کود k60 شوک بهترین کود درشتی میوه

کود k60 شوک برای درشتی میوه

یکی از روش‌های بسیار موثر برای افزایش سایز محصول، استفاده از بهترین کود درشتی میوه است که امروزه بسیار کاربرد دارد. در بین کودهای مختلف، کود k60 شوک می‌تواند گزینه‌ای ایده‌ال به‌شمار آید؛ زیرا این کود آمریکایی از 60 درصد پتاسیم تشکیل شده است که می‌تواند به طور معجزه‌ آسایی سبب درشت شدن میوه شود.

در این مقاله قصد داریم شما را با کود k60 شوک، بهترین کود درشتی میوه آشنا کنیم و سپس زمان و طریقه مصرف آن را به طور کامل توضیح دهیم. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

خلاصه‌ای از این مقاله
عنصر پتاسیم با افزایش تقسیمات سلولی و انتقال آب و مواد مغذی به تمام قسمت‌های میوه، باعث افزایش درشتی میوه می‌شود.
کود k60 مایع شوک به دلیل داشتن 60% پتاسیم محلول، قابلیت جذب سریع و ساخته شده با تکنولوژی نانو کود، بهترین کود برای درشت شدن میوه است.

برای درشت شدن میوه چه باید کرد؟

برای درشت شدن میوه‌ها از جمله انار، انگور، سیب و… به مراقبت‌های خاصی نیاز داریم و عوامل مختلفی در حجم گرفتن آنها نقش دارند. به عنوان مثال مدیریت آبیاری باغات، انتخاب رقم مناسب (برخی از انواع میوه‌ها به طور طبیعی بزرگتر و درشت‌تر هستند.)، ایجاد شرایط ایده‌آل برای رشد میوه‌ها مانند میزان پی اچ، نور مناسب، تراکم کشت و… می‌توانند به مرور زمان سبب درشت‌تر شدن میوه شوند.

اما مهم‌ترین عاملی که در بزرگ شدن محصول بسیار تاثیر گذار است، تغذیه مناسب گیاهان در زمان طلایی می‌باشد. اگر نتوانستید به هر دلیلی شرایط مناسب برای رشد میوه را مهیا کنید، تنها راه حل باقی مانده استفاده از کودهای درشتی میوه در زمان مناسب است که می‌تواند از خسارات و کاهش کیفیت میوه‌ها جلوگیری کند.

اکنون سوال اینجاست بهترین کود درشتی میوه چیست و از چه عناصری تشکیل شده است؟ در ادامه با ما همراه باشید تا به پاسخ تمامی سوالات خود برسید.

بهترین کود برای درشتی میوه چه کودی است؟

درختان میوه در طول دوره رشد خود به عناصر مغذی مختلفی نیاز پیدا می‌کنند اما می‌توان از عنصر پتاسیم به عنوان مهم‌ترین عامل درشت شدن میوه یاد کرد. پتاسیم محرک اصلی اندازه میوه است و در کنار عنصر نیتروژن در طول رشد و نمو میوه در مقادیر زیادی موردنیاز است. بنابراین بخش زیادی از ترکیبات بهترین کود درشتی میوه را عنصر درشت مغذی پتاسیم به خود اختصاص داده است.

با توجه به موارد ذکر شده، کود کا 60 شوک می‌تواند گزینه‌ای فوق العاده برای افزایش سایز میوه‌ها باشد. این کود همانطور که از نامش پیداست، از 60 درصد پتاسیم محلول تشکیل شده است که می‌تواند تناژ محصولات شما را به طرز چشمگیری افزایش داده و علاوه بر آن میوه‌هایی با کیفیت و مقاوم تحویل دهد.

لازم به ذکر است تمامی کودهای شوک از جمله کود پتاس بالا K60 شوک، با آخرین تکنولوژی روز دنیا و در کشور آمریکا تولید شده است. یکی از ویژگی‌های این کود آمریکایی، نانو بودن آن است. به این معنی که عناصر مغذی به قدری ریز شده‌اند که با حداکثر سرعت توسط ریشه و یا روزنه‌های گیاه جذب می‌شوند و در کوتاه‌ترین زمان ممکن شاهد ایجاد تغییراتی مثبت در محصولات خود خواهید بود.

شما می‌توانید با مراجعه به صفحه خرید کود k60 شوک این محصول را در بسته بندی 1 لیتری، 5 لیتری و 20 لیتری سفارش دهید.

کود k60 شوک چگونه باعث درشت شدن میوه می‌شود؟

همانطور که گفته‌ایم حضور پتاسیم در خاک و جذب آن توسط ریشه‌ها یا محلول‌پاشی پتاسیم، در درشت شدن میوه و بهبود کیفیت آن تاثیر مستقیم دارد. تاثیرات مهم پتاسیم بر روی درشت شدن میوه عبارت‌اند از:

  • تنظیم فشار اسمزی

به بیانی ساده، پتاسیم قادر است در گیاهان حرکت آب و مواد مغذی را کنترل کند و از این طریق مانع ترش و کوچک شدن میوه‌ها شود. زمانی که گیاه دسترسی به پتاسیم کافی دارد، این فرایند بهبود می‌یابد و محصولاتی با کیفیت برداشت خواهید کرد.

  • افزایش حجم سلولی

پتاسم مسئول تنظیم فعالیت آنزیم‌ها در گیاه است و از این طریق سبب بهبود واکنش‌های بیوشیمیایی می‌شود. پتاسیم با تاثیر بر فعالیت آنزیم‌ها سبب تقویت رشد سلول، کنترل واکنش‌های متابولیسم سلولی و در نهایت افزایش سایز میوه می‌شود.

کود k60 شوک برای درشت شدن میوه

با توجه به این مورد که در ابتدای فصل رشد فعالیت ریشه و اندام‌های هوایی گیاه محدود است، جذب مواد مغذی به طور کامل انجام نمی‌شود و برای جلوگیری از کاهش کیفیت محصول لازم است از کودهای درشتی میوه مانند کود پتاس بالا مایع شوک استفاده کرد.

  • محافظت در مقابل استرس

پتاسیم همچنین می‌تواند گیاهان را در برابر استرس‌های محیطی نظیر خشکسالی، سرما، و گرما محافظت کند. وقتی گیاهان در معرض استرس قرار می‌گیرند، فعالیت‌های آنها با اختلال مواجه می‌شوند و این می‌تواند به کیفیت و درشتی میوه‌ها آسیب برساند.

بنابراین با مصرف کود پتاس بالا از بوجود آمدن این مشکلات جلوگیری کنید. اگر می‌خواهید به طور ویژه و با کسب اطلاعات بیشتر، کود پتاسیم را بشناسید پیشنهاد می‌کنیم به مقالۀ ذکر شده مراجعه کنید.

اکنون که به طور کامل با کود K60 شوک آمریکایی و تاثیرات آن بر درشتی میوه آشنا شده‌اید، بهتر است نحوه مصرف آن را بدانید تا بتوانید با کم‌ترین هزینه، بیشترین بازدهی را دریافت کنید.

نحوه مصرف کود k60 شوک، بهترین کود برای افزایش سایز میوه

کود پتاس بالا شوک به صورت مایع تولید می‌شود بنابراین می‌توانید از آن به دو روش زیر استفاده کنید:

محلول پاشی کود درشتی میوه: ابتدا لازم است مقدار مورد نیاز از کود را با آب ترکیب کرده و سپس محلول بدست آمده را به کمک سم‌پاش‌ها در ساعات ابتدایی یا پایانی روز بر روی گیاهان خود اسپری کنید.

نحوه مصرف کود k60 شوک

آبیاری کود افزایش اندازه میوه: در این روش نیز باید مقدار کود مصرفی را همراه با آب آبیاری وارد باغ یا زمین کشاورزی خود کنید تا عنصر پتاسیم از طریق ریشه جذب شده و به کمک آوندها به تمام نقاط گیاه برسد.

بهترین زمان مصرف کود k60 برای درشت شدن میوه

زمان طلایی استفاده از کود کا 60 شوک در مرحله فندقی شدن یا ارزنی شدن میوه است. می‌توانید طی چندین مرحله کود پتاس بالا را کود دهی کنید و میوه‌هایی درشت برداشت کنید. توصیه می‌شود در این مورد با کارشناسان تیم نیاز گیاهان مشورت کنید تا با توجه به نوع محصول و تراکم کشت، برنامه‌ای متعادل دریافت کنید.

اگر می‌خواهید به طور دقیق‌تر بدانید که زمان مصرف کود پتاس برای درختان میوه همچون پسته، انگور، مرکبات و… چه وقتی است، مقالۀ پیشنهادی ما را مطالعه کنید.

مقدار مصرف کود پتاس بالا شوک برای درشتی میوه

مقدار مصرف کود پتاس بالا مایع شوک به شرح زیر است:

نحوه مصرفمقدار مصرف
محلول پاشی برای مزارع۳ تا ۵ لیتر در هکتار با ۴۰۰ تا ۸۰۰ لیتر آب
دوز آبیاری مزارع۱۰ تا ۲۰ لیتر بصورت شیر بشکه
دوز محلول پاشی باغات متناسب با سن درختان۵ تا ۲۰ لیتر در ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ لیتر آب
دوز آبیاری باغات با توجه به سن درختان۳۰ تا ۵۰ لیتر به صورت شیر بشکه

کلام پایانی

عوامل متعددی در بزرگ شدن میوه‌ها تاثیر گذار هستند که در این بین از عنصر پتاسیم نمی‌توان غافل شد. این عنصر درشت مغذی در لیست پر مصرف‌ترین مواد مغذی مورد نیاز گیاهان قرار دارد و می‌تواند تناژ محصول را افزایش دهد.

ما در این مقاله به معرفی کود پتاس بالا مایع شوک یعنی کود k60 شوک به عنوان بهترین کود درشتی میوه پرداخته‌ایم و همچنین بهترین زمان مصرف و طریقه مصرف آن را به طور کامل توضیح داده‌ایم. برای تهیه آن می‌توانید از طریق فروشگاه نیاز گیاهان اقدام کنید و در صورتی که هرگونه سوال در این زمینه داشتید می‌توانید در بخش نظرات سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط

یکی از کودهای دیگری که باعث افزایش تناژ و برداشت بیشتر محصول می‌شود، کود ده ایکس شوک است. برای آشنایی بیشتر با ترکیبات این کود و زمان مصرف آن مقالۀ ذکر شده را مطالعه کنید.
بهترین کود برای تقویت گلدهی و جوانه زنی درختان، فروت ست است. اگر می‌خواهید بدانید خواص فروت ست چیست، پیشنهاد می‌دهیم به مقالۀ ذکر شده مراجعه کنید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به به این مقاله امتیاز بدید!

میانگیــــن امتیـــازات این مقالــه 2.8 / 5. امتیاز های این مقاله: 71

این مقاله امتیازی ندارد، اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید

اشتراک در
اطلاع از
guest
18 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حاتمی از قوچان 09153821640

سلام برای سیب‌زمینی بزرگ کردن غده و برای بیشتر گل دادن زعفران چه کودهای لازم هست ممنون میشم راهنماییم کنید ممنون

زهرا قنادان

سلام آقای حاتمی
برای درشت کردن غده سیب زمینی بهترین کود پتاس بالا شوک هست.
همچنین از کود مخصوص گلدهی زعفران برای بیشترین گلدهی زعفرانتان استفاده کنید

شیرشاه

سلام خدا قوت برایی بار دهی کدو سبز از کدام کود استفاده کنم رهنمایی کنید ممنون میشم

وحید

سلام و درود
میخواستم بدونم که با وجود تحریم ها چجوری کود اصلی شوک دست فروشنده ها میرسه آخه اکثر مصرف کننده ها نمیرن یا نمیتونن کود رو آنالیز بکنن تا از اصلی بودنش مطمئن بشن

زهرا قنادان

سلام و روز بخیر
تمامی کود های ما دارای برگه های آنالیز از معتبر ترین آزمایشگاه های کشور هستند
برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید
09155995926

مجید ذوالفقاری

سلام . میشه کا۶۰ را برای محلول پاشی نارنگی با حشرکش مخلوط نمود

محمد خسروی

سلام و ارادت. خیر اختلاط کود با سم باعث کاهش تاثیر هر دو میشه و در بعضی موارد هم امکان آسیب به محصول هست. ترجیحا به صورت جداگانه استفاده شوند.

کاربران ناشناس

سلام و درود و دوصد بدرود

زهرا قنادان

سلام بر شما دوست عزیز

کشاورز

سلام برای پر کردن دانه وتناژ بیشتر برنج چی پیشنهاد میکنید ؟وچه موقع استفاده بشه؟

زهرا قنادان

سلام علی جان
بهترین راه برای افزایش تناژ برنج استفاده از کود های کامل مانند کود ده ایکس شوک در دوره رشد محصول
و بهترین راه برای پر شدن دانه، استفاده از کود های پتاسیم بالا ماننده کود کا ۶۰ شوک در یک ماه انتهایی قبل از برداشت برنج است

کشاورز

واقعا اینقدر کودهای تقویتی زیاد شدن که آدم نمیتونه اصل را تشخیص بده

زهرا قنادان

علی جان
بهترین راه این هست که برگه آنالیز هر محصول رو برسی کنید
حتما برای برسی کود های شوک با مشاوران ما تماس بگیرید تا خیالتون از کیفیت محصول راحت باشه
مشاوران ما : 09155995926

حسن میرشکارپور

سلام وعرض خسته نباشید:برای درشت شدن نارنگی هرمزگانی چه کودی وچه زمانی باید بدهیم آیا محلول پاشی بهتره یاهمراه آبدهی؟باتشکرحسن میرشکارپور

زهرا قنادان

سلام جناب میرشکارپور عزیز
بهترین کود برای درشتی نارنگی پتاس ۶۰ درصد شوک هست. ۲ تا ۳ هفته قبل از برداشت و ترجیحا به صورت محلول پاشی استفاده کنید
در صورتی که نیاز به راهنمایی بیشتر دارید با مشاوران ما تماس بگیرید
09155995926

کامبیز میرشاهی

با سلام من یک درخت گردو دارم که خوشبختانه هرسال تا چهل کیلو گردو ثمر میده ولی متاسفانه با اینکه مغزش سفیده ولی کوچک است.آیا به نظر شما کود کا شصت میتونه در اندازه مغز گردو موثر واقع بشه چون بعضی به من گفتند سولفات روی باید استفاده کنم.و لطفا بفرمایید که اسید بوریک چه خاصیتی برای درخت گردو و گیلاس میتونه داشته باشه.

زهرا قنادان

حناب میرشاهی عزیز سلام
برای درشت شدن مغز گردو بهترین راهکار استفاده از کود روی ۳۱ درصد و پتاسیم ۶۰ درصو شوک به صورت همزمان است.
به علاوه اگر به این ترکیب کلسیم ۲۷ درصد هم اضافه کنید سلامت مغز گردو هاتون عالی میشه