کود درشتی سیر (برداشت سیرهای باکیفیت و درشت)

کود درشتی سیر

سیر یکی از گیاهانی است که در پخت غذاهای ایرانی بسیار کاربردی است. در ایران سالانه بیش از 100 هزار تن سیر تولید می‌شود و با این حجم از تولید، ایران در رتبه 13 جهانی قرار گرفته است.

با توجه به حجم بالای تولید سیر در ایران، کشاورزان به فکر انجام روش‌هایی برای افزایش درشتی محصول این گیاه هستند. استفاده از کود درشتی یکی از بهترین روش‌های موجود برای افزایش درشتی سیر و بالا بردن تناژ آن است.

این کودها به دلیل تأمین پتاسیم گیاه، افزایش تقسیمات سلولی و بالا بردن فشار اسمزی و… تمامی نیازهای ضروری گیاه را در بازه زمانی کوتاهی تامین می‌کنند و موجب درشت‌ شدن محصول نهایی می‌شوند.

در این اینجا ما به بررسی و معرفی سه نوع از بهترین کودهای درشتی سیر می‌پردازیم. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روش درست استفاده، می‌توانید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

برای درشت شدن سیر چه اقدامی کنیم؟

برداشت سیرهای درشت و باکیفیت یکی از دغدغه‌های اصلی کشاورزان است. می‌دانید که سیرهای درشت‌تر و مرغوب‌تر، فروش راحت‌تری دارند و همچنین گزینه‌های مناسبی برای صادرات هستند.

برای درشت شدن سیر می‌توان از عنصر پتاسیم استفاده کرد. کودهای خاصی وجود دارند که در ترکیبات خود حاوی درصد بالایی پتاسیم هستند و استفاده از آن‌ها موجب افزایش درشتی سیر می‌شود. این کودها علاوه بر افزایش درشتی، کیفیت را نیز بهبود می‌بخشند.

بهترین کود برای درشت شدن و افزایش تناژ سیر

همانطور که در بخش قبلی اشاره کردیم برای افزایش درشتی و تناژ سیر از کود درشتی استفاده می‌شود. اما اینکه کدام نوع از کود درشتی مناسب‌تر است، نیاز به کسب اطلاعات بیشتر دارد. در این بخش سه نوع از بهترین کودهای درشتی را به شما معرفی می‌کنیم.

کود کا 60 پتاس بالا شوک

کود پتاس بالا 60% یک کود آمریکایی مایع از برند شوک است. کودهای برند شوک با استفاده از فناوری‌های نانو تولید می‌شوند. در تکنولوژی نانوکود، ذرات کودها آنقدر کوچک می‌شوند که خیلی سریع جذب گیاه شوند و بیشترین تا این کود حاوی 60% پتاسیم است و به همین دلیل نیازهای سیر برای رشد بیشتر را به خوبی تامین می‌کند.

کود پتاس بالا شوک برای درشتی سیر

از کود پتاس بالا کا 60 برای افزایش درشتی سیر استفاده می‌شود. این کود عناصر لازم را برای گیاه تأمین می‌کند و موجب افزایش درشتی سیر می‌شود. این کود یکی از محبوب‌ترین کود‌ها در سطح جهانی است که کشور‌های پیشرو در زمینه کشاورزی، به صورت عمده از آن استفاده می‌کنند. 

شما می‌توانید جهت سفارش این کود کاربردی، به صفحۀ خرید کود پتاس بالا شوک مراجعه کرده و از بین سه حجم مختلف یک لیتری، پنج لیتری و بیست لیتری، مورد دلخواهتان را انتخاب کنید.

کود مولتی کمپلکس جنریت

کود مولتی کمپلکس یکی از مغذی‌ترین کود‌های درشتی است که توسط کمپانی «PanAmerican» در کشور آمریکا تولید و با برند جنریت عرضه می‌شود. در ترکیبات این کود فوق‌العاده، عناصر مختلفی اعم از نیتروژن، پتاسیم، فسفر و… وجود دارد و تمام نیاز‌های سیر را برای درشتی سیر به خوبی تامین می‌کند.

کود پتاس بالا جنریت برای درشتی سیر

پروسه تاثیرگذاری این کود یعنی افزایش تقسیمات سلولی میوه و در نتیجه بالا رفتن حجم، سایز و تناژ نهایی میوه در بازه زمانی محدود و کوتاه است. در این کود عناصر ان پی کا یعنی نیتروژن، فسفر و پتاسیم وجود دارد و علاوه بر آن، عناصر مفید دیگری مانند آهن، گوگرد، 13 نوع اسید آمینه، جلبک دریایی و ویتامین‌های دیگر نیز به رشد بهتر گیاه کمک می‌کنند.

 برای اطلاع از قیمت و خرید کود مولتی کمپلکس جنریت به صفحۀ نام‌برده مراجعه کنید تا ما در کمترین زمان ممکن، سفارشتان را به دستتان برسانیم.

کود پتاس بالا جنریت

کود کا 66 جنریت در ترکیبات خود حاوی 66% پتاسیم است. با توجه به اینکه کود کا 66 حاوی درصد بالایی پتاسیم است، می‌تواند کود بسیار مناسبی برای افزایش درشتی سیر باشد. همچنین این محصول حاوی 10% آمینواسید است که موجب افزایش جذب پتاسیم توسط گیاه می‌شود.

کود مولتی کمپلکس جنریت برای درشتی سیر

پس از بررسی‌ نتیجۀ استفادۀ کشاورزان از کودهای مختلف، این کود در بین ده‌ها کود به عنوان یکی از موثر‌ترین کود‌های درشتی انتخاب شد. پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید کود پتاس بالا جنریت به صفحۀ مورد نظر مراجعه کرده و تصمیم خود را نهایی کنید.

بهترین روش استفاده از کود درشتی سیر

برای دریافت نتیجه بهتر از استفاده کودهای درشتی، بهتر است درباره شیوه استفاده از آن‌ها اطلاعاتی داشته باشید. توجه به زمان، نحوه مصرف و میزان آن از موارد حائز اهمیت در کوددهی است.

  • بهترین زمان استفاده از کود درشتی سیر

برای گرفتن بهترین نتیجه از کوددهی، باید زمان درست کوددهی را شناسایی کرد. معمولاً بهترین زمان استفاده از کود درشتی برای گیاه سیر، مرحله ای است که غده سیر در حال رشد است. در این مرحله با جذب مواد مغذی موجود در کود به ویژه پتاسیم، میزان رشد سیر چند برابر می‌شود.

  • نحوه استفاده از کود درشتی سیر

کودهایی که به شما معرفی کردیم به شکل مایع عرضه می‌شوند. کودهای مایع در حالت کلی به دو روش محلول پاشی و آبیاری مورد استفاده قرار می‌گیرند. 

هنگامی که گیاه دچار کمبود پتاسیم است، بهتر است از کوددهی به روش محلول پاشی استفاده کنید. زیرا در این روش محلول کود و آب توسط دستگاه پمپاژ بر روی گیاه پاشیده می‌شود و جذب پتاسیم از طریق برگ انجام می‌شود و اثرگذاری سریع‌تری دارد.

  • میزان استفاده از کود درشتی سیر

میزان مصرف کود درشتی سیر با توجه به روش به کار برده شده برای کوددهی متفاوت است. در روش محلول پاشی لدویتر از کود را با هزار لیتر آب ترکیب کرده و کوددهی را انجام می‌دهند.

در روش آبیاری نیز پنج لیتر از کود را با مقدار مورد نظر آب بدون کلر ترکیب کرده و وارد زمین کنید. البته مقدار دقیق کود با توجه به زمین و شرایط آن متفاوت است. به همین دلیل قبل از کوددهی می‌توانید با تیم مشاوره ما در تماس باشید تا اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند.

خرید کود درشتی سیر

قیمت کود‌های وارداتی به فاکتور‌های مختلفی مانند نرخ ارز و نوسانات بازار‌های جهانی بستگی دارد. یکی دیگر از مواردی که بر قیمت این کود‌ها تاثیر دارد، حجم سفارشی است. علاقه‌مندان به خرید این کود‌ها می‌توانند آن‌ها را در سه حجم مختلف یک لیتری، پنج لیتری و بیست لیتری سفارش دهند.

ما در فروشگاه اینترنتی نیاز گیاهان در عرضه انواع کودهای وارداتی و صادراتی فعالیت داریم. تیم ما با بیش از 15 سال سابقه کاری در این حوزه توانسته رضایت بسیاری از مشتریان گرامی را جلب کند. برای خرید کود درشتی سیر می‌توانید از طریق نام‌برده سفارش خود را نهایی کنید.

جمع‌بندی نهایی

در این مقاله سعی کردیم عواملی که بر درشت شدن سیر تاثیر گذار هستند را مورد بررسی قرار دهیم؛ همچنین به این نتیجه رسیدیم که کود‌های پتاس بالا 60 درصد شوک، کود مولتی کمپلکس جنریت و کود K66 مایع جنریت از بهترین کود‌ها برای درشتی سیر هستند.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات تخصصی درباره کود درشتی سیر یا جزئیات بیشتر درمورد نحوه و زمان استفاده، می‌توانید از طریق شماره تماس‌های موجود در صفحه با تیم پشتیبانی ما در ارتباط باشید و از مشاوره رایگان بهره ببرید. همچنین در بخش دیدگاه‌ها منتظر دریافت نظراتتان هستیم و در اولین فرصت پاسخگوی شما عزیزان خواهیم بود.

چقدر این پست مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به به این مقاله امتیاز بدید!

میانگیــــن امتیـــازات این مقالــه 1 / 5. امتیاز های این مقاله: 1

این مقاله امتیازی ندارد، اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها