بهترین کود فسفر بالا برای سیر با عملکرد فوق العاده عالی

کود فسفر بالا برای سیر

سیر از جمله گیاهانی است که به دلیل خواص بی‌نظیر خود به میزان قابل توجه‌ای در کشور کشت می‌شود. به همین دلیل مهم است که از مواد مغذی و تحریک‌کننده همچون کود فسفر بالا برای سیر به منظور افزایش کیفیت و تناژ این محصول استفاده کنیم.

فسفر یکی از مهمترین این عناصر است که به رشد، تکثیر و حتی بالا بردن کیفیت محصول سیر کمک می‌کند.  اگر مزرعه کشت سیر دارید و به دنبال بهترین کود فسفر بالا برای افزایش تناژ محصول خود هستید، تا انتها ما را همراهی کنید.

فواید کود فسفر بالا برای سیر

فسفر یکی از سه ماده مغذی اصلی است که گیاهان برای رشد سالم نیاز دارند. به همین دلیل کود فسفر بالا می‌تواند مزایای متعددی برای کشت سیر داشته باشد، از جمله فواید کود فسفر بالا برای گیاه سیر عبارتند از:

 • تقویت ریشه‌ها

فسفر به تقویت سیستم ریشه‌ای گیاه کمک می‌کند. ریشه‌های قوی‌تر به گیاه اجازه می‌دهند تا مواد مغذی و آب بیشتری جذب کرده و سریع تر رشد کند.

 • بهبود رشد گیاه

فسفر برای تقسیم سلولی و تشکیل جدید DNA و RNA ضروری است. این فرآیندها برای رشد گیاهان، از جمله سیر حیاتی هستند.

 • افزایش مقاومت به بیماری‌ها

گیاهانی که مواد مغذی کافی از جمله فسفر دریافت می‌کنند، معمولاً نسبت به آفات و تنش‌های محیطی مقاوم‌تر هستند.

 • تحریک گلدهی و باروری

فسفر می‌تواند در تحریک گلدهی و تولید میوه در گیاهان نقش کلیدی داشته باشد. اگرچه سیر به خودی خود گل نمی‌دهد، اما فسفر می‌تواند به بهبود کیفیت و اندازه حبه‌های سیر کمک کند.

 • بهبود کیفیت محصول

استفاده مناسب از کود فسفر باعث بهبود کیفیت محصول نهایی از جمله افزایش اندازه، طعم و ماندگاری حبه‌های سیر می‌شود.

بیشتر بخوانید: کاشت سیر با بهره‌وری چند برابر؛ رمز موفقیت کشاورزان چیست؟

بهترین کود فسفر بالا برای سیر

برای انتخاب بهترین کود فسفر بالا برای کشت سیر، چندین خصوصیت کلیدی باید در نظر گرفته شود:

 • کود با میزان فسفر بالاتر برای سیر بهتر است.
 • کودهایی که فسفر آن‌ها به راحتی در آب حل می‌شود، معمولاً انتخاب بهتری هستند زیرا به راحتی جذب خاک می‌شوند و گیاه می‌تواند بهتر از فواید آن بهره مند شود.
 • بهترین کود فسفر بالا برای گیاه سیر باید ترکیبی از دیگر مواد مغذی مورد نیاز گیاه مانند نیتروژن و پتاسیم را نیز داشته باشد.
 • کود نباید حاوی مواد مضر یا سمی برای گیاهان یا خاک باشد. 
تاثیر فسفر بر روی سیر

با توجه به این خصوصیات یکی از بهترین کودهای فسفر بالا برای سیر، کود فسفر بالای شوک اصل آمریکایی است که در دو مدل کود فسفر بالا 10 52 10 شوک و دیگری کود فسفر بالا 80 درصد شوک تولید شده و در دسترس شما قرار دارد. 

در ادامه بیشتر با مزایای این کودها برای گیاه سیر آشنا می‌شویم:

کود فسفر بالا 80 درصد شوک

کود فسفر بالا 80 درصد شوک محصول شرکت آمریکایی اصل است که با کمک تکنولوژی نانو تولید شده، بنابراین دارای ذرات بسیار ریز است که به راحتی و با سرعت جذب خاک می‌شود و تاثیرات خود را سریع‌تر نشان می‌دهد.

این کود حاوی 80 درصد فسفر قابل حل است، به همین دلیل می‌توان از آن موقع آبیاری زمین کشت سیر استفاده کرد. 

اصلی‌ترین خاصیت این محصول برای سیر افزایش ریشه‌زایی است. چون تمام گیاهان از جمله سیر، موقع ریشه‌زایی به انرژی زیادی نیاز دارند و کود فسفر بالا 80 درصد این انرژی را به راحتی فراهم می‌کند.

از دیگر خصوصیات و اثرات استفاده از کود فسفر بالا شوک 80 درصد برای سیر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تقویت سیستم ایمنی گیاه در برابر بیماری‌ها و آفات
 • افزایش اندازه و تعداد حبه‌های سیر
 • کمک به فتوسنتز گیاه
 • بهبود کیفیت محصول از جمله شکل ظاهری سیر و طعم و بوی آن
 • افزایش جذب مواد مغذی توسط ریشه‌ها
 • استحکام ریشه‌های گیاه سیر در خاک
 • افزایش تناژ محصول نهایی

شما می‌توانید جهت خرید کود فسفر بالا 80% شوک به صفحۀ ذکر شده مراجعه کنید تا پس از سفارش، در اسرع وقت محصول را تحویل بگیرید.

کود فسفر بالا 10 52 10 شوک

یکی دیگر از محصولات باکیفیت شرکت آمریکایی شوک، کود فسفر بالا 10 52 10 است که خاصیت نانو دارد. به این معنی که به دلیل استفاده از تکنولوژی نانو، ذرات تشکیل دهنده این کود بسیار کوچک هستند. همین ویژگی باعث شده جذب کود فسفر بالا 10 52 10 شوک در خاک با سرعت بالایی انجام شود.

این محصول دارای 10 درصد نیتروژن، 50 درصد فسفر، 10 درصد پتاسیم و درصدی از عناصر ریز مغذی است، به همین دلیل به نام کود فسفر بالا 10 52 10 شناخته می‌شود.

افزایش ریشه‌زایی، تقویت گیاه سیر و بهبود رشد رویشی سیر تنها بخشی از فواید این کود برای گیاه سیر است. در ادامه دیگر مزیت‌های استفاده از کود فسفر بالا 10 52 10 شوک برای سیر را بررسی می‌کنیم:

 • تقویت سیستم ریشه‌ای گیاه سیر
 • کمک به گیاه سیر برای جذب بهتر مواد مغذی و آب از خاک
 • افزایش تقسیم سلولی و رشد اولیه 
 • تحریک رشد سریع‌تر و سالم‌تر
 • افزایش مقاومت گیاه به استرس‌های محیطی مانند خشکی و سرما
 • کیفیت حبه‌های سیر، از جمله افزایش اندازه و بهبود طعم آن‌ها
 • کمک به توازن مواد مغذی خاک به دلیل داشتن نیتروژن و پتاسیم 
کود فسفر 10-52-10 شوک برای سیر

شما می‌توانید برای اقدام به خرید کود فسفر بالا 10-52-10 شوک به صفحۀ ذکر شده مراجعه کنید و این کود حیاتی را برای سیرهای زمین خود تهیه کنید.

زمان مصرف کود فسفر بالا برای سیر

بهترین زمان استفاده از کود فسفر بالا برای سیر در زمان بعد از کاشت و انتقال نشا به زمین اصلی است تا فسفر اضافه شده به خاک تاثیرات مثبت خود را به ریشه‌زایی گیاه نشان دهد. همچنین یک ماه قبل از برداشت برای پر شدن غدۀ سیر باید از کود فسفر بالا استفاده کنید.

نحوه مصرف کود فسفر بالا برای سیر

کود فسفر بالا در بسته بندی‌های یک، پنج و 20 لیتری به شکل مایع موجود است و می‌توان آن را به دو روش آبیاری و محلول پاشی برای محصول سیر استفاده کرد. 

روش مصرف در شیوه آبیاری به این صورت است که مقدار مناسب از کود را با آب آبیاری زمین کشت سیر مخلوط کرده و به خاک اضافه کنیم.

در روش محلول پاشی لازم است که مقدار مناسب از کود فسفر بالا شوک را ابتدا با 1000 لیتر آب حل کرده و سپس با کمک ابزار محلول پاشی بر روی گیاه سیر اسپری کنیم.

مقدار مصرف کود فسفر بالا برای سیر

اندازه مصرف کود فسفر بالا برای گیاه سیر با توجه به تراکم کشت، سن گیاه سیر، نوع خاک، اقلیم منطقه و مهمتر از همه، روش مصرف آن مشخص می‌شود.

در روش محلول پاشی لازم است تا 2 لیتر از کود فسفر بالا را در 1000 لیتر آب حل کنیم. اما در روش آبیاری به پنج تا 20 لیتر کود در هر هکتار برای کوددهی زمین سیر نیاز داریم.

بیشتر بخوانید: کود درشتی سیر (برداشت سیرهای باکیفیت و درشت)

خرید بهترین کود فسفر بالا برای سیر

بهره‌مندی از مزایای کود فسفر بالا برای سیر، زمانی امکان پذیر است که از کود اصل و باکیفیت برای گیاه خود استفاده کنید. ما در نیاز گیاهان این کود پرخاصیت را برای استفاده در باغات و مزارع شما آماده کرده‌ایم. 

جهت خرید این کود به صفحه خرید کود فسفر بالا مراجعه کرده و کود مورد نظرتان را از بین بسته‌ بندی‌های یک لیتری، پنج لیتری و بیست لیتری تهیه کنید.

جمع بندی

فسفر موجود در کود فسفر بالا برای سیر، به تقویت سیستم ریشه‌ای کمک کرده و رشد اولیه گیاه را تحریک می‌کند. این امر باعث بهبود کیفیت و اندازه حبه‌های سیر شده و مقاومت گیاه را در برابر استرس‌های محیطی افزایش می‌دهد. 

شما تا به حال از کدام نوع کود فسفر بالا برای زمین خود استفاده کرده‌اید؟ تجربه خود را با ما و دیگر کشاورزان در میان بگذارید. همچنین در بخش دیدگاه‌ها منتظر دریافت سوالات و نظرات شما عزیزان هستیم و در اولین فرصت پاسخگوی شما عزیزان خواهیم بود.

از طریق ارتباط با شماره تلفن‌های موجود در سایت می‌توانید از خدمات مشاوره‌ای رایگان مجموعه ما برخوردار شوید.

پرسش‌های متداول

چقدر این پست مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به به این مقاله امتیاز بدید!

میانگیــــن امتیـــازات این مقالــه 0 / 5. امتیاز های این مقاله: 0

این مقاله امتیازی ندارد، اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها