بهترین کود برای پسته در تابستان چیست؟

کود ده ایکس شوک بهترین کود برای پسته در تابستان

مغز پسته از یک درخت کوچک بدست می‌آید که خاستگاه اصلی آن در آسیا از جمله ایران، سوریه، ترکمنستان و غرب افغانستان است. این خشکبار اصیل و دوست‌داشتنی در سراسر دنیا طرفداران بسیار زیادی دارد و فواید آن بر سلامتی بسیار زیاد است. بهتر است بدانید برای اینکه بتوانید پسته خوبی را پرورش دهید، باید از کود مناسب استفاده نمایید. به همین دلیل، همواره سوالات زیادی در مورد کود دهی درخت پسته در تابستان پرسیده می‌شود. در این مقاله تلاش می‌کنیم بهترین کود برای پسته در تابستان را به شما معرفی کنیم و در نتیجه شما می‌توانید پسته‌های خوش‌طعمی را تولید نمایید. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

برای کود دهی درخت پسته در تابستان به چه عناصری نیاز داریم؟

همانطور که بدن انسان برای رشد به برخی از املاح معدنی و ویتامین‌ها نیاز دارد، گیاهان نیز برای رشد نیازمند املاح معدنی هستند. اگر به دنبال کود دهی درخت پسته در تابستان هستید، باید بدانید این درخت به مجموعه گسترده‌ای از عناصر غذایی نیاز دارد از جمله عناصر بور، پتاسیم و نیتروژن، فسفر نقش بسیار زیادی در رشد پسته دارند و باعث می‌شوند پسته به صورت ایده‌آل رشد پیدا کند. به همین دلیل، کشاورزان باید تلاش کنند میزان این املاح را در خاک افزایش دهند. با توجه به این موضوع کود دهی درخت پسته در تابستان نیازمند دانش پیچیده‌ای است و شما باید از تجربه و نظر متخصصان بهره‌مند شوید. در ادامه بهترین کود برای درخت پسته را به شما معرفی می‌کنیم. ما در مقاله‌ای تحت عنوان “بهترین کود برای درخت پسته چیست؟” به تمام نکاتی که باید در انتخاب یک کود کامل و تقویتی برای درختان پسته توجه کنید، اشاره کرده‌ایم. پیشنهاد می‌کنیم جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله آن را مطالعه کنید.

معرفی بهترین کود درخت پسته در تابستان

برای اینکه بتوانید از رشد درخت پسته در تابستان بهترین نتیجه را بدست بیاورید، می‌توانید کود ده ایکس شوک را مورد استفاده قرار دهید. ویژگی‌هایی که در دل این کود وجود دارد می‌تواند بذر پسته را در یک حالت ایده‌آل قرار دهد.

کود ده ایکس شوک بهترین کود برای پسته در فصل تابستان

با استفاده از این کود محصولی که از درخت پسته بدست می‌آید بسیار لذیذ و خوش‌طعم است و شما می‌توانید فروش خوبی در بازار داشته باشید. به طور کلی، اگر می‌خواهید برند خود را به یک برند شناخته‌شده در زمینه تولید پسته تبدیل کنید، بعد از شناخت رقم‌های پسته بهتر است کود ده ایکس شوک را تهیه کنید و از مزایای بی‌‍شمار آن بهره‌مند شوید. کود 10 ایکس شوک به عنوان بهترین کود برای پسته در تابستان تاثیرات فوق العاده‌ای دارد که در ادامه اطلاعات کامل را درباره این محصول در اختیارتان خواهیم گذاشت.

چرا کود ده ایکس شوک بهترین کود برای پسته در تابستان است؟

زمانی که صحبت از کود ده ایکس شوک و کود دهی درخت پسته در تابستان می‌شود این سوال مطرح می‌گردد که ساختار کود چیست و چرا به عنوان بهترین کود برای پسته در تابستان شناخته می‌شود؟ بهتر است بدانید ساختار کود ده ایکس شوک به صورت مایع است و شما می‌توانید به راحتی و بدون هیچ‌گونه دغدغه‌ای از آن استفاده نمایید. با مراجعه به مقاله “کود شوک آمریکایی” می‌توانید با سایر ویژگی‌های این برند آشنا شوید. برای مصرف کود ابتدا لازم است با توجه به دستورالعمل مصرف، آن را در آب رقیق کنید و سپس با کاهش غلظت آن می‌توانید به صورت آبیاری و یا محلول پاشی از کود 10 ایکس شوک استفاده نمایید. برخی دیگر از مزایای کود ده ایکس شوک برای درخت پسته عبارتند از:

 • جلوگیری از پوسیدگی ریشه

با استفاده از کود ده ایکس شوک برای درخت پسته از پوسیدگی ریشه جلوگیری می‌نماید. ریشه وظیفه انتقال مواد معدنی را به درون گیاه را بر عهده دارد. زمانی که ساختار ریشه تقویت شود، تمامی بخش‌های گیاه به خوبی تغذیه می‌شوند و در پایان محصولی با تناژ بالا تولید می‌گردد.

افزایش کیفیت محصول با کود دهی درخت پسته در تابستان
 • اصلاح خاک و کاهش شوری
 • جلوگیری از رشد علف‌های هرز در کنار درخت‌های پسته

یکی از مواردی که باعث شده است کود ده ایکس شوک به بهترین کود درخت پسته در تابستان تبدیل شود وجود اسید هیومیک در این کود است. اسید هیومیک می‌تواند به اصلاح بافت خاک کمک نماید و شوری آن را کاهش دهد. سفت بودن خاک و شوری بالا یکی از مشکلاتی است که باغداران برای کشت پسته با آنها مواجه هستند بنابراین کود 10X شوک می‌تواند یک گزینه بسیار عالی برای درختان پسته باشد. در واقع، این کود باعث می‌شود انتقال عناصر غذایی به درون ریشه بهتر صورت گیرد و در نتیجه تنش‌های محیطی دیگر به گیاه آسیب وارد نمی‌کنند. این امر می‌تواند برای رشد پسته مفید باشد و نقش بسیار مهمی در رشد مناسب گیاه دارد. از جمله مواردی که می‌تواند به ریشه درختان آسیب وارد کند و دیگر ریشه نمی‌تواند مواد غذایی و املاح معدنی را به خوبی دریافت کند، رشد علف‌های هرز در کنار آنهاست. بهتر است بدانید کود دهی درخت پسته در تابستان با استفاده از کود ده ایکس شوک از رشد علف‌های هرز در کنار درختان جلوگیری می‌کند. ممکن است این مزیت در ابتدا برای شما کم‌ارزش جلوه کند. اما باید بدانید این ویژگی‌ می‌تواند نقش موثری در رشد ریشه درختان داشته باشد و در نتیجه پسته‌هایی که عمل می‌آیند بسیار خوش‌طعم و خوش‌اندازه هستند. این همان چیزی است که باعث می‌شود کشاورزان به اهداف خود در پرورش پسته دست پیدا کنند و محصول خوبی را به بازار عرضه نمایند.

افزایش قدرت جوانه زنی با مصرف بهترین کود برای پسته در تابستان
 • افزایش سرعت فتوسنتز
 • تقویت سیستم ایمنی گیاه

فتوسنتز یکی از عملیات‌های بسیار مهم در گیاهان است که می‌تواند بر رشد گیاهان به خصوص درختان پسته اثر بگذارد. گاهی عوامل محیطی باعث می‌شوند فتوسنتز به کندی صورت گیرد و در نتیجه رشد گیاهان با مشکلات زیادی روبه‌رو می‌شود. برای جلوگیری از این اتفاق شما می‌توانید کود ده ایکس شوک را برای کود دهی درخت پسته در تابستان به کار ببرید. این کود می‌تواند با تامین عناصری از جمله آهن، عملیات فتوسنتز را تسریع ببخشد و همین امر رشد پسته را جلو می‌اندازد. در پایان، پسته‌هایی زیبا بر روی درخت‌ها رشد می‌کنند و می‌توانند حس خوبی را در شما به وجود بیاورند. یکی از مواردی که کشاورزان در مورد آن شکایت زیادی دارند، وجود آفت و یا قارچ‎‌ها در درختان پسته است که می‌تواند بر قدرت باردهی آنها اثر بگذارد. برای اینکار راهکارهای متعددی پیشنهاد می‌شود که یکی از آنها استفاده از کود 10 ایکس شوک برای پسته است. با استفاده از این کود در برنامه تغذیه پسته سیستم ایمنی درختان تقویت می‌شود و در نتیجه آنها در برابر انواع آفت‌ها مقاوم می‌شوند. این مسئله می‌تواند باردهی درختان را به میزان چشمگیری افزایش دهد و تمامی محصولات بدون هیچ‌گونه مشکلی قابل برداشت هستند.

عناصر تشکیل دهنده کود ده ایکس شوک چیست؟

مسئله دیگری که ممکن است برای شما پیش بیاید در مورد نسبت عناصری است که در کود ده ایکس شوک به کار رفته است. نسبت این عناصر به شرح زیر می‌باشد:

 • 5% نیتروژن (N)
 •  20% فسفر (P)
 •  20% پتاسیم (K)
 •  ۱۰% فولویک اسید
 •  ۱۰% هیومیک اسید
 •  10% آهن (Fe)
 •  ۵% آمینو اسید
 •  ۱۰% جلبک دریایی
 •  5% کلسیم (Ca)
 • 5% بور (B)
کود 10x شوک برای پسته

خرید کود ده ایکس شوک برای پسته

تا به اینجا تلاش کردیم اطلاعات مناسبی را در مورد کود دهی درخت پسته در تابستان در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده‌اید بهترین کود برای پسته در تابستان باید مجموعه‌ای از عناصر مورد نیاز پسته را دارا باشد. کود ده ایکس شوک یکی از بهترین محصولاتی است که به عنوان کود درخت پسته در تابستان پیشنهاد می‌شود. برای خرید این کود می‌توانید وارد صفحه خرید کود ده ایکس شوک شوید و به راحتی سفارش خود را ثبت کنید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به به این مقاله امتیاز بدید!

میانگیــــن امتیـــازات این مقالــه 2 / 5. امتیاز های این مقاله: 1

این مقاله امتیازی ندارد، اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها