کود آمینو اسید جنریت چیست؟

کود آمینو اسید جنریت

اگر به هر دلیلی با گل و گیاه سروکار دارید یا مشغول باغداری یا کشاورزی هستید، از خواص و مزایای کود آمینو اسید جنریت غافل نشوید! از آنجا که آمینو اسیدها یک عضو حیاتی در پروتئین سازی هستند، کمبود آن می‌تواند رشد و نمو گیاه را مختل کند و حتی خساراتی جبران ناپذیر به بار بیاورد.

از این میان، کمپانی جنریت با تولید و عرضه کود آمینو اسید جنریت، سهم مهمی از اختلالات رویشی و زایشی در گیاهان را برطرف نموده است. شما نیز اگر قصد خرید کود آمینو اسید جنریت را دارید، در این مقاله همراه ما باشید؛ شاید نکات مهمی در مورد خواص و حتی نحوه مصرف کود آمینو اسید جنریت به دست‌تان برسد.

چرا کود آمینو اسید جنریت؟!

کود آمینو اسید جنریت یکی از بهترین این کودها است که انتخاب آن برای تقویت گیاهان بدون شک انتخابی هوشمندانه و بدون پشیمانی خواهد بود. این محصول که به یک شرکت آمریکایی تعلق دارد، تمامی نیاز گیاهان به آمینو اسیدهای رویشی، زایشی و عمل آوری محصولات و میوه را برای گیاهان شما فراهم می‌کند و به طور کلی عملکردی عالی را ارائه می‌دهد.

کود آمینو اسید جنریت

از مهمترین ویژگی‌های کود آمینو اسید جنریت می‌توانیم به افزایش مقاومت گیاهان در برابر تنش‌های محیطی مختلف از جمله سرما و گرمای بیش از حد و خشکی اشاره کنیم که این مورد تنها جزئی از فواید بی نظیر این کود است. اگر علاقه‌مند به آشنایی بیشتر با این کود بی‌نظیر هستید می‌توانید در ادامه با خواص آمینو اسید و نقش حیاتی آن در رشد گیاه آشنا شوید. 

کود آمینو اسید چیست؟

همه افرادی که با گیاهان و باغداری و کشاورزی سر و کار دارند می‌دانند که کود یکی از نیازهای ضروری برای تقویت و رشد گیاهان و درختان است. به همین دلیل با توجه به نیاز مبرمی که گیاهان به کود دارند، تولیدکنندگان زیادی آن را تولید می‌کنند و با تنوع بالایی که کودها دارند می‌توان به رشد و تقویت هر گیاه و درختی به خوبی کمک کرد اما یکی از کودهای نوبر و عالی کود آمینو اسید است.

اکنون خیلی ساده و واضح می‌خواهیم کود آمینو اسید را به شما معرفی کنیم. این کود از طریق فرآیندهای هیدرولیزی و یا آنزیمی مختلفی که بر روی خوراک‌های پروتئینی حیوانات و گیاهان صورت می‌گیرد، بوجود می آید.

این نوع کود در بین کودهای ارگانیک و طبیعی قرار می‌گیرد و برای رفع کمبود موادی مثل نیتروژن، نیترات، آمونیوم و اوره در خاک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

گیاهان با استفاده از موادی مثل کربن، هیدروژن و اکسیژن آمینو اسیدهای مورد نیاز خود را تولید می‌کنند؛ اما بخش قابل توجهی از مواد مورد نیاز هر گیاه، توسط کود آمینو اسید تامین می‌شود.

محلول پاشی کود آمینو اسید در زمین کشاورزی

کود آمینو اسید جنریت به بیشتر شدن متابولیسم سلولی گیاهان کمک می‌کند و باعث افزایش کیفیت محصولات می‌شود. همچنین یکی دیگر از فواید این کود، تقویت سیستم ایمنی گیاهان مختلف است. شما با مطالعه مقاله “آشنایی با فواید کود اسید آمینه” می‌توانید با سایر مزایای این کود آشنا شوید.

بررسی عملکرد کود آمینو اسید جنریت به عنوان محرک زیستی

اصولا به هر ماده‌ای که با تاثیرگذاری بر نیتروژن باعث تحمل تنش‌های زیستی و افزایش کیفیت محصولات گیاهی می‌شود، محرک زیستی می‌گویند. محرک‌های زیستی تنوع زیادی دارند و برای مثال؛ قارچ‌ها، باکتری‌ها، جلبک، گیاهان آونددار و مواد دارای هوماته برخی از محرکات زیستی هستند. 

جالب است بدانید که در کود آمینو اسید جنریت، 7 نوع مختلف از محرک های زیستی وجود دارد که باعث تقویت، رشد و افزایش کیفیت گیاهان می‌شود. در ادامه این محرکات مفید را به شما معرفی کرده‌ایم. 

  1. پروتئین های هیدرولیز شده و آمینو اسیدها

این ترکیب چند وظیفه و نقش مهم را به خوبی انجام می‌دهد و در نتیجه باعث افزایش جذب نیتروژن، بالا رفتن متابولیسم گیاهان، جذب ترکیب مواد غذایی، افزایش تنفس و حاصلخیزی خاک و غیره می‌شود. 

  1. هیومیک اسید و فولیک اسید

هیومیک اسید و فولویک اسید جزو ترکیبات طبیعی هستند که از روی هم قرار گرفتن اجساد گیاهان، حیوانات و موجودات ریز میکروسکوپی به وجود می‌آیند. استفاده از هیومیک و فولیک اسیدها در کود آمینو اسید جنریت برای افزایش حاصلخیزی خاک، تقویت ریشه گیاهان و غیره بسیار موثر و کاربردی است.

  1. جلبک دریایی

حفظ رطوبت خاک و جریان هوا برای رشد هر گیاهی اهمیت دارد که این موارد به کمک جلبک‌‌های دریایی قابل دستیابی هستند.  کود آمینو اسید جنریت با داشتن جلبک دریایی در ترکیبات خود از این طریق کمک زیادی به گیاهان می‌کند. 

کود آمینو اسید جنریت گالن 5 لیتری
  1. کیتوسان

کیتوسان؛ این ماده ارزشمند برای افزایش مقاومت گیاهان در برابر تنش‌های مختلف بسیار موثر و مفید است. این مزیتی است که کیتوسان در کود آمینو اسید جنریت فراهم کرده است.

  1. سیلیس، کبالت و سلنیوم

سیلیس، کبالت و سلنیوم نیز برای رشد گیاهان و افزایش میزان مقاومت آنها در برابر تنش‌های محیطی بسیار کاربردی و موثر هستند که در کود آمینو اسید جنریت وجود دارند.

  1.  باکتری های مفید

همانطور که مشخص است این باکتری‌ها بسیار مفید هستند که در بافت‌های پوششی و اندام‌های بیرونی و داخلی گیاهان وجود دارند و در تنظیم نیتروژن خاک و رشد گیاهان موثر هستند.

  1. قارچ های مفید

این نوع قارچ ها در کود آمینو اسید جنریت، مثل یک موجود زنده عمل می‌کنند و نقش حیاتی دارند چون مواد معدنی و مغذی خاک را به قسمت‌های مختلف گیاه می‌رسانند.

بهترین زمان و نحوه مصرف کود آمینو اسید جنریت

کود آمینو اسید جنریت کودی ارگانیک و با کیفیت است که میزان رشد و مقاومت گیاهان شما را تا میزان قابل توجهی افزایش دهد. البته انتخاب بهترین زمان مصرف کود آمینو اسید جنریت و آشنایی با نحوه مصرف درست این کود، برای رسیدن به بهترین اثر بخشی بهتر آن اهمیت زیادی دارد.

بنابراین ما در این مقاله تمام سعی خود را کردیم که با زبانی ساده همه اطلاعات مفید و کاربردی در مورد کود آمینو اسید جنریت  را در اختیار شما خوانندگان عزیز قرار دهیم. 

بهترین زمان مصرف کود آمینو اسید جنریت

معمولا جذب آمینو اسید ها از راه روزنه‌های گیاهان صورت می‌گیرد و جذب آن کمی سخت است به همین دلیل در زمان‌هایی که هوا ابری است و وزش باد و احتمال بارش باران وجود دارد، بهتر است که از این کود استفاده نشود و برای رسیدن زمان مناسب باید کمی حساسیت به خرج داد و در بهترین زمان کود دهی را انجام دهید!

کود آمینو اسید جنریت 1 لیتری

علاوه ‌براین کود آمینو اسید جنریت به 8 ساعت زمان نیاز دارد تا جذب شود پس به طور کلی بهترین زمان مصرف کود آمینو اسید جنریت، قبل از طلوع و یا بعد از غروب آفتاب است چون در این زمان روزنه‌های گیاهان بازتر است و کود بهتر نفوذ می‌کند. 

نحوه مصرف کود آمینو اسید جنریت

نحوه مصرف کود آمینو اسید جنریت به صورت محلول پاشی و آبیاری است. شما می‌توانید با توجه به نیاز گیاهتان و همچنین امکاناتی که در اختیار دارید، بهترین روش مصرف را انتخاب کنید.

در روش محلول پاشی ابتدا کود را با آب ترکیب کنید تا غلظت آن کاهش یابد و سپس بر روی گیاهان خود اسپری کنید. در روش آبیاری نیز کود را همراه با آب آبیاری وارد زمین کنید.

خرید کود آمینو اسید جنریت از وبسایت نیاز گیاهان

کودهای آمینو اسید تقویت کننده و محرک فعالیت های زیستی گیاهان برای افزایش رشد آن ها هستند اما هر کود آمینو اسیدی این ویژگی را ندارد و کیفیت و برند کود تاثیر زیادی بر عملکرد آن دارد. اما جای نگرانی نیست!

کود آمینو اسید جنریت یکی از بهترین منابع آمینو اسید موجود در بازار است که تا با استفاده از آن درختان و گیاهان همیشه سبز و پرباری داشته باشید. کافیست وارد صفحه “خرید کود آمینو اسید جنریت” شوید و سفارش خود را به راحتی ثبت کنید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به به این مقاله امتیاز بدید!

میانگیــــن امتیـــازات این مقالــه 0 / 5. امتیاز های این مقاله: 0

این مقاله امتیازی ندارد، اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها