کود فروت ست برای شلیل (بهترین کود تقویتی)

کود فروت ست برای شلیل

کاهش گلدهی و جوانه زنی و از طرفی کم شدن تعداد میوه‌های درخت شلیل، یکی از دغدغه‌های اصلی باغدارانی است که به پرورش این میوه مشغول هستند. برای افزایش گلدهی و جوانه زنی این درخت راه‌های مختلف و متعددی وجود دارد که یکی از بهترین آنها، استفاده از کودهای فروت ست است.

استفاده از کوn فروت ست برای درختان میوه از جمله شلیل، راهکاری بسیار خوب برای جلوگیری از ریزش شکوفه‌ها و ضعف جوانه‌ها است. بهترین کود فروت ست برای شلیل با ترکیباتی از جمله: روی، بور، آمینو اسید، نیتروژن، فسفر و… مقاومت درختان را در برابر سرما افزایش داده و قدرت گلدهی درخت شلیل را بالا می‌برد.

در ادامه به بررسی و معرفی بهترین کود فروت ست برای شلیل پرداخته‌ایم و بهترین روش استفاده از این کودها را نیز توضیح داده‌ایم. تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

خلاصه‌ای از مقاله:
کود فروت ست یکی از بهترین گزینه‌ها برای جلوگیری از سال آوری درختان شلیل به‌شمار می‌آید.
این کود تقویتی قادر است با تامین عناصر مغذی درخت، انرژی گیاه را برای جوانه زنی و گلدهی در سال آینده تامین کند.
کود فروت ست برای شلیل 2 بار در سال مصرف می‌شود و اولین مرحله کوددهی آن در فصل بهار است.
در این مقاله به معرفی 2 کود فروت ست مایع وارداتی از برندهای نام‌دار «شوک» و «بمب» پرداخته‌ایم.

برای افزایش گلدهی و جوانه‌زنی شلیل چه باید کرد؟

در ابتدا لازم است به این پرسش که کود فروت ست چیست و چه اهمیتی برای درختان شلیل دارد پاسخ دهیم. شلیل از جمله میوه‌هایی با خواص فراوان و محبوب در ایران است که برای رشد عالی و افزایش گلدهی و جوانه‌زنی آن علاوه بر آماده سازی شرایط محیطی، باید به استفاده از کود مناسب برای این محصول و همچنین ایجاد برنامه کوددهی دقیق توجه داشت.

کود فروت ست با داشتن ترکیباتی از جمله: روی، آمینو اسید، برم، فسفر، نیتروژن و… منجر به افزایش گلدهی و جوانه‌زنی درخت شلیل در بازه زمانی کوتاهی می‌شود. این کودها به این دلیل که نیازهای اصلی خاک را تامین می‌کنند، تاثیر فوق‌العاده‌ای را بر جای می‌گذارند که نسبت به سایر روش‌های افزایش گلدهی سریع‌تر و از ارزش اقتصادی بیشتری برخوردار هستند.

خواص کود فروت ست برای درختان میوه بی‌شمار است که می‌توانید برای آشنایی بیشتر با تاثیرات فوق‌العادۀ آن به مقالۀ لینک شده مراجعه کنید.

معرفی بهترین کود فروت ست برای شلیل

استفاده از کودهای فروت ست برای شلیل مقاومت این درخت را در برابر استرس‌های محیط و سرما بالا می‌برد و با عناصر مغذی موجود در خود، نیازهای درخت شلیل را برطرف می‌کند. در این بخش 2 مدل از بهترین کودهای فروت ست برای شلیل معرفی شده‌اند که عبارت‌اند از:

کود فروت ست مایع شوک

کود فروت ست برند شوک «Shock» محصولی بسیار باکیفیت از کشور آمریکا است که با ترکیبات بی‌نظیری که دارد به تغذیه درختان شلیل کمک می‌کند. این کود شامل ترکیباتی اعم از 10% روی، 10% بور، 7% آمینو اسید، 7% نیتروژن، 5% آهن، 5% فسفر و 5% کلسیم است که در رشد سالم و در نتیجه افزایش گلدهی و جوانه‌زنی شلیل بسیار موثر است.

کود مایع فروت ست شوک با توجه به پیشرفته‌ترین تکنولوژی نانو ساخته شده و به همین دلیل از طریق برگ به سرعت جذب می‌شود. درصد خلوص بالا از دیگر ویژگی‌های بارز این کود عالی بوده که در افزایش جوانه‌زنی درخت شلیل بسیار کاربردی و موثر است.

کود فروت ست مایع شوک از نمونه کودهای اصلی و ضروری برای درخت شلیل در برابر سرما و جلوگیری از سال آوری است.

کود فروت ست مایع بمب

کود فروت ست مایع بمب محصولی وارداتی است که در بهترین کیفیت ساخته می‌شود. ترکیبات این کود عبارت‌اند از عناصر ریز مغذی، آمینو اسید و عناصر ضروری که با تامین عناصر مغذی درخت، در بازه زمانی کوتاهی سبب افزایش گلدهی و تقویت جوانه‌زنی درخت شلیل می‌شوند.

کود فروت ست مایع بمب غلظت شیره گیاهی را افزایش می‌دهد و از این طریق به مقاوم شدن درخت شلیل در برابر سرما و جلوگیری از سال آوری کمک می‌کند. این کود عالی برای محصولات چند ساله بسیار کاربردی‌تر است و به واسطه آمینو اسید موجود در ترکیبات خود، افزایش گلدهی و جوانه‌زنی شلیل را تسریع می‌بخشد.

بهترین زمان مصرف کود فروت ست برای شلیل

انجام کوددهی در زمان مناسب و درست برای درخت شلیل، باعث می‌شود ترکیبات اصلی کودها دقیقاً در زمانی که درخت به آنها احتیاج دارد جذب شود و گلدهی افزایش یابد.

بهترین زمان استفاده از کودهای فروت ست برای درخت شلیل 2 نوبت در سال است. زمان اول برای استفاده از این کودها در ابتدای فصل است، زمانی که جوانه‌ها تازه تشکیل شده‌اند و ریشه درخت هنوز در خواب است. در این روش می‌توان به بهترین شیوه درخت و ریشه را تغذیه کرد.

بهترین زمان محلول پاشی کود فروت ست، پس از برداشت محصول است. در این زمان بهتر است مواد مغذی موجود در کود به بهترین شیوه جذب شود تا درخت در برابر سرما مقاوم شود و از بروز سال آوری نیز جلوگیری شود. چنانچه این پروسه به درستی انجام شود، گلدهی و جوانه زنی درخت شلیل افزایش می‌یابد.

نحوه استفاده از کود فروت ست در باغات شلیل

برای انجام کوددهی میوه شلیل به واسطه کودهای فروت ست با 2 روش محلول پاشی و آبیاری می‌توان کوددهی را انجام داد. کوددهی در روش محلول پاشی به این دلیل که جذب سریع‌تری از طریق برگ دارد، به نسبت روش آبیاری در اولویت است.

افزایش کیفیت شلیل با مصرف کود فروت ست

روش آبیاری به ترکیب کردن کود در میزان مناسب آب گفته می‌شود که جذب اصلی از طریق ریشه صورت می‌گیرد. روش محلول پاشی نیز ترکیب کردن میزان مناسب کود در حجم اصولی آب است که جذب آن از طریق برگ است.

میزان استفاده از کود فروت ست برای درخت شلیل

با توجه به اینکه در استفاده از کودهای فروت ست برای درخت شلیل از 2 روش محلول پاشی و آبیاری می‌توان استفاده کرد، میزان استفاده از بهترین فروت ست برای شلیل با توجه به نحوه کوددهی تعیین می‌شود.

در روش محلول پاشی باید 2 لیتر از کود فروت ست در 1000 لیتر آب ترکیب شود و کوددهی انجام شود. در این روش تا زمان خیس شدن کامل برگ‌ها، بهتر است پروسه کوددهی ادامه داشته باشد.

برای انجام کوددهی به روش آبیاری نیز بایستی 5 الی 10 لیتر از کود فروت ست را با مقدار مناسب آب ترکیب کرد و کوددهی به روش آبیاری را انجام داد. جذب این روش از طریق ریشه است. مقادیر ذکر شده برای یک هکتار باغ است.

قیمت خرید کود فروت ست شلیل

قیمت کود فروت ست از مهم‌ترین فاکتورها در هنگام خرید است. با توجه به اهمیت بالایی که کودهای فروت برای درختان دارند، فروشگاه‌های بسیاری نمونه‌های تقلبی مشابه با نمونه اصلی از کودهای فروت ست را به بازار عرضه می‌کنند.

فروشگاه نیاز گیاهان «Plantsneed.com» با 15 سال سابقه فعالیت در زمینه عرضه انواع کودهای درجه یک از برندهای معتبر مانند شوک و جنریت توانسته است رضایت خاطر بسیاری از باغداران و عزیزانی که نیاز به افزایش گلدهی و جوانه زنی باغات خود دارند را جلب کند.

برای ثبت سفارش هر یک از کودهای فروت ست معرفی شده، می‌توانید ببه صفحه «خرید کود فروت ست» مراجعه کنید و با انتخاب حجم مورد نیاز از کودها، سفارش خود را ثبت و نهایی کنید.

سخن پایانی

ما در این مقاله به بررسی و معرفی کامل بهترین کود فروت ست برای شلیل پرداختیم. در بین تمامی روش‌های موجود برای افزایش گلدهی درخت شلیل، بهترین اقدام استفاده از کودهای فروت ست شوک و جنریت است.

کودهای فروت ست شلیل تمامی ریز مغذی‌ها و درشت مغذی‌هایی که درخت احتیاج دارد را در ترکیبات خود دارند و با تامین این عناصر، افزایش گلدهی و جوانه زنی را به دنبال خواهند داشت. از دیگر ویژگی‌های این کودها که باید در نظر داشت، تقویت درخت در برابر سرما و جلوگیری از سال آوری است.

اگر در رابطه با کودهای فروت ست جنریت و شوک و همچنین روش استفاده از آنها نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید، می‌توانید از از طریق شماره‌های درج شده در صفحه با تیم پشتیبانی ما ارتباط بگیرید و از مشاوره تخصصی به صورت کاملاً رایگان بهره‌مند شوید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به به این مقاله امتیاز بدید!

میانگیــــن امتیـــازات این مقالــه 0 / 5. امتیاز های این مقاله: 0

این مقاله امتیازی ندارد، اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها