افزایش گلدهی قطعی با مصرف فروت ست برای آلبالو

کود فروت ست برای آلبالو

کم گل دادن و ضعف درختان آلبالو در تشکیل جوانه‌های جدید اولین مشکلی است که باغداران با آن مواجه هستند که می‌تواند ناشی از عوامل مختلفی باشد. یکی از مهم‌ترین دلایل این مشکل غنی نبودن خاک و خالی شدن ذخایر درخت از مواد مغذی و عناصر مورد نیاز برای شکل گیری شکوفه‌ها در طی زمستان است.

استفاده از کود فروت ست برای آلبالو یکی از بهترین راه‌حل‌ها برای رفع مشکلات مربوط به گلدهی و جوانه زنی این میوۀ خوشمزه است.
کودهای فروت ست قابلیت جذب بالایی دارد و با رساندن طیف گسترده‌ای از مواد مغذی و عناصر مورد نیاز درخت موجب افزایش گلدهی و جوانه زنی در آن می‌شود. در این مقاله بهترین کودهای فروت ست آلبالو را معرفی کرده‌ایم و به بررسی نکاتی مانند بهترین زمان کوددهی فروت ست پرداخته‌ایم.

خلاصه‌ای از این مقاله
کود فروت ست آلبالو باعث افزایش گلدهی و تقویت جوانه زنی درخت می‌شود. این کود می‌تواند تا حدودی از سرمای بهاره نیز پیشگیری کند.
دو کود نانو مایع شوک و بمب، بهترین فروت ست‌های خارجی هستند که جذب عالی دارند. از این کودها می‌توان به دو روش محلول پاشی و آبیاری استفاده کنید. پیشنهاد ما این است روش محلول پاشی را در اولویت قرار دهید.

تاثیرگذاری بالا با مصرف فروت ست برای درخت آلبالو

راهکارهای گوناگونی برای افزایش گلدهی و جوانه زنی درخت آلبالو وجود دارد استفاده از کودهای فروت ست یکی از راهکارهای پرطرفدار و بسیار کاربردی است که باغداران می‌توانند به آسانی آن را انجام دهند.


در کودهای فروت ست، آمینو اسید و عناصری مانند روی، بور و برم وجود دارد که به صورت طبیعی در خاک بسیار کمیاب هستند. به همین دلیل کودهای فروت ست در کوتاه‌ترین زمان موجب افزایش گلدهی و جوانه زنی می‌شوند؛ این کودها همچنین از ریزش شکوفه‌ها نیز جلوگیری می‌کنند.

بهترین کود برای افزایش گلدهی و جوانه زنی آلبالو

با توجه به تعداد زیاد کودهای شوک از برندهای مختلف، ممکن است افراد هنگام تصمیم گیری برای تهیه این کودها دچار سردرگمی شوند به همین دلیل در ادامه بهترین کودهای فروت ست را معرفی کرده‌ایم. این انتخاب براساس کیفیت بالا و تطابق با شرایط آب و هوایی ایران انجام شده است.

کود فروت ست مایع بمب

کود فروت ست بمب را می‌توانیم بهترین کود فروت ست برای آلبالو نامگذاری کنیم. این کود با جدیدترین تکنولوژی تولید کودها یعنی فناوری نانو مایع تهیه شده است که ذرات آن در اندازه ماکرو هستند و مواد مغذی را به طور موثر به ریشه گیاه می‌رسانند و از پایداری مناسبی در خاک برخوردار هستند. کود فروت ست بمب از ترکیبات زیر تشکیل شده است:

  • روی (Zn) %5
  • بور (B) 20%
  • آمینو اسید 20%
  • آهن (Fe) 10%
  • نیتروژن (N) 10%
  • فسفر (P) 10%
  • کلسیم (Ca) 5%

هر کدام از عناصر موجود در این کود وظایفی دارند به عنوان مثال عنصر آهن وظیفه دارد تا از زرد شدن برگ درخت‌ آلبالو جلوگیری کند و کلروفیل بیشتری تولید کند. عنصر کلسیم به سلامت ظاهری آلبالو کمک می‌کند. پتاسیم و آمینو اسید در جلوگیری از بیماری‌ها و آفات نقش دارند.

همچنین وجود آمینو اسید در ترکیبات آن، باعث تحریک سوخت و ساز درخت می‌شود و از این طریق بر روی درخت اثر می‌گذارد. نیتروژن در رشد رویشی و فتوسنتز گیاهان نقش دارد. روی و بور هر دو ریزمغذی‌های ضروری برای رشد آلبالو هستند و در رشد ریشه و جذب مواد مغذی تاثیرگذار هستند.

اگر می‌خواهید برای سفارش این کود اقدام کنید می‌توانید به صفحه محصول در بالا مراجعه کنید.

کود فروت ست شوک (Shock)

کود فروت ست شوک یک کود معروف آمریکایی است که با پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌ها و فناوری نانو تولید شده است. این کود با تامین عناصر مغذی مورد نیاز درخت آلبالو، موجب افزایش گلدهی و جوانه زنی در بازه زمانی کوتاهی می‌شود. ترکیبات خاص این کود به شرح زیر است:
روی 10% (Zn)
بور 10% (B)
آمینو اسید 7%
نیتروژن 7% (N)
آهن 5% (Fe)
فسفر 5% (P)
کلسیم 5% (Ca)
کود فروت ست شوک مایع است و این قابلیت را دارد که به اشکال مختلفی مصرف شود. این کود حاوی 10% بور است که مقدار آن به صورت طبیعی در خاک بسیار کم است؛ به همین دلیل این کود توانایی درخت را برای گلدهی و جوانه زنی افزایش می‌دهد.

این کود در بین باغداران ایرانی محبوبیت بالایی دارد چون هیچ گونه آسیبی به درخت و محیط زیست نمی‌زند.

شما می‌توانید جهت خرید کود فروت ست شوک به صفحۀ محصول مراجعه کنید و از بین حجم مختلف یک لیتری، پنج لیتری و بیست لیتری، کود مورد نظرتان را سفارش دهید.

بهترین روش استفاده از کود فروت ست

نحوه صحیح استفاده از کودهای فروت ست تاثیر زیادی در افزایش بازدهی آن‌ها دارد. در ادامه نکات ضروری هنگام استفاده از بهترین کودهای فروت ست را به تفصیل مورد بررسی قرار داده‌ایم. این نکات در سه بخش بهترین زمان مصرف، بهترین شیوه استفاده و میزان استاندارد استفاده فروت ست بیان کرده‌ایم.

بهترین زمان استفاده از کود فروت ست برای آلبالو

معمولاً کودهای فروت ست دو نوبت در سال استفاده می‌شود. در نوبت اول بهتر است قبل از گلدهی درخت آلبالو از کود فروت ست استفاده کرد؛ به صورت دقیق‌تر بهترین زمان استفاده از کود فروت ست هنگام رویت سرآغازه‌های شکل‌گیری شکوفه‌ها و موقع متورم شدن جوانه‌ها است.

دقت کنید که در زمان گلدهی به هیچ وجه از کود دهی و ابیاری سنگین انجام ندهید چرا که این کار موجب ریزش گل‌های درخت می‌شود.

افزایش گلدهی آلبالو با فروت ست

پس از برداشت محصول، از کود فروت ست استفاده می‌شود تا درخت بتواند به خوبی فصل سرما را پشت سر بگذارد. همچنین این کار موجب می‌شود درخت در سال آینده از توان بیشتری برای گلدهی و جوانه زنی برخوردار باشد.

نحوه استفاده از کود فروت ست برای آلبالو

از کودهای فروت ست به دو روش آبیاری و محلول پاشی استفاده می‌شود. در روش آبیاری، باید کود از طریق شبکه آبیاری وارد چرخه کوددهی شود. در کوددهی به روش محلول پاشی در اولویت قرار دارد چون در این روش جذب فروت ست در بالاترین حد ممکن است و بیشترین اثرگذاری را دارد.
محلول پاشی با استفاده از دستگاه‌های سمپاش انجام می‌شود. نکته‌ای که در این باره وجود دارد، این است که مخزن سمپاش قبل از استفاده شستشو داده شود.

میزان استفاده از کود فروت ست برای آلبالو

میزان استفاده از کودهای فروت ست معرفی شده، یکسان است؛ اما با توجه به روشی که کوددهی انجام می‌شود، باید میزان متفاوتی کود را استفاده کرد. در روش آبیاری برای هر هکتار پنج تا ده لیتر کود لازم است. دقت کنید که مقدار بیان شده به سن، اندازه و تراکم درخت‌ها بستگی دارد.

برای اطمینان از مقادیر مورد نیاز کود فروت ست در هر روش، می‌توانید با مشاوران ما تماس بگیرید و راهنمایی‌‌های لازم را دریافت کنید.
میزان صحیح استفاده از کودهای فروت ست در روش محلول پاشی به صورت ترکیب دو لیتر کود در هزار لیتر آب است. برای اطمینان از این موضوع می‌توانید با مشاوران ما تماس بگیرید و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

اگر می‌خواهید آلبالوهای نوبرانه را روانه بازار کنید پیشنهاد می‌کنیم از بهترین کود برای رنگ گیری میوه استفاده کنید تا میوه‌های آلبالو خوش رنگ شوند بدون اینکه آسیبی به آنها وارد شود.

خرید بهترین کودهای فروت ست آلبالو از فروشگاه ما

قیمت کودهای باغداری و کشاورزی باید به گونه‌ای باشد که استفاده از آن‌ها صرفه اقتصادی داشته باشد. به همین علت تولید کنندگان کود اهمیت زیادی به تناسب قیمت و کیفیت کود دارند.
کودهای فروت ست بمب و شوک بهترین کودهای فروت ست هستند که با توجه به کیفیت بسیار بالای ساختشان، قیمت خوبی نیز دارند. برای مشاهده قیمت دقیق و خرید کود فروت ست مورد نیازتان می‌توانید به صفحه ذکر شده مراجعه کنید.

سخن نهایی

دیدیم که بهترین کودهای فروت ست برای آلبالو، دو کود فروت ست شوک و بمب هستند. این کودها، برای گرفتن بهترین نتیجه از مصرف این کودها لازم است به برخی نکات مانند زمان استفاده، میزان مصرف و… آگاه باشیم که این موارد را به تفصیل مورد بررسی قرار دادیم.
چنانچه در زمینه کودهای فروت ست سوالی دارید و به مشاوره تخصصی درباره کوددهی نیاز دارید، می‌توانید از طریق شماره تماس‌های موجود در وبسایت با کارشناسان ما تماس بگیرید و راهنمایی‌های لازم را به صورت رایگان دریافت کنید.

همپنین در بخش دیدگاه‌ها منتظر دریافت نظرات و تجربیات شما عزیزان هستیم و در اولین فرصت پاسخگوی شما همراهان عزیز خواهیم بود.

مطالب مرتبط
* باغداران آلبالو به دنبال کودی هستند که اکثر عناصر تقویتی در آن وجود داشته باشد و رشد عالی درخت را در پی داشته باشد، کود ده ایکس شوک برای آلبالو کودی است که ده عنصر مغذی را دارد. پیشنهاد می‌کنیم مقالۀ ذکر شده را حتما مطالعه کنید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به به این مقاله امتیاز بدید!

میانگیــــن امتیـــازات این مقالــه 3 / 5. امتیاز های این مقاله: 3

این مقاله امتیازی ندارد، اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها