فروت ست برای سنجد؛ بهترین روش افزایش گلدهی درخت سنجد

کود فروت ست برای سنجد

درخت سنجد یکی از درختان محبوب برای باغداران است. اما مشکل عمده در باغ‌های سنجد، ریزش شکوفه‌ها است که به یکی از دغدغه‌های مهم برای باغداران بدل شده است.

در بین تمامی راه‌هایی که افزایش گلدهی و جوانه زنی را به همراه دارد، استفاده از کود فروت ست برای سنجد بهترین و بازده‌ترین روش است. این کودها با تامین احتیاجات خاک و افزایش مقاومت درخت در برابر سرما و جلوگیری از سال آوری تاثیر فوق‌العاده‌ای را بر جای می‌گذارند.

در ادامه مطلب ما به بررسی و معرفی بهترین فروت ست برای سنجد پرداخته‌ایم. همچنین بهترین روش استفاده و قیمت کودها را هم بررسی کرده‌ایم. دعوت می‌کنیم تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

خلاصه‌ای از این مقاله
کود فروت ست باعث افزایش گلدهی و تحریک جوانه زنی بیشتر درخت سنجد می‌شود. از این کود به منظور تأمین انرژی از دست رفتۀ محصول بعد از برداشت نیز استفاده می‌شود.
دو کود فروت ست خارجی تهیه شده با تکنولوژی نانو مایع، کود فروت ست شوک و فروت ست بمب هستند. از این کودها به دو روش آبیاری و محلول پاشی استفاده می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم روش محلول پاشی را در اولویت مصرف قرار دهید.

آیا از تاثیر فروت ست برای درخت سنجد خبر دارید؟

درخت سنجد از جمله درختانی است که عمری طولانی دارد و در شرایط محیطی بسیار سخت نیز مقاومت و محصول دهی دارد؛ اما یکی از مشکلات عمده آن ریزش شکوفه‌ها و کاهش گلدهی است.

ریزش شکوفه‌ها و ضعیف شدن جوانه‌ها از مواردی است که باغداران به دنبال حل آن هستند. استفاده از کود فروت ست سنجد راه حلی فوق‌العاده برای تقویت جوانه‌زنی و افزایش گلدهی درخت سنجد است.

آمینو اسید، برم، روی، نیتروژن و… از ترکیبات اصلی و مهم‌ترین مواد مغذی موجود در کودهای فروت ست هستند که با تامین تمامی نیازهای خاک، در بازه زمانی کوتاهی افزایش گلدهی و جوانه زنی درخت سنجد را موجب می‌شوند.

این سری از کودها تمامی مواد مغذی مورد نیاز درخت سنجد در فصول سرد سال را تامین کرده و با افزایش مقاومت سنجد در برابر سرما به جلوگیری از سال آوری این میوه کمک می‌کنند.

بهترین کود برای افزایش گلدهی و جوانه‌زنی سنجد

املاح معدنی و مغذی موجود در کودها تاثیرات بسزایی در افزایش گلدهی و جوانه‌زنی و همچنین بالا رفتن کیفیت درختان سنجد دارند. در این بخش به معرفی دو نمونه از بهترین کودهای فروت ست برای سنجد پرداخته‌ایم:

کود فروت ست مایع شوک

کود فروت ست مایع شوک از بهترین کودهای شرکت آمریکا «pan american» است که با پیشرفته‌ترین تکنولوژی نانو ساخته می‌شود. این کود با جذب سریعی که از طریق ریشه و برگ دارد، در کمترین زمان ممکن درخت را تغذیه کرده و منجر به افزایش گلدهی و جوانه زنی و افزایش مقاومت در برابر سرما می‌شود.

ترکیبات اصلی این کود فروت ست شوک شامل: 10% بور، 10% روی، 7% آمینو اسید، 7% نیتروژن، 5% آهن، 5% فسفر و 5% کلسیم است که با تامین مواد مغذی درخت سنجد، انرژی گیاه را بازیابی کرده و از سال آوری آن جلوگیری می‌کنند.

7 % آمینو اسید موجود در این کود، با تحریک سوخت و ساز گیاه به افزایش گلدهی و تقویت جوانه‌زنی درختان سنجد کمک می‌کنند و در بالا رفتن کیفیت نهایی سنجد نیز تاثیرگذار است. 

شما می‌توانید جهت خرید کود فروت ست شوک بر روی محصولی که در بالا مشاهده می‌کنید کلیک کرده و از بین حجم مختلف یک لیتری، پنج لیتری و بیست لیتری، کود مورد نظرتان را سفارش دهید.

Hidden

کود فروت ست مایع بمب

کود فروت ست مایع بمب محصولی عالی است که از درصد خلوص بالا برخوردار است که مهم‌ترین وظیفه آن افزایش گلدهی و جلوگیری از سال آوری است.

کود فروت ست مایع بمب حاوی املاح و مواد مغذی همچون موارد زیر است که مقاومت درخت سنجد را بهبود می‌بخشد و میوه دهی آن را نیز تنظیم می‌کند.

  • 20% آمینو اسید
  • 15% روی (Zn)
  • 10% برم (Br)
  • 5% آهن (Fe)
  • 5% نیتروژن (N)
  • 5% کلسیم (Ca)
  • 5% پتاسیم (K)

هر کدام از عناصر موجود در این کود وظایفی دارند به عنوان مثال عنصر آهن وظیفه دارد تا از زرد شدن برگ درخت‌ سنجد جلوگیری کند و کلروفیل بیشتری تولید کند. عنصر کلسیم به سلامت ظاهری سنجد کمک می‌کند. پتاسیم و آمینو اسید در جلوگیری از بیماری‌ها و آفات نقش دارند.

همچنین وجود آمینو اسید در ترکیبات آن، باعث تحریک سوخت و ساز درخت می‌شود و از این طریق بر روی درخت اثر می‌گذارد. نیتروژن در رشد رویشی و فتوسنتز گیاهان نقش دارد. روی و بور هر دو ریزمغذی‌های ضروری برای رشد سنجد هستند و در رشد ریشه و جذب مواد مغذی تاثیرگذار هستند.

کود فروت ست بمب با افزایش غلظت شیره گیاهی درخت سنجد، موجب مقاوم شدن این درخت در برابر سرما می‌شود. این کود به سبب تحریک گلدهی و جوانه‌زنی سنجد را در بازه زمانی کوتاهی تا چند برابر افزایش می‌دهد.

برای اطلاع از قیمت و خرید کود فروت ست بمب به صفحۀ محصول که در بالا مشاهده می‌کنید مراجعه کرده تا ما در کمترین زمان ممکن، سفارشتان را به دستتان برسانیم.

بهترین روش استفاده از کود فروت ست

چنانچه استفاده از کودهای فروت ست باتوجه به بهترین و درست‌ترین روش انجام شود، در افزایش گلدهی و تقویت جوانه‌زنی سنجد بسیار تاثیرگذار هستند. در ادامه بهترین زمان، نحوه و میزان استفاده از بهترین فروت ست برای سنجد را شرح داده‌ایم:

بهترین زمان استفاده از کود فروت ست

بهترین زمان محلول پاشی فروت ست سنجد یا آبیاری آن، دو بار در سال در ابتدای فصل و پس از برداشت محصول است.

استفاده از بهترین کود فروت ست در ابتدای فصل به افزایش گلدهی و تقویت جوانه‌زنی سنجد کمک می‌کند، منتهی باید دقت کنید به هیچ عنوان هنگام باز شدن شکوفه‌ها، کود دهی و آبیاری سنگین استفاده نکنید، چرا که باعث ریزش گل‌ها می‌شود.

فروت ست برای بعد از برداشت محصول

استفاده از این کودها پس از برداشت نیز موجب افزایش مقاومت درختان در برابر سرما شده و از سال آوری جلوگیری می‌کند. با مصرف این کود، درخت سنجد در سال بعد هم می‌تواند باردهی عالی داشته باشد.

نحوه استفاده از کود فروت ست

نحوه استفاده از کودها یکی دیگر از عوامل مهم در افزایش تاثیرگذاری آنها است. با شیوه استفاده درست می‌توان گلدهی محصول را تا چند برابر افزایش داد.

نحوه استفاده صحیح و اصولی از کودهای شوک و بمب برای افزایش جوانه زنی سنجد به دو روش محلول پاشی و آبیاری است. باتوجه به جذب سریع‎تری که روش محلول پاشی از طریق برگ دارد، انجام این روش نسبت به روش آبیاری از اولویت بیشتری برخوردار است و ما هم آن را به شما توصیه می‌کنیم.

در روش محلول پاشی پس از ترکیب کردن کود با آب، به اندازه‌ای محلول پاشی را انجام دهید که درخت کاملاً خیس شود.

میزان استفاده از کود فروت ست

با توجه به اینکه از دو روش آبیاری و محلول پاشی برای انجام کوددهی درختان سنجد می‌توان استفاده کرد، میزان مصرف کود فروت ست برای سنجد در این دو روش یکسان نیست و تفاوت‌هایی دارند.

در روش محلول پاشی برای یک هکتار باغ سنجد بایستی دو لیتر از کود فروت ست بمب یا شوک را در هزار لیتر آب ترکیب کرد و فرایند کوددهی را انجام داد. کوددهی به صورت محلول پاشی تا زمان خیس شدن برگ‌های درخت سنجد باید ادامه داشته باشد.

در روش کوددهی به شیوه آبیاری برای 1 هکتار باغ سنجد باید 5 الی 10 لیتر از کود فروت ست سنجد را با مقدار مناسب آب ترکیب کرد و فرآیند کوددهی را انجام داد.

خرید بهترین کود فروت ست برای سنجد

فروشگاه‌های بسیاری هستند که کود فروت ست را باکیفیت پایین به بازار عرضه می‌کنند. برای خرید بهترین کود فروت ست برای درخت سنجد لازم است علاوه بر کیفیت، به قیمت کودها نیز توجه کرد.

فروشگاه نیاز گیاهان با 15 سال سابقه درخشان در عرضه انواع کودهای باکیفیت و درجه یک مانند کودهای شوک و بمب به بازار از فروشگاه‌های معتبر در این حوزه محسوب می‌شود.

برای خرید هر یک از کودهای معرفی شده در مقاله، می‌توانید به صفحه خرید کود فروت ست مراجعه کرده و بهترین کود فروت ست برای درخت سنجد را تهیه نمایید.

سخن پایانی

در این مقاله به معرفی و بررسی بهترین کودهای فروت ست برای سنجد از برند شوک و بمب پرداخته شد و به طور دقیق تاثیر آنها در افزایش گلدهی و جوانه زنی درخت سنجد مورد بررسی قرار گرفت.

با توجه به مواد مغذی موجود در این کودها و تاثیرات عالی که بر درخت سنجد دارند، باغداران گرامی می‌توانید با خاطری آسوده از این کودها برای کوددهی استفاده کنند و تاثیر این کودها بر افزایش مقاومت، گلدهی و جوانه زنی را شاهد باشند.

چنانچه نیاز به راهنمایی و دریافت مشاوره در خصوص کودهای معرفی شده دارید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود در صفحه با تیم کارشناسان نیاز گیاهان در ارتباط باشید و از مشاوره کاملاً رایگان بهره‌مند شوید.

همچنین در بخش دیدگاه‌ها منتظر دریافت نظرات و سوالات شما عزیزان هستیم و در اولین فرصت پاسخگوی شما همراهان عزیز خواهیم بود.

مطالب مرتبط
* یکی از کودهایی که فواید عالی برای درختان دارد، کود ده ایکس شوک برای محصولات باغی می‌باشد که دارای ده عنصر درشت مغذی و ریز مغذی است. این کود درخت سنجد را تقویت می‌کند و رشد آن را افزایش می‌دهد. پیشنهاد می‌کنیم حتما مزایای این کود را مطالعه کنید.
* یکی از کودهایی که باعث درشتی محصولات باغی می‌شود کود درشت شدن میوه است که برای سنجد نیز مناسب است. اطلاعات این کود را می‌توانید در مقالۀ ذکر شده مطالعه کنید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به به این مقاله امتیاز بدید!

میانگیــــن امتیـــازات این مقالــه 4.5 / 5. امتیاز های این مقاله: 2

این مقاله امتیازی ندارد، اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها