کود فروت ست برای خرمالو و اهمیت آن در گلدهی فوق العاده

کود فروت ست برای خرمالو

گلدهی کم و جوانه زنی نامناسب از جمله مشکلاتی است که در زمینه پرورش خرمالو وجود دارد. استفاده از کودهای فروت ست به دلیل برخورداری از عناصر ضروری خاک و سرعت جذب بالا توسط درخت، بهترین راهکار برای رفع این مشکل است. ترکیبات این کودها می‌تواند میزان گلدهی و جوانه زنی خرمالو را در بازه زمانی کوتاه به مراتب افزایش دهد.

نمونه‌های مختلفی از این کودها به فروش می‌رسند که با توجه به اهمیت استفاده از بهترین کود فروت ست برای خرمالو و تأثیرگذاری عالی که در افزایش گلدهی و تقویت جوانه زنی دارد. در این مقاله از وبسایت نیاز گیاهان به بررسی و معرفی بهترین کود فروت ست برای خرمالو و شیوه صحیح استفاده از آن پرداخته ایم.

خلاصه‌ای از این مقاله
کود فروت ست یکی از مهم‌ترین مراحل تغذیه درخت خرمالو است. این کود علاوه بر اینکه گادهی را افزایش می‌دهد، شکوفه‌های درخت را تقویت می‌کنند تا همگی تبدیل به میوه شوند.
دو کود فروت ست بمب و شوک، بهترین کودهای فروت ست خارجی سرشار از مواد مغذی تهیه شده با تکنولوژی نانو مایع هستند. این کودها به دو روش محلول پاشی و آبیاری قابل استفاده هستند.

باغداران برای افزایش گلدهی و جوانه زنی خرمالو چه کنند؟

ریزش شکوفه و عدم گلدهی مناسب از جمله مشکلات پرورش خرمالو است. دلایل متعددی برای این ریزش و عدم گلدهی مطلوب وجود دارد. زمانی که عناصر ضروری در خاک برای رشد و گلدهی خرمالو فراهم نباشد، گلدهی و جوانه زنی در این درختان به شدت کاهش می‌یابد.

کودهای فروت ست به دلیل برخورداری از ترکیبات مفید و مغذی مورد نیاز خرمالو نقش مهمی در افزایش گلدهی و جوانه زنی خرمالو دارند. این کودها دارای ترکیبات موثر و مهمی از قبیل آمینو اسید، روی، بور و… هستند. 

از کود فروت ست جهت افزایش گلدهی و تقویت جوانه زنی استفاده می‌کنند؛ اما این کود برای افزایش مقاومت درختان خرمالو در برابر سرما و پیشگیری از سال آوری نیز به کار می‌رود.

بهترین کود برای تقویت خرمالو

استفاده از بهترین کود فروت ست اهمیت زیادی دارد. این کودها به دلیل ترکیبات مغذی مناسبی که دارند، موجب تحریک رشد جوانه‌های زایشی و بهبود کیفیت جوانه‌ها می‌شوند. در زیر به معرفی دو نمونه از بهترین کودهای فروت ست برای خرمالو پرداخته‌ایم.

کود فروت ست مایع شوک

این کود محصولی خاص از برند شوک «shock» ساخت کشور آمریکا است که در کمپانی «Pan American» تولید می‌شود. استفاده از کود فروت ست مایع شوک موجب افزایش گلدهی و تقویت جوانه زنی درختان خرمالو می‌شود. در طراحی این کود از تکنولوژی نانو استفاده شده است به همین دلیل سرعت جذب بالایی از طریق ریشه و برگ دارد.

ترکیبات تشکیل دهنده این کود شامل 10% روی، 10% بور، 7% آمینو اسید، 7% نیتروژن، 5% فسفر، 5% آهن و 5% کلسیم است. استفاده از این کود سبب می‌شود انرژی مورد نیاز درختان خرمالو به خوبی تامین شود و جوانه زنی در این درختان بهبود یابد. 

این کود حاوی 7% آمینو اسید است که با تحریک سوخت و ساز درخت، موجب افزایش گلدهی و جلوگیری از سال آوری می‌شود. می‌دانید که سال آوری باعث می‌شود درخت، پس از یکسال میوه‌دهی به استراحت بپردازد و سال بعد میوه ندهد، شما با این کار فرآیند تجدید قوای درختانتان را کوتاه می‌کنید و به این ترتیب آنها سال بعد هم میوه‌های بیشتری تولید می‌کنند.

شما می‌توانید جهت خرید کود فروت شوک به صفحۀ محصولی که مشاهده می‌کنید مراجعه کرده و از بین حجم مختلف یک لیتری، پنج لیتری و بیست لیتری، کود مورد نظرتان را سفارش دهید.

Hidden

کود فروت ست مایع بمب

کود فروت ست مایع بمب، نقش موثری در افزایش گلدهی و تقویت جوانه زنی و پیشگیری از سال آوری خرمالو دارد. این کود غلظت شیره گیاهی را افزایش می‌دهد و موجب بهبود مقاومت درخت در مقابل سرمای زمستان می‌شود. 

ترکیبات این کود شامل موارد زیر است:

  • 20% آمینو اسید
  • 15% روی (Zn)
  • 10% بور (Br)
  • 5% آهن (Fe)
  • 5% نیتروژن (N)
  • 5% کلسیم (Ca)
  • 5% پتاسیم (K)

آمینو اسید یکی از ترکیبات مهم این کود است که در افزایش میزان فتوسنتز و بهبود مقاومت خرمالو در برابر تنش‌های محیطی مثل سرما و شرایط نامساعد محیطی موثر است. آمینو اسید همچنین در بهبود گرده افشانی و افزایش گلدهی خرمالو تاثیر بسزایی دارد.

عنصر آهن نیز وظیفه دارد تا از زرد شدن برگ درخت‌ جلوگیری کند و کلروفیل بیشتری تولید کند. عنصر کلسیم به سلامت ظاهری خرمالو کمک می‌کند. پتاسیم و آمینو اسید در جلوگیری از بیماری‌ها و آفات نقش دارند. نیتروژن در رشد رویشی و فتوسنتز گیاهان نقش دارد. روی و بور هر دو ریزمغذی‌های ضروری برای رشد خرمالو هستند و در رشد ریشه و جذب مواد مغذی تاثیرگذار هستند.

 برای اطلاع از قیمت و خرید کود فروت ست بمب بر روی صفحۀ محصول در بالا کلیک کنید و فرایند هریدتان را ادامه دهید. ما در کمترین زمان ممکن، سفارشتان را به دستتان می‌رسانیم.

بهترین روش استفاده از کود فروت ست

کود دهی درختان خرمالو بایستی در زمان مناسب و به نحو مطلوبی انجام شود. در صورتی که از کودهای فروت ست به شیوه درست استفاده نشود، ممکن است نتایج دلخواه را در پی نداشته باشد. در زیر بهترین روش استفاده از کود فروت ست مایع شوک و بمب شرح داده شده است:

  • بهترین زمان استفاده از کود فروت ست

از کود فروت ست مایع شوک و بمب دو بار در سال استفاده می‌شود. از این کود در ابتدای فصل بهار قبل از گلدهی، برای افزایش گلدهی و تقویت جوانه زنی درختان خرمالو استفاده می‌شود. 

نکته: توجه کنید در زمانی که درختان شکوفه‌هایشان باز شده به هیچ وجه کود دهی و آبیاری سنگین انجام ندهید چرا که این کار موجب ریزش گل‌ها می‌شود.

کود دهی خرمالو بعد از برداشت

پس از برداشت محصول، جهت افزایش مقاومت خرمالو در مقابل سرمای زمستان و پیشگیری از سال آوری (باردهی کم)، بار دیگر کوددهی انجام می‌شود. کود دهی پس از برداشت سبب تأمین انرژی خرمالو و جلوگیری از ریزش میوه می‌شود. 

  • نحوه استفاده از کود فروت ست

کود فروت ست مایع شوک و بمب به دو شیوه آبیاری و محلول پاشی استفاده می‌شوند. در شیوه محلول پاشی پس از آماده سازی مقدار مناسب کود، محلول پاشی خرمالو انجام میشود. کوددهی به روش محلول پاشی باید به نحوی باشد که تمام برگ‌های خرمالو را خیس کرده و از روی برگها چکه کند.

به دلیل اینکه در روش محلول پاشی سرعت جذب کود توسط خرمالو بالاتر است، معمولاً کاربرد بیشتری دارد و ما هم توصیه می‌کنیم این روش را در اولویت مصرف خود قرار دهید. محلول پاشی درخت با استفاده از سم پاش‌ها و دیگر دستگاه‌ها انجام می‌شود. 

یکی دیگر از روش‌ها برای کود دهی خرمالو روش آبیاری است. در این روش میزان مناسبی از کود را به خاک اطراف درخت اضافه می‌شود و کوددهی را انجام می‌گیرد. کود دهی به روش آبیاری به زمان بیشتری برای جذب توسط درخت نیاز دارد. این شیوه زمانی که خرمالو نیاز فوری به دریافت کود دارد، روش مناسبی برای کود دهی نیست.

  • میزان استفاده از کود فروت ست

در زمان استفاده از کود فروت ست بایستی به این نکته توجه داشت که میزان مناسبی از کود فروت ست را جهت کوددهی استفاده نمود. در روش آبیاری پنج تا ده لیتر از کود فروت ست مایع شوک و بمب را پس از ترکیب با آب جهت کود دهی استفاده می‌کنند. این میزان برای کوددهی یک هکتار از درختان خرمالو قابل استفاده است. 

میزان مناسب برای محلول پاشی درختان خرمالو شامل ترکیب دو لیتر کود در هزار لیتر آب است که این میزان برای کوددهی بک هکتار از باغات کافی است. 

خرید بهترین کود فروت ست برای خرمالو

در هنگام خرید بهترین کود فروت ست برای خرمالو، کیفیت و قیمت از جمله نکات مهمی است که بایستی به آن توجه داشت. از طرف دیگر خرید از فروشندگان معتبر موجب می‌شود که کود خریداری شده از کیفیت بالایی برخوردار باشد.

ما در مجموعه نیاز گیاهان دارای 15 سال سابقه کاری در عرضه انواع کودهای فروت ست هستیم و هر یک از کودهای فروت ست مایع شوک و بمب را در بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت عرضه می‌نماییم.

برای خرید کود فروت ست از برندهای بمب و شوک، می‌توانید به صفحه ذکر شده مراجعه کرده و سفارش خود را ثبت و نهایی کنید.

سخن نهایی

در این مقاله به معرفی بهترین کود فروت ست برای خرمالو و نحوه صحیح استفاده از این کودها پرداخته شد. همانطور که مشاهده نمودید کودهای فروت ست مایع شوک و بمب، بهترین کودهای فروت ست برای افزایش گلدهی و تقویت جوانه زنی خرمالو محسوب می‌شوند. این کودها دارای میزان مناسبی از عناصر و مواد مغذی مورد نیاز خرمالو جهت گلدهی و جوانه زنی بهتر هستند. 

در صورت نیاز به مشاوره می‌توانید از طریق شماره‌های درج شده با کارشناسان بخش پشتیبانی مجموعه تماس بگیرید و راهنمایی و مشاوره لازم را به صورت کاملاً رایگان دریافت کنید. 

مطالب مرتبط
* یکی از کودهایی که فواید عالی برای درختان دارد، کود ده ایکس شوک برای محصولات باغی می‌باشد که دارای ده عنصر درشت مغذی و ریز مغذی است. این کود درخت خرمالو را تقویت می‌کند و رشد آن را افزایش می‌دهد. پیشنهاد می‌کنیم حتما مزایای این کود را مطالعه کنید.
* یکی از کودهایی که باعث درشتی محصولات باغی می‌شود کود درشت شدن میوه است که برای خرمالو نیز مناسب است. اطلاعات این کود را می‌توانید در مقالۀ ذکر شده مطالعه کنید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به به این مقاله امتیاز بدید!

میانگیــــن امتیـــازات این مقالــه 3.1 / 5. امتیاز های این مقاله: 41

این مقاله امتیازی ندارد، اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها