کود فروت ست برای هلو (کود معجزه‌گر هلو)

کود فروت ست برای هلو

یکی از خواسته‌های باغدارانی که درخت هلو دارند تقویت جوانه‌زنی و افزایش گلدهی درختان به منظور برداشت محصول بیشتر است. متاسفانه به دلایل مختلف درخت ممکن است دچار ریزش شکوفه شود. این موضوع تأثیر مستقیم بر کاهش میزان برداشت محصول دارد.

یکی از بهترین راهکارها جهت جلوگیری از ریزش شکوفه و افزایش گلدهی و جوانه زنی در درختان هلو، استفاده از کودهای فروت ست است. کود فروت ست دارای ترکیبی از عناصر و مواد مغذی مورد نیاز درخت هلو از جمله: آمینو اسید، روی، آهن، برم، فسفر، نیتروژن و… است که در بازه زمانی کوتاهی تمامی نیازهای درخت را تامین می‌کند.

ما در این مقاله از وب‌سایت نیاز گیاهان بهترین کود فروت ست برای هلو را معرفی و درباره بهترین روش استفاده از کودها نیز اطلاعات مهمی را ذکر کرده‌ایم. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در ادامه مقاله ما را همراهی کنید.

برای افزایش گلدهی و تقویت جوانه‌زنی هلو چه باید کرد؟

درخت هلو از جمله گیاهان خزان کننده است. هر درخت هلو متوسط 8 تا 15 سال به صورت مفید عمر می‌کند، اما این عدد ممکن است به 50 نیز برسد. درختان هلو مانند دیگر درختان دارای مرحله فروت ست هستند. این مرحله در درختان هلو از جوانه‌زنی تا تشکیل میوه ادامه پیدا می‌کند.

درخت هلو برای جوانه زنی و گلدهی بهتر نیازمند عناصر و مواد مغذی مانند آهن، روی، بور و… است. در بسیاری از مواقع ممکن است خاک توانایی تأمین نیازهای درخت را به طور کامل نداشته باشد تا جوانه زنی بهتر حاصل شود. در این شرایط بهترین کار استفاده از کودهای تقویتی از جمله کود فروت ست است.

کود فروت ست چیست؟ این کود با در بر داشتن طیف گسترده‌ای از مواد غذایی از جمله عناصر درشت مغذی، ریز معذی و ترکیباتی همچون آمینو اسید، می‌تواند در تامین انرژی درختان نقش پررنگی را ایفا کنند.

کودهای فروت ست تاثیرات بی‌شماری بر تمامی درختان از جمله هلو دارد که در مقالۀ «خواص کود فروت ست برای درختان میوه» به طور کامل دربارۀ آن صحبت کرده‌ایم.

افزایش کیفیت هلو با مصرف کود فروت ست مایع

با توجه به تقاضای بالای باغداران برای خرید و استفاده از این کودها نام‌های تجاری مختلفی در این حوزه وجود دارد. تفاوت اساسی این کودها در درصد عناصر مختلف موجود در ترکیبات آن‌ها است.

برای دستیابی به نتیجه مطلوب و رضایت بخش لازم است که بهترین نوع و برند موجود در بازار را انتخاب کرد. در ادامه مطلب به معرفی بهترین کودهای فروت ست موجود در بازار پرداخته‌ایم.

معرفی بهترین کود فروت ست برای درخت هلو

کودهای فروت ست با نام‌های مختلفی به بازار عرضه می‌شوند. همانطور که گفته شد تفاوت اصلی برندهای کود فروت ست از جهت درصد ترکیبات موجود در آن‌ها است. با انتخاب کود با کیفیت و مناسب می‌توان به نتیجه بهتری دست یافت. در این قسمت بهترین کودهای فروت ست برای هلو معرفی شده است:

کود فروت ست مایع شوک

کود فروت ست مایع شوک «shok» یکی از بهترین کودهای فروت ست است که در کشور آمریکا تولید می‌شود و متعلق به کمپانی «Pan American» است. فرآیند ساخت این کود به وسیله تکنولوژی نانو انجام می‌شود.

این کود از غلظت بالایی برخوردار است که همین موضوع به جذب کامل کود توسط درخت کمک می‌کند. از ترکیبات اصلی این کود که مهم‌ترین نیازهای درخت را تامین می‌کند و منجر به افزایش گلدهی در بازه زمانی کوتاهی می‌شود، عبارت‌اند از:

  • 10% روی (Zn)  
  • 10% بور (B) 
  • 7% آمینو اسید 
  • 7% نیتروژن (N)  
  • 5% آهن (Fe)  
  • 5% فسفر (P) 
  • 5% کلسیم (Ca)

این کود جدای از افزایش گلدهی و تقویت جوانه‌زنی مزایای دیگری مانند کاهش ریزش شکوفه‌ها، تحریک سوخت و ساز درخت به دلیل وجود آمینو اسید، کمک به تولید برگ‌های جدید، افزایش مقاومت درخت در برابر سرما و جلوگیری از سال‌آوری دارد.

کود فروت ست مایع بمب

کود فروت ست مایع بمب از آن دسته کودهای تقویتی است که از محبوبیت بالایی برخوردار است. این کود نیز همانند کود فروت ست شوک، محصولی وارداتی بوده و در تولید آن از فناوری نانو استفاده شده است.

کود فروت ست مایع بمب با خلوص بالایی تولید می‌شود و می‌تواند از سال آوری جلو گیری کند و در تقویت درختان هلو نقش پر رنگی را ایفا کند.

با استفاده از کود فروت ست علاوه بر افزایش گلدهی و جوانه‌زنی می‌توان با افزایش غلظت شیره درختان از آن‌ها در برابر سرما و بارش‌های فصول سرد جلوگیری کرد. این کود برای محصولات چند ساله بسیار سودمند است و تاثیر بیشتری دارد.

بهترین زمان استفاده از کود فروت ست برای هلو

از کودهای فروت ست برای درختان هلو می‌توان 2 بار در سال استفاده کرد. کوددهی در هر یک از مقاطع زمانی هدف خاصی را دنبال کرده و نتیجه متفاوتی را به دنبال خواهد داشت. اولین بازه زمانی مناسب برای استفاده از کودهای فروت ست، ابتدای فصل است. استفاده از کودهای فروت ست در این زمان کمک شایانی به افزایش جوانه‌زنی درخت می‌کند.

دومین فرصت استفاده از کودهای فروت ست پس از برداشت محصول است. استفاده در این بازه زمانی موجب افزایش مقاومت درخت در برابر سرما و جلوگیری از سال‌آوری می‌شود. علاوه‌بر 2 زمان نام برده از این کودها در آب استارت اولیه نیز به منظور فعال شدن درخت و افزایش جوانه‌زنی استفاده می‌شود.

نحوه استفاده از کود فروت ست برای درختان هلو

از کودهای فروت ست به 2 شیوه می‌توان استفاده کرد. فرآیند جذب کود در هر 2 روش به خوبی اتفاق می‌افتد. تنها تفاوت این 2 روش در مدت زمانی است که برای جذب و تأثیرگذاری کودها لازم است.

این 2 روش استفاده از کودهای فروت ست شامل آبیاری و محلول پاشی می‌شود. در روش آبیاری، کود به همراه آب زیادی ترکیب می‌شود و از طریق ریشه به درخت هلو می‌رسد. در روش محلول پاشی، کود و آب ترکیب می‌شوند اما فرآیند کوددهی از طریق برگ‌ها است. لازم به ذکر است که پروسه جذب و بازده کودها در روش محلول پاشی سریع‌تر است.

میزان مصرف کود فروت ست برای هلو چقدر است؟

برای استفاده از کودهای فروت ست در هر یک از روش‌های نامبرده میزان کود مورد نیاز متفاوت است. برای کوددهی به روش آبیاری بایستی 5 تا 10 لیتر کود مایع (با توجه به مسائل مختلفی مانند سن درخت و تراکم کشت آن) در میزان مناسب آب ترکیب شده و سپس فرآیند کوددهی صورت گیرد. 

در روش محلول‌پاشی نیز 2 لیتر کود مایع با 1000 لیتر آب ترکیب و کوددهی انجام می‌شود. کوددهی به صورت محلول‌پاشی باید به شکلی باشد که چکه کردن محلول از روی برگ‌ها قابل مشاهده باشد.

قیمت و خرید کود فروت ست برای هلو

فروشگاه نیاز گیاهان با 15 سال سابقه حرفه‌ای و فعالیت در حوزه فروش کودهای خارجی از جمله کودهای فروت ست بمب و شوک، رضایت خاطر بسیاری از مشتریان و مصرف کنندگان را جلب کرده است.

در صورت علاقه به تهیه و خرید هر یک از کودهای نامبرده، می‌توانید  به صفحه «خرید کود فروت ست» مراجعه کنید و سفارش خود را ثبت و نهایی کنید.

مطالب مرتبط:
برای دست یابی به حداکثر تناژ، لازم است تا از کودهایی برای درشت شدن میوه استفاده کنید. ما در مقالۀ «بهترین کود برای درشت شدن هلو» به بررسی مهم‌ترین کودها برای درخت هلو پرداخته‌ایم.
کوددهی درختان هلو با کودهای کامل که بتوانند نیازهای غذایی درختان را تامین کند بسیار ضروری است. «کود ده ایکس شوک برای هلو» بهترین کود کامل وارداتی است که می‌تواند بهترین گزینه برای افزایش کیفیت محصولات شما باشد.
کود اسید آمینه یکی از مهم‌ترین کودهایی است که می‌تواند در جلوگیری از سرمازدگی موثر باشد. ما در مقالۀ «کود آمینو اسید برای هلو» به طور کامل به معرفی آن پرداخته‌ایم.

سخن نهایی

در این مقاله با بررسی نیازهای درخت هلو برای افزایش گلدهی و تقویت جوانه‌زنی به معرفی کودهای فروت ست بمب و شوک پرداختیم. با توجه به مطالب گفته شده بهترین کودهای فروت ست برندهای شوک و بمب هستند که به راحتی می‌توانید آنها را تهیه کرده و در مدت زمان کوتاهی شاهد افزایش گلدهی و جوانه زنی باشید.

همچنین اطلاعات لازم در زمینه استفاده از این کودها و بهترین زمان، روش و میزان استفاده از این کودها ارائه و عناصر موجود در این کودها بررسی شد. این کودها با ترکیبات نامبرده تأثیر زیادی در افزایش گلدهی و جوانه‌زنی درخت دارند.

در صورتی که با مطالعه کامل این مقاله به پاسخ سوالات خود درباره کودهای فروت ست معرفی شده نرسیده‌اید، تنها کافیست از طریق شماره‌های موجود در صفحه تماس گرفته و از مشاوره رایگان و تخصصی فروشگاه استفاده کنید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به به این مقاله امتیاز بدید!

میانگیــــن امتیـــازات این مقالــه 5 / 5. امتیاز های این مقاله: 1

این مقاله امتیازی ندارد، اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها