمب

کود فروت ست مایع بمب یکی از غنی‌ترین کودهای وارداتی است که توسط شرکت آمریکایی بمب در بالاترین کیفیت تولید می‌شود. عناصری که در ترکیبات این کود وجود دارد، نیازهای درخت زرشک برای افزایش گلدهی و جوانه زنی را به کامل‌ترین شکل ممکن تامین می‌کند. ساختار کود فروت ست بمب از عناصر و مواد مغذی زیر تشکیل شده است:

 • 20% آمینو اسید
 • 15% روی (Zn)
 • 10% بور (Br)
 • 5% آهن (Fe)
 • 5% نیتروژن (N)
 • 5% کلسیم (Ca)
 • 5% پتاسیم (K)

هر کدام از عناصر موجود در این کود وظایفی دارند به عنوان مثال عنصر آهن وظیفه دارد تا از زرد شدن برگ درخت‌ جلوگیری کند و کلروفیل بیشتری تولید کند. عنصر کلسیم به سلامت ظاهری زرشک کمک می‌کند. پتاسیم و آمینو اسید در جلوگیری از بیماری‌ها و آفات نقش دارند. نیتروژن در رشد رویشی و فتوسنتز گیاهان نقش دارد. روی و بور هر دو ریزمغذی‌های ضروری برای رشد زرشک هستند و در رشد ریشه و جذب مواد مغذی تاثیرگذار هستند.

این کود میزان زیادی آمینو اسید در خود دارد که باعث افزایش فرایندهای متابولیسمی و بهبود عملکرد درخت زرشک می‌شود که در نتیجه آن، گلدهی و جوانه زنی افزایش می‌یابد.

 برای اطلاع از قیمت و خرید کود فروت ست بمب به صفحۀ بالایی مراجعه کرده و فرایند سفارش خود را تکمیل کنید.

بهترین روش استفاده از کود فروت ست برای درخت زرشک

علاوه‌بر کیفیت کود یکی از مهم‌ترین فاکتورها در بازدهی کود فروت ست، زمان و نحوه استفاده از آن است. در ادامه نکات مهمی درباره بهترین روش استفاده از کودهای فروت ست برای زرشک ذکر می‌کنیم که باغداران با رعایت کردن آن‌ها نتیجه بهتری از مصرف این کودها خواهند گرفت. این نکات در سه بخش زمان، مقدار و شیوه استفاده مورد بررسی قرار گرفته است.

بهترین زمان استفاده از کود فروت ست زرشک

زمان استفاده از کود فروت ست، اوایل بهار است. بخواهیم به صورت دقیق‌تر بیان کنیم، بهترین زمان محلول پاشی فروت ست زرشک هنگامی است که غنچه‌ها و جوانه‌ها در حال تشکیل شدن هستند. در این زمان به علت سرمای خاک، ریشه درخت توان کافی برای تامین مواد مغذی درخت را ندارد؛ به همین علت بهتر است از کود فروت ست استفاده شود تا توان درخت برای گلدهی و جوانه زنی افزایش یابد.

همچنین می‌توان کود فروت ست را در پایان فصل برداشت مصرف کرد. استفاده از این دسته از کودها بلافاصله بعد از چیدن محصول موجب جلوگیری از سال آوری می‌شود.

بیشتر بخوانید: یکی از کودهایی که باعث می‌شود درخت زرشک از سرمای زمستان در امان باشد، کود اسید آمینه برای زرشک است. پیشنهاد می‌کنیم حتما مقالۀ ذکر شده را مطالعه کنید.

نحوه استفاده از کود فروت ست

نحوه انجام کوددهی در افزایش بازدهی کود فروت ست بسیار حائز اهمیت است. اغلب این کودها مایع هستند و به دو شیوه آبیاری و محلول پاشی قابل استفاده هستند.

کوددهی به روش آبیاری بهتر است از طریق شبکه آبیاری انجام شود تا درختان به میزان یکسانی کود دریافت نمایند. چنانچه لازم است که کود سریعاً بر درخت تأثیر بگذارد، روش محلول پاشی در اولویت قرار دارد.

میزان صحیح استفاده از کود فروت ست در هر هکتار

میزان مصرف کود فروت ست به نحوه استفاده از کود بستگی دارد. در روش آبیاری برای رفع نیاز باغ زرشک، بهتر است 5 تا 10 لیتر از کود با مقدار کافی آب، به درخت داده شود. دستورالعمل کوددهی فروت ست‌ها به روش محلول پاشی، به صورت ترکیب 2 لیتر کود در 1000 لیتر آب است.

این مقادیر به سن، اندازه و تراکم کشت درختان زرشک بستگی دارد. طبیعتاً برای درختان چند ساله و تنومند باید مقدار بیشتری کود استفاده نمود. برای اطمینان از مقدار دقیق مصرف کودهای فروت ست می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

خرید کودهای فروت ست برای زرشک

قیمت کودهای فروت ست شوک و بمب به عواملی مانند: نوسانات ارزی، حجم سفارشی و… بستگی دارد. برای اطلاع از قیمت دقیق بهترین کود فروت ست زرشک، می‌توانید به صفحه محصولات مراجعه کنید.

جهت خرید کود فروت ست مورد نظرتان می‌توانید به صفحه ذکر شده مراجعه کنید و تصمیم خود را نهایی کنید.

گلدهی زرشک با مصرف فروت ست

تناسب قیمت و کیفیت کالا یکی از مهم‌ترین عواملی است که خریداران هنگام سفارش محصول مدنظر دارند. برندهای شوک و بمب، دو برند محبوب بین‌المللی هستند که در ایران نیز جزو انتخاب اول بسیاری از باغداران و کشاورزان هستند.

سخن نهایی

در این مقاله دیدیم که بهترین کودهای فروت ست برای زرشک متعلق به دو برند آمریکایی شوک و بمب است. محصولات این دو برند در کشورهای پیشرو در زمینه کشاورزی بسیار مورد استفاده است. این کودها حاوی آمینو اسید و عناصر ضروری برای افزایش گلدهی و جوانه زنی درخت زرشک هستند.

مناسب‌ترین زمان برای استفاده از این کودها در ابتدای فصل بهار است، همچنین می‌توان برای تقویت درخت و جلوگیری از سال آوری در انتهای فصل برداشت نیز استفاده کرد. در انتهای مقاله نیز به تحلیل و بررسی عوامل تأثیرگذار در افزایش بازدهی کودهای فروت ست و قیمت آن‌ها پرداختیم.

چنانچه پس از مطالعه کامل این مقاله، پاسخ سوالات خود را دریافت نکرده‌اید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود در وبسایت با کارشناسان مجرب ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره‌مند شوید.

مطالب مرتبط
یکی از کودهایی که فواید عالی برای درختان دارد، کود ده ایکس شوک برای محصولات باغی می‌باشد که دارای ده عنصر درشت مغذی و ریز مغذی است. این کود درخت زرشک را تقویت می‌کند و رشد آن را افزایش می‌دهد. 

یکی از کودهایی که باعث درشتی محصولات باغی می‌شود کود درشت شدن میوه است که برای زرشک نیز مناسب است. اطلاعات این کود را می‌توانید در مقالۀ ذکر شده مطالعه کنید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به به این مقاله امتیاز بدید!

میانگیــــن امتیـــازات این مقالــه 0 / 5. امتیاز های این مقاله: 0

این مقاله امتیازی ندارد، اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها