کود ده ایکس شوک برای انگور

نحوه مصرف کود ده ایکس شوک برای انگور

میوه انگور به دلیل خواص فوق العاده‌ای که دارد از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و به همین دلیل پرورش این درختان باغداران را به سود زیادی می‌رساند. اما یکی از نکات بسیار مهم در برداشت محصولی با کیفیت استفاده از یک کود کامل و تقویتی است.

ما در این مقاله با معرفی کود ده ایکس شوک به شما در افزایش تناژ انگور کمک می‌کنیم. با ما تا پایان مقاله همراه باشید تا پس از بررسی فواید مصرف کود ده ایکس شوک برای انگور، اطلاعاتی مانند نحوه، مقدار و زمان مصرف کود 10x شوک برای انگور را توضیح دهیم.

کود شوک 10x بهترین کود تقویتی درخت انگور

بعد از رعایت تمام نکات مربوط به کاشت و مراقبت از باغ انگور مانند بهترین زمان پیوند درخت انگور، نوبت به کوددهی آن می‌رسد. یکی از کودهای مهم که مصرف آن ضروری است کود ده ایکس شوک می‌باشد.

درختان انگور از جمله گیاهان حساسی هستند که برای رشد هرچه بهتر به طیف گسترده‌ای از عناصر مغذی مانند نیتروژن، فسفر، پتاسیم، فولویک اسید، آمینو اسید، آهن و… نیاز پیدا می‌کنند و باغداران باید در جهت تامین نیازهای غذایی درختان انگور خود، به تهیه یک کود کامل و تقویتی اقدام کنند.

بهبود رنگ میوه انگور با مصرف کود ده ایکس شوک

کود 10 ایکس شوک می‌تواند عملکرد فوق العاده‌ای در زمینه تقویت درختان انگور داشته باشد و به دلیل ویژگی‌های منحصر بفرد آن بسیار کاربردی و پر مصرف است.

فواید مصرف کود ده ایکس شوک برای درختان میوه بسیار زیاد است و ما در قسمت بعدی برای آشنایی هرچه بیشتر شما عزیزان فقط به برخی از مهم‌ترین آنها اشاره می‌کنیم.

فواید مصرف کود ده ایکس شوک برای انگور

این محصول از برند معروف شوک همانطور که از نامش پیداست از 10 عنصر و ترکیب مختلف تشکیل شده است که در مقاله معرفی کامل کود ده ایکس شوک به آنالیز دقیق محصول پرداخته‌ایم. در ادامه فواید مصرف کود ده ایکس شوک برای انگور را توضیح می‌دهیم.

  • بهبود طعم، رنگ و عطر محصول

به دلیل وجود موادی در کود ده ایکس شوک مانند عنصر ریز مغذی آهن، جلبک دریایی و آمینو اسید این کود قادر است به طرز چشمگیری خوش طعم شدن میوه انگور را افزایش دهد و سبب خوش رنگ شدن آن شود.

  • افزایش جذب عناصر غذایی و استحکام درخت انگور

به دلیل وجود مقادیری از کود هیومیک اسید و عنصر فسفر، ریشه درخت قادر است رشد کند و به راحتی در دل خاک حرکت کرده و توسعه پیدا کند. به همین دلیل ریشه نه تنها به عناصر غذایی بیشتری دسترسی دارد بلکه سبب استحکام درخت انگور شده و آن را در برابر شرایط نامساعد مقاوم می‌کند و درخت می‌تواند به خوبی رشد کند.

مصرف کود ده ایکس شوک برای انگور
  • افزایش تناژ

زمانی که بافت بستر کشت اصلاح شود، عناصر غذایی به سرعت جذب گیاه شوند، تولید برگ‌های جدید و فتوسنتز افزایش پیدا کند نتیجه نهایی چیزی جز افزایش تناژ نخواهد بود. کود شوک قادر است میزان برداشت شما را به بیشترین حد خود برساند و کیفیت میوه را بهبود بخشد.

  • بهبود مقاومت درخت

کود ده ایکس شوک با فراهم کردن عناصری مانند پتاسیم و کلسیم، به بهبود مقاومت گیاه کمک می‌کند و از این طریق درختان انگور اگر در شرایط نامساعد محیطی مانند سرمازدگی، خشکی، گرما، کم آبی و… قرار گیرند می‌توانند به راحتی این شرایط دشوار را پشت سر گذاشته و به رشد خود ادامه دهند.

به طور کلی عناصر تشکیل دهنده کود ده ایکس شوک هر کدام نقش ویژه‌ای در گیاه ایفا کرده و به شما در مسیر رسیدن به محصولی با کیفیت کمک می‌کنند. در ادامه اطلاعات لازم برای استفاده از این کود برای درختان انگور را توضیح می‌دهیم.

نحوه مصرف کود ده ایکس شوک برای انگور

از آنجایی که کود 10X شوک یک کود مایع است بنابراین روش مصرف آن به صورت آبیاری و یا محلول پاشی می‌باشد. در این قسمت درباره نحوه مصرف کود ده ایکس شوک برای انگور را به طور کامل صحبت می‌کنیم و شما می‌توانید با توجه به امکانات و شرایط کشت خود، بهترین روش کوددهی را انتخاب کنید.

  • روش محلول پاشی

برای انجام عمل محلول پاشی به دستگاه مخصوص نیاز دارید. لازم است ابتدا کود را با مقداری آب رقیق کرده و سپس محلول پاشی را انجام دهید (در بخش بعدی نسبت دقیق کود و آب را توضیح می‌دهیم) سپس محلول را با دقت بر روی درختان خود اسپری کنید و مطمئن شوید که هر دو طرف سطح برگ‌ها به طور کامل خیس شوند.

نکته: در صورتی که درختان شما دچار کمبود شدید مواد مغذی هستند و یا برای کوددهی دیر اقدام کردید، توصیه می‌شود از روش محلول پاشی استفاده کنید.

افزایش تناژ میوه یکی از فواید مصرف کود ده ایکس شوک برای انگور
  • روش آبیاری

در این روش می‌توانید ترکیب کود و آب را مستقیما بر روی ریشه درختان ریخته و یا کود را وارد سیستم آبیاری باغ خود کنید و سپس منتظر تاثیرات فوق‌العاده آن باشید. در این روش مواد مغذی از طریق ریشه درخت جذب شده و با کمک آوندها به بخش‌های مختلف گیاه می‌رسند.

مقدار مصرف کود 10 ایکس شوک برای انگور

جهت تعیین مقدار مصرف کود ده ایکس شوک برای انگور باید به عوامل مختلفی از جمله سن درخت، نیازها و کمبودهای خاک و… توجه کرد. به عنوان مثال درختان انگور مسن به مقدار بیشتری از کود نیاز پیدا می‌کنند.

به طور کلی برای آبیاری کود ۱۰ ایکس شوک باید مقدار ۵ لیتر از کود را همراه با آب آبیاری وارد یک هکتار از باغ خود کنید. در روش محلول پاشی نیز ۲ لیتر از کود را با ۱۰۰۰ لیتر آب به خوبی ترکیب کنید و سپس برای یک هکتار باغ انگور محلول پاشی را انجام دهید.

زمان مصرف کود 10x شوک برای انگور

بهترین زمان مصرف کود 10x شوک برای انگور فصل بهار و تابستان است. در این دوره درختان انگور درحال رشد و توسعه هستند و بیشتر از هر زمان دیگری به مواد مغذی نیاز دارند.

در ابتدای فصل رشد با اعمال کود 10X شوک برای انگور، درخت می‌تواند به طور موثرتری مواد مغذی مورد نیاز خود را جذب کند و میوه با کیفیتی تولید کند. درواقع بهترین زمان کوددهی درخت انگور فصل بهار است.

کود 10X شوک یک کود کامل است که بین ترکیبات آن تعادل وجود دارد و به همین دلیل به درختان و خاک آسیبی وارد نمی‌کند. بنابراین زمان خاصی برای مصرف دقیق این کود تعیین نشده است و می‌توانید در هر زمان که درخت به تغذیه نیاز داشت بغیر از دوره گلدهی، از این کود استفاده کنید.

خرید کود شوک 10x برای انگور

شما می‌توانید با مراجعه به صفحه “خرید کود ده ایکس شوک” این کود را در بسته بندی‌های 1 لیتری، 5 لیتری و 20 لیتری سفارش دهید. ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن و در بسته بندی کاربردی سفارش شما را به دستتان می‌رسانیم.

خرید کو

کلام آخر

فواید مصرف کود ده ایکس شوک برای انگور بی‌شمار است زیرا درختان انگور از جمله گیاهان حساسی هستند که برای رشد هرچه بهتر به طیف گسترده‌ای از عناصر مغذی نیاز پیدا می‌کنند و باغداران باید در جهت تامین نیازهای غذایی درختان انگور خود، به تهیه کود کامل ده ایکس شوک اقدام کنند.

نحوه مصرف کود ده ایکس شوک برای انگور به صورت محلول پاشی و آبیاری است و تصمیم گیری درمورد انتخاب طریقه مصرف آن به هدف شما از کوددهی بستگی دارد. ما در این مقاله درمورد بهترین زمان مصرف کود 10x شوک برای انگور صحبت کرده‌ایم و تمام اطلاعات مورد نیاز را در اختیارتان قرار داده‌ایم که امیدواریم برایتان مفید باشد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به به این مقاله امتیاز بدید!

میانگیــــن امتیـــازات این مقالــه 2.8 / 5. امتیاز های این مقاله: 8

این مقاله امتیازی ندارد، اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها