گلدهی عالی با فروت ست درخت سیب + بهترین زمان محلول پاشی

فروت ست درخت سیب

ریزش شکوفه‌ها و ضعیف بودن جوانه‌های درختان از مشکلات حائز اهمیتی است که همواره باغداران به دنبال حل آن هستند. استفاده از کودهای تقویتی مثل فروت ست برای سیب که عناصر مغذی بالایی دارند از نمونه راه‌حل‌هایی است که می‌توان از آن استفاده کرد.

کودهای فروت ست از نمونه بهترین کودها برای درختان از جمله درختان سیب هستند که باغداران برای تقویت گلدهی و جوانه‌زنی زنی بهتر سیب درختی از آن استفاده می‌کنند.

کود فروت ست با دارا بودن تمامی مواد ریز مغذی و درشت مغذی هر آنچه که درخت سیب از طریق کوددهی برای گلدهی و جوانه‌زنی نیاز دارد را تامین می‌کند. به نحوی می‌توان گفت که با استفاده از بهترین فروت ست برای سیب درختی موضوع سال آوری دیگر مطرح نیست و از این مسئله جلوگیری می‌کند. 

ما در این مقاله علاوه بر معرفی بهترین کود فروت ست به بهترین روش استفاده از این کود نیز پرداخته‌ایم. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

خلاصه‌ای از این مقاله
فروت ست درخت سیب تاثیر عالی در افزایش گلدهی دارد و سبب می‌شود که اکثر شکوفه‌ها تبدیل به میوه شوند. دو کود فروت ست شوک و فروت ست بمب با تکنولوژی نانو ساخته‌ شده‌اند و تاثیر گذاری سریع و عالی دارند.
این کودها به دو روش محلول پاشی و آبیاری قابل استفاده هستند منتهی پیشنهاد می‌کنیم حتما روش محلول پاشی را در اولویت کار خود قرار دهید.

تاثیر مثبت کود فروت ست درخت سیب

درخت سیب از نمونه محصولاتی است که در کنار نگهداری‌های متداول، نیازمند یک برنامه کوددهی مناسب و تغذیه نیز است. ریزش شکوفه‌ها و ضعیف بودن جوانه‌ها از مشکلات حائز اهمیت درختان بوده که استفاده از کود مناسب یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش گلدهی و تقویت جوانه‌زنی درختان از جمله سیب درختی محسوب می‌شود.

ترکیباتی همچون فسفر، بور، کلسیم، آهن، اسیدهای آمینه و… از مواردی هستند که درختان سیب برای تقویت جوانه‌زنی به آن نیاز دارند. کودهای فروت ست با دارا بودن ترکیبات گفته شده، از بهترین کودهایی هستند که از آن‌ها برای افزایش گلدهی و تقویت جوانه‌زنی سیب درختی استفاده می‌شود. در ادامه بهترین کود فروت ست برای سیب درختی را معرفی کرده‌ایم.

بهترین کود برای افزایش گلدهی و جوانه‌زنی سیب درختی

بخش مهمی از مواد مغذی درختان به کمک کودها تامین می‌شود. انتخاب کود مناسب و باکیفیت در افزایش گلدهی و جوانه‌زنی درخت سیب از موارد حائز اهمیت است که به افزایش گلدهی و به وجود آوردن درختان سیب پربار کمک بسیاری می‌کند.

افزایش گلدهی درخت  سیب

در اینجا ما به معرفی دو نمونه از بهترین کودهای فروت ست برای سیب که موجب افزایش گلدهی و جوانه‌زنی سیب می‌شود، پرداخته‌ایم:

کود فروت ست مایع شوک

کود فروت ست مایع شوک «shock» محصولی آمریکایی است و توسط کمپانی «Pan American» تولید و عرضه می‌شود. این کود با پیشرفته‌ترین تکنولوژی نانو ساخته شده و از طریق ریشه و برگ به سرعت جذب گیاه می‌شود.

بور، آمینو اسید، نیتروژن، آهن، فسفر، روی و کلسیم از ترکیبات اصلی موجود در این محصول هستند. وجود 7% آمینو اسید در کود فروت ست شوک، سوخت و ساز گیاه را تحریک کرده و در افزایش گلدهی و جوانه‌زنی سیب درختی بسیار تاثیرگذار است.

داشتن درصد خلوص بالا و در عین حال رقیق بودن نیز از ویژگی‌های منحصربه‌فرد کود فروت ست مایع شوک به‌شمار می‌رود. این کود با تامین انرژی درخت سیب در ابتدای فصل به افزایش مقاومت آن در برابر سرما و بیماری‌ها کمک می‌کند؛ در نتیجه استفاده این محصول کاهش ریزش شکوفه‌ها را نیز مشاهده می‌کنید.

شما می‌توانید جهت خرید کود فروت ست شوک به صفحۀ محصول مراجعه کنید و از بین حجم مختلف یک لیتری، پنج لیتری و بیست لیتری، کود مورد نظرتان را سفارش دهید.

Hidden

کود فروت ست مایع بمب

کود فروت ست بمب برای محصولات چند ساله کاربرد بسیاری دارد. این کود با تأمین انرژی گیاه از سال آوری نیز جلوگیری می‌کند. این محصول از کیفیت و خلوص بالایی برخوردار است و سبب افزایش گلدهی و جوانه‌زنی درخت سیب می‌شود.

کود فروت ست بمب در ترکیبات خود حاوی 20 % آمینو اسید، 20% بور، 10% نیتروژن، 10% آهن، 10% فسفر، 5% روی و 5% کلسیم است که می‌توانند تمامی نیازهای سیب درختی را برای گلدهی و جوانه‌زنی بهتر تامین کنند.

هر کدام از عناصر موجود در این کود وظایفی دارند به عنوان مثال عنصر آهن وظیفه دارد تا از زرد شدن برگ درخت‌ سیب جلوگیری کند و کلروفیل بیشتری تولید کند. عنصر کلسیم به سلامت ظاهری سیب کمک می‌کند. پتاسیم و آمینو اسید در جلوگیری از بیماری‌ها و آفات نقش دارند. نیتروژن در رشد رویشی و فتوسنتز گیاهان نقش دارد. روی و بور هر دو ریزمغذی‌های ضروری برای رشد سیب هستند و در رشد ریشه و جذب مواد مغذی تاثیرگذار هستند.

همچنین کود فروت ست بمب با افزایش غلظت شیره گیاه موجب مقاوم شدن سیب درختی در برابر سرمای زمستان شده و چرخه زیستی آن را نیز جلو می‌اندازد.

برای اطلاع از قیمت و خرید کود فروت ست بمب به صفحۀ محصول در بالا مراجعه کنید تا ما در کمترین زمان ممکن، سفارشتان را به دستتان برسانیم.

بهترین روش استفاده از کود فروت ست

کودهای فروت ست محصولی بی‌نظیر هستند که از ریزش جوانه‌ها و سرما زدگی درختان جلوگیری می‌کنند. کود فروت ست با ارزش غذایی بالایی که دارد برای افزایش گلدهی و جوانه‌زنی سیب درختی بسیار کاربردی است.

 در اینجا ما بهترین زمان، نحوه و میزان استفاده از کود فروت ست را برای شما قرار داده‌ایم. با طی نمودن روش صحیح اجرای کود فروت ست به بالا رفتن کیفیت محصول نیز کمک می‌کنید.

بهترین زمان سمپاشی فروت ست سیب

توجه به بهترین زمان استفاده از کود فروت ست یکی از نکات مهم در افزایش گلدهی میوه سیب درختی به شمار می‌رود. بهترین زمان سمپاشی فروت ست سیب یا آبیاری آن، دو بار در سال، در ابتدای فصل و پس از برداشت محصول است.

این کود در ابتدای فصل قبل از گلدهی به افزایش جوانه‌زنی و گلدهی سیب درختی کمک می‌کند و پس از برداشت میوه، موجب افزایش مقاومت گیاه در برابر سرما شده و از سال آوری نیز جلوگیری می‌کند.

توجه کنید که به هیچ وجه در زمان گلدهی از فروت ست استفاده نکنید، به این دلیل که کود دهی و آبیاری در این زمان، موجب ریزش گل‌های درخت می‌شود.

نحوه استفاده از فروت ست درخت سیب

برای اینکه تاثیرگذاری عالی کود فروت ست را بر روی سیب درختی مشاهده کنید، سعی کنید به درستی از آن استفاده کنید.

از کود فروت ست سیب درختی به دو روش آبیاری و محلول پاشی می‌توان استفاده کرد. توجه داشته باشید که انجام روش محلول پاشی به دلیل جذب سریع‌تری که از طریق برگ دارد، در اولویت است، به این دلیل که ریشۀ درختان در ابتدای فصل هنوز فعال نیست و محلول پاشی عملکرد فوق‌العاده بهتری دارد.

مقدار مصرف کود فروت ست درخت سیب

همان‌طور که مطلع شدید در کودهای فروت ست از دو روش برای انجام کود دهی استفاده می‌شود. میزان استفاده از کود فروت ست برای سیب درختی با توجه به اینکه کدام یک از روش‌های کود دهی را انتخاب می‌کنید مشخص می‌شود.

در روش آبیاری برای یک هکتار زمین پنج الی ده لیتر از کود فروت ست سیب درختی را مورد استفاده قرار دهید. در روش محلول پاشی نیز باید 2 الی 3 لیتر از کود فروت ست را در 1000 الی 1500 لیتر آب ترکیب کرده و کود دهی را به انجام برسانید.

در روند اجرای محلول پاشی باید کوددهی را تا زمانی که خیس شدن برگ‌ها را با چشم خود ببینید ادامه دهید.

بیشتر بخوانید: در زمان فندقی شدن میوه‌ها، تغذیه عالی باعث درشت شدن میوه و افزایش تناژ می‌شود، ما در مقالۀ کود درشتی سیب درختی به این موضوع پرداخته‌ایم که پیشنهاد می‌کنیم آن را مطالعه کنید.

خرید کود فروت ست درخت سیب

با توجه به نوساناتی که بازار قیمت‌ها به وجود آمده است، فروشگاه‌های بسیاری کودهای فروت ست را با قیمت بالا و کیفیت پایین در بازار عرضه می‌کنند؛ بنابراین توجه بسیاری به اینکه از چه فروشگاهی خرید می‌کنید داشته باشید. 

ما در فروشگاه نیاز گیاهان با 15 سال سابقه فعالیت در عرضه انواع کودهای محبوب شوک و بمب، توانسته‌ایم بهترین کود فروت ست را در بالاترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت برای شما کشاورزان و باغداران محترم عرضه نماییم.

برای خرید کود فروت ست می‌توانید به صفحه مربوطه مراجعه کنید و با توجه به نیاز محصول خود کود فروت ست سیب درختی را در گالن‌های 1، 5 و 20 لیتری تهیه نمایید. 

بیشتر بخوانید: در سیب‌های قرمز، رنگ گرفتن میوه تاثیر عالی در بازار پسندی میوه دارد، بهترین کود رنگ گیری سیب و نحوه کارکرد آن را می‌توانید در مقالۀ نام برده مطالعه کنید.

سخن نهایی

در این مقاله ما به معرفی بهترین کود فروت ست درخت سیب درختی پرداختیم. مطلع شدید که کود فروت ست برندهای شوک و بمب از موثرترین و بهترین کودها برای درختان سیب هستند.

کود فروت ست با تامین تمامی مواد مغذی لازم برای سیب درختی به گلدهی و افزایش جوانه‌زنی هرچه بهتر این میوه کمک می‌کند؛ بنابراین از این کود با خاطری آسوده استفاده کنید و سیب درختی با کیفیتی را برداشت نمایید.

در صورتی‌که هرگونه سوالی در رابطه با بهترین کود فروت ست برایتان پیش آمد، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با تیم پشتیبانی ما در تماس باشید و از مشاوره کاملاً رایگان بهره‌مند شوید. همچنین در بخش دیدگاه‌ها نیز منتظر دریافت نظرات و سوالات شما عزیزان هستیم و در اولین فرصت پاسخگوی شما عزیزان خواهیم بود.

مطالب مرتبط
* اکثر باغداران سیب، به دنبال یک کود کامل هستند که موجب تقویت عالی درخت سیب شود، کود ده ایکس شوک برای سیب بسیار مناسب است چرا که ده عنصر مغذی را در خود جای داده است. پیشنهاد می‌کنیم فواید این کود را مطالعه کنید.
* درختان سیب در فصل بهار در معرض سرما زدگی هستند، یکی از کودهایی که تاثیر عالی در پیشگیری از سرمازدگی دارد کود اسید آمینه برای سیب است که پیشنهاد می‌کنیم حتما آن را مطالعه کنید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به به این مقاله امتیاز بدید!

میانگیــــن امتیـــازات این مقالــه 2.8 / 5. امتیاز های این مقاله: 30

این مقاله امتیازی ندارد، اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها