فروت ست برای آواکادو؛ افزایش میزان گلدهی این میوه کمیاب

فروت ست برای آواکادو

آووکادو یکی از میوه‌های سرشار از آنتی اکسیدان‌های قدرتمند است که از ارزش غذایی بالا برخوردار است. یکی از دغدغه‌های اصلی باغدارانی که به پرورش آووکادو مشغول هستند، ریزش شکوفه‌ها و کمبود گل‌های درخت است.

در بین تمامی روش‌های افزایش گلدهی و جوانه زنی، استفاده از کودهای فروت ست برای آواکادو بهترین و بیشترین تاثیر را دارد. این کودها تمامی نیازهای درخت برای افزایش گلدهی را تامین می‌کنند و در بازه زمانی کوتاهی منجر به افزایش جوانه آووکادو می‌شوند.

در این مقاله به بررسی و معرفی بهترین کود فروت ست برای آووکادو پرداخته‌ایم و بهترین روش استفاده از این کودها و قیمت آنها را به طور کامل توضیح داده‌ایم. تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

خلاصه‌ای از این مقاله
درخت آواکادو برای افزایش گلدهی و جلوگیری از ریزش گل، نیاز به یک تغذیه عالی دارد. کود فروت ست مناسب تقویت درخت است که سرشار از عناصر ریز مغذی مفید است.
دو کود فروت ست شوک و بمب با تکنولوژی نانو مایع ساخته شده‌اند و سرعت جذب عالی دارند. این کودها به دو روش آبیاری و محلول پاشی قابل استفاده هستند. بهترین زمان مصرف فروت ست آووکادو، یک بار قبل از گلدهی در بهار و یک بار پس از برداشت محصول است.

تاثیر فروت ست برای درخت آواکادو

آواکادو میوه بومی مناطق گرم و مرطوب است اما در مناطق نیمه گرمسیری هم به خوبی رشد می‌کند. این میوه در فرایند کاشت به مراقبت‌های بسیاری برای تامین تمامی ریز مغذی‌ها و درشت مغذی‌ها نیاز دارد. 

در میان روش‌های تامین عناصر مغذی و افزایش گلدهی برای درخت آووکادو، استفاده از کودهای فروت ست از موثرترین روش‌ها محسوب می‌شود. افزایش گلدهی و جوانه‌زنی درختان میوه از مهم‌ترین اثرات کودهای فروت ست هستند.

استفاده از بهترین کود فروت ست برای آواکادو با تامین تمامی عناصر مغذی مورد نیاز برای این درخت مقاومت آن را در برابر سرما بالا برده و با افزایش تعداد جوانه‌های زایشی از بروز سال آوری نیز جلوگیری می‌کند.

بهترین کود برای افزایش گلدهی و جوانه‌زنی آووکادو

استفاده از کود مناسب در مراحل رشد درخت آووکادو از موارد حائز اهمیتی است که تاثیر بسزایی در افزایش گلدهی و تقویت جوانه‌زنی این میوه دارد. در این بخش به معرفی دو نمونه از بهترین کودهای فروت ست برای آواکادو پرداخته‌ایم:

کود فروت ست مایع شوک

کود فروت ست مایع شوک محصولی عالی و آمریکایی است که توسط کمپانی تولید می‌شود. این کود با پیشرفته‌ترین تکنولوژی نانو به بازار عرضه می‌شود. در فناوری نانو، ذرات کود بسیار کوچک هستند و همین مسئله باعث شده تا کود، سرعت جذب بالایی از طریق برگ و ریشه داشته باشد.

عناصر تشکیل دهنده این کود شامل 10% روی، 10% بور، 7% آمینو اسید، 7% نیتروژن، 5% آهن، 5% کلسیم و 5% فسفر است که با تامین مواد مغذی، انرژی گیاه را بازیابی کرده و از رخ دادن سال آوری جلوگیری می‌کنند.

می‌دانید که سال آوری پدیده‌ای آشکار برای تمام درختان است و به موجب آن، درختان پس از یسکتال باردهی عالی، تمایل دارند که سال بعدی را استراحت کنند. شما با استفاده از کود فروت ست برای آواکادو، از این اتفاق پیشگیری خواهید کرد.

موجود بودن 7% آمینو اسید در کود فروت ست مایع شوک موجب تحریک سوخت و ساز گیاه شده و در نتیجه به افزایش گلدهی و جوانه‌زنی درخت آووکادو کمک می‌کند.

شما می‌توانید جهت خرید کود فروت ست شوک بر روی صفحۀ محصول در بالا کلیک کنید و از بین حجم مختلف یک لیتری، پنج لیتری و بیست لیتری، کود مورد نظرتان را سفارش دهید.

Hidden

کود فروت ست مایع بمب

کود فروت ست مایع بمب محصولی خارجی است و از بهترین کودهای فروت ست برای درخت آووکادو محسوب می‌شود. این کود از درصد خلوص بالایی برخوردار است و برای محصولات چند ساله تاثیر بیشتری دارد.

کود فروت ست مایع بمب به بهترین شیوه غلظت شیره گیاه را افزایش میدهد، از همین رو به مقاوم شدن درخت آووکادو در برابر سرما کمک کرده و از سال آوری آن جلوگیری می‌کند.

ترکیبات تشکیل دهنده کود فروت ست بمب شامل موارد زیر است:

  • 20% آمینو اسید
  • 15% روی (Zn)
  • 10% برم (Br)
  • 5% آهن (Fe)
  • 5% نیتروژن (N)
  • 5% کلسیم (Ca)
  • 5% پتاسیم (K)

این عناصر در افزایش مقاومت درخت آووکادو و افزایش گلدهی و جوانه‌زنی این میوه تاثیر بسزایی دارند.

هر کدام از عناصر موجود در این کود وظایفی دارند به عنوان مثال عنصر آهن وظیفه دارد تا از زرد شدن برگ درخت‌ آواکادو جلوگیری کند و کلروفیل بیشتری تولید کند. عنصر کلسیم به سلامت ظاهری آواکادو کمک می‌کند.

پتاسیم و آمینو اسید در جلوگیری از بیماری‌ها و آفات نقش دارند. نیتروژن در رشد رویشی و فتوسنتز گیاهان نقش دارد. روی و بور هر دو ریز مغذی‌های ضروری برای رشد آواکادو هستند و در رشد ریشه و جذب مواد مغذی تاثیرگذار هستند.

برای اطلاع از قیمت و خرید کود فروت ست بمب به صفحۀ محصول که در بالا مشاهده می‌کنید، مراجعه کنید تا ما در کمترین زمان ممکن، سفارشتان را به دستتان برسانیم.

بهترین روش استفاده از کود فروت ست

استفاده به موقع و با نحوه صحیح از بهترین کود فروت ست برای آواکادو می‌تواند تاثیرات چشمگیری در کیفیت و افزایش گلدهی و جوانه‌زنی درختان آواکادو داشته باشد. در این بخش بهترین زمان استفاده از کودها، نحوه استفاده صحیح و میزان استفاده اصولی از کودهای فروت ست را توضیح داده‌ایم:

بهترین زمان استفاده از کود فروت ست برای آواکادو

از کود فروت ست برای درخت آووکادو، دو بار در سال استفاده می‌شود. زمان محلول پاشی فروت ست آواکادو یا آبیاری آن، اولین بار در ابتدای جوانه زنی و قبل از گلدهی است.

دقت کنید در زمانی که درختان شکوفه‌هایشان باز شده، کود دهی یا آبیاری سنگین انجام ندهید چرا که باعث می‌شود، شکوفه درخت دچار ریزش شود.

گلدهی آواکادو با مصرف فروت ست

دومین بار بعد از برداشت محصول تا قبل از خزان برگ‌های درخت از فروت ست استفاده می‌شود که باعث افزایش مقاومت گیاه در برابر سرما و جلوگیری از سال آوری می‌شود. با مصرف فروت ست در این زمان، درختان در سال آینده هم با تمام توان می‌توانند باردهی عالی داشته باشند.

نحوه استفاده از کود فروت ست

در نحوه استفاده از کودهای فروت ست می‌توان از دو روش محلول پاشی و آبیاری برای کوددهی درختان آواکادو استفاده کرد. در انجام کوددهی با توجه به دو روش گفته شده، کوددهی به شیوه محلول پاشی به دلیل جذب سریع‌تری که دارد نسبت به روش آبیاری در اولویت قرار دارد. در این روش باید به اندازه‌ای محلول پاشی را انجام دهید که درخت کاملاً خیس شود.

میزان استفاده از کود فروت ست

میزان استفاده از کود فروت ست برای آواکادو با توجه به انجام هر یک از دو روش آبیاری و محلول پاشی به‌صورت یکسان انجام نمی‌گیرد. در روش آبیاری برای یک هکتار زمین پنج الی ده لیتر از کود فروت ست با مقدار مناسب آب ترکیب شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.  

در انجام کوددهی به روش محلول پاشی برای یک هکتار زمین نیز دو الی سه لیتر از کود فروت ست با هزار الی هزارو پانصد لیتر آب ترکیب شده و کود دهی انجام می‌شود. در روش محلول پاشی بهتر است کوددهی را تا زمان خیس شدن کامل برگ‌ها و مشاهده چکه کرد کود از آنها ادامه داد.

خرید کود فروت ست آووکادو

با توجه به فروشگاه‌های بسیاری که امروزه نمونه تقلبی کودهای فروت ست را به بازار عرضه می‌کنند. علاوه بر قیمت، اصل بودن محصولات و معتبر بودن فروشگاه نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.

فروشگاه نیاز گیاهان با 15 سال سابقه در عرضه کودهای شوک و بمب با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت توانسته است رضایت خاطر مشتریان زیادی را جلب کند.

برای خرید کود فروت ست می‌توانید به صفحه مربوطه مراجعه کنید و با توجه به نیاز محصول خود کود فروت ست آواکادو را در گالن‌های 1، 5 و 20 لیتری تهیه نمایید. 

سخن نهایی

در این مقاله به معرفی بهترین کود فروت ست برای آواکادو در برندهای محبوب و با کیفیت شوک و بمب پرداخته شد. با توجه به اینکه بهترین کود فروت ست می‌تواند تمامی نیازهای آووکادو را تامین کند، با خاطری آسوده می‌توانید از این کودها برای افزایش گلدهی و جوانه‌زنی هرچه بهتر درخت آووکادو استفاده نمایید.

درصورتی‌که سوال یا ابهامی در رابطه با کودهای فروت ست دارید، می‌توانید از طریق شماره‌های درج شده در صفحه با تیم پشتیبانی ما تماس حاصل فرمایید و از مشاوره تخصصی به صورت کاملاً رایگان بهره‌مند شوید.

 همچنین در بخش دیدگاه‌ها نیز منتظر دریافت نظرات و سوالات شما عزیزان هستیم و در اولین فرصت پاسخگوی شما عزیزان خواهیم بود.

مطالب مرتبط
* یکی از کودهایی که فواید عالی برای درختان دارد، کود ده ایکس شوک برای محصولات باغی می‌باشد که دارای ده عنصر درشت مغذی و ریز مغذی است. این کود درخت را تقویت می‌کند و رشد آن را افزایش می‌دهد. پیشنهاد می‌کنیم حتما مزایای این کود را مطالعه کنید.
* یکی از کودهایی که باعث درشتی محصولات باغی می‌شود کود درشت شدن میوه است. اطلاعات این کود را می‌توانید در مقالۀ ذکر شده مطالعه کنید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به به این مقاله امتیاز بدید!

میانگیــــن امتیـــازات این مقالــه 2.6 / 5. امتیاز های این مقاله: 7

این مقاله امتیازی ندارد، اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها