فروت ست برای کیوی؛ درخت پربارتر با کود فروت ست

فروت ست گلدهی

افزایش باردهی درختان و تولید محصول مرغوب از جمله چالش‌هایی است که هر باغداری با آن روبه‌رو است. هر چقدر درخت گلدهی بهتر و باکیفیت‌تری داشته باشد، طبعا باردهی و محصول آن نیز بیشتر خواهد بود.

راهکار مطلوب برای افزایش جوانه‌زنی و گلدهی بیشتر درختان کیوی استفاده از کود فروت ست مناسب است. بهترین فروت ست برای کیوی کودی است که دارای درصد صحیح از عناصر مفید همانند: آمینو اسید، بور، روی و… است. این ترکیبات نقش موثری در تامین مواد مغذی مورد نیاز درخت کیوی و افزایش گلدهی آن دارند.

ما در ادامه این مطلب به معرفی بهترین کودهای فروت ست و همچنین روش صحیح استفاده و قیمت این کود عالی پرداخته‌ایم. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

خلاصه‌ای از این مقاله
از کود فروت ست برای کیوی به منظور گلدهی بیشتر و پیشگیری از ریزش‌ گل درخت استفاده می‌شود. این کود قابلیت این را دار که از سال آوری که پدیده نگران کننده‌ای برای باغات است پیشگیری کند.
دو کود فروت ست بمب و شوک که با تکنولوژی نانو مایع ساخته شده‌اند، به دو روش محول پاشی و آبیاری استفاده می‌شوند. زمان مصرف این کود برای گلدهی عالی، زمان تورم جوانه‌هاست.

تاثیر کود فروت ست برای درخت کیوی

پر بار بودن درخت کیوی و داشتن محصول بیشتر با  گلدهی بهتر و تعداد جوانه‌های سالم درخت ارتباط مستقیم دارد. مهم‌ترین عاملی که باغداران بهتر است به آن توجه داشته باشند، افزایش گلدهی و جوانه زنی کیوی به شیوه اصولی و درست است؛ روش‌های مختلف و متعددی برای این کار وجود دارد که بهترین آنها، استفاده از کودهای فروت ست است.

آمینو اسید، روی، برم و بور از ترکیبات مغذی موجود در کودهای فروت ست هستند که به طور طبیعی در ساختار خاک وجود ندارند. این ترکیبات بی‌نظیر منجر به تقویت گلدهی و جوانه‌زنی درخت کیوی می‌شوند. در ادامه مقاله به معرفی بهترین کودهای افزایش گلدهی این میوه پرداخته‌ایم.

بهترین کود برای افزایش گلدهی و جوانه‌زنی کیوی

کودهای زیادی وجود دارند که برای افزایش گلدهی و پیشگیری از ریزش شکوفه درختان استفاده می‌شوند. کود مناسب برای این منظور کودی است که علاوه بر کیفیت مطلوب از ترکیبات مناسبی برخوردار باشد.

افزایش گلدهی کیوی

در زیر دو مدل از بهترین کودهای افزایش گلدهی و جوانه زنی کیوی به طور دقیق معرفی و بررسی شده‌اند که عبارت‌اند از:

کود فروت ست مایع شوک

این کود محصول کشور آمریکا و از برند محبوب شوک «shock» است که در کمپانی «Pan American» تولید می‌شود. بهره‌گیری از تکنولوژی نانو در تولید این کود سبب شده است که غلظت و سرعت جذب بالایی از طریق ریشه و برگ‌ها داشته باشد به نحوی که در کمترین زمان ممکن جذب درخت کیوی می‌شود و تاثیرگذاری خود را اعمال می‌کند.

کود فروت ست مایع شوک حاوی 10% روی و بور است که نقش مهمی در افزایش گلدهی و جوانه‌زنی کیوی دارد. از دیگر ترکیبات این کود می‌توان به 7% آمینو اسید اشاره کرد که موجب تحریک سوخت‌وساز گیاه می‌شود و در بالا بردن مقاومت گیاه و تولید پروتئین در آن تاثیرگذار است.

تامین مواد مغذی یکی دیگر از ویژگی‌های این کود است که در افزایش مقاومت درخت کیوی و پیشگیری از سال آوری آن موثر است. این کود همچنین به تقویت جوانه‌زنی درختان کمک می‌کند و سبب می‌شود جوانه‌های درخت کیوی قوی‌ و سالم باشند.

شما می‌توانید جهت خرید کود فروت ست شوک به صفحۀ محصول مراجعه کنید و از بین حجم مختلف یک لیتری، پنج لیتری و بیست لیتری، کود مورد نظرتان را سفارش دهید.

Hidden

کود فروت ست مایع بمب

کود فروت ست نانو مایع بمب جهت تامین انرژی درخت کیوی و پیشگیری از سال آوری آن استفاده می‌شود. این کود مقاومت درخت را در برابر سرما افزایش می‌دهد و موجب افزایش گلدهی و جوانه‌زنی آن می‌شود.

کود فروت ست بمب در ترکیبات خود حاوی20 % آمینو اسید، 20% بور، 10% نیتروژن، 10% آهن، 10% فسفر، 5% روی و 5%  کلسیم است که می‌توانند تمامی نیازهای کیوی را برای گلدهی و جوانه‌زنی بهتر تامین کنند.

آمینو اسید نقش موثری در فتوسنتز دارد و جزو عناصر اصلی و ضروری مورد نیاز گیاه برای جوانه‌زنی و گلدهی است. وجود 20% آمینو اسید در این کود سبب شده است که سوخت‌ و ساز درخت تحریک شود و باردهی و کیفیت میوه آن افزایش یابد.

هر کدام از عناصر موجود در این کود وظایفی دارند به عنوان مثال عنصر آهن وظیفه دارد تا از زرد شدن برگ درخت‌ کیوی جلوگیری کند و کلروفیل بیشتری تولید کند. عنصر کلسیم به سلامت ظاهری کیوی کمک می‌کند. پتاسیم و آمینو اسید در جلوگیری از بیماری‌ها و آفات نقش دارند. نیتروژن در رشد رویشی و فتوسنتز گیاهان نقش دارد. روی و بور هر دو ریز مغذی‌های ضروری برای رشد کیوی هستند و در رشد ریشه و جذب مواد مغذی تاثیرگذار هستند.

برای اطلاع از قیمت و جهت خرید کود فروت ست بمب به صفحۀ محصول در بالا مراجعه کنید، ما در کمترین زمان ممکن، سفارشتان را به دستتان می‌سانیم.

بهترین روش استفاده از کود فروت ست برای کیوی

داشتن اطلاعات کافی در زمینه نحوه صحیح استفاده از کود فروت ست به شما کمک می‌کند که کوددهی درختان کیوی را بهترین شکل انجام دهید و رضایتمندی بیشتری از انجام آن داشته باشید. در زیر بهترین روش استفاده از کود فروت ست شرح داده شده است:

بهترین زمان استفاده از کود فروت ست برای کیوی

کود فروت ست را می‌توانید دو بار در سال استفاده کنید. از این کود یکبار در ابتدای فصل به منظور افزایش جوانه‌زنی، گلدهی و کاهش ریزش گل کیوی استفاده می‌شود و بار دیگر پس از برداشت محصول نیز توصیه می‌کنیم حتما از آن استفاده کنید. کوددهی پس از برداشت محصول به منظور افزایش مقاومت گیاه در برابر سرما و پیشگیری از سال آوری آن انجام می‌شود.

در واقع بهترین زمان محلول پاشی فروت ست کیوی یا آبیاری آن برای گلدهی بیشتر، اواخر اسفندماه و اوایل فصل بهار، قبل از گلدهی است. این کود در آب استارت یا اولین آبیاری ابتدای فصل نیز قابل استفاده است.

نکته: دقت کنید که به هیچ وجه زمان گلدهی اقدام به کود دهی یا آبیاری سنگین نکنید چرا که گل‌های درخت کیوی دچار ریزش می‌شوند.

نحوه استفاده از کود فروت ست کیوی

کود فروت ست را می‌توان به دو روش محلول‌ پاشی و آبیاری استفاده نمود. محلول پاشی بهتر است به گونه‌ای باشد که کاملا برگ‌های گیاه را خیس کند. برای اثرگذاری بیشتر محلول پاشی، بهتر است که کوددهی را در هوای خنک صبح یا عصر انجام داد.

در روش آبیاری، شیوه درست استفاده از کود فروت ست، اضافه کردن کود به خاک اطراف گیاه است. در این حالت به کود این فرصت داده می‌شود تا کاملا جذب خاک شود و مواد مورد نیاز درخت را تامین کند.

پیشنهاد ما این است که حتما روش محلول پاشی را در اولویت خود قرار دهید چرا که ابتدای فصل هنوز ریشه‌های درخت کامل فعال نیستند و جذب کود از طریق آبیاری ممکن است کمتر باشد.

میزان استفاده از کود فروت ست برای کیوی

میزان استفاده از کودهای فروت ست برای هرکدام از روش‌های آبیاری و محلول پاشی متفاوت است و باغداران موظف به ترکیب کود به اندازه معین هستند.

در روش آبیاری به دلیل مشخص نبودن دقیق حجم آب معمولا 5 تا 10 لیتر از کود در مقدار و حجم مناسب آب ترکیب می‌شود و سپس کوددهی صورت می‌گیرد. از این میزان کود فروت ست می‌توان برای آبیاری 1 هکتار استفاده کرد. 

روش صحیح استفاده از کودهای فروت ست به شیوه محلول پاشی است که در آن ترکیب 2 الی 3 لیتر از کود در 1000 الی 1500 لیتر آب بهترین میزانی است که تولید کننده این کودها آن را مشخص کرده است. این میزان از ترکیب کود برای کوددهی یک هکتار از درختان مناسب و کاربردی است.

بیشتر بخوانید: یکی از دیگر دوران‌های مهم رشد کیوی، زمان فندقی شدن میوه است. در این زمان اگر از بهترین کود درشتی کیوی با تاثیر گذاری بالا استفاده کنید به افزایش تناژ دست خواهید یافت. پیشنهاد می‌کنیم حتما مقالۀ ذکر شده را مطالعه کنید.

خرید بهترین کود فروت ست برای کیوی

جهت خرید بهترین کود فروت ست برای کیوی، کیفیت و قیمت از نکات مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. به دلیل آن که در صورت تهیه کودهایی بی کیفیت و با قیمت پایین این احتمال وجود دارد که محصولات شما دچار آسیب شوند و از کیفیت مطلوب و مناسبی برخوردار نباشند.

مجموعه نیاز گیاهان از جمله واردکنندگان معتبر انواع کود فروت ست با 15 سال سابقه کاری است. جهت خرید کود فروت ست برای کیوی از این مجموعه می‌توانید از طریق همین صفحه اقدام نمایید و سفارش خود را ثبت کنید.

سخن نهایی

در این مقاله به بررسی بهترین کود فروت ست برای کیوی پرداختیم و شما را با بهترین روش استفاده از این کودها آشنا نمودیم. هر یک از کودهای که معرفی شد، دارای مقدار کافی از عناصر و مواد ریز مغذی مورد نیاز درخت کیوی هستند و در افزایش گلدهی و جوانه‌زنی آن نقش موثری دارند. 

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی، می‌توانید از طریق شماره‌های درج شده با کارشناسان ما در وبسایت نیاز گیاهان تماس بگیرید و راهنمایی‌های لازم را به صورت رایگان دریافت کنید.

همچنین در بخش دیدگاه‌ها نیز منتظر دریافت نظرات و سوالات شما عزیزان هستیم و در اولین فرصت پاسخگوی شما عزیزان خواهیم بود.

مطالب مرتبط
* فصل بهار، فصلی است که باران‌های شدید و سرمای هوا غیر قابل پیش بینی است. برای جلوگیری از خطر سرما زدگی درختان کیوی پیشنهاد می‌کنیم حتما از کود اسید آمینه برای کیوی استفاده کنید. دیگر فواید این کود و زمان مصرف آن را در مقالۀ ذکر شده مطالعه کنید.
* یکی از کودهایی که فواید عالی برای درختان دارد، کود ده ایکس شوک برای محصولات باغی می‌باشد که دارای ده عنصر درشت مغذی و ریز مغذی است. این کود درخت را تقویت می‌کند و رشد آن را افزایش می‌دهد. پیشنهاد می‌کنیم حتما مزایای این کود را مطالعه کنید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به به این مقاله امتیاز بدید!

میانگیــــن امتیـــازات این مقالــه 2.8 / 5. امتیاز های این مقاله: 5

این مقاله امتیازی ندارد، اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها