فروت ست انار؛ بهترین کود جلوگیری از ریزش گل انار

فروت ست انار

گلدهی کم و جوانه زنی ناقص درختان انار یکی از چالش‌های است که باغداران زیادی با آن رو به رو هستند. حتماً شاهد آن بوده‌اید در سال‌هایی که گلدهی عالی بوده نیز با مشکل ریزش گل انار مواجه شده‌اید. چاره این کار مصرف کود جلوگیری از ریزش گل انار یعنی فروت ست است. این کود حاوی ترکیبات مغذی و مورد نیاز درختان انار همانند روی، بور، آمینو اسید و… است که افزایش گلدهی و جوانه زنی بالای این درختان را در پی دارد و موجب استحکام گل بر روی شاخه درخت می‌شود.

کود فروت ست در تامین انرژی و افزایش مقاومت درختان انار نقش مهمی دارد و از سال آوری (باردهی نامنظم) این درختان پیشگیری میکند. استفاده از این کود می‌تواند خسارات ناشی از عدم گلدهی و جوانه زنی درختان انار را تا حد زیادی کاهش دهد. در این نوشته از وبسایت نیاز گیاهان بهترین فروت ست انار و نحوه صحیح استفاده از آن معرفی شده است.

خلاصه‌‎‌ای از این مقاله
مشکل کم گل دادن یا ریزش گل‌ها در درخت انار همیشه از چالش باغداران این میوه بوده است. کود فروت ست با فرمولاسیون خاص خود می‌تواند گلدهی را افزایش دهد و از ریزش گل‌ها جلوگیری کند.
دو کود تهیه شده با تکنولوژی نانو، کود فروت ست شوک و فروت ست بمب هستند. از این کودها می‌توانید به دو روش محلول پاشی و آبیاری استفاده کنید. بهترین زمان مصرف فروت ست انار برای تقویت گلدهی، قبل از گلدهی است و برای جلوگیری از سال آوری نیز قبل از ریزش برگ‌ها باید از این کود استفاده کنید.

تکنیک افزایش گلدهی و تقویت جوانه زنی انار

درخت انار برای تولید میوه‌های سالم نیازمند گلدهی مناسب و به موقع است. گلدهی ممکن است به دلایل متعددی از جمله کمبود مواد معدنی در خاک و عوامل محیطی در حد مطلوبی صورت نگیرد. به همین دلیل دریافت مواد مغذی به میزان کافی و در زمان مناسب میتواند از ریزش گل انار و گلدهی نامنظم آن پیشگیری کند.

کود فروت ست دارای درصد مناسبی از عناصر ضروری است که موجب می‌شود تعداد گل‌های انار بیشتر شوند و به این ترتیب شاهد افزایش تناژ خواهید بود. استفاده از این کود علاوه بر تامین انرژی درختان انار نقش مهمی در پیشگیری از سال آوری (باردهی نامنظم) آنها دارد.

بهترین کود برای گلدهی بیشتر و تقویت جوانه زنی انار

بهترین کود فروت ست برای انار حاوی درصد مناسبی از عناصر همانند: روی، بور، آمینو اسید و… است که نقش مهمی در تشکیل گل و افزایش جوانه زنی انار دارد. از جمله بهترین کودهای فروت ست می‌توان موارد زیر را نام برد:

کود فروت ست مایع شوک

این کود یکی از محصولات پرطرفدار برند شوک «shock» ساخت کشور آمریکا است که در کیفیت بالایی توسط کمپانی «Pan American» تولید و عرضه می‌شود. ترکیبات تشکیل دهنده این کود شامل: 10% روی، 10% بور، 7% نیتروژن، 7% آمینو اسید، 5% آهن، 5% فسفر، 5% کلسیم است که موجب افزایش گلدهی و تقویت جوانه زنی درختان می‌شود.

در کود فروت ست مایع شوک، میزان مناسبی آمینو اسید، روی، بور و سایر ریزمغذی‌های مفید به کار رفته است که در افزایش باردهی و کیفیت میوه در درختان انار موثر است. روی از جمله عناصر مهم در فرآیند فتوسنتز است. این عنصر نقش موثری در افزایش گلدهی و جوانه زنی درختان میوه دارد.

این کود حاوی 10% روی است که افزایش گلدهی و تحریک جوانه‌های رویشی درختان انار را در پی دارد. این کود با بهره‌گیری از تکنولوژی نانو طراحی و تولید میشود از همین رو اثرگذاری بالایی دارد و به سرعت از طریق ریشه و برگ جذب درختان می‌شود.

شما می‌توانید جهت خرید کود فروت ست شوک به صفحۀ محصول در بالا مراجعه کنید و از بین حجم مختلف یک لیتری، پنج لیتری و بیست لیتری، کود مورد نظرتان را سفارش دهید.

بیشتر بخوانید: قرمز شدن دانه انار مسئله مهمی است که حتما باید به آن توجه کنید، به ویژه اگر سال‌های قبل نیز انارهای شما سفید و بی رنگ بوده‌اند. پیشنهاد می‌کنیم مقالۀ بهترین کود رنگ آوری انار با تاثیرگذاری سریع را مطالعه کنید.

Hidden

کود فروت ست مایع بمب

در طراحی و تولید این کود، از عناصر مغذی متعددی همانند: 20 % آمینو اسید، 20% بور، 10% نیتروژن، 10% آهن، 10% فسفر، 5% روی و 5% استفاده شده است. 

هر کدام از عناصر موجود در این کود وظایفی دارند به عنوان مثال عنصر آهن وظیفه دارد تا از زرد شدن برگ درخت‌ انار جلوگیری کند و کلروفیل بیشتری تولید کند. عنصر کلسیم به سلامت ظاهری انار کمک می‌کند. پتاسیم و آمینو اسید در جلوگیری از بیماری‌ها و آفات نقش دارند. نیتروژن در رشد رویشی و فتوسنتز گیاهان نقش دارد. روی و بور هر دو ریزمغذی‌های ضروری برای رشد انار هستند و در رشد ریشه و جذب مواد مغذی تاثیرگذار هستند.

این کود حاوی 20% آمینو اسید است که سبب تحریک سوخت و ساز درختان انار می‌شود و بر روی افزایش باردهی و کیفیت میوه این درختان موثر است. کود فروت ست مایع بمب انرژی و مواد معدنی مورد نیاز درختان انار را برای گلدهی بیشتر تامین کند و مقاومت این درختان را در برابر سرما و شرایط نامساعد و متغیر بیرونی تا حد فوق العاده‌ای بالا میبرد.

 سال آوری یا باردهی نامنظم یکی از مشکلات درختان انار است، استفاده از کود فروت ست مایع بمب می‌تواند از سال آوری این درختان به میزان زیادی پیشگیری کند. این کود چرخه زیستی را در درخت تسریع میکند و موجب افزایش باردهی و کیفیت میوه انار می‌شود. 

 برای اطلاع از قیمت و خرید کود فروت ست بمب بر روی صفحۀ محصول کلیک کنید تا ما در کمترین زمان ممکن، سفارشتان را به دستتان برسانیم.

بهترین روش استفاده از کود فروت ست انار

رعایت مواردی که در ادامه به آن پرداخته شده است سبب می‌شود کوددهی درختان انار به بهترین شیوه انجام شود و گلدهی و جوانه زنی در این درختان افزایش یابد. بهترین روش استفاده از کود فروت ست انار شامل موارد زیر است:

  • بهترین زمان مصرف کود فروت ست انار

 از کود فروت ست مایع بمب و کود فروت ست مایع شوک در دو زمان، یعنی در هنگام متورم شدن جوانه ها و پس از برداشت محصول برای درختان انار استفاده می‌شود. از آنجایی‌که ابتدای فصل، رشد بهتر جوانه ها در گرو دریافت مواد مغذی به اندازه کافی است.

جوانه زنی انار

کود دهی می‌تواند به افزایش گلدهی، تقویت جوانه زنی و جلوگیری از ریزش گل انار کمک زیادی کند؛ این زمان معمولا ماه اردیبهشت یا خرداد است.

درختان انار پس از برداشت، جهت تأمین انرژی نیازمند کوددهی مناسب هستند. توجه به این موضوع می‌تواند در افزایش باردهی درختان انار در سال آینده موثر باشد. چنانچه پس از برداشت انار تا قبل از ریزش برگ‌ها از فروت ست استفاده کنید، مقاومت گیاه در برابر سرما و سال آوری افزایش می‌یابد؛ این زمان معمولا فصل پاییز است.

  • نحوه استفاده از کود فروت ست برای درخت انار

با توجه به اینکه جذب کود در گیاهان از طریق ریشه و برگ صورت می‌گیرد به همین دلیل از کود فروت ست به دو روش محلول پاشی و آبیاری استفاده می‌شود. کوددهی به روش محلول پاشی به دلیل سرعت جذب بالاتر کود توسط گیاه، کاربرد بیشتری دارد و ما نیز این روش را بیشتر توصیه می‌کنیم.

در زمان محلول پاشی درختان انار باید به این نکته دقت داشته باشید که کود دهی باید به نحوی باشد که کاملاً برگ‌های گیاه را خیس نماید. در روش آبیاری، میزان مناسبی از کود، پس از ترکیب با آب به خاک اطراف درختان انار افزوده می‌شود و از این طریق کودهی انجام می‌گیرد.

  • میزان استفاده از کود فروت ست برای درخت انار

در روش محلول پاشی دو لیتر از کود را با هزار لیتر آب ترکیب نموده و از آن جهت کوددهی یک هکتار باغ استفاده کنید. میزان مناسب کود برای استفاده به روش آبیاری شامل ترکیب پنج تا ده لیتر از کود فروت ست در مقدار مناسب آب است. این میزان نیز برای کود دهی یک هکتار از محصولات باغی کافی است.

بیشتر بخوانید: همان طور که می‌دانید در بازار انارهای ریز، طرفداران کمتری دارند و این محصول سودآوری قابل توجهی ندارد. در این راستا پیشنهاد می‌کنیم مقالۀ بهترین کود برای درشتی انار را مطالعه کنید تا با عملکرد این کود آشنا شوید.

خرید بهترین کود فروت ست برای درخت انار

کیفیت مناسب و خرید از فروشندگان معتبر از نکات مهمی است که در هنگام خرید بهترین کود فروت ست برای انار بایستی به آن توجه داشت. وب سایت‌های متعددی وجود دارند که فروش کودهای فروت ست مایع شوک و بمب را انجام می‌دهند و این کودها را در کیفیت و قیمتهای مختلف به فروش میرسانند. 

مجموعه نیاز گیاهان یکی از واردکنندگان اصلی انواع کود با 15 سال سابقه کاری است که محصولات خود را در بهترین کیفیت و قیمت عرضه می‌نماید.

جهت خرید کود فروت ست مورد نظرتان می‌توانید به صفحه ذکر شده مراجعه کنید و تصمیم خود را نهایی کنید و کود انتخابی خود را در حجم مورد نیاز سفارش دهید.

سخن نهایی

در این مقاله به معرفی بهترین کود فروت ست برای انار و روش صحیح استفاده از این کودها پرداختیم. هر یک از 2 کود فروت ست مایع شوک و بمب دارای میزان مناسبی از عناصر و ترکیبات مورد نیاز درختان انار هستند که اثر گذاری فوق العاده ای در افزایش گلدهی و تقویت جوانه زنی این درختان دارند.

برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق شماره‌های درج شده با کارشناسان بخش پشتیبانی مجموعه در ارتباط باشید و راهنمایی و مشاوره لازم را دریافت نمایید.

مطالب مرتبط
* یکی از مشکلاتی که ممکن است سد راه رشد محصول و سلامت درخت انار شود، بیماری ها و آفات درخت انار هستند. برای پیشگیری از این بیماری‌ها باید بتوانید آنها را شناسایی کنید و سریعاً آنها را درمان کنید. پیشنهاد می‌کنیم حتما مقالۀ ذکر شده را مطالعه کنید تا آگاهی بیشتری کسب کنید.
* بخشی از دوره رشد میوه انار در فصل پاییز است. از آنجا که در برخی مناطق خطر سرما زدگی وجود دارد، پیشنهاد می‌کنیم حتما از کود اسید آمینه برای انار استفاده کنید. فواید این کود را می‌توانید در مقالۀ ذکر شده مطالعه کنید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به به این مقاله امتیاز بدید!

میانگیــــن امتیـــازات این مقالــه 3.1 / 5. امتیاز های این مقاله: 97

این مقاله امتیازی ندارد، اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید

اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حسین لطفعلی پور

سلام خیلی خوب ومفید بود

عبدالرحمان نظرزاده

با عرض سلام وخسته نباشید و ممنون از راهنمایی خیلی خوب شما