مزایای کود فروت ست برای آناناس؛ تقویت گلدهی و جوانه زنی

فروت ست آناناس

تامین عناصر مغذی از مهم‌ترین مواردی هستند که کمک می‌کنند درختان در کوتاه‌ترین زمان بیشترین رشد را داشته باشند؛ از همین رو باغداران به دنبال انتخاب کود مناسبی هستند که تمامی مواد مغذی برای درختان را تامین کند. 

کودهای فروت ست برای آناناس از نمونه کودهای عالی هستند که علاوه بر تامین مواد مغذی موجب افزایش مقاومت بوته‌های آناناس در برابر سرما نیز می‌شوند. کود فروت ست از درصد خلوص بالایی برخوردار بوده و استفاده آن برای بوته آناناس به افزایش گلدهی و تقویت جوانه‌زنی این میوه محبوب کمک بسیاری می‌کند.

با استفاده از بهترین فروت ست برای درخت آناناس از سال آوری این میوه جلوگیری کنید. در ادامه ما به بررسی و معرفی بهترین فروت ست برای بوته آناناس و همچنین میزان و شیوه صحیح استفاده آن نیز پرداخته‌ایم. تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

خلاصه‌ای از این مقاله
کود فروت ست باعث افزایش گلدهی و تحریک جوانه‌زنی بیشتر میوۀ آناناس می‌شود. از این کود به منظور تأمین انرژی محصول بعد از برداشت نیز استفاده می‌شود.
دو نوع کود فروت ست خارجی تحت تکنولوژی نانو مایع، کود فروت ست شوک و فروت ست بمب هستند. از این کودها می‌توان به دو صورت آبیاری و محلول‌پاشی استفاده کرد. پیشنهاد می‌شود که روش محلول‌پاشی را به عنوان اولویت مصرف در نظر بگیرید.

تاثیر فروت ست برای درخت آناناس چقدر است؟

آناناس یکی از میوه‌های گرمسیری است و با توجه به ویتامین‌های موجود در آن تمایل باغداران نسبت به کاشت بوته این محصول روز به روز بیشتر می‌شود. از جمله موارد بسیار ضروری در کاشت آناناس بور، آمینو اسید، نیتروژن، کلسیم، آهن و… هستند که باغداران باید در فرایند کاشت بوته آناناس به تامین آن‌ها توجه زیادی داشته باشند.

تامین موارد گفته شده در افزایش گلدهی و تقویت جوانه‌زنی میوه‌ها از جمله آناناس تاثیر بسزایی دارند. استفاده از کود فروت ست که تمامی عناصر گفته شده را دارد، از بهترین راهکارهایی است که امروزه باغداران و کشاورزان از آن استفاده می‌کنند. 

می‌دانید که گل آناناس حدوداً پس از شش ماه تبدیل به میوه می‌شود، در این مدت زمان باید از گل‌های میوه مراقبت کرد تا دچار ریزش نشوند و به خوبی رشد کنند. استفاده از بهترین کودهای فروت ست برای آناناس به افزایش مقاومت بوته این میوه در برابر تنش‌ها و استرس‌های محیطی کمک می‌کند. در ادامه مطلب به بررسی بهترین کودهای فروت ست برای آناناس پرداخته‌ایم.

بهترین کود برای افزایش گلدهی و جوانه‌زنی آناناس

کوددهی مناسب و استفاده از کودهای مرغوب و باکیفیت می‌تواند تا حد زیادی به افزایش گلدهی و تقویت جوانه‌زنی بوته آناناس کمک کند. در اینجا ما سه نمونه از بهترین کودهای فروت ست را معرفی کرده‌ایم:

کود فروت ست مایع بمب

کود فروت ست بمب را می‌توانیم بهترین کود فروت ست برای آناناس نامگذاری کنیم. این کود با جدیدترین تکنولوژی تولید کودها یعنی فناوری نانو مایع تهیه شده است که ذرات آن در اندازه ماکرو هستند و مواد مغذی را به طور موثر به ریشه گیاه می‌رسانند و از پایداری مناسبی در خاک برخوردار هستند. کود فروت ست بمب از ترکیبات زیر تشکیل شده است:

  • روی (Zn) %5
  • بور (B) 20%
  • آمینو اسید 20%
  • آهن (Fe) 10%
  • نیتروژن (N) 10%
  • فسفر (P) 10%
  • کلسیم (Ca) 5%

هر کدام از عناصر موجود در این کود وظایفی دارند به عنوان مثال عنصر آهن وظیفه دارد تا از زرد شدن برگ درخت‌ آناناس جلوگیری کند و کلروفیل بیشتری تولید کند. عنصر کلسیم به سلامت ظاهری آناناس کمک می‌کند. پتاسیم و آمینو اسید در جلوگیری از بیماری‌ها و آفات نقش دارند.

همچنین وجود آمینو اسید در ترکیبات آن، باعث تحریک سوخت و ساز درخت می‌شود و از این طریق بر روی درخت اثر می‌گذارد. نیتروژن در رشد رویشی و فتوسنتز گیاهان نقش دارد. روی و بور هر دو ریزمغذی‌های ضروری برای رشد آناناس هستند و در رشد ریشه و جذب مواد مغذی تاثیرگذار هستند.

اگر می‌خواهید این کود را ثبت سفارش کنید می‌توانید بر روی صفحه خرید کود فروت ست بمب کلیک کنید و فرایند خریدتان را ادامه دهید.

Hidden

کود فروت ست مایع شوک

کود فروت ست مایع برند شوک محصولی آمریکایی از کمپانی «Pan American» است. این کود محصولی فوق‌العاده برای افزایش گلدهی آناناس است و با استفاده آن در کمترین زمان ممکن تاثیرات مثبتی که بر بوته آناناس دارد را مشاهده خواهید کرد.

10% روی، 10% بور، 7% آمینو اسید، 7% نیتروژن، 5% آهن، 5% فسفر و 5% کلسیم به ترتیب از ترکیبات مهم موجود در کود فروت ست شوک هستند که هر کدام در اثرگذاری این محصول بر آناناس نقش دارند. 7% آمینو اسید موجود در این کود سوخت و ساز گیاه را تحریک کرده و در نتیجه موجب افزایش گلدهی و کیفیت آناناس می‌شود.

کود فروت ست مایع شوک با پیشرفته‌ترین تکنولوژی نانو ساخته می‌شود از همین رو سرعت جذب از طریق ریشه و برگ را بالا می‌برد. این محصول از طریق احیای گیاه از رخ دادن سال آوری نیز جلوگیری می‌کند.

شما می‌توانید جهت خرید کود فروت ست شوک به صفحۀ محصول در بالا مراجعه کنید و از بین حجم مختلف یک لیتری، پنج لیتری و بیست لیتری، کود مورد نظرتان را سفارش دهید.

بهترین روش استفاده از کود فروت ست برای آناناس

کوددهی یکی از موثرترین روش‌ها در افزایش دوام گیاه به شمار می‌رود. برای اینکه در استفاده از بهترین کود فروت ست برای آناناس تاثیر فوق‌العاده‌ای را مشاهده نمایید، بایستی در انجام کوددهی دقت لازم را بکار ببرید و آن را به روش صحیح انجام دهید. در این بخش به بررسی نحوه صحیح استفاده، بهترین زمان و میزان استفاده از کود فروت ست برای آناناس پرداخته‌ایم:

  • بهترین زمان استفاده از کود فروت ست

همان‌طور که پیش‌تر گفته شد فروت ست در دسته کودهای تقویتی قرار دارد و چنانچه در زمانی مناسب از این کود استفاده کنید، می‌توانید عناصر مغذی مورد نیاز را به میزان لازم به بوته آناناس برسانید.

بهترین زمان محلول پاشی فروت ست آناناس یا آبیاری آن، در هنگام متورم شدن جوانه‌ها است. استفاده از کودهای بی‌نظیر فروت ست در ابتدای فصل رشد به کاهش استرس بوته آناناس کمک کرده و موجب افزایش گلدهی و تقویت جوانه‌زنی آن می‌شود. البته توجه کنید زمانی که گل‌های این میوه باز شده‌اند کود دهی انجام ندهید.

افزایش گلدهی آناناس با مصرف فروت ست

همچنین استفاده از کود فروت ست بعد از برداشت نیز مقاومت گیاه را در برابر سرما افزایش داده و از رخ دادن سال آوری و باردهی کم جلوگیری می‌کند.

  • نحوه استفاده از کود فروت ست

برای اینکه استفاده از کودهای فوق‌العاده فروت ست تاثیر بهتر و جذب بیشتری برای بوته آناناس داشته باشد، بایستی فرایند نحوه استفاده از این کودها را با دقت بالا انجام دهید.

استفاده از بهترین کود فروت ست برای بوته آناناس به دو شیوه آبیاری و محلول پاشی انجام می‌شود. در اینجا روش محلول پاشی که جذب بیشتری از طریق برگ دارد در برنامه کوددهی آناناس نسبت به روش آبیاری اولویت دارد.

  • میزان استفاده از کود فروت ست

در مقدار استفاده از کود فروت ست باید دقت لازم را بکار ببرید زیرا میزان مصرف این کود در هر یک هکتار برای روش‌های آبیاری و محلول پاشی به صورت یکسان اجرا نمی‌شود. در روش محلول پاشی بوته آناناس باید دو لیتر از کود فروت ست را در 1000 لیتر آب ترکیب کرده و کوددهی را به انجام برسانید.

در روش محلول پاشی سعی کنید کوددهی را تا زمانی که خیس شدن گیاه را با چشم مشاهده نمایید، ادامه دهید. فرایند میزان استفاده کود فروت ست در روش آبیاری نیز مخلوط نمودن پنج الی ده لیتر از کود فروت ست با مقدار مناسب آب است.

توجه داشته باشید که میزان استفاده از کود فروت ست با توجه به عواملی مانند سن و تراکم کشت محصول مشخص می‌شود؛ در نتیجه بهتر است قبل از ترکیب و انجام کود دهی از مشاوره همکاران ما کمک بگیرید. 

خرید کود فروت ست آناناس

با توجه به نوسانات بسیاری که امروزه در بازارها به وجود آمده است، قیمت و اصل بودن محصولات در هنگام خرید از فاکتورهای مهم محسوب می‌شوند. فروشگاه‌های زیادی هستند که کودهای فروت ست را در کیفیت پایین و با قیمت بالا در بازار عرضه می‌کنند، این کودها از اهمیت بالایی برای بوته آناناس برخوردار هستند درنتیجه باید در انتخاب فروشگاه معتبر برای خرید دقت فرمایید.

ما در فروشگاه نیاز گیاهان با 15 سال سابقه کار در عرضه انواع کودهای شیمیایی از جمله برندهای محبوب بمب و شوک رضایت خاطر افراد زیادی را از بابت خریدی مطمئن جلب نموده‌ایم. 

برای خرید کود فروت ست با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت می‌توانید به صفحه ذکر شده مراجعه کنید و سفارش خود را در حجم‌های تعیین شده ثبت و نهایی کنید.

سخن نهایی

در این مقاله ما به بررسی و معرفی بهترین کود فروت ست برای آناناس پرداختیم. درصورتی‌که می‌خواهید میوه‌های آناناس باکیفیت و بازار پسند داشته باشید، بایستی استفاده از کودهای فروت ست را جدی بگیرید.

مطلع شدید که کود فروت ست برای آناناس، از تمامی ریز مغذی‌ها و درشت مغذی‌های لازم برای گیاه آناناس برخوردار است؛ بنابراین می‌توانید با اطمینان خاطر بهترین کود فروت ست را برای کوددهی بوته آناناس انتخاب نمایید.

چنانچه در رابطه با کودهای فروت ست ابهامی برایتان وجود داشت، می‌توانید از طریق شماره‌های درج شده با تیم کارشناسی ما تماس بگیرید و از مشاوره کاملاً رایگان بهره‌مند شوید.  

مطالب مرتبط
یکی از کودهایی که فواید عالی برای درختان دارد، کود ده ایکس شوک برای محصولات باغی می‌باشد که دارای ده عنصر درشت مغذی و ریز مغذی است. این کود آناناس را تقویت می‌کند و رشد آن را افزایش می‌دهد. پیشنهاد می‌کنیم مقالۀ نام برده را مطالعه کنید.
یکی از کودهایی که باعث درشتی محصولات باغی می‌شود کود درشت شدن میوه است که برای آناناس نیز مناسب است. اطلاعات این کود را می‌توانید در مقالۀ ذکر شده مطالعه کنید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به به این مقاله امتیاز بدید!

میانگیــــن امتیـــازات این مقالــه 0 / 5. امتیاز های این مقاله: 0

این مقاله امتیازی ندارد، اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها