کود فروت ست برای زیتون؛ افزایش گلدهی زیتون سبز و سیاه

کود فروت ست برای زیتون

مصرف کود فروت ست یکی از روش‌های اقتصادی برای باغداران است که مقاومت درختان را در فصل سرما بالا می‌رود و باعث افزایش کیفیت محصول می‌شود.

استفاده از کودهای فروت ست برای زیتون، جزو بهترین روش‌هایی است که منجر به افزایش گلدهی و جوانه‌زنی درخت زیتون می‌شود. این کودها با داشتن تمامی عناصر مورد نیاز درخت زیتون از جمله: آمینو اسید، روی، برم و بور در بازه زمانی کوتاهی افزایش گلدهی و جوانه زنی را در پی دارند.

تیم نیاز گیاهان در این مقاله به معرفی بهترین کود فروت ست برای افزایش گلدهی پرداخته است. در این مقاله به معرفی بهترین کودهای فروت ست، بهترین روش استفاده از کودها، قیمت خرید کود به طور مفصل پرداخته‌ایم. در ادامه با ما همراه باشید.

خلاصه‌ای از این مقاله
کود فروت ست باعث افزایش گلدهی و تحریک جوانه زنی بیشتر درخت زیتون می‌شود. از این کود به منظور تأمین انرژی از دست رفتۀ محصول بعد از برداشت نیز استفاده می‌شود. 
دو کود فروت ست خارجی تهیه شده با تکنولوژی نانو مایع، کود فروت ست شوک و فروت ست بمب هستند. از این کودها به دو روش آبیاری و محلول پاشی استفاده می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم روش محلول پاشی را در اولویت مصرف قرار دهید.

تاثیر فروت ست برای درخت زیتون

با استفاده از فروت ست، در زمان گلدهی و مرحلۀ رشد جوانه‌ها، عناصر مورد نیاز درخت زیتون تأمین می‌شود و به صورت کامل تغذیه می‌شود.

کود فروت ست یکی از بهترین روش‌ها برای تغذیه درخت است. زیرا در این کود تمامی عناصر مورد نیاز برای درخت وجود دارد و با استفاده از آن می‌توان به راحتی نیاز درخت را تامین کرد.

به منظور تقویت کردن جوانه‌ها، درخت زیتون به عناصر خاصی نیاز دارد که باید در زمان مناسبی به آن برسد. مجموعه این عناصر در کودهای فروت ست وجود دارد. در ادامه به شما بهترین کودهای فروت ست برای زیتون را معرفی می‌کنیم.

بهترین کود برای افزایش گلدهی و جوانه‌زنی زیتون 

کودهای فروت ست ممکن است در انواع مختلفی در بازار موجود باشند اما همانطور که می‌دانید برخی از برندها دارای کیفیت بالاتری هستند و تاثیر سریع‌تری بر روی زیتون می‌گذارند. در این بخش دو کود از باکیفیت‌ترین کودهای فروت ست زیتون را به شما معرفی می‌کنیم:

کود فروت ست مایع شوک 

این کود که محصولی از کشور آمریکا است، تحت نظر کمپانی Pan American تولید می‌شود. در ترکیبات فروت ست زیتون برند شوک انواع عناصر اعم از: روی، بور، آمینو اسید، نیتروژن، آهن و… وجود دارد که به طور کامل نیازهای زیتون را برطرف می‌کنند.

کود فروت ست مایع شوک حاوی 10% روی و بور است که نقش مهمی در افزایش گلدهی و جوانه‌زنی زیتون دارد. از دیگر ترکیبات این کود می‌توان به 7% آمینو اسید اشاره کرد که موجب تحریک سوخت‌وساز گیاه می‌شود و در بالا بردن مقاومت گیاه و تولید پروتئین در آن تاثیرگذار است.

کود فروت ست مایع شوک دارای خلوص بالایی است که با تامین تمامی مواد مورد نیاز گیاه، از رخ دادن سال آوری جلوگیری می‌کند. این کود با تکنولوژی نانو ساخته شده و به همین دلیل از طریق ریشه و برگ به سرعت جذب می‌شود و شما در مدت زمانی کوتاه تاثیرات مثبت آن را مشاهده می‌کنید.

شما می‌توانید جهت خرید کود فروت ست شوک به صفحۀ محصولی که مشاهده می‌کنید مراجعه کرده و از بین حجم مختلف یک لیتری، پنج لیتری و بیست لیتری، کود مورد نظرتان را سفارش دهید.

Hidden

کود فروت ست مایع بمب

کود فروت ست مایع بمب محصولی وارداتی است و تحت نظارت یک کمپانی آمریکایی تولید می‌شود. از این کود برای محصولات چندساله استفاده می‌شود که موجب تأمین انرژی گیاه و جلوگیری از سال‌ آوری می‌شود.

همچنین استفاده از این کود موجب افزایش غلظت شیره شده که از درخت در مقابل سرمای زمستان محافظت می‌کند. نیتروژن، پتاسیم، کلسیم، آهن، بور، روی و… از جمله ترکیبات فروت ست زیتون برند بمب هستند.

هر کدام از عناصر موجود در این کود وظایفی دارند به عنوان مثال عنصر آهن وظیفه دارد تا از زرد شدن برگ درخت‌ زیتون جلوگیری کند و کلروفیل بیشتری تولید کند. عنصر کلسیم به سلامت ظاهری زیتون کمک می‌کند. پتاسیم و آمینو اسید در جلوگیری از بیماری‌ها و آفات نقش دارند.

همچنین وجود آمینو اسید در ترکیبات آن، باعث تحریک سوخت و ساز درخت می‌شود و از این طریق بر روی درخت اثر می‌گذارد. نیتروژن در رشد رویشی و فتوسنتز گیاهان نقش دارد. روی و بور هر دو ریزمغذی‌های ضروری برای رشد زیتون هستند و در رشد ریشه و جذب مواد مغذی تاثیرگذار هستند.

برای اطلاع از قیمت و خرید کود فروت ست بمب به صفحۀ محصول مراجعه کنید تا ما در کمترین زمان ممکن، سفارشتان را به دستتان برسانیم.

بهترین روش استفاده از کود فروت ست زیتون

استفاده از کود فروت ست قوانین خاص خود را دارد و در صورتی که به درستی استفاده نشود تاثیر چندانی بر روی زیتون ندارد. به همین دلیل در این بخش بهترین روش استفاده از کود فروت ست زیتون از منظرهای مختلف را شرح می‌دهیم:

  • بهترین زمان مصرف کود فروت ست برای زیتون 

برای استفاده از کود فروت ست زیتون بهتر است به زمان مصرف آن توجه داشته باشید. بهترین زمان محلول پاشی فروت ست زیتون دو بار در سال است که اولین بار در ابتدای فصل رشد بوده که برای افزایش جوانه‌زنی مفید است زیرا ریشه به دلیل سرما هنوز در خواب قرار دارد و از این طریق می‌توان مواد مغذی مورد نیاز درخت را تامین کرد.

تقویت گلدهی زیتون با مصرف کود فروت ست

دقت کنید کود دهی را زمانی که هنوز شکوفه‌ها باز نشده‌اند انجام دهید چرا که کود دهی و آبیاری سنگین در زمان گلدهی، موجب ریزش شکوفه‌ها می‌شود.

از طرفی هم می‌توانید از این کودها در آب استارت ( اولین آبیاری ابتدای فصل) نیز استفاده کنید که موجب فعال شدن درخت شده و قبل از تورم جوانه‌های درختان انجام می‌شود.

دومین بار نیز انتهای فصل برداشت است، یعنی بلافاصله بعد از برداشت محصول که موجب افزایش مقاومت گیاه در برابر فصل سرما می‌شود و همچنین از رخ دادن سال آوری نیز جلوگیری می‌کند.

  • نحوه استفاده از کود فروت ست برای زیتون 

روش صحیح استفاده از کود فروت ست بسیار حائز اهمیت است و اگر به درستی انجام نشود، امکان تاثیرگذاری کود بر روی درخت به مراتب کاهش می‌یابد. 

از کود فروت ست زیتون می‌توان به دو روش آبیاری و محلول‌پاشی استفاده کرد. البته روش محلول پاشی در اولویت قرار دارد زیرا فرآیند جذب مواد موردنیاز از طریق برگ، بیشتر و سریع‌تر است. در این روش باید محلول پاشی را تا زمانی ادامه دهید که درخت کاملا خیس شود.

  • میزان استفاده از کود فروت ست برای زیتون

با توجه به اینکه کدام روش را برای کوددهی به کار می‌برید، میزان مصرف آن متفاوت است. در روش آبیاری 5 تا 10 لیتر از کود فروت ست با میزان مناسبی از آب ترکیب می‌شود. در این روش می‌توان تا 1 هکتار از درخت‌های زیتون را به طور کامل کود دهی کرد.

در روش محلول‌پاشی نیز دو لیتر از کود مایع در 1000 لیتر آب ترکیب می‌شود، در این روش فرآیند کوددهی را بهتر است تا زمان خیس شدن کامل برگ‌ها از کود ادامه داد.

خرید کود فروت ست برای زیتون

کود فروت ست را می‌توانید در فروشگاه‌های زیادی خریداری نمایید اما نکته حائز اهمیت در خرید این کودها، کیفیت آنها است. از این رو بهتر است در ابتدا یک فروشگاه معتبر و مطمئن را برای خرید کود فروت ست زیتون انتخاب کرد.

ما در فروشگاه نیاز گیاهان با داشتن 15 سال سابقه فعالیت در حوزه واردات و ارائه انواع کودهای برند شوک و بمب، توانسته‌‌ایم رضایت مشتریان زیادی را جلب نماییم و این کودها را با قیمت مناسب برای مشتریان گرامی فراهم کنیم.

برای خرید کود فروت ست زیتون می‌توانید از طریق صفحۀ ذکر شده اقدام کنید و سفارش خود را نهایی کنید.

سخن نهایی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله بهترین کودهای فروت ست برای زیتون را به شما معرفی کردیم و متوجه شدید که استفاده از کود فروت ست بهترین روش برای افزایش گلدهی و جوانه‌زنی درخت زیتون است. 

همچنین بهترین روش مصرف را نیز از جنبه‌های مختلف مورد ارزیابی قرار دادیم تا شما باغداران گرامی بتوانید به راحتی از این کودها استفاده کنید. در صورت وجود هرگونه سوال و ابهامی، می‌توانید از طریق شماره تماس‌های موجود در صفحه با ما در ارتباط باشید و از مشاوره رایگان بهره‌مند شوید.

مطالب مرتبط
یکی از کودهایی که فواید عالی برای درختان دارد، کود ده ایکس شوک برای محصولات باغی می‌باشد که دارای ده عنصر درشت مغذی و ریز مغذی است. این کود درخت زیتون را تقویت می‌کند و رشد آن را افزایش می‌دهد. پیشنهاد می‌کنیم حتما مزایای این کود را مطالعه کنید.
یکی از کودهایی که باعث درشتی محصولات باغی می‌شود کود درشت شدن میوه است که برای زیتون نیز مناسب است. اطلاعات این کود را می‌توانید در مقالۀ ذکر شده مطالعه کنید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به به این مقاله امتیاز بدید!

میانگیــــن امتیـــازات این مقالــه 2.5 / 5. امتیاز های این مقاله: 2

این مقاله امتیازی ندارد، اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها