کود هیومیک اسید برای موسیر؛ با اصلاح خاک، برداشت موسیر را چند برابر کنید

کود هیومیک اسید برای موسیر

موسیر، گیاهی است که به دلیل خواص دارویی و طعم منحصر به فردش مورد توجه قرار گرفته است. استفاده از کودهای مناسب از جمله کود هیومیک اسید برای افزایش کیفیت و میزان تولید موسیر، اهمیت بسزایی دارد. 

کود هیومیک اسید، که حاوی مواد آلی فراوان و مفید برای خاک است، نقش مهمی در بهبود ساختار خاک، افزایش جذب مواد مغذی توسط گیاه و بهبود رشد و سلامت کلی موسیر دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا با دیگر خاصیت های منحصر به فرد کود هیومیک اسید برای موسیر و طریقه مصرف آن آشنا شوید.

مزایای کود هیومیک اسید برای موسیر

کود هیومیک اسید به عنوان یکی از موثرترین کودها برای تقویت رشد موسیر شناخته می‌شود. این کود فواید متعددی برای گیاهان از جمله موسیر دارد. در اینجا به برخی از مزایای کلیدی کود هیومیک اسید برای گیاه موسیر اشاره می‌کنیم:

 • افزایش جذب مواد مغذی

هیومیک اسید باعث بهبود ساختار خاک و افزایش قابلیت جذب مواد مغذی توسط ریشه‌های گیاه می‌شود. در نتیجه موسیر می تواند بهتر از مواد مغذی موجود در خاک استفاده کند.

 • تحریک رشد گیاه

هیومیک اسید رشد گیاه از جمله رشد ریشه و ساقه در موسیر را تحریک می‌کند، به همین دلیل رشد گیاه سریع‌تر و قوی‌تر انجام می‌شود.

رشد موسیر با کود هیومیک اسید
 • بهبود ساختار خاک

استفاده از کود هیومیک اسید به بهبود ساختار خاک کمک می‌کند، این امر باعث می‌شود خاک نرم‌تر شده و هوادهی بهتری داشته باشد. این مورد سبب رشد بهتر گیاه موسیر می‌شود. 

 • کاهش استرس گیاهی

با کمک هیومیک اسید می‌توان استرس ناشی از شرایط نامطلوب محیطی مانند خشکی یا شوری خاک را کاهش داد. بنابراین گیاه موسیر در برابر شرایط سخت محیطی به خوبی محافظت می‌شود. 

 • افزایش مقاومت به بیماری‌ه

استفاده از کود هیومیک اسید باعث تقویت سیستم ایمنی گیاه موسیر شده و مقاومت آن را در برابر بیماری‌ها و آفات افزایش می‌دهد.

 • تعادل pH خاک

یکی دیگر از خواص هیومیک اسید این است که pH خاک را متعادل می‌کند. این امر برای رشد بهینه گیاهان مانند موسیر بسیار مهم است.

بیشتر بخوانید: آموزش کاشت موسیر با نتیجه گیری عالی

معرفی بهترین کود هیومیک اسید برای موسیر

مهمترین فاید کود هیومیک اسید برای گیاه موسیر این است که این کود می‌تواند بافت خاک را بهبود بخشیده و آن را نرم‌تر کند. نرمی خاک به رشد بهتر ریشه‌های گیاه کمک می‌کند. این کود همچنین در بهبود گردش آب و هوا در خاک و در نتیجه رشد گیاه موسیر بسیار مفید است. 

کود هیومیک اسید شوک و کود هیومیک اسید جنریت، هر دو جزو بهترین کودهای اسید هیومیک برای گیاه موسیر هستند که در ادامه بیشتر با خصوصیات هر یک آشنا می‌شویم:

کود هیومیک اسید شوک

کود اسید هیومیک شوک، محصولی اصیل از شرکت آمریکایی  با 95% اسید هیومیک است. این کود ارگانیک، که از لیگنیت با کیفیت بالا و به صورت نانو تهیه شده، سریعاً جذب خاک می‌شود و گیاه موسیر را از فواید خود بهره‌مند می‌کند.

کود هیومیک اسید شوک 95 درصد برای انواع گیاهان زراعی از جمله موسیر مناسب است و می‌توان از آن در طول دوره رشد گیاه تا زمان برداشت محصول استفاده کرد.

برخی از خصوصیات کود هیومیک اسید شوک و فواید مصرف آن برای موسیر عبارتند از:

 • محرک ریشه‌زایی در گیاه موسیر
 • اصلاح‌کننده قوی خاک 
 • افزایش‌دهنده تخلخل خاک
 • بهبود‌دهنده ساختار شیمیایی و بافت خاک
 • قابل ترکیب با سایر کودها به جز کودهای دارای گوگرد
 • کمک به جذب بهتر عناصر غذایی و تنفس ریشه گیاه موسیر 
 • افزایش ظرفیت نگهداری آب در خاک کشت موسیر
 • بهبود رشد سالم ریشه‌های گیاه موسیر
 • دارای خاصیت کلات‌کنندگی خاک و در نتیجه آزادسازی عناصر بلوکه شده در خاک 
 • فاقد هیچ گونه مواد سمی یا مضر برای خاک و گیاه موسیر
کود هیومیک اسید شوک برای موسیر

برای اطلاع از قیمت و خرید کود هیومیک اسید شوک به صفحۀ نام‌برده مراجعه کنید تا ما در کمترین زمان ممکن، سفارشتان را به دستتان برسانیم.

کود هیومیک اسید جنریت

کود مایع هیومیک اسید جنریت، که در آمریکا تولید می‌شود، یک محصول کاملاً طبیعی و ارگانیک است و به دلیل داشتن درصد بالایی از خلوص، کیفیت و غلظت عالی به عنوان یکی از بهترین کودهای هیومیک اسید برای موسیر شناخته می‌شود. 

از دیگر فواید اسید هیومیک جنریت برای گیاه موسیر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • افزایش تولید و بهبود کیفیت محصول موسیر
 • کمک به گیاه موسیر در جذب بهتر مواد مغذی
 • بهبود ساختار خاک
 • ارتقا مقاومت گیاه موسیر در برابر بیماری‌ها و شرایط سخت محیطی
 • تقویت‌کننده قدرتمند خاک 
 • تحریک‌کننده رشد ریشه‌های گیاه موسیر
 • تامین شرایط مناسب برای رشد بهتر گیاه
 • عدم ایجاد آسیب به محیط زیست یا گیاه
 • قابل استفاده در تمام مراحل رشد گیاه موسیر
کود هیومیک اسید جنریت برای موسیر

شما می‌توانید جهت خرید کود هیومیک اسید جنریت به صفحۀ نام‌‌برده مراجعه کنید و از بین حجم مختلف یک لیتری، پنج لیتری و بیست لیتری، کود مورد نظرتان را سفارش دهید.

زمان مصرف کود هیومیک اسید برای موسیر

یکی از مهمترین ویژگی‌های کود هیومیک اسید شوک و جنریت این است که می‌توان از این کودها در تمام مراحل رشد گیاه استفاده کرد. با این حال، موقعی می‌توان از حداکثر فواید این کود برای موسیر بهره‌مند شد که در زمان مناسب آن مصرف شود.

با این تفاسیر بهترین زمان‌های مصرف کود هیومیک اسید برای گیاه موسیر در مرحله آغاز رشد و پس از انتقال نشا موسیر به زمین اصلی است.

نحوه مصرف کود هیومیک اسید برای موسیر

کود هیومیک اسید جنریت و شوک به صورت مایع تهیه شده و آماده مصرف هستند. بنابراین بهترین روش مصرف این کودها به صورت آبیاری است. برای این منظور کافیست کود مایع هیومیک اسید را موقع آبیاری به زمین کشت موسیر وارد کنیم. 

فقط به این نکته مهم توجه داشته باشید که هر دو کود هیومیک اسید شوک و جنریت نباید با کودهای حاوی گوگرد و کودهای دارای PH پایین ترکیب شوند.

مقدار مصرف کود هیومیک اسید برای موسیر

 کود هیومیک اسید در اندازه‌های یک لیتری، پنج لیتری و 20 لیتری بسته‌بندی و تولید می‌شود. مقدار مناسب مصرف این کود برای هر هکتار از زمین موسیر 20 لیتر است.

خرید کود هیومیک اسید برای موسیر

با توجه به آنچه که گفتیم کود هیومیک اسید برای موسیر فواید بیشماری دارد که در نهایت باعث تولید یک محصول باکیفیت و خوش طعم می‌شود.

اما شرط مهم برای دستیابی به مزیت‌های بی‌نظیر کود هیومیک اسید این است که کود اصل و تازه آن را تهیه کرده و در زمین کشت موسیر خود مورد استفاده قرار دهید.

ما نیز در نیاز گیاهان این دغدغه شما را درک کرده‌ایم، به همین دلیل محصول اصل و باکیفیت کود هیومیک اسید شوک و جنریت را با تضمین کیفیت برای مصرف در مزارع شما آماده کرده‌ایم. 

شما می‌توانید با یک کلیک ساده بر روی لینک خرید کود هیومیک اسید این محصول را به صورت آنلاین برای مزرعه موسیر خود خریداری کنید.

بیشتر بخوانید: در هر هکتار چقدر بذر موسیر بکاریم؟

جمع بندی

کود هیومیک اسید یک محصول طبیعی و ارگانیک است که می‌تواند رشد گیاه موسیر را افزایش داده و کیفیت آن بالا ببرد. ما در این مطلب تلاش کردیم تا هر آنچه در خصوص کود هیومیک اسید برای موسیر مورد نیاز بود را در اختیارتان قرار دهیم. 

با این حال اگر هنوز هم در خصوص طریقه مصرف این کود نیاز به راهنمایی بیشتر دارید، همین حالا سوال خود را در بخش نظرات قرار دهید تا کارشناسان ما در اسرع وقت به شما پاسخ دهند.

همچنین درصورتی‌که سوال یا ابهامی در رابطه با کودهای فروت ست دارید، می‌توانید از طریق شماره‌های درج شده در صفحه با تیم پشتیبانی ما تماس حاصل فرمایید و از مشاوره تخصصی به صورت کاملاً رایگان بهره‌مند شوید.

پرسش‌های متداول

چقدر این پست مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به به این مقاله امتیاز بدید!

میانگیــــن امتیـــازات این مقالــه 0 / 5. امتیاز های این مقاله: 0

این مقاله امتیازی ندارد، اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها